Neden kimse anlamıyor illa söylemek mi lazım?

çok iyi yapmışsın sorun oluyor yazdıyaan anlamıştır herhalde diye düşünmek istiyorum😂
bunun üstüne zaten bir daha sen alırmısın falan derse yüzsüzdür boşver küssün daha iyi🙈
Her şey karşı bloğa eşimin kuzeni taşınınca bu hale geldi,biz o kızla görüşmeye başladık,bu da araya girip aklınca kanka olmaya çalıştı diye tahmin ediyorum ben

Insanoglu cok garip. Gercekten artik iliskiler al vere donmus. Sizi ve hissettiklerinizi cok iyi anliyorum. Burdan gördüğüm şu bu duruma ses cikarmamak canınızı sikacagina sınırınızı koyun huzur bulun daha iyi.

Arkadaşlar selamlar
Yakın tanıdığım üyeler bilir,bilmeyenlere de ben anlatmaya geldim. Geçen sene oğlum 1. Sınıftaydı. Ben iş giriş çıkış saatlerinde büyük sorunlar yaşadım. Çocuğu normal saatten erken okula bıraktım,olması gerekenden geç aldım. Ve en önemlisi geçen sene yaşadığım sıkıntıları da sohbet amaçlı paylaşmıştım komşumla. Kendisinin de bir oğlu bir kızı vardı aynı okulda. Komşumun çalışma saatleri benimkinden iyi durumda. Bir defa bile demedi nasıl olsa benimkileri alıyorum,seninkini de alayım diye. Ben de söylemedim. Evet aslında yardım istiyorsak söylemeliyiz farkındayım.

Bu sene benim iş saatlerim rahat,çocuğumu alabiliyorum rahatlıkla. Ama komşum sanırım delirdi,her sabah kapıya geliyor hadi ben bırakayım hepsini de diyor. Akşamları ben alayım diye arıyor. Birkaç gündür de bana sen alır mısın akşamları demeye başladı. Aklımca eşitliyor bizi şimdi. Ya benim yardıma ihtiyacım geçen seneydi,şimdi lazım değil diyemiyorum.

Geçen sene annemden rica etmiştim bir süre taksiyle anlaşıp benim evden çıkıp çocuğu alıyor evime geri geliyordu. Oğlumu etüt sınıfına bırakmak istememiştim 1.sınıftı ilk zamanlardı,alışsın nefret etmesin vs diye. Sağolsun varolsun annem. Kaç defa kapıda karşılaşmışlar annemle,bir defa bile teyze gel taksi çağırma beraber gidelim dememiş. Tamam ben kimseden bir şey beklemiyorum da, annem de 70 yaşında dinç de olsa yaşlanmış bir kadın. Ben insaniyet namına yani arabası olmayan komşumu durakta beklerken durup alıyorum,küçük bebeği olan Arkadaşıma yardım teklif ediyorum. Çayım bitti canım istiyor diyen iş arkadaşıma gel sana alayım diyorum. Suratından hasta olduğu gayet belli olan asistanıma hadi sen biraz dinlen,fotokopileri ben hallederim diyorum. Bunları yapmam marifet değil,bence insanlık görevi, nezaket. İlla benden ağızla istenmesine gerek yok, bir kişinin zor durumda olduğunu anlamamız için illa söylenmesine mi gerek var anlayamıyorum gerçekten.

Netice itibariyle kendimi artık gerizekalı görmeye başladım. Bulunmaz hint kumaşı değilim,kusursuz elbette değilim,benim de var hatalarım. Ama kendimi aptal yerine konmuş hissediyorum artık. Ben karşıdakinin halini anlıyorum da benim halimi neden anlamıyorlar diye sorgular oldum. Sizlerle paylaşmak istedim,değerli fikirlerniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Ay siz anlatırken dahi komşu kadına sinir oldum ,ondan arkadaş olmaz bencilin teki ,empati duygusu sıfır ,ben kesinlikle ona yardımda bulunmazdım,bu konuda acayip katıyım, benim kız bebekken hiç bir komşu bana gel demedi kapıyı suratıma kapattı verdiler , çocuklu kadınım diye kimse istemedi şimdi bende küçük çocuğu olana yüz vermiyorum kimsenin çocuğuna dadılık yapmıyorum yaparsam gelecek torunuma yaparım ,o kadar katıyım bu konuda, yardımı hak etmiyor ,Allah'ta zaten onu cezalandırmış size katı davrandığı için gönlünüzü rahat tutun

Her şey karşı bloğa eşimin kuzeni taşınınca bu hale geldi,biz o kızla görüşmeye başladık,bu da araya girip aklınca kanka olmaya çalıştı diye tahmin ediyorum ben

sen kadar profesyonel nasıl savuşturamadı bu kadını hala şaşkınım😂😂

Samimiyet bile yokken gerçekten ne saçma insanlarmış. Gelinleri halletsin nedir yani, ah bizdeki bu yufkayüreklilik nolacak çok merak ediyorum ben. Yardımseversin diye bu kadar da değil. Vaktin varsa evde bebeğinle dinlenirsin,elalemin şoförlüğündense.

Başkası anlatınca güzel akıl veririm de kendime hayrım yok nedense
Yok yok halletmişsin sen mesajla zaten, ama olurda akşam al falan derse mesaja,yok sen bana göre program yapma ben alamam dersen tamamdır bu iş.
Birde gerçekten yardıma ihtiyacı olan insan böyle emrivaki yapamiyor/yapmıyor. Arkadaşım bana demedi mesela o dönem servise binmiyor sen bırakip,alırmısın diye,ben teklif ettim öyle kabul etti. Sen ihtiyacın varken diyememişsin alırmısın diye,o pek rahat söylüyor.

Insanoglu cok garip. Gercekten artik iliskiler al vere donmus. Sizi ve hissettiklerinizi cok iyi anliyorum. Burdan gördüğüm şu bu duruma ses cikarmamak canınızı sikacagina sınırınızı koyun huzur bulun daha iyi.
Biraz önce mesaj attım kendimi rahatlamış hissettim. Niye beni bu evreye getiriyorsunuz değil mi ama?

Geçen hafta psikoloğum sorunun bende olduğunu söylemişti. Hak verdim kendisine. Yardım istemek lazımmış. İstemediğimiz zaman anlamalarını beklemek saçma oluyormuş. Gerçekten de öyle.

• Beğen
Reactions: JES
Yok fesatlıktan değil yarım gün çalışıyor dedim diye senin aklına o geldi haklı olarak 😊bütün gün oturur kendisi anlatıyor da biliyorum yoksa hayatta haberim olmaz benim böyle magazin konularından.

Hormonlarım altüst durumda ,döngüm şaştı belki de ondan çok köşeye sıkışmış hissediyorum kendimi. 😞 mesaj attım sorun oluyor sabahları dedim.
Eğer bu şekilde bir döngüye girseydin sen hiç mutlu olmayacaktın kuzum...hani deniliyor ya "kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz " diye
Senin durumun tam olarak bu. Tamam geçen yılki çalışma şartların ,çocuğunla yaşadığın maduriyetin belik bu kadının değil tamamen senin sorunun ..ama şimdi ne oldu da bu kadın bana yaklaşıyor diye senin beyninde sesler yankılanıyorken hesapsızca samimi bir ilişkinin içine giremeyeceksin.Bu gün biraz kendini kötü hissedersin yarın toparlarsın .

Yok yok halletmişsin sen mesajla zaten, ama olurda akşam al falan derse mesaja,yok sen bana göre program yapma ben alamam dersen tamamdır bu iş.
Birde gerçekten yardıma ihtiyacı olan insan böyle emrivaki yapamiyor/yapmıyor. Arkadaşım bana demedi mesela o dönem servise binmiyor sen bırakip,alırmısın diye,ben teklif ettim öyle kabul etti. Sen ihtiyacın varken diyememişsin alırmısın diye,o pek rahat söylüyor.
Diyemedim valla yüzüm tutmadı. Sadece haftanın 3 günü saat 16.00-18.15 aralığında oğluma göz kulak olacak eleman arıyorum haberiniz olsun diye tüm komşulara yazmıştım. Hani olur ya eşi dostu vardır öğrenci vs ya da mahalleden tanıdık diye. Herkes öyle öğrenmişti.

Biraz önce mesaj attım kendimi rahatlamış hissettim. Niye beni bu evreye getiriyorsunuz değil mi ama?

Geçen hafta psikoloğum sorunun bende olduğunu söylemişti. Hak verdim kendisine. Yardım istemek lazımmış. İstemediğimiz zaman anlamalarını beklemek saçma oluyormuş. Gerçekten de öyle.
Boyle olmasi en sagliklisi o mesajin huzursuzlugu surse dahi max 1 gun gerisi rahatlık.

Aklina gecen sene gelir mi bilmem de gelmesi de cok onemli degil. Olmasi gerekeni yaptiniz.

Ya bir de şunu soyleyeyim ben kisilik yapisi olarak asla yardim isteyemezdim ta ki lohusa depresyonuna girene kadar. 😁 suan ise eskiye donuyorum maalesef. Yine kimseden birsey isteyemiyorum. Bana yukmusum gibi hissettirildiginde yapilan yardimdan da istedigim icin kendimden de soguyorum.

Siz de yuksek ihtimal boyle bir kisiliksiniz. Bazi kalpler maalesef hassas ve dan dun insanlarla kutuplarimiz birlesmeyecek 😁😁

sen kadar profesyonel nasıl savuşturamadı bu kadını hala şaşkınım😂😂
Allah belamı verdi tövbe tövbe 🤣
Zayıflamak için akupunktur yaptırıyorum 6 haftadır. İlk kez adet dönemim bu kadar şaştı,sabah ağlaya zırlaya eczaneye gittim gebelik testi almaya 😂 geldim yaptım negatif. Peki neden başlamadı diye kendi kendimi yedim ya. Akupunkturcu olmadık bir noktaya batırdı sanırım iğneyi. Abi işim rast gitmedi kendi kendime küfretmekten yıldım. Adaçayımı aldım takılıyorum şimdi iş güç de yapmadım,vallahi ölecem ha şimdi patlatacağım artık şişkinlikten 😂

Vallahi ayni seyi yazacaktim yanlis anlar diye geri bastim frene 🤣 benim burdan gordugum kadariyla yorumlarin cogu ilk olarak akla hizmet ediyor, bu kadar duyguyu gorunce afalladim ahahhahahha
Aşkolsun hiç yanlış anlar mıyım? Sarsın beni kendime getirin diye konu açtım 😞gerçekten de ben mantık insanıyım, duygusallık tamamen aylık döngümle alakalı🤦🏻‍♀️

Vallahi ayni seyi yazacaktim yanlis anlar diye geri bastim frene 🤣 benim burdan gordugum kadariyla yorumlarin cogu ilk olarak akla hizmet ediyor, bu kadar duyguyu gorunce afalladim ahahhahahha

ahshsj komşunu bile yanlış anlamamış bizi mi anlayacak😂
pamuk gibi kadındır bakma öyle sert yorumlarına.🤦‍♀️🧿

Eğer bu şekilde bir döngüye girseydin sen hiç mutlu olmayacaktın kuzum...hani deniliyor ya "kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz " diye
Senin durumun tam olarak bu. Tamam geçen yılki çalışma şartların ,çocuğunla yaşadığın maduriyetin belik bu kadının değil tamamen senin sorunun ..ama şimdi ne oldu da bu kadın bana yaklaşıyor diye senin beyninde sesler yankılanıyorken hesapsızca samimi bir ilişkinin içine giremeyeceksin.Bu gün biraz kendini kötü hissedersin yarın toparlarsın .
Kindarım da biraz galiba. Umutmuyorum kolay kolay. O geçen seneyi hele hiç unutmadım, hala rüyalarıma girer,ben senelerce çalışmadım oğluma bakacağım diye. Kendi ayaklarım üzerinde dururken mızmız bir bebekle evden çıkamaz hale geldim 14 ay boyunca hapis gibiydim. Görümceyle de ilişiğimi kesmem buna benzer bir sebeptendi zaten. Bana desteğin için çok teşekkür ederim. Şurada karşılıklı oturup anlatmış olsam bu kadar rahatlardım ancak❤️

Boyle olmasi en sagliklisi o mesajin huzursuzlugu surse dahi max 1 gun gerisi rahatlık.

Aklina gecen sene gelir mi bilmem de gelmesi de cok onemli degil. Olmasi gerekeni yaptiniz.

Ya bir de şunu soyleyeyim ben kisilik yapisi olarak asla yardim isteyemezdim ta ki lohusa depresyonuna girene kadar. 😁 suan ise eskiye donuyorum maalesef. Yine kimseden birsey isteyemiyorum. Bana yukmusum gibi hissettirildiginde yapilan yardimdan da istedigim icin kendimden de soguyorum.

Siz de yuksek ihtimal boyle bir kisiliksiniz. Bazi kalpler maalesef hassas ve dan dun insanlarla kutuplarimiz birlesmeyecek 😁😁
Ay seviyorum sizi çok teşekkür ederim ❤️😊

İnsana da kalabalığa da alışık değilim ben. Kendim yalnız büyüdüm,şimdi de oğlum yalnız büyüyor. İnsan görünce ayarımız kaçıyor bence. Eşim de çok uzun saatler çalışınca. Evdeki 3.kişiye tahammülüm azalmış.

Allah belamı verdi tövbe tövbe 🤣
Zayıflamak için akupunktur yaptırıyorum 6 haftadır. İlk kez adet dönemim bu kadar şaştı,sabah ağlaya zırlaya eczaneye gittim gebelik testi almaya 😂 geldim yaptım negatif. Peki neden başlamadı diye kendi kendimi yedim ya. Akupunkturcu olmadık bir noktaya batırdı sanırım iğneyi. Abi işim rast gitmedi kendi kendime küfretmekten yıldım. Adaçayımı aldım takılıyorum şimdi iş güç de yapmadım,vallahi ölecem ha şimdi patlatacağım artık şişkinlikten 😂

pff sanki çok kilon varda akupuntur falan.
hem ben balık etli seviyom😂

Kesinlikle esas konu da bu,olayın her gün mumtazam yaşanıyor olması. Yahu ne zorunluluk var da tek araba çıkıyoruz ki? İkimizin de işbaşı saati geç,ikimiz de çocukları bırakıp geri eve geliyoruz, hani işe yetişecek olsa da benden istese tamam diyeceğim o da yok. Yaptığımız işin hiçbir mantığı yok,ne sabah ne akşam. Bazen insan hasta olur,veya ölüm kalımlı işi olur Allah korusun zaten gözüme batmaz, bu günün yarını da var başımıza ne gelecek bilinmez komşuluk hakkıdır diyorum kötü olmayayım ama yok. Bak bugün iki çocuğun ödevleri bitti,yemekler yendi. Eller yüzler yıkandı. Tertemiz teslim ettim,bir tek zahmet olmazsa yatırıp uyutacak. Ya çocuklar için helal hoş olsun gözümde değil ama neden biz bunu yapıyoruz yani? Amaç belli değil.

Bir de olayın eşim boyutu 🙈en fenası da o zaten aşırı problem çıkarıyor. O benim gibi de değildir dan diye söyler bu sefer kanlı bıçaklı oluruz insanlarla. Hele ki işin içine erkekler girdiğinde bir facia oluyor. Karşının kocası da sessiz sakin biri, benim adam gibi se değil 😊valla sinirden gülüyorum ya gece gece
Aslında bu hislerinizde sorun yok. Boyle hissedebiliyorken karşı tarafın iki çocuğu da olsa geçen sene benzer davranışı kendiniz de görme isteğiniz de sorun gördüm ben şu anda.
Yani nasil ki onun bu hareketleri ve isteği size batıyorsa, gecen sene de o aynısını hissetmiş ve neden gereksiz yere iş yapayım ki ben diye düşünmüş. Yazdıklarınızı okuyunca aslında aynı olduğunuzu his olarak fark ettim. Ama ben bu davranışı görmedim ona da göstermek istemiyorum bakış açısını doğru buluyorum. Sadece siz de yapmama nedenlerinizi açıklarken aslında onunla aynı yapmama nedenlerine sahip olduğunuzu bilmenizi istedim. Evet kendinizce zor bir dönemde olmuş olabilirsiniz belki şu anda onun da anlatamadığı başka zor durumlar vardır bilemeyiz. Ama görünen şu ki, insanlar yabancı çocuk sorumluluğu almak ve her ne olursa olsun bunun her gün olmasını istemiyorlar. Bu açıdan bence bununla yuzlesip buna göre hislerinizi onunla paylaşarak bu konuyu sonlandirabilirsiniz.

Diyemedim valla yüzüm tutmadı. Sadece haftanın 3 günü saat 16.00-18.15 aralığında oğluma göz kulak olacak eleman arıyorum haberiniz olsun diye tüm komşulara yazmıştım. Hani olur ya eşi dostu vardır öğrenci vs ya da mahalleden tanıdık diye. Herkes öyle öğrenmişti.
Biri de demedi dimi ben idare ederim ne olacak diye? O sebeple boşver takma. Normali bu demekki de,yardimlaşmak istemiyorlarsa bende istemiyorum de gec.
Eşim evin olduğu sokakta arabaya yürürken fenalaşıp yere yığıldığında biri inmedi aşagı,yoldan geçen 2 araç durdu,birinden cocuğu olan bir kadın,diğerinden 2 adam indi,arabama taşıdık eşimi. O kadın bana ay sizin cocuğunuz da kücük,gelebilirim isterseniz sizinle ben ilgilenirim bile demiştir, Allah razı olsun,teşekkür ettim kabul etmedim ama insan evladıymış,hic tanımadığı birine zor durumunda destek olmaya çalışıyor ki bizim buralarda o donem bu şekilde sokakta düşüp ,insanların arabasına binmeye calisan hastam var diye araç durdurup,para koparmaya calışan tipler türemişti,hastaneye gidelim desen kabul etmez para ister falan,ona rağmen durdu ya o insanlar,hic unutamıyorum ben.
Ama komşulardan kimse yoktu benim ,eşimin yanında.
Bu sebeple ben mesafeli kalmaya devam. Allah muhtac etmesin kimseyi,kimseye. Yine acil bir durumda elimden geleni illaki yaparım ama keyfi konulara kimseye tavizim yok.

Bosverin geçen sene iyi ki almamış, zaten o zaman sorununuzu kolaylıkla cozmussunuz, komşunuz alsaydı ya çocuğunuzun başına bir şey gelseydi? Ne kadar tanisaniz da güvenilmez insanlara. çocuk sorumluluğu verilemez.. bence siz de bu sorumluluğu almayın.. eşiniz haklı, yemek yerken çocuklara bir şey olsa, alerji gibi her ihtimal olabilir, komşunuzun gerçek kötü yüzünü o zaman gorursunuz...

X