nişanda takılan takılar

annem takıntılı birisidir aşırı evhamlıdır. bu yüzden bunu düşünüyor yoksa nişanlımla aram çok şükür iyi
Altın vb değerli şeyler maalesef gönülden hediye edilmediği, karşılığı beklendiği ve emanet gibi görüldüğü için size takılmış tüm altınları olduğu gibi muhafaza edin, evlenince kanunen sizin olacağından ister bileziğe çevirirsiniz ister çanta ayakkabı alırsınız.

Altın vb değerli şeyler maalesef gönülden hediye edilmediği, karşılığı beklendiği ve emanet gibi görüldüğü için size takılmış tüm altınları olduğu gibi muhafaza edin, evlenince kanunen sizin olacağından ister bileziğe çevirirsiniz ister çanta ayakkabı alırsınız.
1 senedir öyle yapıyorum zaten duruyorlar. ama bozdurma dürtüsüne sahip çıkamıyorum malesef. bu yüzden bilezik alsam bütün olur diye düşündüm ya da altın hesabı. ama şimdilik evlenene Kadar tutacağım

Kadin dogru bir şey soylemiş. Hazir olmakla ne ilgisi var? Altin bozdurup canta alan biri nişan atilsa harcanan altinlari geri verebilir mi ailesini de zor duruma sokar. Parasi olsa ceyreklerle canta almaya koşmaz.
başka borcum olduğu için onu ödüyorum arkadaşım da yurtdışına gittiği için o çantayı da beğendiğim için aldırdım. zaten onlar birisinin taktığı altınlar değildi.

Bi bu yuzden kimseye nisanda taki takmiyoruz ,nisan bozulurda kiz tarafi takilari vermezse altinimiz ziyan olmasin diye .takiyi dugunde takiyoruz .
zaten onların tarafından gelenler yakın akraba amca hala teyze. nişanda full benim akrabalarım ve çevremdeki insanlar vardı. ayrı şehirlerde yaşıyoruz ailesiyle. yani ben kendi tarafımınkini harcadım. benim de ailem başkasına nişanda taktığı için geldi keyfi değil

6 bin liralik cantayi merak ettim ben :)

Soyle yapın, kim ne takti not edin, eger nisan atarsaniz herkese verirsiniz taktigi şeyi. Harcarsaniz da yenisini alir iade edersiniz.
üstünde isim yazanlar edildi de diğerleri edilemedi. çanta da manu atalier. çeyrek bozup aldığım çanta da longhcamp

1 senedir öyle yapıyorum zaten duruyorlar. ama bozdurma dürtüsüne sahip çıkamıyorum malesef. bu yüzden bilezik alsam bütün olur diye düşündüm ya da altın hesabı. ama şimdilik evlenene Kadar tutacağım
Tüm altınları annenize verin sizin yerinize saklasın, erkek tarafı için demiyorum onlar nişan atma durumunda geri ister ama sizin akrabalarınız tarafından takılanların nişan bozulursa istenmesi bence mantıksız bir şey ama maalesef altın takanlar olaya hediye diye bakmıyor takı taktıkları kişiyi emanetçi görüyorlar, bu yüzden de anneniz ister istemez aman kızım sakla diyordur.
Bana göre hesabı tutulacak, karşılığı beklenecek hiçbir şey yapılmamalı ama yapıyorlar sonra da aileler tedirgin oluyor.

Tüm altınları annenize verin sizin yerinize saklasın, erkek tarafı için demiyorum onlar nişan atma durumunda geri ister ama sizin akrabalarınız tarafından takılanların nişan bozulursa istenmesi bence mantıksız bir şey ama maalesef altın takanlar olaya hediye diye bakmıyor takı taktıkları kişiyi emanetçi görüyorlar, bu yüzden de anneniz ister istemez aman kızım sakla diyordur.
Bana göre hesabı tutulacak, karşılığı beklenecek hiçbir şey yapılmamalı ama yapıyorlar sonra da aileler tedirgin oluyor.
evet ben toplanan paraları bile aileme vermistim mekanı vs ödesinler diye harcamadılar. zaten annemin kasası var orda duruyorlar diğer takılar. ama sorun şu ki kasa şifresini biliyorum....

Arkadaşlar merhaba. nişanlıyım nişanımda misafirlerin taktığı takılar duruyor yaklaşık 25 çeyrek var. ben bunları bozdurup kendime ray bilezik almaya karar verdim çünkü nişanımda ve düğünde takılacak olan bilezikleri takacağımı sanmıyorum. çeyrek olarak kalınca da bozdurma dürtüsü var. ama ayıp olur mu bilmiyorum. tarzım sadedir çoğu takım kolyem bilekliğim altın günlük taktıklarım. bi arkadaşım almış 2 tane hoşuma gitti görünce klasik bilezik görüntüsü yoktu. ne yapmalıyım sizce ayıp olur mu?
Yoo neden ayıp olsun ki onlar sizin artık. Ben çeyrek ve paraları birleştirip 44-45 gram hasır bilezik almıştım kendime. Gayette iyi olmuştu bence fazladan iki bilezik.

X