Nişanlımla Yaşadığım Saçma Sorun

Yorum yapan herkese teşekkür ederim hanımlar :KK68:

Belirledikleri günde gittik evlerine ve şaşırtıcı biçimde güzel geçti :KK53: Annesi bizim için çok fazla hazırlık yapmış zaten masayı görünce kadının neden haftasonu olmasını istediğini anladım.

Bundan sonra direkt düğün yaparım arada başka adet varsa kendimi evin bahçesinde ateşe vericem :KK70:

Bu sacma gelenek görenekleri illa da yapacaz diye tutturmasalar kimse stres olmayacak. Daha annesine dönüp de ben bu adetleri istemiyorum bile diyemiyor yok annesi kırılırmis bilmem ne. Benim geçenlerde bi arkadaşım evlendi ne düğün ne sacma sapan adetler hicbirini yapmadilar. Beraberce esya bakip evlerini dizdiler sonra nikah yaptilar bütün eşi dostu nikaha çağırdılar düğün yapmadilar, düğüne harcanacak parayla beraber is kurup girisimcilik yaptılar. Nikah sonrası herkes dağılınca ailelerle yemege çıkıldı müzikli dansli küçük bi kutlama yaptilar bu kadar. Sadece iki tarafin da ailesi ve en yakın bi iki arkadasi vardi.

Ama bu tip seyler de önemli olan kari kocanın bir kafada olmasi. Cocukta arkadasimla aynı şeyleri düşündü ayni şeyleri istedi iki aileyi de karıştırmadilar. Bu konudaki detayda konu sahibi haksiz olabilir pazar gunu cuma gunu vs ama genel olarak bu adam da annem kırılır her istediği olsun modunda sonra da strese giriyor haspam. Annesinin her istediğini yapmaya çalışmadan akli selim davransa stres de kalmaz ortada. Madem annesi o kadar anlayışlı tatlı bi kadinmis o zaman öyle davransin.
Evet kesinlikle katılıyorum sana nişanlın önce annesinin ağzına bakmayacak sorunun tek çözümü bu. Sonra siz ne arzu ediyosanız anca öyle olcak.

offf yine bohça meselesi. burada bi arkadaşla da bohça yüzünden biribirimize girip sonra barışmıştık.

şimdi bunun iki yolu var
1-ailelere bırakacaksınız onlar alacak bir şeyler gelenekleri yerine getireceksiniz
2-her şeyi siz yapacaksınız gereksiz masraflardan kaçınacaksınız. bohça mohça da olmayacak böyle.

ben ve nişanlım 2. yolu seçtik. her şeyi biz aldık alıyoruz. geçen annem benimle kafa bulmak için ya biz damat bohçası yapmayacak mıyız dedi. ya anne senin aldığın o deri terliği pijamaları asla giymez çocuk boş ver biz alırız onu da o öyle şeylere takılmaz dedim. banka promosyonlarından konuştuk geçen, bana kına yaparız harcama dedi tüm paranı. valla dedim dior çanta alcam bir de yurtdışı tur için kenara para koycaz zaten kalabalık değiliz vs dedim geçiştirdim. biraz sizin elinizde bunlar.
Burdan biriyle bohça için nasıl birbirinize girdiniz ki, gelin görümce falan misiniz?😳

Burdan biriyle bohça için nasıl birbirinize girdiniz ki, gelin görümce falan misiniz?😳
yok ben bohça gibi şeylere gerek yok zaten çok masraf oluyor bitmeli bu gelenek dedim. arkadaşın nişanlısı da bohça çok istemiş, en büyük hayali kendisine damat bohçası hazırlanmasıymış. öyle öyle konu büyüdü ahahahaha

yok ben bohça gibi şeylere gerek yok zaten çok masraf oluyor bitmeli bu gelenek dedim. arkadaşın nişanlısı da bohça çok istemiş, en büyük hayali kendisine damat bohçası hazırlanmasıymış. öyle öyle konu büyüdü ahahahaha
Hayallere gel, dünya turu mu,milyonluk servet mi? Eeee ben nişan bohçasıni seciyorum, çünkü en büyük hayalim ghhhfffhgf

Ay benim sevgilimin hiç ilgisi yoktu öyle şeylere gelenek diye ailelerin zorlamasıyla damat bohçası yaptık. Bohçayı götürdük gözleri büyüdü adamın. Biz gittikten sonra herşeyi denemiş etmiş. Seccadeyi bile çok beğendim ya falan diyor hayatında namaz kılmamış adam :KK70:

Erkeklere de güven olmuyor yapın bohçasını götürün Allah bilir çocukluk hayali falandır :KK70:

Hayallere gel, dünya turu mu,milyonluk servet mi? Eeee ben nişan bohçasıni seciyorum, çünkü en büyük hayalim ghhhfffhgf
Şimdi gülüyoruz ama o zaman kıran kırana tartıştık ve tabi ki sürecin sonunda ban yedim. Her neyse o arkadaşın başından kötü olaylar geçti. O ara çok üzüldüm ona, bir sürü şeyle aynı anda uğraşıyordu. Görürse okursa çok selam söylüyorum buradan, epeydir gözükmüyor, umarım her şey iyidir yolundadır onun için.

Ay benim sevgilimin hiç ilgisi yoktu öyle şeylere gelenek diye ailelerin zorlamasıyla damat bohçası yaptık. Bohçayı götürdük gözleri büyüdü adamın. Biz gittikten sonra herşeyi denemiş etmiş. Seccadeyi bile çok beğendim ya falan diyor hayatında namaz kılmamış adam :KK70:

Erkeklere de güven olmuyor yapın bohçasını götürün Allah bilir çocukluk hayali falandır :KK70:
Ya ben sordum ona. Beğenmez ki ben alsam. Alıyorum alıyoruz zaten don fanila pijama. Öyle öyle hazırlamıyoruz şu an bakalım. 😁

Ya ben sordum ona. Beğenmez ki ben alsam. Alıyorum alıyoruz zaten don fanila pijama. Öyle öyle hazırlamıyoruz şu an bakalım. 😁
Benim annem bohça için pijama setleri almış. Ben açıp bakmamıştım hiç. Sevgilim bohçayı açınca beni aradı “annen doğum kontrol için pijama almış bana galiba seks katili bu pijamalar” diyor :KK53:
Keşke kendi giyeceği şeyler seçseydi biz alınca beğenmemesi normal. Sordum nasıl pijama ister diye ama o zaman da sağol canım ben donla uyuyorum pijamaya gerek yok dedi ne yapayım:olamaz:

gene bir pirensez vakasi az daha ayrılıkla sonuçlanıyormuş. Ne o, damadin ayagina bile giymediği deri terlikleri götüreceklermiş cuma gunu, bizim pirensez pazar olmasin diye israr edince olanlar olmus.

X