Okul eve yakın mı olmalı?

Benim oğlan anaokuluna bu şekilde gitti, ilkokul çocuğu neden gitmesin? 2-7 arası gitmesinden daha mantıklı
Çıkış saati 7.30 olacakmış akşam dinlenme,yemek ,ödev derken çocuk kaliteli zamanda geciremez,eskiden bizim zamanımızda 12 en geç 12.30 du cikis saatide 5 ,yada 5.15 olurdu o sistem iyiydi yine.

Tabi konu sahibinin adres sorunu çıkacaktır büyük ihtimalle

Tam gun okul candir.
Anaokulunda imkan olduğu halde öğlenci vermedim. Bana cok verimsiz geliyor ve tüm gün ölüyor.
Mesafe çok da fazla değilmiş. Ben de daha yakinimizda okul olmasina rsgmen daha uzak bir okula verdim. İyi ki de oraya vermisim.

2'den 7.30 a kadar olması çok kötü ya çocuk eve gelene kadar 8 olacak çok düzensiz bence. Tam gün okul daha iyi en azından günün akışına uyuyor.
Benim kızım eve arabayla 15 dakika olan okula 45 dk servisle gidip geldi 4 yaşındayken şimdi daha uzakta okulu ama servisi yine 45-50 sürüyor.
Babanız götürmek için sorun çıkarırsa servis vardır 15 dklık mesafeye onu düşünürsünüz.
En iyi okul yakın okul lafı ana okulu kreş için bence çünkü akademik beklenti yok akran zorbalığı ne daha bilmiyorlar işleri sosyalleşme etkinlik yemek eğlence. Öğretmen en önemlisi ama okuldaki ortam da çok önemli. Ben 15 dk mesafedeki okula gönderirdim.

Akşam 7de eve geleceğine 5te evde oluyor tam gün eğitimde. Asıl ikili eğitimde sefil oluyor çocuklar. sabahçılar 7.30da derse girmesi için kör karanlıkta gidiyor. Tam gün eğitimde 8,30 9 gibi başlar ders.
Öğlenciler de gece karanlığında çıkıyor okuldan. Akşam yediden sonra ödev mi yapsın uyusun mu çocuk?
'Tamam en iyi anne sensin' deyip geçmek lazım...

Allah izin verirse bu sene 1.ci sınıfa başlayacak bir kızım var. Evimize yakın olan okul yürüyerek 5 dakika şuanda o okulun anasınıfına gidiyor. Ancak ben ilkokulda oraya göndermeyi hiç istemiyorum okul yönetimi eğitim kalitesi okulun bulunduğu mahalle falan hiç iyi değil tek bir iyi öğretmen var herkes onu övüyor ders saatleri de öğlenci 2 den akşam 7 buçuğa kadar. şuanki anaokul öğretmeni de ısrarla o öğretmene verin kızınızı bende çocuğumu ona vereceğim ilkokulda uzak yeri tercih etmeyin hem siz hem kızınız çok yıpranırsınız diyor. Evimize arabayla 15 dakika uzaklıkta bir okul daha var eğitim kalitesi öğretmenleri falan ilçemizin parmakla gösterilen okullarından biri. tam gün eğitim sabah 8 buçuktan 4 buçuğa kadar. Ben oraya vermek istiyorum dedesi de ben arabayla her gün getirip götürürüm dedi. Ama öğretmeni uzak okula vermeyin en iyi okul eve yakın okul deyince kafam çok karıştı. İlkokulda çocuğunu uzak okula gönderen hanımlardan tecrübelerini dinlemek isterim.
15 dakika uzak değil bana göre.

Çalıştığım için oğlum etütlü okula gitmek zorundaydı.

Eve yakın okul böyle değildi maalesef.

Bu sebeble ev ile okul arası 700 m olan bir okula vermeyi tercih ettik.

Her sabah kahvaltı ettikten sonra ben işe giderken yürüyerek bırakırdım.

Çok zevkliydi bizim için yol da yeri geldi İstiklal Marşı'nı okuduk ezberledik birlikte,

Yeri geldi çarpım tablosunu bazen de şiirlerini.

Hep bir muhabbet hep bir oyun için de gittik geldik.

Çıkışta dedesi alıyordu sağ olsun.

Çok özledim o günleri ....

Büyüdükçe paylaşım azalıyor kıymetini bilin bu günlerin .

Hepsi Allah'a emanet.
Ne güzelmiş…

Maşallah!

Bİ ögretmen olarak ilkokulda tam gün eğitimi desteklemiyorum.Çalışan anneler mecburen verebilihor anlıyorum,ama kolajde çalıştığım dönem çok üzülüyordum,çocuklar aileyle nerdeyse zaman geçiremiyordu..Çok sıkılıyorlardı,hele son derslerde sürekli saat soruyorlardı ne zaman gidiceğiz diye.
Onun dışında yine ilkokulda istediğiniz kaliteli okula verin ama en önemli şey sınıf ögretmeni.
O kadar büyük etkisi oluyor ki karakterinin oturmasında.
Hep diyorum ilk okulda okul değil öğretmen araştırılmalı.
Olmadı ortaokuldan sonra bahsettiğiniz okula verirsiniz.
Ama çevre çok kötüyse dediğiniz okula verip ögretmen araştırın, yinede tam gün olması hiç içime sinen birşey değil.Kendi kızlarımıda vermedim tam gün,ne anaokulunda ne ilkokulda.

Bİ ögretmen olarak ilkokulda tam gün eğitimi desteklemiyorum.Çalışan anneler mecburen verebilihor anlıyorum,ama kolajde çalıştığım dönem çok üzülüyordum,çocuklar aileyle nerdeyse zaman geçiremiyordu..Çok sıkılıyorlardı,hele son derslerde sürekli saat soruyorlardı ne zaman gidiceğiz diye.
Onun dışında yine ilkokulda istediğiniz kaliteli okula verin ama en önemli şey sınıf ögretmeni.
O kadar büyük etkisi oluyor ki karakterinin oturmasında.
Hep diyorum ilk okulda okul değil öğretmen araştırılmalı.
Olmadı ortaokuldan sonra bahsettiğiniz okula verirsiniz.
Ama çevre çok kötüyse dediğiniz okula verip ögretmen araştırın, yinede tam gün olması hiç içime sinen birşey değil.Kendi kızlarımıda vermedim tam gün,ne anaokulunda ne ilkokulda.
Eğlenceli kültür dersleri vs yok muydu? Oğlum zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum diyor.farklı Birçok dersi var.

Hangi okul içinize siniyorsa orası. Dedeye de dikkat bazen yan çizebiliyorlar.

Eğlenceli kültür dersleri vs yok muydu? Oğlum zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum diyor.farklı Birçok dersi var.

Hangi okul içinize siniyorsa orası. Dedeye de dikkat bazen yan çizebiliyorlar.
Kolejlerde daha çok opsiyon mu var acaba? Ben devlet okullarinda okudum, resim ve beden dışında farklı ders olduğunu hatırlamıyorum. Lisede milli güvenlik dersini saymazsak tabii 😅

Şaka mısınız acaba. 15 dk dünyanın her yerinde yakın bir mesafedir.

İyi hoş da adrese dayalı olarak okulları bakanlık tayin ediyor. Başka yerdeki okula nasıl kaydını alacaksınız? Genelde torpille veya sahte ikametgahla iyi okullara kaydırma yapılıyor. Öğretmen seçimine girmeyeceğim bile. 5 basamaklı paralar akıtanlar vardı geçen sene.

Kolejlerde daha çok opsiyon mu var acaba? Ben devlet okullarinda okudum, resim ve beden dışında farklı ders olduğunu hatırlamıyorum. Lisede milli güvenlik dersini saymazsak tabii 😅
Evet, 2. Sınıf oğlum. İngilizce konuşma, yüzme, görsel sanatlar (ahşap ve seramik atölyesi), müzik melodika, robotik kodlama, sahne sanatları, satranç ve rehberlik duyguları tanıma, Türkçe matematik etütleri var ilave olarak 🫣

Allah izin verirse bu sene 1.ci sınıfa başlayacak bir kızım var. Evimize yakın olan okul yürüyerek 5 dakika şuanda o okulun anasınıfına gidiyor. Ancak ben ilkokulda oraya göndermeyi hiç istemiyorum okul yönetimi eğitim kalitesi okulun bulunduğu mahalle falan hiç iyi değil tek bir iyi öğretmen var herkes onu övüyor ders saatleri de öğlenci 2 den akşam 7 buçuğa kadar. şuanki anaokul öğretmeni de ısrarla o öğretmene verin kızınızı bende çocuğumu ona vereceğim ilkokulda uzak yeri tercih etmeyin hem siz hem kızınız çok yıpranırsınız diyor. Evimize arabayla 15 dakika uzaklıkta bir okul daha var eğitim kalitesi öğretmenleri falan ilçemizin parmakla gösterilen okullarından biri. tam gün eğitim sabah 8 buçuktan 4 buçuğa kadar. Ben oraya vermek istiyorum dedesi de ben arabayla her gün getirip götürürüm dedi. Ama öğretmeni uzak okula vermeyin en iyi okul eve yakın okul deyince kafam çok karıştı. İlkokulda çocuğunu uzak okula gönderen hanımlardan tecrübelerini dinlemek isterim.

Dedesi öyle dedi ama gerçekten öyle her gün bırakıp alabilirmi? O bırakıp almadığında siz götürüp getirebilirmisiniz? Eğer götürüp getirmek sorun olmayacaksa verin tabi. Eğitim kalitesi en önemlisi.

Arabayla 15 dakika birinci sınıf çocuğunu yormaz ki.
Yorulmasından değil çekincem okul öyle bir konumdaki toplu ulaşım geçmiyor mecbur arabayla gidilmesi lazım. Dedesi her gün getirip götürürüm dedi ama daha 1.ci sınıf çocuğu acil bir durum olsa dedesi yakınlarda olmasa ben nasıl hemen gidebilirim diye düşünüyorum.

Dedesi öyle dedi ama gerçekten öyle her gün bırakıp alabilirmi? O bırakıp almadığında siz götürüp getirebilirmisiniz? Eğer götürüp getirmek sorun olmayacaksa verin tabi. Eğitim kalitesi en önemlisi.
Onun götürüp alamadığı günler bende arabayla götürebilirim ama okul zamanı 1 yaşında olacak olan bebeğim var onunla zorlanır mıyım diye de düşünüyorum.

Yorulmasından değil çekincem okul öyle bir konumdaki toplu ulaşım geçmiyor mecbur arabayla gidilmesi lazım. Dedesi her gün getirip götürürüm dedi ama daha 1.ci sınıf çocuğu acil bir durum olsa dedesi yakınlarda olmasa ben nasıl hemen gidebilirim diye düşünüyorum.
Kendi aracınız ya da alma durumunuz var mı? Varsa kullanmayı da bilmiyorsanız eylüle kadar öğrenirsiniz rahat edersiniz.

X