oldu da bitti maşallah :)) sünnet olduk :))

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
evet kızlar nihayet oğluşum sünnet oldu , bende ancak vakit bulup da size anlatabiliyorum..

cuma sabahı 5'de uyandım , oğluşumu bir güzel emzirdim , genel anestezi olacağından 4 saat aç olması gerektiğini söylemişlerdi hastaneden bu yüzden erkenden emzirdim karnını doyurdum sıpanın , ama saat 6.30 da yine emmek istedi emzirmeyince bir kıyamet koptu ki sormayın , babası uyandı oynattı falan da keyfi yerine geldi , sonra hazırlandık ve evden çıktık tam 8'de hastanedeydik.

yatış işlemlerimizi gerçekleştirdik , bizimle ilgilenen bayan ardarda iki sünnet var , biri saat 9'da sizinki de 9.30 da dedi , iyi dedim ne güzel fazla beklemeyeceğiz
odamıza yerleştikten 15 dakika sonra bi hemşire geldi tahliller için kan alıcam dedi , demez olaydı , tam da o sırada eşim sigara içmek için aşağı inmişti ,
ben dedim aşı olurken bile dayanamıyorum kanını göremem dedim , hemşire bi hastabakıcı çağırdı bende odadan çıktım , Allahım o ne çığlık , ne ağlamak mafoldumben
ilk defa oğlumun gözlerinden yaşlar aktığını gördüm , tabi ben çığlığını duyunca koştum içeri , damar bulammaışlar garibim bebeğimi delik deşik etmiş ,
o sırada eşim geldi tabi o da çok kötü oldu , neyse bizde tuttuk falan batuyu hallettiler , sonra hemen sakinleşti kuzum zaten babsının kucağında , yarım saat daha bekledik , o hemşire yanında başka hemşireyle gelmezmi :eek:klava:
neymiş kan pıhtılaşmış bi daha alınması lazımmış , zaten anestezi için de damar yolu açıcaktık falan dedi , bana yine geldiler , eşim odadan çıkmama izin vermedi
çünkü kendi o kadar kötü oldu ki ben gidiyorum yoksa alıp oğlumu da çıkıcam ahstaneden dedi , neyse mecbur kaldım başlarında durmaya ama Allahtan bu hemşire deneyimliyde de fazla ağlatmadan aldı kanı
neyse sonra babası uyuttu bebişimi , o sırada annem de geldi , başladık doktoru beklemeye , sonra anestezi uzmanı gelip muayene etti , yarım saat sonra da doktoru geldi
Osman Bey hastanenin baş hekimi ve gerçekten çok şeker bir insan , bautyu sevdi biraz tahlil sonuçlarını sordu , herşey ok denince de tamam alalım o zaman dedi , aldı mı beni bi heyecan :gitme:
neyse bebişime hasta önlüğü getirdiler o koca hasta önlğüne sardık oğlumu , babası kucakladı , hastabakıcıyla beraber indik ameliyathane kapısına , Allahım ne zor geldi orda ayrılmak anlatamam :gitme:
Allahım tüm bebeklere , çocuklara sağlık versin , hiçbir anne babaya evladının acısını göstermesin , sünnet için bile bebeğinin o kapıdan geçmesi gerçekten çok zor , Allah kimselere yaşatmasın , kimseleri götürmesin o kapının önüne :Saruboceq:

batu tam 10.30 da içeri girdi , babası kapıda baya bi inatlaştı ben de giricem yada eşim de girsin içeri diye ama maalesef bizi almadılar ameliyathane olduğu için
tabi onlar da haklı ama biz çok kötü olduk , zaten kapı kapanınca eşim hemen dışarı çıktı sigara içmeye , ben ise başladım ağlamaya çünkü yavrumun ağlama seslerini duyuyordum içeriden :1no2:
sonra sustu , eşim de geldi yanıma başladık beklemeye , hiç bitmeyecek gibi geçti 30 dakika , bikaç kere eşim kapıyı çalıp sordu , iyi dediler , uyanmasını bekliyolar falan dediler
tam yarım saat sonra 7-8 yaşlarında bi çocuk getirdiler sedyeyle , hah dedim bu da öbür sünnet çocuğu herhalde , demekki benim kuzumu vericekler deyip atladım kapıya can havliyle kapı açılınca oğlumu gördüm , yeşil bi ameliyat masası örtüsüne sarmışlar kuzumu bi hemşirenin kucağında şaşkın şaşkın bakınıyordu etrafa , sonra beni gördü , hemşireden almak istedim vermediler , yukarı ben çıkarıcam dedi ama kuzum beni ve babasını görünce başladı ağlamaya tabi içerde uyanınca zaten korkmuş , yabancı bi yer , yabancı insanlar bizi görünce de başladı ağlamaya , neyse çıktık odaya hemşire bizi bıraktı gitti ..

Allahım bi ağlıyo sormayın , panik olduk , eşim bağrınmaya başladı , tabi biz acıdan ağlıyo zannedip elimiz ayağımız birbirine girdi , o sırada bi baktım ağlarken de bacaklarını karnına çekiyo ah dedim üşümüş oğlum gazım var , halbuki amelyithane kapısında doktora verirken içerisi çok soğuk nolur üşütmeyin kuzumu demiştim , bende 7 ay önce orda doğum yaptım ve gerçekten çok üşümüştüm , bana merak etmeyin ısıttık demişlerdi ama yalanmış herhalde çünkü çok gazlıydı batucuk :eek:klava:
hemen sıcak su torbası aldık , karnına masaj yaptık , torbayı koyduk bi güzel gazını çıkarttık , sonra emzire emzire uyuttum , tam 2 saat mışıl mışıl uyudu

uyanınca doktor amcası muayene etti , herşey süper dedi , salıya kadar banyo yaptırmayın , günde 3 kere pansuman yapın dedi , pansuman dediği de krem sürmek sadece,
sonra da çıktık evimize geldik , ve 41 kere maşallah herşey süper , bi kere bile ağlamadı , herşey yolunda kızlar :nazar:

yaptırmak isteyen anneler rahatlıkla diyebilirim , iyi bir doktora gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz , oğlum hiç hissetmedi bile , bi hemşire ve gaz vukuatı yaşadık onun dışında herşey süper , yanlız bi tavsiyem baştan içeri girme mevzusunu konuşun bence çünkü bebişlerimiz uyandığında bizi görmeleri onları rahatlatıyor biliyorsunuz , bide ameliyathane kapısında beklemek çok acı , insanın aklına binbir şey geliyo :1no2:
evet kasım anneleri biz sıramızı savdık darısı diğer kasım erkeklerinin başına :lepi:

öncesi...odamıza yerleştik bekliyoruz

1000336s.jpg

ahh kıyamammm çok geçmiş olsunnn.))))
çok şeker bir bebek ALLAH NAZARDAN KORUSUN...

Çok eşker ya en azından hatırlamayacak o anı..
he bir sünnet düğnü olmayacak ama en azından acıdan kurtuldu kesildiğini görmedi.
Allah evlendiği günü de göstersin inşallah

Çok eşker ya en azından hatırlamayacak o anı..
he bir sünnet düğnü olmayacak ama en azından acıdan kurtuldu kesildiğini görmedi.
Allah evlendiği günü de göstersin inşallah

AMİNNN inşallah damatlığını da görürüm kuzumun kaydirigubbakcemile3
biz ileride eğer özenirse sünnetlik giydirip isterse düğün de yapmayı düşünüyoruz , bununmararını tamamen oğlum verecek ama amacımız zaten o acıyı yaşamaması ve hatırlamamasıydı , biz erkek kardeşimin çığlıklarını hala hatırlarız , oğlum o korkuyu duymayacağı için çok mutluyum zemuszemus

geçmiş olsun ve hayırlı olsun canım, detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim

of ya birde biz yaptırsaydık:KK43:(

hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun
ben şimdi dayanamazdım büyüsün öyle sünnet ettireceğim

geçmiş olsun ve hayırlı olsun canım, detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim

of ya birde biz yaptırsaydık:KK43:(

denizimin anası siz de biran önce ayarlayın bitsin bu iş , ben çok mutluyum yaptırdığıma , hiç acısı yok , yani şaştım kaldım , hissetmiyo acıyı ben pansuman yaparken bi fena oluyorum ama o o kadar mutlu ki anlatamam , bide doktorumuz gerçekten süperdi kesinlikle tavsiye ediyosum gülüm..size biraz uzak ama önmli olan iyi olması bence :nazar:

maşallah o ne güzel bi bebek ALLAHım size bağışlasın
güzel cemiyetlerinide görürsünüz inşallah

andinacım hayırlı olsun tatlım artık erkek oldu oğlun ( hani sünnet olunca hep öle derler ya kaydirigubbakcemile3 )
allah mezuniyelerini mürüvettini de göstersin inşallah

geçmiş olsun adinacım Allah damatlığınıda göstersin inşallah
okurken birden sanki bende oradaymışım gibi oldum gözlerim yaşardı
Allah hep böle mutluluklar yaşatsın inşallah.

canım kıyamam ona ..

sünnet öncesi ve sonrasaı ne kadar değişmiş..

allah hep güzelliklerini göstersin size..

darısı başımıza..

hala cesaret edemiyorum ben..

ve tam olarak emin olamıyorum genel mi lokal mi diye..

hayırlı olsun sünnetiniz damatlıgını da görürsünüz inş .minik adama alkisalkisalkisbizde 20 gün önce olduk iyiki de yaptırmısım ertelemenin hiç anlamı yok erkek anneleri bizim operasyon 13 dk. sürdü ama ameliyathene kapısında beklemek cok zor .....

X