Panik atak mı??

IntheStarss

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2023
336
103
21
Yaşadığım şey kalp ile mi ilgili psikolojik mi asla çözemiyoruuum. Genelde geceleri uyumadan önce ateş basması ya da mide bulantısıyla başlıyor sonra daralıyorum değişik hissediyorum bayılacak gibi. Hemen nabzıma bakıyorum hızlı atıyor. Daha da korkuyorum sonra sakinleşiyorum ve tuvaletim geliyor cksşdm bu döngü hep böyle. En son tuvaletimin neden geldiğini asla anlamıyorum çok ilginç. Böyle bir şey yaşayan var mı? Zaten takıntılı ve stresli bi insanım zor dönemler de geçiriyorum ama kalp ile ilgili takıntım hep vardı. Gittim doktora bir şey çıkmadı. Ama pek güvenemiyorum.

Panik atak biraz uç bir durum. Yatınca aklınıza gelen şeylerden dolayı kaygılanıyor olabilirsiniz. En rahat nefes alabildiğiniz pozisyonda yatın ve aşağıya eklediğim nefes egzersizini deneyin. Ciddi rahatlama sağlar
IMG_20231219_000421.jpg

Panik atak biraz uç bir durum. Yatınca aklınıza gelen şeylerden dolayı kaygılanıyor olabilirsiniz. En rahat nefes alabildiğiniz pozisyonda yatın ve aşağıya eklediğim nefes egzersizini deneyin. Ciddi rahatlama sağlarEki Görüntüle 3354539
Çok teşekkürler ama bence benim kaygı seviyesi zaten uç bi noktada. Ve daha düşünmeye başlamadan aniden başlıyor mide bulantısı bayılma hissi ve diyorum noluyooo korkuyorum acile mi gitsem napsam. Tek yaşayınca daha da geriyor beni

Çok teşekkürler ama bence benim kaygı seviyesi zaten uç bi noktada. Ve daha düşünmeye başlamadan aniden başlıyor mide bulantısı bayılma hissi ve diyorum noluyooo korkuyorum acile mi gitsem napsam. Tek yaşayınca daha da geriyor beni
Kendi kendinize teşhisinizi koymuşsunuz zaten. Bize neden fikir soruyorsunuz o zaman? Hastalığı şimdiden sahiplenmiş ve benimsemişsiniz de. Acile gitmenin size hiçbir faydası yok en kısa sürese psikiyatriste gitmeniz lazım.

Kendi kendinize teşhisinizi koymuşsunuz zaten. Bize neden fikir soruyorsunuz o zaman? Hastalığı şimdiden sahiplenmiş ve benimsemişsiniz de. Acile gitmenin size hiçbir faydası yok en kısa sürese psikiyatriste gitmeniz lazım.
Niye laf atar gibi bi tarzda konuşuyosun anlayamadım ama ben panik atak tanısı almadığım ve yaşadığım şeylerin psikolojik olmasını bir kalp hastalığına tercih ettiğim için onay bekledim en azından rahatlayabilmek için. Psikiyatriye de gittim ama tam olarak panik atak diyemedi. Kardiyoloji de ritim bozukluğu var ama zararsız dedi yani ne olduğum belli değilll

Niye laf atar gibi bi tarzda konuşuyosun anlayamadım ama ben panik atak tanısı almadığım ve yaşadığım şeylerin psikolojik olmasını bir kalp hastalığına tercih ettiğim için onay bekledim en azından rahatlayabilmek için. Psikiyatriye de gittim ama tam olarak panik atak diyemedi. Kardiyoloji de ritim bozukluğu var ama zararsız dedi yani ne olduğum belli değilll
Yani sizce bu düşünceleriniz sağlıklı mı? Kendi kendinize tanı koymak istiyosanız siz bilirsiniz. Panik atak değilsiniz kalp hastası da değilsiniz. Doktorlar da söylemiş zaten. Kaygı seviyeniz yüksekse çarpıntınız da olur kalp sıkışmanız da olur. Bunu söylemeye çalışıyoruz. Panik atak olsanız tedavisi vs çok mu kolay sanıyorsunuz? İnsanlar on yıllarca uğraşıyor bundan kurtulmak için. Psikoloğa gidin derdinizi anlatın. Zaten benim önerdiğim gibi nefes egzersizleri ve başka şeyler önerecek.

X