Panik atak

gzlkulanc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
4
2
25
öncelikle herkese merhabalar buraya yazıp yazmamak arasında kalmıştım ama dururum o kadar karmaşık bir hal aldı ki içimdekileri dökmek istedim ben hatayda yaşıyorum hatay depreminde yaşadığım o anlar o sesler çığlıklar beni piskolejikmen etkiledi konuşamadgım an oldu normaldede panik atağım var ama tedavi görmüştüm ve geçmişti o günden sonra tekrar olmaya başladı eşimle1 bucuk yıldır evliyiz ve babamın yanına çalışmaya gidecekti eşim ben kız kardeşim annem babamın yanına yurdışına geldik kendi içimde olanları düzeltmeye çalıştım herşey güzel gidiyordu ama olanları unutmak zordu hamile kaldım hamileliğim boyunca ataklar geçirdim uyuyamadgım an her an tekrar deprem olacak korkusu bunu etkiliyordu daha sonra toparlamaya çalıştım bebeğim için doğum yaptım sezeryana almışlardı tansyonum yükselmişti bu yüzden hemen bebeği almaları gerekti sakin olup sadece bebeğimç bekledim ve oğlum doğdu işte o andan sonra daha kötü olmaya başladım lohusalık depresyonu başladı panik atak krizi geçirdim hastanede 1 hafta hastanede kaldım burdaki hastane sezeryan olunca fazladan ilgileniyorlardı ben atak geçirince daha fazla kaldım ama daha kötüye gidiyordum toparlamaya çalışıyordum herşey güzel olacak diyordum günler geçti oğlum 2 aylık oldu güzel gidiyordu ama yine atak krizlerim tutu ne yapacam bilmiyorum yazıp içimi dökmek istedim

panik atak o kadar kötü bir şey ki hislerini çok iyi anlıyorum. Öncelikle bunun maalesef kalıcı bir çözümü yok ama etkisini azaltma daha az bunu yaşama ihtimallerin var o yüzden psikoterapi ve psikiyatriye gitmelisin kesinlikle. Umarım her şey senin için daha iyi olur ve bir daha o kötü günleri yaşamazsın.

Şu an muhtemelen emzirdiğiniz için ilaç kullanamıyorsunuz onun yerine doktorunuza danışarak bitki çaylarından, bitkisel takviyelerden destek alın. Kan değerlerinizi kontrol ettirin. Bol bol nefes egzersizleri ve meditasyon yapmaya çalışın.

panik atak o kadar kötü bir şey ki hislerini çok iyi anlıyorum. Öncelikle bunun maalesef kalıcı bir çözümü yok ama etkisini azaltma daha az bunu yaşama ihtimallerin var o yüzden psikoterapi ve psikiyatriye gitmelisin kesinlikle. Umarım her şey senin için daha iyi olur ve bir daha o kötü günleri yaşamazsın.
Teşekkür ederim yanıtınız için🙏

Şu an muhtemelen emzirdiğiniz için ilaç kullanamıyorsunuz onun yerine doktorunuza danışarak bitki çaylarından, bitkisel takviyelerden destek alın. Kan değerlerinizi kontrol ettirin. Bol bol nefes egzersizleri ve meditasyon yapmaya çalışın.
Evet ilaç kulanamıyorum doktora gidip danışacağım teşekkür ederim🙏

X