Anksiyete

Evet yürüyüş çok çok önemli. Ben kendimce bi çözüm buldum. Ben de işe yaradı umarım sizde de yarar. Çarpıntım başladığı zaman YouTubedan leslie 3 mil videosunu açıp onunla yürüyüş yapıyorum evde. Baya kafam dağılıyor. Gecenin 3ünde bile yaptığım oldu. Ama en güzeli açık havada yürümek tabii
hahhahah buldum şimdi cok iyi ya kadın cok sempatık bayıldım

Merhabalar, bundan 3 yıl önce pandemş döneminde yakalanmıştım bu illet şeye. Sakinleştiricilerle baskılayıp bir şeyde kurtulmuştum. İyiydim ancak yakın zamanda üzüldüğüm bir şey oldu kendini yine hatırlattı hem de çok kötü bir şekilde. Bu sefer ellerim ve ayaklarım tamamen uyuştu. Yine atlatmaya çalışıyorum. Sizler nasıl oldunuz. Aynı durumda olan o kadar çok kişi olması dertleşmemiz açısından beni rahatlatıyor. Çünkü bizim halimizden yalnızca biz anlarız.🥹
Nasıl bir uyuşma bende de oldu ama ben yürüyemez hale geldim adamlar kucaklayıp sedyeye aldikar

Merhaba daha önce bu konu ile açılmış konular var ama yine de yazmak istiyorum. Bende panik atak anksiyete var. Depremden sonra daha kötü oldum. En son kalp krizi geçiriyorum sandım kardiyolojik muayenede taşikardi çıktı. Çarpıntı için ilaç yazıp gönderdi doktor. Kan vitamin değerlerim de iyi çıktı. Kısacası psikolojik galiba. Bazı can sıkıcı durumlar ve deprem de üst üste gelince patlak verdi. Şu anda durduk yerde sebepsizce nefesim daralıyor yine kalp krizi geçiriyor gibi bir his geliyor ve içime bir sıkıntı oluyor. Yarın psikiyatriye gidicem. Artık günlük yaşamımı etkilemeye çalıştı. Var mı benim gibi olan bu süreci nasıl atlattınız?
Mrb öncelikle canım... aynısı bendede vardı 3 sene dir bu rahatsızlığı çekiyorum şuan antidepresan kullaniyorum 3 senedir ölecem diyorum bı türlü ölmedim :) insan bazen kendisinin doktoru olması gerekiyor birde stresten uzak durmak gerekir depresyona yenik düşmemiz gerekir yoksa hayatımızı maf eder .. sonuç şuki okadar kriz gecirsekte halen hayattasinn psklojikmen düşüşlerdeyiz Allah yardımcımiz olsun:)

Mrb öncelikle canım... aynısı bendede vardı 3 sene dir bu rahatsızlığı çekiyorum şuan antidepresan kullaniyorum 3 senedir ölecem diyorum bı türlü ölmedim :) insan bazen kendisinin doktoru olması gerekiyor birde stresten uzak durmak gerekir depresyona yenik düşmemiz gerekir yoksa hayatımızı maf eder .. sonuç şuki okadar kriz gecirsekte halen hayattasinn psklojikmen düşüşlerdeyiz Allah yardımcımiz olsun:)
Bende antidepresan kullandım yaklaşık 5 ya da 6 ay kadar evet her şey stresten oluyor şu an tüm olumsuzlukları atlattım şükürler olsun 💚 dediğiniz gibi Allah yardımcımız olsun kimseyi böyle rahatsızlikla sinamasin

Bana da depremden sonra çok kötü ataklar geldi anksiyetem en üst seviyede 20 yaşından beri bu hastalık var bende ama bu sefer çok ağır geçiyor sürekli kendimi dinliyorum sol kolum göğsüm sol koltuk altım ağrıyor iç sıkışması nefes daralması her an bir şey olucak korkusu kalp krizi geçirme korkusu vs hep kötü senaryolar kuruyorum kötü rüyalar görüyorum korkuyorum çok yoruldum kafamdan atamıyorum olumsuz düşünceleri bebeğim var 1 yaşında emziriyorum o yüzden ilaç kullanamıyorum. Allah şifa versin hepimize sürekli endişe duygusuyla yaşamak da zor
Tam anlattığn gibiyim bende Antakya depremini yaşadım ondan sonra berbat günler çenem kasmaktan ağrıyor omuzlarım boynum göğüs kismim 3 buçuk ay önce kalp krizi geçiriyorum sandım boynumdan aşağısı kitlenmisti çocuklarım gördü o halde ve çok etkilendi ilaç kullanmıyorum istemiyorum ama gecmiyorda napacagimi bilmiyorum artık 2 seans oldu hacamat oluyorum 3. Seansta başımdan olacağım şifa olur inşallah

Tam anlattığn gibiyim bende Antakya depremini yaşadım ondan sonra berbat günler çenem kasmaktan ağrıyor omuzlarım boynum göğüs kismim 3 buçuk ay önce kalp krizi geçiriyorum sandım boynumdan aşağısı kitlenmisti çocuklarım gördü o halde ve çok etkilendi ilaç kullanmıyorum istemiyorum ama gecmiyorda napacagimi bilmiyorum artık 2 seans oldu hacamat oluyorum 3. Seansta başımdan olacağım şifa olur inşallah
Şanlıurfa da yaşadım depremi bende kalp krizi geçirme korkusu hala var kaç kez kardiyoloji ye gittim iç hastalıklarına gittim sol kolum uyuştu nefes daralması hepsini birebir yaşadım ilaç kullandım 4 ay Rabbime hamd olsun şu an iyiyim eskiye göre kötü rüyalar hala var deprem olur genelde rüyamda hep bir yerler yıkılır hacamat konusunda bilgi verir misiniz işe yaradı mı

Şanlıurfa da yaşadım depremi bende kalp krizi geçirme korkusu hala var kaç kez kardiyoloji ye gittim iç hastalıklarına gittim sol kolum uyuştu nefes daralması hepsini birebir yaşadım ilaç kullandım 4 ay Rabbime hamd olsun şu an iyiyim eskiye göre kötü rüyalar hala var deprem olur genelde rüyamda hep bir yerler yıkılır hacamat konusunda bilgi verir misiniz işe yaradı mı
Bende bi yerim agrisa en kötüsünü düşünüyorum hep omuzlarım yukarda fark etmeden kendimi çok sıkıyorum çenem ağrıyor artık. Hacamat konusunda evet rahatlıyor ama önemli olan başa yaptırmak ben henüz cesaret edip yaptiramadim 3. Seansimda yaptırmaya karar verdim 1 ay sonra inşallah yaptırmayı düşünürsen hiç acı duymuyorsun rahatsız edecek şekilde yaptır hem peygamber efendimizin sünneti hem şifa inşallah namazla duala elhamdülillah biraz daha iyiyim ama dediğim gibi hala tam iyileşemiyorum eski tadıma donemiyorum

Çok geçmiş olsun inşallah hepimiz atlatırız bende namazla huzur buluyorum Ama dediğiniz gibi eski halim gibi değilim arastiracam bunu teşekkür ederim cevaplarınız için

X