Pratik Hızlı Cankurtaran Misafir Menüsü

buzluğa hazır yufkadan sarıp attığnız böreklere nasıl bi uygulama yapıyorsunuz ben çıkardım ama birbirinden ayrılmıyordu bu yüzden çözülmesini bekledim yumurta sarısı sürüp fırına verdim ama hem kuru oldu hem de kabarmadı hiç güzel olmadı bunun püf noktası nedir?

ben biraz sıvı yağ birazda su'dan oluşan bir karışım hazırlıyorum derin bir kapta ve böreklerimi bu suya batırıyorum iyice ıslatıyorum sonrada galeta ununa batırıp fırın tepsisine dizerim muhteşem çıtır olur.

benım de esımın hocası gelecek yemege. oyle pratık hızlı vs degıl de cankurtaran bir menuye ıhtıyacım var:KK43:

kendımce dusundum bıseyler ama bıraz agır olması lazım sankı hafıf kaldı. sısın de onerılerınız varsa beklerım.

*corba
mantı corbası(nohutlu yogurtlu)

*meze ara sıcak
içli kofte
semız otu salatası
köz patlıcan kırmızı bıber salatası
ıspanaklı börek
zeytınyaglı fasulye
mevsım salatası

*ana yemek
püre üzeri et sote veya biftek sarma
bademli pilav
şişte mantar

*tatlı
profiterol

benım de esımın hocası gelecek yemege. oyle pratık hızlı vs degıl de cankurtaran bir menuye ıhtıyacım var:KK43:

kendımce dusundum bıseyler ama bıraz agır olması lazım sankı hafıf kaldı. sısın de onerılerınız varsa beklerım.

*corba
mantı corbası(nohutlu yogurtlu)

*meze ara sıcak
içli kofte
semız otu salatası
köz patlıcan kırmızı bıber salatası
ıspanaklı börek
zeytınyaglı fasulye
mevsım salatası

*ana yemek
püre üzeri et sote veya biftek sarma
bademli pilav
şişte mantar

*tatlı
profiterol

menün çok güzel bence degiştirme yapmana gerek yokk
ama tatlını degiştirebilirsinn
muhallebili kadayıf yapabilirsinn

Arkadaşlar bence çok bilmişlik yapmaya gerek yok. Herkesin durumu farklıdır. Dışarıdan başkaları hakkında ahkam kesmeyelim lütfen. Burada birbirimiz yargılamak için değil birbirimize destek olmak için bulunuyoruz.

Not: Birde bakıyorum bunları yapanların medeni hali bekar yazmıyor mu işte o zaman çıldırıyorum. Daha evli bile değilken 3 çocuklu kadına laf sokmak tuhaf...
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar:)

Son düzenleme:
Arkadaşlar bence çok bilmişlik yapmaya gerek yok. Herkesin durumu farklıdır. Dışarıdan başkaları hakkında ahkam kesmeyelim lütfen. Burada birbirimiz yargılamak için değil birbirimize destek olmak için bulunuyoruz.

Not: Birde bakıyorum bunları yapanların medeni hali bekar yazmıyor mu işte o zaman çıldırıyorum. Daha evli bile değilken 3 çocuklu kadına laf sokmak tuhaf...
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar:)

a.s sana sonuna kadar katılıyorum. niyetim tartışma yaratmak değil.

bekar olmakla evli olmak arasında dağlar kadar fark var veya maaşını zamanında almakla alamamak arasında dağlar kadar fark var veya aldığı milyarlarca parayı yetiremeyenle aldığı para sadece temel ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde olan arasında fark var yani evinde standart malzeme olanlar arasında. davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. sen bide maaş gününü iple çeken 5 parasız dolaşana sor bakalım. saygılar....

tarhana çorbası yada yayla çorbası
bulgur yada pirinç pilavı
tavuk sote,sulu köfte acil menümdür.

davetsiz misafiri sevmem heleki çalışan hanımlara hafta içi yemeğe gidilmesine son derece karşıyım.

gündüzse eğer yufka sararım kısır kek bu kadar.çok bile davetsiz pay diye gelene:KK53:

Ben de çalışan bir bayan olarak davetsiz misafirlerden pek hoşlanmam.Zor durumda kaldığımda genelde fırında tavuk ya da köfte yapıyorum,yanına da patates vs sebze koyuyorum.En pratiği de fırın poşetinde tavuk.Çorba olarak şehriye çorbası çok kolay ama genelde yoğurtlu çorbaları ya da mercimek çorbasını tercih ediyorum.Zeytinyağlı da en kolayı taze fasülye.Tatlıyı da hazır alıyorum.Salata,cacık,vs evde ne varsa hazırlıyorum.Çayın yanına da kuruyemiş vs.Gündüz kimse gelmiyor pek ama davetsiz gelen olursa marketten hazır poğaça,kek vs.Gelen yemeğe gelmiyor sonuçta,kimse kusura bakmasın,ben çalışan biriyim,bütün günümü pasta börek yapmak için harcayamam.Ev temizliğimi kendim yaptığım için ütü,temizlik vs işlerimi yapıyorum evdeyken.

çat kapı misafire benim en iyi kurtarıcım önceden sarıp dondurduğum sigara böreklerim bir kapaklı kapta saklıyorum acil durumlarda çıkarıyorum erimeden tavaya atıyorum onlar kızarana kadar 5 dakikada fırınada bir kek atıyorum çayla beraber afiyetle götürüyoruz:KK56:

çat kapı misafire benim en iyi kurtarıcım önceden sarıp dondurduğum sigara böreklerim bir kapaklı kapta saklıyorum acil durumlarda çıkarıyorum erimeden tavaya atıyorum onlar kızarana kadar 5 dakikada fırınada bir kek atıyorum çayla beraber afiyetle götürüyoruz:KK56:[/QUOTE

birşey sormak istiyorum kışın çıkarttığım siğara börekleri birbirine yapışıyor ve bazen ziyan oluyor siz nasıl bir yol izliyorsunuz yağa direk atınca patmala yada börekte çatlama olmuyor mu.

arkadaşlar bende cankurtaran menümü yazıyım.
mercimek çorbası(tüm malzemeyi içine atıp düdüklü tencerede yapıyorum,sonrada blenderdan gecırıyorum)
fırın poşetinde tavuk+patates(sadece poşet içine koy at fırına)
buzlugumda benm de böreğim vardır.Onları bır kaba tek sıra dizip,folyo serıp,ustune tekrar bır sıra dızerım.yapışmıyor böylece,çözdürüp kasede su ıcıne koyup orda 5 dakıka bekletıp oyle atarım fırına)
pilavı da eşim cok guzel yapar
salata olrak mevsım yada coban salata
dondurucuda herzaman közlenmıs patlıcan ve kırmızı bıberım vardır.Kırmızı biberi yoğurtla karıstırırım ,patlıcanlada patlıcan slatası
Tatlı olarak en kolayı mozaık pasta gelıyor bana.
Olduda bitti bileee.
Afiyet olsun:KK66:

.

çat kapı misafire benim en iyi kurtarıcım önceden sarıp dondurduğum sigara böreklerim bir kapaklı kapta saklıyorum acil durumlarda çıkarıyorum erimeden tavaya atıyorum onlar kızarana kadar 5 dakikada fırınada bir kek atıyorum çayla beraber afiyetle götürüyoruz:KK56:[/QUOTE

birşey sormak istiyorum kışın çıkarttığım siğara börekleri birbirine yapışıyor ve bazen ziyan oluyor siz nasıl bir yol izliyorsunuz yağa direk atınca patmala yada börekte çatlama olmuyor mu.

donmuş haldeykenmi yapışmış oluyor yoksa çözüldükten sonramı yapışıyor bende bi sorun olmuyor kızartırkende yağda patlama falan olmuyor, sürekli yaptığım bişey

Harika bi konu olmus ama merak ettigim bisey var,
acil misafire corba tavuk pilav salata vs yaparim demis arkadaslar,
aksam misafirinde böyle yemekli agirlandigini pek bilmezdim..

Bizde sadece ramazan ayinda ya da özel bi davet verilmisse yemekli agirlanir misafir.
Benim bildigim pogaca börek tatli kurabiye salata seklinde ikramlik hazirlanir
kendim o sekilde yapiyorum yani...
Yemekli mi agirlamak gerekiyor illaki merak ettim simdi ?

Son düzenleme:
Harika bi konu olmus ama merak ettigim bisey var,
acil misafire corba tavuk pilav salata vs yaparim demis arkadaslar,
aksam misafirinde böyle yemekli agirlandigini pek bilmezdim..

Bizde sadece ramazan ayinda ya da özel bi davet verilmisse yemekli agirlanir misafir.
Benim bildigim pogaca börek tatli kurabiye salata seklinde ikramlik hazirlanir
kendim o sekilde yapiyorum yani...
Yemekli mi agirlamak gerekiyor illaki merak ettim simdi ?

Misafire göre değişir o. Uzaktan ya da yoldan geldiyse yemekli ağırlanır. Çalışan çift iş çıkışı geliyorsa çay menüsünün doyurucu olmasına dikkat ediyorum ben. Börek, bir çeşit salata, tatlı yapıyorum. Normal oturmaya gelen misafire de hafif bir çay menüsü hazırlıyorum

Misafire göre değişir o. Uzaktan ya da yoldan geldiyse yemekli ağırlanır. Çalışan çift iş çıkışı geliyorsa çay menüsünün doyurucu olmasına dikkat ediyorum ben. Börek, bir çeşit salata, tatlı yapıyorum. Normal oturmaya gelen misafire de hafif bir çay menüsü hazırlıyorum

Hm anladim, uzaktan gelen misafirimiz olmadi hic.
Kendi ailelerimizi yemekli agirladik sadece. Diger akrabalari ise cay saati menüsüyle.
Biraz tuhaf geldi gelen misafire yemek yetistirmek ondan sasirdim..
Tskler cevabin icin :KK34:

X