Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

arkadaşlar prolatin benim de sorunumdu bir ay önce 60 olan prolaktinim bir ay sonra dostinex ve hayıt suyuyla birlikte 5.88e düştü.hem de bebişim geliyo o da 4 haftalık .ilaç içerken korunmadık .ilacın yan etkisini de görmedim.çok şükür .inşallah tüm isteyenler meleklerine kavuşur.prolaktini yenip bebişlere kavuşmnız dileğiye

rakadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ve ilaçlarını kullanıp hamiş olanlarada tebrikler.bende prl'den şikayetçiyim maalesef.en son 9 ocakta 2 gün olmak üzere adet oldum o kadar.ve ne oluyo diyerek doktora gittim işte ultrasonda bakıldı bazı testler yapıldı alttan muayene falan.sonuçlarımı kullanıcam ilaçlarımı yazıorm fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.inşallah tedavi sonrası bebeişim benimle olur.

FSH:6.12
Lüteinleştiren hormon(LH):5.98
PRL:23.42
estradiol:68.86
testesteron total:0.831
referans aralığı:0.06-0.82 ng/mL

değerlerim ne alemde bilmiorm ama doktor prolaktin yüksekliği var bu yüzden adetin düzensizleşmiş ve yumurtluyamıyorsun dedi.göğsümden süt falanda gelmedi. çok yüksek değerler olmadığı için kısa sürede hamile kalabilirsin dedi.
şimdi parlodel verdi ilk 5 gün kesinlikle korunucaksın dedi sonra bırakıcaksın korunmayı ve çalışmalara başlıcaksın dedi.büyük ihtimalle hamile kalırsın ama değerlerine yeniden bakmam lasım dedi.

bilgilerinize ihtiyacım var ve tabi dularınızada canlarım.
Allah herşeyi gönlümüzce versin tüm isteyenlere bebiş naip etsin bizleri meleklerimizden ayrımasın..amin... :CüvCüv: :Saruboceq:

slm kızlar bende evlendıgımden berı bu prolaktınle ugrasıyorum 1 bucuk yıl once dostınex yuzunden dusuk yaptım ve hala bebıs ıcın ugrasıyorum dr umu degıstrdım ve sımdı parlodel kullanıyorum hapı bırakınca prolaktınım yukselıyor sızdede ole oluyormu ?BIDE BU AY OLCTURDUM PROLAKTINIM DUSMUS ARTIK HAMILE KALMA SANSIM VARMIDIR KI BU NEDEN BIZDE OLUYOR NEDEN KAYNAKLANIYOR ANLAYAMADIJM SUT HORMONUNN FAZLA CALISIYO OLMASINDAN DEDI DR

Tam gebelik düşündüğüm zamanda prolaktin hormonumun yüksek olduğunu öğrendım hamılelığİNE engel olabilir dediler..1 kutu parlodel kullandım ertesi ay hamile kaldım.

selam ne prolaktnin yüksekliği kaçtı senn bndede ayıı sorun var bnde hamile kalmak istediğim bi anda örendm yüksek olduğunu dostinex vardı doktorum şu an kullanıodum ama bi süre ara verdn başağrısı yaptı ve migrenden şüphelenio tedavi olmam gerekiomuş senn hamileliğin nasıl gidior kaç haftalık hamilesn herhangi bi sorunun yok dimi inş sağlıkla bebeğini kucağını alırsın :Saruboceq:

mrb arkadaşlar bende prolaktin yüksekligini gögsümün agrısı için genel cerrahiye gittim ozaman ögrendim GYNODEL diye bir ilaç verdi bugün başladım ilaca 15senelik evliyim bebişim olmadı 2sefer tüp bebek denedik yumurta üretemedim 5tane ürettim 1tanesi döllendi oda tutmadı yüce rabbim kimsenin kucagını boş bırakmasın yüce rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin

Kızlaaaar dert etmeyin ben hiperprolaktinemi hastasıyım hipofizbezimde selim tümör var, 5 mm kadar.
Benim prolaktin 110-150 civarındaydı.
Önce parlodel kullandım banamısın demedi, sonra dostinexe başladım oda 4 ayda anca düşürdü.Benimkisi dirençli çıktı zor düştü.Neyse düştükten sonraki ay hamile kaldım.3 aylık hamileyim.Fakat prolaktin ilacını hemen bıraktırmadı doktor 2,5 aya kadar kullandım.Eğer kullanmasaydım bebek tutunamaz demişti doktor.Prolaktin hamile kalınmasına engel bir hastalık değil, tedavisi var.İlacınızı alırsanız ve başka sorununuz yoksa hamile kalırsınız.
merhaba bende prolaktin hastasıyım 3 yıldır dostinex kullanıyorum benim tümörüm 3mm yeni evlendim ve tabiki bebiş istiyorum... dr. ismini alabilirmiyim senden benim takibimi dahiliyeci yapıyordu ama şimdi değiştirmek istiyorum şimdiden teşekkürler.....

merhaba arkadaşlar
bende prolaktinle tanışanlardanım.Kist yüzünden gittim doktora prolaktinimin 114 olduğunu öğrendim.Doktor mr istedi.Daha önce başka bir sebepten dolayı çektirdiğim için (yani durumu bildiğim için)çektirmek istemedim.Ve doğum kontrol hapına başladım.sadece 2 ay kullandık.şimdide çocuk istiyoruz:)))))yarın doktoro gidicem.parça alacak belki yine bi kan testiii.ve yine ısrarla mr isteyecek.ama ben mr çektirmek istemiyorummmmm.(korkuyorum).bakalım ne olacak.Proloktini yuksek olupda hamile kalan arkadaşlar yazarsa bize cok cok guzel moral olur sanıyorum.Herkese iyi günler

benimde dönem dönem yükselip düşüyor psikolojik olduguna inanıyorum gecen ay 154 tü ilaç kullanmadan 16 ya düşmüş sasırdım kaldım

hekese merhaba
benim prl 254 yani bayağı yüksek mr çektirdim yarın alıcam soonuçları(mr dan bende korkuyordum ama korkulacak birşey yok). bende dostinex kullanıyorum. inş. herşey yolunda gider

Benim de prolaktin sorunum var. Yarın adetimin 3. günü ve tekrar ölçtürmeye gidiyorum bakalım. 11 aydır korunmuyoruz ama tık yok.
Prolaktinin stresle de çok alakalı olduğunu duydum. Biliyorum çok zor ama stresten uzak durmamız lazım arkadaşlar ya... Mesela ben bu ay aşırı stresliydim. Söylemesi ayıp eşimle sürekli kavga ettik bu ay ve adetim tam 10 gün sebepsiz yere gecikti. Kafayı yemek üzereydim. Adet olamamak nasıl bir sıkıntıdır hepiniz bilirsiniz.
Kafamızı bi rahatlatabilsek, herşeyi takmasak, erkekler gibi ''basit düşünebilsek'' herşey çok kolay olurdu değil mi? :)

keşke hiçbirşeyi kafaya takmadan yaşanabilse. ama bu sıkıntılardan kurtulmak için elimizden geleni yapmalıyız

mrb arkadaslar benımde prolaktinim yuksek 48.09 cıktı ve bende dostınex kullanıyorum doktor verdı fakat doktorun bana soyledıgı stresten kafana bı sey takmıycan yanı arkadaslar anlıycanız bız eslarımız kadar rahat olamadıgımız ıcın hanı onlar bıseyı takmaz ama bız takarız tabıkı onun ıcın yukselıyomus ve arkadaslar bende cocuk ıstıyorum ama o tamamen pskolojıye baglıymıs hanı olsun olsun deyıp hanı onun ıcın caba gosterıyoruz ya aslında akısına barakmamız lazımmıs o yuzdende olmazmıs doktor soyledı banada allah hepımıze hayırlısını nasıp etsın.

merhaba arkadaşlar.prolactin benim de baş belam oldu..dismenoreden yakınmamla doktora başvurdum.hormon tahlili sonucu prolactin seviyem 30 larda.doktorum agnucaston isminde bitkisel bir ilaç verdi.onu kullandığım dönemde prolactin seviyem iyi fakat bırakınca düşüyor.şuan bebek istemiyorum fakat ileride istediğim vakit olmamasından korkuyorum.polikistik var dedi ayrıca doktorum.bebeğe engel olmadığını ama geciktirebileceğini söyledi.kafam karmakarışık.bunun tedavisi yapılırken aynı zamanda korunulabilir mi yoksa korunmasız bir tedavi şart mı?

hekese merhaba
benim prl 254 yani bayağı yüksek mr çektirdim yarın alıcam soonuçları(mr dan bende korkuyordum ama korkulacak birşey yok). bende dostinex kullanıyorum. inş. herşey yolunda gider

ficil sonuclari yazmamissin mr nasil cikti ??

ficil sonuclari yazmamissin mr nasil cikti ??
allaha şüküler olsun birşey çıkmadı mrdan. dr'um geçen ay adet olabilmem için farlutal vermişti adet olamamıştım tekrar verdi ama içmeme fırsat olmadan kendiliğinden adet oldum sanırım dostinez fayda etmeye başladı. gerçekten zor bu prolaktin. hatta dr bile en inatçı hormon dedii. ilgine teşekkür ederim . umarım herkes biran önce sağlığına kavuşur sonrada :CüvCüv:

benimde yüksek prolaktin,
geçen sene il k tahlilde 27 çıkmıştı 3 ay dostinex kullandım o.24 lere kadar düştü
1 senedir bişi kullsanmıyodum geçen gittim yine bu seferde 11 çıktı
parlodele başladık şimdi
aynı zamanda polikistik overle fibrokistik meme hastasıyım,
yaw sanrırm çürük bi nesiliz bizler

arkadaslar prolaktın ılacı kullanırken yanı dostınex veya baska bı ılac bu arada adet goruyomuydunuz ben dostınex kullanıyorum ıkı aydır hala adet gormedım eger aranızda boyle olan varsa bana yazarsa cok sevınırım

arkadaslar prolaktın ılacı kullanırken yanı dostınex veya baska bı ılac bu arada adet goruyomuydunuz ben dostınex kullanıyorum ıkı aydır hala adet gormedım eger aranızda boyle olan varsa bana yazarsa cok sevınırım

canım adet görmemenin sebebi dostinex değilde prolaktin yüksekliği ilaç prolaktini düşürecek o zman adet görmeme gibi bir sorun kalmayacak inş. ama iki ay olduysa doktoruna bir danış

X