Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
geçen benimde aklıma geldi..
serklajım açılınca bende ipimi alıp saklıcam:KK34:
nasıl bişi diye merak ediyorum zaten...metal ben ip sanıyodum baya kalın bişimiş yaa..bakalım benimki nasıl..38de alıcak doktorum inşallahhh..

inşallah yıllar sonra kızıma gösteririm seni bu ip tuttu Allahın izniyle diyeee :KK9:

son haftalar nasıl geçiyor canım.heyecanlı mısın maşallah:nazar:
allah bizlere de o haftalara gelmeyi nasip etsin.

Guneydin canlar dun gece hastanelik oldum kimse cvp da yazmadi:KK43:(
Dr aradim hava alanindaydi git bi nstye gir dedi ...
Gorkemi aradim oda aynisini dedi hastaneye gitmekten bikmistim gitmedim bi nidilat aldim bide banyo yaptim gecti uyudum suan iyiyim elhamdulilah yarin ozgur beye gidicem
Bu adamin rahatligimdan rahatsiz oldugumu soyliyicem esimede diyo gece seda abartiyor takma diye :KK43:(
....
Metal cnm bu ip son zamanlarda cikmis genelde bu ip daha iyiymis sanki bi nevi yapay rahim agzi gibi degilmi ince ipin eni daha ince oldugunda sadece kaslar arasinda geciyor bu ise hem kaslardan destek aliyor hem de bi nevi rahim agzi oluyor:))
Ennyy cnm istersen iki hafta hastanede yap hergun rahim agzini ulcer not adersin bak bi yine kisaliyormu..
Cnm cok gecmis olsun drum muayeneden bile çekiniyor . Dun ölçümünü bile cok yavaş yaptı bebeğe bile bakmadan agzi uzunlugu ölçtü hemen okadar . Gerek duysa yatırırdi diye düşünüyorum ama :KK43:

Merra cnm benim hep aksam artiyor niyeyse bide baldirimin ic kisimlarina agri vuruyor :KK43:
Dr bi sorsan bana haber ver cnm..

lütfen moralini bozma.bizim durumumzda olanlar için moral çok önemli.kaçıncı haftadasın bilmiyorum.son sayfadan okuduğum kadarı ile biliyorum .
benimki 18 haftada kısalmaya başladı.22.haftada 1.8 di üstelik dikişim yoktu
sonra acil serklaj oldum.
serklajdan sonra 2.4 ölçüldü.alttan sıkıldığı için galiba uzun görünüyordu.
sonra hep yttı yemeğimi yatarak yedim.10 günde bir hızlıca duş aldım
kısaca max düzeyde dikkat ettim.
37.haftanın sonunda doğum gerçekleşti.
senin durumundan çoğu kişi geçti hepside bebeğini aldı kucağına lütfen bollll booolllll dua et ve moralini bozma.

Saolpeki nidilat kullandınmi kacinci hft başladın kullanmaya ?

Senin aracılığıyla bana cevap yazan arkadaslara soruyorum .kisalma başlayınca Nidilat kullanmaya basladinizmi?

Merra cnm benim hep aksam artiyor niyeyse bide baldirimin ic kisimlarina agri vuruyor :KK43:
Dr bi sorsan bana haber ver cnm..

inş gel bakayım der kafamdakileri sorarım senin baldıra vuruyor benimde belime ve bacaklarıma inş. bir sıkıntı yoktur
hemşire çıktı ameliyattan diyo şimdi aradım ama cebi açmıyo döner heralde kaç kere aradm

Merracim inan biktim drlardan inan inan hastane gormek istemiyorum yaaaaa bagiracam bide beni bu hale getiren benim dr ..

Canım benim de menopoz sınırı çıkmıştı bak kk dan dr aytun hanıma yazdığım ve cevap mesajı yazayım...

chnb kullanıcısından alıntı

Merhabalar. Benim 2 düşüğüm(8 haftalık), bir de rahimağzı yetmezliğinden 25 haftalık erken doğumum var. Bir de 8 yaşında 46 xy olan oğlum var. Pıhtılaşma sorunum da var. Eşim ise 47 xyy ve 48 xyy mozaik. Artı marker kromozoma sahip.Pgt denedik bir kere 5 incelenen embriyodan 2 sağlıklı bulundu ama transfer günü gelişimleri durduğu için transfer edilmedi. Pgt den önce de amh değerimin 0.3 olduğunu öğrendim. 35 yaşındayım. Eşim doğal yolla bir bebeğimiz daha olsun istiyor.

Ben 35 yaşında olmama rağmen biyolojik yaşım 40 lı yaşlar gibi mi yani doğal yolla oluşan embriyomda eşimin sorunu dışında farklı sorunlar çıkma ihtimali yaşıtlarıma göre amh değerim nedeniyle daha mı çok olacaktır? (Emriyolarımdan birinde trizomi 21 vardı) Teşekkürler...

Aytun Hanımın cevabı:

merhaba geçmiş olsun kayıplarınız için. amh değeriniz oldukça düşük ve bu tüp bebekle gebelik olasılığını belirgin olarak düşürür. eşinizin durumu dışında yaşa bağlı yumurtalarda da kusurlar artmaktadır ve kendiliğinden gebelik ihtimali de çok zor olmakla birlikte olduğunda sorunlu bir gebelik yaşama ihtimaliniz yaşıtlarınız kadardır. (eşinize ait sorunu bunun dışında tutuyorum) sevgiler

Canım bak ben bu mesajdan 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Bol dua et canım...

dr hıç inanmıyorum bahcecı klınıktekı hıçbıt dr ınanmıyorum

RABBIM OL DEDIYSE OLACAKTIR

Canlar sonunda redim yükleyebiliyorum

İşte dikiş ipim.
Chnb senin için istemiştim ipi
Eki Görüntüle 671517

BNIM İPİM SIYAH VE DAHA İNCEYDI

ama senın ipin daha sağlam tutacak gıbı duruyor

Guneydin canlar dun gece hastanelik oldum kimse cvp da yazmadi:KK43:(
Dr aradim hava alanindaydi git bi nstye gir dedi ...
Gorkemi aradim oda aynisini dedi hastaneye gitmekten bikmistim gitmedim bi nidilat aldim bide banyo yaptim gecti uyudum suan iyiyim elhamdulilah yarin ozgur beye gidicem
Bu adamin rahatligimdan rahatsiz oldugumu soyliyicem esimede diyo gece seda abartiyor takma diye :KK43:(
....
Metal cnm bu ip son zamanlarda cikmis genelde bu ip daha iyiymis sanki bi nevi yapay rahim agzi gibi degilmi ince ipin eni daha ince oldugunda sadece kaslar arasinda geciyor bu ise hem kaslardan destek aliyor hem de bi nevi rahim agzi oluyor:))
Ennyy cnm istersen iki hafta hastanede yap hergun rahim agzini ulcer not adersin bak bi yine kisaliyormu..

Canım geçmiş olsun. Kasılma mı oldu. Benimde o haftalarda alt kısmımda ağrı ve baskı oluyordu. Karnıma bıçak gibi saplamalar olmuştu. Ayrıca genelde sol kasığımda yumurtlama gibi ağrılar oluyordu. (Benim yumurtlama zamanımda ağrılı olurdu)
Dr um bebek büyüdüğü için demişti.
İnsan böyle oluyor. İlk aylarda en ufak rahatsızlığında hastaneye gitmek istiyor. Sonralarda evde yapılacak çözümleri arıyor. 32. Hafta da 1saat içinde 5 dak bi kasılmam olduğu ve sabağında leke geldiği gece eşim istersen hast gidelim dedi. Ertesi gün Arda bet konturolün olduğundan gitmemiştim. Şimdi oradakilere derdimi anlatmak istemiyordum.

Canım yarın hayırlı haberlerle gel. Allah a emanet olun esma kızımıza.

herkese merhaba....

bugün çatlatma iğnesinin 13.günü yarın kan testi yapçam idrarda tek çizgiden sıkıldım...

hepimiz için hayırlısı..............

dün bir program izledim ilahiyatçı bir prof... herkesin ne zaman bebeği olacağı kaderinde yazılıdır diyor siz istediğiniz kadar korunun olacaksa oluyor dedi...

bide çalışan kadının çocuk sayısına göre erken emekliliği çok cazip ya çok istiyorum 3-5 çocuk....

ama 1 tanesi olmadı daha:)
neyse hele biri görelim yöntemi bulalım arkası geliverir...

gene idrar testi yaptım negatif.. ümidim kalmadı yarın kan testi yapçam ama çıkması lazımdı olsaydı :KK43:

Saolpeki nidilat kullandınmi kacinci hft başladın kullanmaya ?

Senin aracılığıyla bana cevap yazan arkadaslara soruyorum .kisalma başlayınca Nidilat kullanmaya basladinizmi?

kullandım canım.bu arad yazmayı unutmuşum nidilat deyince aklıma geldi 26. haftada kanamam oldu 3 gün hastanede kaldım.
kanam a devam etmeyince eve çıktım.
hastaneye yatınca başlandı nidilat.
yani 26. haftada başladım nidilata 32. hafatada bıraktım
34. haftada kasılmalar ve ağrım başlayınca nidilata tekrar başladık.
37 ye kadar kullandım.
dr arada bırak kasılman olur ise al diyordu.
ama ben nidilat içince rahatlıyordum çok bırakamadım yani

Güzel bir site buldum..Hukukçu bir bayan blog açmış..Bebeğiyle ilgili bir çok şey yazmış..Hiç ilaç kullanmıyormuş mesela!!Çok araştırmış..Uyguladığı yöntemleri anlatmış..Ay ay olması gerekenleri yazmış..Bence bir göz atın..

gene idrar testi yaptım negatif.. ümidim kalmadı yarın kan testi yapçam ama çıkması lazımdı olsaydı :KK43:
hayırlısı olsun arkadasım...inşallah Allah gönlündekini sana nasip eder...

burçim sana bir sorum olacak bende bu ay klomen kullandım.ama Arda beyle görüştükten sonra hemen hamilelik istemiyorum önce hormon degerlerimle ilgilenmek istiyorum.

şimdi yarın yani ayın 30.da cagırmıstı gecen hafta doktorum takip iççin ben gitmeyeyim diyorum ama igne yapılması gerek mi bana da?doktorum hiç çatlatma ignesinden bahsetmedi.eger gitmessem bana bir zararı olur mu?bilgin varmı?

teşekkürler badecim:KK16:

kullandım canım.bu arad yazmayı unutmuşum nidilat deyince aklıma geldi 26. haftada kanamam oldu 3 gün hastanede kaldım.
kanam a devam etmeyince eve çıktım.
hastaneye yatınca başlandı nidilat.
yani 26. haftada başladım nidilata 32. hafatada bıraktım
34. haftada kasılmalar ve ağrım başlayınca nidilata tekrar başladık.
37 ye kadar kullandım.
dr arada bırak kasılman olur ise al diyordu.
ama ben nidilat içince rahatlıyordum çok bırakamadım yani

Canım dikişin varken kanaman oldu birde ve o hft kadar sürdürdün Rabbim bu mucizeyi banada yaşatsın gerçi benimde 15 kanamam olmuştu :KK43: bende su iki hft anlatıyim Dr sorucam nidilati acaba uzatırmi diye?

Canım dikişin varken kanaman oldu birde ve o hft kadar sürdürdün Rabbim bu mucizeyi banada yaşatsın gerçi benimde 15 kanamam olmuştu :KK43: bende su iki hft anlatıyim Dr sorucam nidilati acaba uzatırmi diye?

ewet canım dikiş varken kanamam oldu
sen bol bol dua et bak sonuna nasıl geldin sen bile inanamayacaksın.
benim 11. haftada kanamam oldu.35. nişan geldi ama doğmadı 37 bitince geldi meleğim.
diyorumya annem geldi baktı bana hiç kalkmadım wc dışında rabbim nasip etti çok şükür.
burayı çok okurdum sona gelenlere o kadar imrenirdimki anlatmam.
ama hiç yazamadım elim varmadı.kötü sürpriz olursa bakınca dayanamam diye çünkü 26. hftada kaybım vardı benim.
iki salavat arasında edilen dualar geri çevrilmezmiş.ayetel kürsi okuyup bol bol cevşen oku dua et inşallah.
senin haftan kaç

hayırlısı olsun arkadasım...inşallah Allah gönlündekini sana nasip eder...

burçim sana bir sorum olacak bende bu ay klomen kullandım.ama Arda beyle görüştükten sonra hemen hamilelik istemiyorum önce hormon degerlerimle ilgilenmek istiyorum.

şimdi yarın yani ayın 30.da cagırmıstı gecen hafta doktorum takip iççin ben gitmeyeyim diyorum ama igne yapılması gerek mi bana da?doktorum hiç çatlatma ignesinden bahsetmedi.eger gitmessem bana bir zararı olur mu?bilgin varmı?

teşekkürler badecim:KK16:

canım klomen yumurtaları büyütüyor ya doktor muayene ediyor kendi kendine çatlamama ve kist olma riskine karşı çatlatma iğnesi vurduruyorlar genelde... bence takibine devam et verdiği ilişki günlerini es geçersin.

11. ve 12. günü negatif çıkmıştı ve saatler sonra bile diğer çizgi görünmedi..
14.günü idrar testi yarım saat sonra çok çok silik bir çizgi çıktı.

gittim kan testi yaptım çok muallak değer çıktı :KK43:
6.87
ya var ya yok...
pazar günü tekrarlıycam :)

Son düzenleme:
ewet canım dikiş varken kanamam oldu
sen bol bol dua et bak sonuna nasıl geldin sen bile inanamayacaksın.
benim 11. haftada kanamam oldu.35. nişan geldi ama doğmadı 37 bitince geldi meleğim.
diyorumya annem geldi baktı bana hiç kalkmadım wc dışında rabbim nasip etti çok şükür.
burayı çok okurdum sona gelenlere o kadar imrenirdimki anlatmam.
ama hiç yazamadım elim varmadı.kötü sürpriz olursa bakınca dayanamam diye çünkü 26. hftada kaybım vardı benim.
iki salavat arasında edilen dualar geri çevrilmezmiş.ayetel kürsi okuyup bol bol cevşen oku dua et inşallah.
senin haftan kaç

Benim 19+4 bugun canım ! İnsallah benim de iki kaybım var .biri ikizdi. 3 bebk yolladım Rabb'ime .16. Haftaydi ikiside . Yazdıkların ümit oldu . Bn yatak odamda yatıyorum. Annem var bendede hic bir is yapmiyor hft sonu esim . Haftada 1 yıkanıyorum . Yanlız hergun bağırsaklarım çalıştıktan sonra bes dakika belden aşağı sirkeli suyla duş alıyorum hijyenim bozulmasın diye . Hemen ayakta duş 5 dk.yatak odama koltuk koydurdum ayağımda püf ayaklarımı uzatıp yiyorum. Bes dakika .

Nasıl daha ne önerirsin ?

Benim 19+4 bugun canım ! İnsallah benim de iki kaybım var .biri ikizdi. 3 bebk yolladım Rabb'ime .16. Haftaydi ikiside . Yazdıkların ümit oldu . Bn yatak odamda yatıyorum. Annem var bendede hic bir is yapmiyor hft sonu esim . Haftada 1 yıkanıyorum . Yanlız hergun bağırsaklarım çalıştıktan sonra bes dakika belden aşağı sirkeli suyla duş alıyorum hijyenim bozulmasın diye . Hemen ayakta duş 5 dk.yatak odama koltuk koydurdum ayağımda püf ayaklarımı uzatıp yiyorum. Bes dakika .

Nasıl daha ne önerirsin ?

Canım neden her gün belden aşanı yıkıyorsun Dr mu söyledi. Benim Dr ekstra bi temizlik yapma demişti. Serklaj sonrası benim dış dikişlerin olduğundan fazla yıkayacakmıştım havada sıcak olunca mantar olunca Dr um topıcrem in Vajinal temizlik jelini önermişti. Günde bir kez onunla yıkıyordum bende. Ama Wc den sıcak su aktığından orada yapıyordum temizliğimi.

X