Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Haft

Benim kasilmalarim 14 te basladi herhalde benden cok kasilan yoktu ama eger duzenli degilse sorun yok bol bol dinlenmek cunku otursam 5 dk yada yurusem hemen kasilirdim
Kasilma karnin beyzbol topu gibi olmasi sonra yavasca gevsemesi olayi tabirimce
Neler iyi geliyordu progesteran magnorm nidilat ve proluton tek bunlar sukur kizimi 40 +1 de kucagima aldim bolca su da icin ayrica
Canm aynen karnim top gbi sertlesiyor ve gun icinde cok fazla oluyor. Doktora soyledim aynen dddigin gbi duzenli olursa gel dedi. Benim simdi bebegin kafasi da cok asagi inmis. Kasilmalar onu daha da asagi indirir mi o yuzden korkuyorum. Allah im 34 35i doldursaydik. Senin gbi 40 lari gorebilsek ne guzel olurdu. Hayirli guzel vakitlerde doguralim ins

Arkadaşlar merhaba dün gece saat 2:00 gibi yine kanamam oldu yine hastaneye yatışım yapıldı Plesanta kaynaklı bir kanama dedi doktor şuan daha iyiyim ama aranızda böyle bir durumu yaşayan oldu mu inşallah ben de 30 lardan sonraki haftalara görürüm. Dualarınızı istiyorum inşallah Bebeğim de bende sağlıklı şekilde Atlatırız.

Haft

Benim kasilmalarim 14 te basladi herhalde benden cok kasilan yoktu ama eger duzenli degilse sorun yok bol bol dinlenmek cunku otursam 5 dk yada yurusem hemen kasilirdim
Kasilma karnin beyzbol topu gibi olmasi sonra yavasca gevsemesi olayi tabirimce
Neler iyi geliyordu progesteran magnorm nidilat ve proluton tek bunlar sukur kizimi 40 +1 de kucagima aldim bolca su da icin ayrica
Nidilat harici diğerlerini kullanıyorum

Arkadaşlar merhaba dün gece saat 2:00 gibi yine kanamam oldu yine hastaneye yatışım yapıldı Plesanta kaynaklı bir kanama dedi doktor şuan daha iyiyim ama aranızda böyle bir durumu yaşayan oldu mu inşallah ben de 30 lardan sonraki haftalara görürüm. Dualarınızı istiyorum inşallah Bebeğim de bende sağlıklı şekilde Atlatırız.
Allah yardımcın olsun kuzum

Geçmiş olsun canım.tam olarak dinlenemiyormusun acaba ben sadece wc kalkardım.haftalık iğnelerimi bile dışardan para ile eve getirtir de vurdururdum.sadece dr kontrolüne dışarı çıkardım.çünkü ilkinde geeçekten kendimi iyi hissetmezdim.sende ilk bebeğin yemeğini bile oturarak yeme.RABBİm yardımcın olur inşallah

Canm aynen karnim top gbi sertlesiyor ve gun icinde cok fazla oluyor. Doktora soyledim aynen dddigin gbi duzenli olursa gel dedi. Benim simdi bebegin kafasi da cok asagi inmis. Kasilmalar onu daha da asagi indirir mi o yuzden korkuyorum. Allah im 34 35i doldursaydik. Senin gbi 40 lari gorebilsek ne guzel olurdu. Hayirli guzel vakitlerde doguralim ins
Gorursun hic korkma ben 3 tane kayip yasadim sabir gercekten sabir bol bol su ic ve uzan ayaginin altina yastik koy progestan proluton depot ve ayrica endolda kullanan oldu eskilerden ama cogu zarar bi dr sor istersen ayrica kac haftalik hamilesin cnm

Arkadaşlar merhaba dün gece saat 2:00 gibi yine kanamam oldu yine hastaneye yatışım yapıldı Plesanta kaynaklı bir kanama dedi doktor şuan daha iyiyim ama aranızda böyle bir durumu yaşayan oldu mu inşallah ben de 30 lardan sonraki haftalara görürüm. Dualarınızı istiyorum inşallah Bebeğim de bende sağlıklı şekilde Atlatırız.[/QU
Benim ikinci cocugumda pesanta kaynakli kanamam olmustu korkma kanaman durduysa sikinti olmaz insallah kac kaybin var hangi dr gidiyorsun nerde yasiyorsun bunlari yaz illerdeki dr tavsiye eden olur ayrica
Bizim durumda dr cok ama cok onemli

Gorursun hic korkma ben 3 tane kayip yasadim sabir gercekten sabir bol bol su ic ve uzan ayaginin altina yastik koy progestan proluton depot ve ayrica endolda kullanan oldu eskilerden ama cogu zarar bi dr sor istersen ayrica kac haftalik hamilesin cnm
31+4 haftalik canim. Ya ins Allah duysun sesini. Mesela suan saat gece 2.30 ve ben korkudan uyuyamamis vaziyetteyim canm. Kac gundur boyle. Dikis de yokm sanki her an ssncim gelecek gbi yasiyorum korkudan:KK43:

31+4 haftalik canim. Ya ins Allah duysun sesini. Mesela suan saat gece 2.30 ve ben korkudan uyuyamamis vaziyetteyim canm. Kac gundur boyle. Dikis de yokm sanki her an ssncim gelecek gbi yasiyorum korkudan:KK43:
Nasıl dusunursen öyle olur canm o yüzden rahat olmalıyız. Çok stres yapma bebeklerimizi düşünüp mutlu olalım geceleri bende uyuyamıyorum. 1 de yatiyorum 5 de uyanıyorum 6.5 gibi uyuyorum tekrar

Aceba plesenta previamı var bebeğin eşinin aşşağıda olma durumu o haftalara yakın ilk gebeliğimde gece lavobaya kayktığımda kan boşalmştı birden doktora gittim bebeğin eşi aşağıda bolca dinlen ayaklarnı uzat biraz yüksekte tut ayağını dedi 1 ay sonraki kontrolmde çıkmıştı yukarı geçmiş olsun inşallah sağlıkla alırsınz kucağınıza.

Aceba plesenta previamı var bebeğin eşinin aşşağıda olma durumu o haftalara yakın ilk gebeliğimde gece lavobaya kayktığımda kan boşalmştı birden doktora gittim bebeğin eşi aşağıda bolca dinlen ayaklarnı uzat biraz yüksekte tut ayağını dedi 1 ay sonraki kontrolmde çıkmıştı yukarı geçmiş olsun inşallah sağlıkla alırsınz kucağınıza.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim canım Allah razı olsun doktorum söyledi sadece plasenta kaynaklı bir kanama dedi onun dışında herhangi bir sorun görünmüyor dedi ya aslında sebebi görülmeyen bir kanama dedi yat dinlen başkada hiçbir çaresi yok dedi hala hastanede tutuluyor ne zaman çıkarım onu da bilmiyorum Allah’ım korktuklarımızdan emin etsin hepimize inşallah

Bu dusuncelerin normal bizler normal fingir fingir gezen geeler hic bir zaman olmadik bizi bizden baskasi anlamaz sabir sadece ne kadar desemde dusun me sen yine de dusuneceksin sabir bol bol tesbihat yap Allah adimcin olsun gonlune genislik ferahlik versin cnm

Bu dusuncelerin normal bizler normal fingir fingir gezen geeler hic bir zaman olmadik bizi bizden baskasi anlamaz sabir sadece ne kadar desemde dusun me sen yine de dusuneceksin sabir bol bol tesbihat yap Allah adimcin olsun gonlune genislik ferahlik versin cnm
Aynen canm ya. Kesinlikle katiliyorum. Bizi bu durumu yasamayan anlayamaz. Insan kendi hasta olsa boyle dert etmez de bebek olunca sanirim tum endiselerimiz. Cok tesekkur ederim canm. Allah hepimizin yardimcisi olsun ve de hepimiz Allah in izniyle guzel dogum ve bebek haberlerini verelim insallah.

Merhabalar
Benim de 17. haftamda dikiş atılmıştı , bugün de dikişim alındı. İnanın hiç korkulacak bişey değil benim canım çok azken hiç acı hissetmedim sadece yabancı cisim girmesinin verdiği tedirginlik oldu. Kendinizi ne kadar rahat bırakırsanız çok daha kolay. Zaten çok çok kısa süren bişey. Ben açıkçası çok korkuyordum benim gibi olanlar varsa bi nebze olsun rahatlatabilirim belki diye yazdım.
Kızlar Elif bugün kontrole gittiğinde 2,5 cm açılması olduğu görülmüş, suni sancı bağlamışlar Doğum yapmayı bekliyor. Allah kolay Doğum nasip etsin, sağ Salim yavrusuna kavuştursun, bizlerde 38. Haftaları görürüz inşallah

Kızlar Elif bugün kontrole gittiğinde 2,5 cm açılması olduğu görülmüş, suni sancı bağlamışlar Doğum yapmayı bekliyor. Allah kolay Doğum nasip etsin, sağ Salim yavrusuna kavuştursun, bizlerde 38. Haftaları görürüz inşallah
Allah sağlıkla kavuştursun inşallah. Rabbim bize de nasip etsin

X