Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Anladım kuzum ben henüz 7 haftalık gebeyim. Çarşamba günü kontrolüme gidicem. Ama benm karaciğerimde iyi huylu kitle var. İnternetten okuduğum kadarıyla bu durumda bu iğne kullanılmıyormuş. Bunu yeni öğrendim. Nasıl olucak bilmiyorum.Doktorumada henüz sormadım. İlk hamileliğimi kaybetmem bana ço zor günler yaşatmıştı. Şimdide gebe kalınca psikolojim bozuldu. Sürekli endişe huzursuzluk gece kabuslar. Sizlerde yaşadınızmı bu süreçleri bilmiyorum ama ben baya psikolojik olarak çöküyorum yine aynı şeyleri yaşıcam die
Zaten bu iğne önlem amaçlı .benim ilk iki kaybımda 3 gün arayla vurunuyordum progestan fitili hergün kullanıyordum ama yinede işe yaramadı.sen dikişini attır ve bol bol dinlen RABBİMe emanetler hepsi.hiö korkma dikiş gerçekten kurtarıcı..işinin ehli bir doktor da buldunmu tamamdır inşallah.12.haftaya kadar da hiöbirşey düşünme gebeliğinin tadını çıkar.:))

Zaten bu iğne önlem amaçlı .benim ilk iki kaybımda 3 gün arayla vurunuyordum progestan fitili hergün kullanıyordum ama yinede işe yaramadı.sen dikişini attır ve bol bol dinlen RABBİMe emanetler hepsi.hiö korkma dikiş gerçekten kurtarıcı..işinin ehli bir doktor da buldunmu tamamdır inşallah.12.haftaya kadar da hiöbirşey düşünme gebeliğinin tadını çıkar.:))
Canım ilk iki gebeliğin serklaj olmadığıniçin mi sonlandı. Proluton ve progestan rağmen kaybetmişsin. Rabbim başka acı vermesin. Boy boy evlatlarımız olsun hepimizin inşallah

Peki bu depot iğnenin vurulması şartmı? Herkez vuruluyomu acaba?
Bana Acil kanamayla gittiğimde yapıldı sadece, 3-4 defa anca yapılmıştır düzenli iğne yapılmadı, bazı doktorlar progestan kullandırmayıp haftada 1 pruluton iğne yaptırıyor, hepsi aynı grubun ilacı doktorların kullandırma şeklilleri farklı.
36. Haftamdayım, Düzenli olarak kullandığım tek şey Progestan

Canım ilk iki gebeliğin serklaj olmadığıniçin mi sonlandı. Proluton ve progestan rağmen kaybetmişsin. Rabbim başka acı vermesin. Boy boy evlatlarımız olsun hepimizin inşallah
Evet canım benim ilk iki gebeliğimde dikiş atılmamıştı.üçüncü gebeliğimde artım dr tanı koydular ve dikiş ile çok şükür oğluma kavuştum.bu süreçte doktor çok önemli.inşallah sizlerde çocuklarınızı zamanında kucağınıza alırsınız.

Evet canım benim ilk iki gebeliğimde dikiş atılmamıştı.üçüncü gebeliğimde artım dr tanı koydular ve dikiş ile çok şükür oğluma kavuştum.bu süreçte doktor çok önemli.inşallah sizlerde çocuklarınızı zamanında kucağınıza alırsınız.
Amin canım amin. Rabbim korktuklarımızdan emin etsin. Bizi de evlatlarımızı da korusun. Yavrularımızı bizlere bağışlasın. Senle doğumumuz çok yakın. Hep birbirimizin mutluluğuyla hep birlikte coşalım

Yeni gelen arkadaslar kayipariniz ucin uzgunum ama be yazikki kayip yasamadan ebeklerini kucagina alanlar cok az keske olmasa ama ne yazikki dr erkenden anlamiyorlar
Ben ankaradayim ankara da ozgur derene gidiyorum kesinlikle tavsiye ediyorum bu topikte cok arkadas gidio bebeklerini kucakladilar darisi size ins
Benim hamileligim boyunca proluton depot haftada 1 progestan 3×200 mg magneztum ve kan ilaci vitamin bemix c folik asit

Hanımlar rahim ağzının geniş olduğunu hamilelikten önce doktorunuz gördümü acaba bana rahim ağzına baktı temiz dedi yara yok sonra doğummu yaptın dedi doktor acaba benimde böyle bir sorunum var mıdır sizce

Hanımlar rahim ağzının geniş olduğunu hamilelikten önce doktorunuz gördümü acaba bana rahim ağzına baktı temiz dedi yara yok sonra doğummu yaptın dedi doktor acaba benimde böyle bir sorunum var mıdır sizce
Hamilelikte anlaşılıyor diye biliyorum canm çünkü ben perde ameliyati oldum doktor hamile kalınca kısalma olabilir onda da dikiş atarız demişti öyle de oldu

Kızlar herkeze mrb. Progestonu 200x2 vajinal fitil olarak kullanıyorum. Henüz serklaj olmadım iki haftaya gün verecekler Allah nasip ederse. Fitil olarak kullandıktan sonra hafif sulu akıntım oluyo birde progeston çok küçük parçaları akıntıya karışıyo. Olabildiğince ileri atıyorum ama ulaşıyordur heralde rahim ağzına. Bu sulu akıntı normal mi?

Canm ben ilk gebeliğimde 20 haftalık düşük yaptım ve servikal yetmezlikten şüpelendiler. Daha sonra adetimin üçüncü günü buji testi yapıp kesin tanı koyuldu. Bu testi yaptırabilirsin 8 nolu buji rahimden rahat girerse kesin tanı konmuş olur. İçinde şüpe kalmasın istiyorsan bu testi doktorundan talep edebilirsin

Birde kızlar 8 haftalığım şu an. Rahim ağzı şu anda 3.7 cm şimdilik nasıl değer? Bu konuda çok bilgisizim o yüzden size soruyorum

Birde kızlar 8 haftalığım şu an. Rahim ağzı şu anda 3.7 cm şimdilik nasıl değer? Bu konuda çok bilgisizim o yüzden size soruyorum
Canım benim ilk önceki gebeliklerimde 6cm oluyor ama dikiş olmadığı için kanama vs olmadan bi anda rahim ağzı açılıyor ve kese patlıyor.yani demek istediğim sadece dikişi attır ve bol bol dinlen .ağır işten kaçın.benim dikişli bi şekilde tamamlanan gebeliğimde 26.hafta da 2.7cm düşmüştü ama dinlenerek 35 haftalık doğum yaptım.

X