Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Aynen bana da aynısını dedi ama ben kafamda o ilaçla hamile kalacağımı düşünüyordum. Kızımdayken hemen hamile kalmıştım normal yolla
Kocam bu seferde eve ıkı tane hamilelik testiyle gelmiş bide bunları yap bakalım belki bunda çıkar ben araştırdım bazen kana geçmesi zaman alıyormuş geç döllenme falan oluyormuş dedi . Bi çok seviyorum diye lahmacun almış. Onun bu hali beni daha çok üzdü simdi

Kızlar siz 6 ay beklicez siniz en azından ben 2 sene bekledim tedaviyle geçti zamanım. Sonra 5 ay da denedim
Ben de bir buçuk sene sonra kaldım bacım dokuz ay korunmak zorunda kaldım başka sorunlarım sağlık sorunları vardı sonra bıraktım altı ay kalamadım ağlamaktan içim çıktı her Allah’ın günü bunun sonu ne olur bilemem serklaja rağmende kaybedenler var çünkü. Ama en azından umudum var şu anda umut bile güzel birşey.

Ben de bir buçuk sene sonra kaldım bacım dokuz ay korunmak zorunda kaldım başka sorunlarım sağlık sorunları vardı sonra bıraktım altı ay kalamadım ağlamaktan içim çıktı her Allah’ın günü bunun sonu ne olur bilemem serklaja rağmende kaybedenler var çünkü. Ama en azından umudum var şu anda umut bile güzel birşey.
Aynen canm hep korkuyla geçti zamanım. Şimdide beyfendi gelmek istemiyor. Salı günü kontrolüm vardı ne sancı ne açılma var. Bebek küçük haftalarda daha asagidaydi şimdi normale göre daha yukarı çıkmış. Pazartesi günü suyunda azalma olursa yatisimi yapacak doktor. Suni sancıyla denicek beni de korku sardi yürümeyi artirdim. Hurmaya baslicam bugün günlük duş alıyorum perine masajı yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim bilmiyorum netten izledim ama biraz korkutucu geldi

Kocam bu seferde eve ıkı tane hamilelik testiyle gelmiş bide bunları yap bakalım belki bunda çıkar ben araştırdım bazen kana geçmesi zaman alıyormuş geç döllenme falan oluyormuş dedi . Bi çok seviyorum diye lahmacun almış. Onun bu hali beni daha çok üzdü simdi
Olabilir. Geç döllenme bizim gibi polikistik olanlarda olabilecek bi durum. Civanpercemi testere disli aslan pençesi ve çoban çantası bu ucunu demle iç hamile kalmayı kolaylaştırıyor

Aynen canm hep korkuyla geçti zamanım. Şimdide beyfendi gelmek istemiyor. Salı günü kontrolüm vardı ne sancı ne açılma var. Bebek küçük haftalarda daha asagidaydi şimdi normale göre daha yukarı çıkmış. Pazartesi günü suyunda azalma olursa yatisimi yapacak doktor. Suni sancıyla denicek beni de korku sardi yürümeyi artirdim. Hurmaya baslicam bugün günlük duş alıyorum perine masajı yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim bilmiyorum netten izledim ama biraz korkutucu geldi
Bazı doktorlar perine masajını önermiyor canm özellikle bizim gibiler için doktoruna sor bence tehlikeye atmamış olursun

Canm progestonu vajinal mi alıyosun oral mı? Birde kaç cm rahim ağzı?
Benim de hep kafamda soru isareti serkilaj olsamiydim diye... ama doktor alaninda isim yapmis diye cok da mudahele edemiyorum. Uzama ile 38mm olmus ama acilma hala mevcut. Iyilesme oldugu icin mi artik bilemiyorum serkilaji onermedi. Progestan 200 vajinal aliyorum. Vajinal daha etkili

Ohh şükür bitmiş off çok duygulanıyorum ya çok umut doluyorum bi yanım ağlıyor bi yanım umut doluyor sizleri sağlıkla sonlandıpını görüyorum. Allahım sağlıkla doğumlar sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah
Amin canm insallah. Dogumumda sizler için dua edecem. Rabbim size hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Benim de hep kafamda soru isareti serkilaj olsamiydim diye... ama doktor alaninda isim yapmis diye cok da mudahele edemiyorum. Uzama ile 38mm olmus ama acilma hala mevcut. Iyilesme oldugu icin mi artik bilemiyorum serkilaji onermedi. Progestan 200 vajinal aliyorum. Vajinal daha etkili
İZmirdemisin cnm hangi doktora gidiyorsun

Valla canım bilemiyorum ki açıklıkla doğuran var Allah’a emanetiz hepimiz. Rahim ağızları zayıf. Patlamaya hazır bir bombanın üzerinde oturuyoruz... bende vajinal alıyorum.

X