Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım bu arada bu serklaj olayını yaptırmışmıydın
2 gebeligimdede yaptirdim ama basarisiz sonuclandi malesef...ben kasilma olayini cok yasadgm icin sancilarim geldi hep, dikislerim alinmak zorunda kaldi temmuz ayinda yeni bebek calismalarna baslicam insallah bu kez işe yarar aslan pencesi otuna basladm rahim kaslarni guclendiriyormus gebelktede 4. Aydan itibaren kullaniliyomus faydasi olabilir belki

Kızlar biliyosunuz dün kontrole gitmiştim 6haftalık şuan bi sorun yok demişti doktor rahim ağzı4.3dü zaten 12.haftadan sonra bakıcaz dedi sevindim bugün öğlen çok az bi kanamam oldu acile gittik nöbetçi doktor baktı kese etrafında kanama alanları var düşük tehliken yüksek dedi hemen pruloton yaptırdı şuan kanamam yok ama kasık ve bel ağrım var çok morelim bozuldu şimdiden sorunlar başladı hiç umudum kalmadı artık doktor dün hiç böyle bişey söylemediği için güvenimde sarsıldı izmirde doktor tavsiyesi olan varmı öğlenden beri ağlıyorum

Kızlar biliyosunuz dün kontrole gitmiştim 6haftalık şuan bi sorun yok demişti doktor rahim ağzı4.3dü zaten 12.haftadan sonra bakıcaz dedi sevindim bugün öğlen çok az bi kanamam oldu acile gittik nöbetçi doktor baktı kese etrafında kanama alanları var düşük tehliken yüksek dedi hemen pruloton yaptırdı şuan kanamam yok ama kasık ve bel ağrım var çok morelim bozuldu şimdiden sorunlar başladı hiç umudum kalmadı artık doktor dün hiç böyle bişey söylemediği için güvenimde sarsıldı izmirde doktor tavsiyesi olan varmı öğlenden beri ağlıyorum
Canim umudunu kaybetme kendini ağlayarak strese sokma dua et allah'ım onu sana bagislasin insallah

Herşey iyi gitsinde bizler ağrılara razıyız. Kızındada olmuş bu bebeğindede olduysa kızın gibi sağlıkla kuağına alırsın inşallah
Ever cnm oluyor hepsinde oldu bu hissi omrum boyunca unutmam unutamam nefret ediyorum bu kasilmadan yok boyle birsey 12 hafta da kasilmakta nedir yarabbim kadin var der ben ne kasilma bilirim ne birsey benimki 3 aylikken baslar sabir rabbim sifa Allahim derim bi progestan attim 2 sise maden suyu 1 litre suyu dayadim gecti sukur
Zaten o kasilma olmasa hersey hep yolunda gidecek okuyunca bile tuylerim ayaga kalkiyor :KK43: diger gebeliginde ilac kullanmismiydin nasil basa cikmistin kasilmalarla? Arvenbebegim bugun aslan pencesi ve civan percemi otunu aldim simdi demleyip icecegm insallah guclendirip faydasi olur..
Canim progestan cok faydasini gordum ve magnezyum ayrica coook zorda kaldim mi endol fitil kullandim oyle boyle kizim da 40 haftayi gordum darisi buna diyorum Allahim ol diyecek olacak ins
Merhaba kızlar bende 31 Aralık gecesi sancıyla erken doğumun yolunu tutanlardanım.18 haftalık gebeliğim gözlerimin önünde yarım saatte sonra erdi.Rabbim bu acıları kimseye yaşatmasın. Bundan öncesinde 3 düşüğüm oldu ama hiçbirinde Bebek göremeden kaybetmiştim ve bunun şokunu üzerimden atamıyorum.Eve sığamıyorum . Her yerde aklıma geliyor tuvalette,mutfakta salonda heryerde... benim kızım olacaktı ben anne olacaktım diyorum diyorum diyorum... çok acı gerçekten . Karnımda hafif gaz olduğunda o beni tekmeliyor zannediyorum hala... çekmeyen gerçekten bilmiyormuş acısını...

Bugün Dr gittim muayene için kürtaj sonrası bişey kalmışım diye baktırmak için gayet temiz dedi.1 adet görüp gel ve bazı testler var onları yaptıralım dedi. Ama şunu ekledi Bebek gayet sağlıklıydı... ve neden olduğunu sordum rahim azğı yetmezliğinden olduğunu söyledi.
Ben şimdi ne kadar korunucam onu sormayı unuttum sizler ne kadar süre korundunuz ve ne zaman tekrar hamile kaldınız

Çok uzattım kusura bakmayın
Cnm oncelikle basin sagolsun rabbim bir daha yasatmasin artik hep ayni seyleri yaziyoruz gelenlere bu durumdan dolayi cok uzgunum keske hep tam dogacakti ki dr fark etti ve dikis oldum evladima kavustum diye yazsalar gelenler ama cok az kisi ne yazikki
Cok zor ama alisiyor insan herseye alisiyor sen simdi dinlen adetinden sonra testlerini ver ve ondan sonra arastirmalarina basla buralarda kaldikca cok bilgiler edinirsin cnm guzel haberlerini aliriz ins hosgeldin
Cnm benim tum hamileliklerimde vardi o kan pihrisi korkma bebek buyudukce rahim emiyor onu sen dinlen bol su ic ve progestani ihmal etme gecmis sayfalarda dr tavsiyesi var sayfayi tam bilmiyorum ama iste keske hep listenin basinda liste dursa ve gelen guncellese cok iyi olur
Gecmis olsun cnm

Sağol canım bilmiyorum kanamam yok ama ara ara kasık bel ağrım oluyo acildeki doktor içimi kararttı dönmüş bana cinsel ilişki tetikliyo bu durumları diyo doktor hanım hamile kaldığımı öğrendikten sonra cinsel ilişkim olmadı ki dedim eşim zaten çok hassas bu konuda insanı 2dk da sinir ediyolar ben 21haftalık bebek kaybettim diyorum yaşadım bunları daha öncede diyorum ben elim yüreğimde yaşıyorum o kalkmış ne diyo

Canım kendini strese sokma benim tüm gebeliklerim kanamalı geçti pruloton depot iğne gerçekten çok etkili bir iğne . ben 14 haftaya kadar 3-4 kez kanama yaşadım hemde öyle böyle değil stres yapmak dr gerekli önlemi almış zaten

Ever cnm oluyor hepsinde oldu bu hissi omrum boyunca unutmam unutamam nefret ediyorum bu kasilmadan yok boyle birsey 12 hafta da kasilmakta nedir yarabbim kadin var der ben ne kasilma bilirim ne birsey benimki 3 aylikken baslar sabir rabbim sifa Allahim derim bi progestan attim 2 sise maden suyu 1 litre suyu dayadim gecti sukur

Canim progestan cok faydasini gordum ve magnezyum ayrica coook zorda kaldim mi endol fitil kullandim oyle boyle kizim da 40 haftayi gordum darisi buna diyorum Allahim ol diyecek olacak ins

Cnm oncelikle basin sagolsun rabbim bir daha yasatmasin artik hep ayni seyleri yaziyoruz gelenlere bu durumdan dolayi cok uzgunum keske hep tam dogacakti ki dr fark etti ve dikis oldum evladima kavustum diye yazsalar gelenler ama cok az kisi ne yazikki
Cok zor ama alisiyor insan herseye alisiyor sen simdi dinlen adetinden sonra testlerini ver ve ondan sonra arastirmalarina basla buralarda kaldikca cok bilgiler edinirsin cnm guzel haberlerini aliriz ins hosgeldin

Cnm benim tum hamileliklerimde vardi o kan pihrisi korkma bebek buyudukce rahim emiyor onu sen dinlen bol su ic ve progestani ihmal etme gecmis sayfalarda dr tavsiyesi var sayfayi tam bilmiyorum ama iste keske hep listenin basinda liste dursa ve gelen guncellese cok iyi olur
Gecmis olsun cnm

Hoşbulduk canım
Allah’a tevekkül etmekten başka çaremiz yok maalesef
Önce Allah’a sonra drlara emanet gidiyoruz
Benim zaten kanamalı bir gebeliğim vardı keşke dr daha temkinli olsaydı diyorum içim içimi yiyor
Testlerimi yaptırıp içim rahat bir şekilde tekrar gebelik düşünebilirim aksini şu an düşünemiyorum umarım Allah el açan isteyen bekleyen tüm herkesin sesini duysun

Zaten o kasilma olmasa hersey hep yolunda gidecek okuyunca bile tuylerim ayaga kalkiyor :KK43: diger gebeliginde ilac kullanmismiydin nasil basa cikmistin kasilmalarla? Arvenbebegim bugun aslan pencesi ve civan percemi otunu aldim simdi demleyip icecegm insallah guclendirip faydasi olur..
Canım onu nasıl yapıldığını ve hangi dönemlerde içildiğini yazarmısın bende yapayım. Ama adet olduktan sonramı veya öncemi içiliyor aç karnımamı tok karnınamı nasıl oluyor

Şimdi Allah nasip ederse tekrar gebe kalırsam iyi bir riskli gebelik uzmanına gitmeyi düşünüyorum
Başın sağolsun camım seninde çok zor çook. Benimde 12. Haftaya kadar hep kanamayla geçti proloton olduğumda iyi oluyordum doktor bıraktırdı 12. Haftadan sonra belki bırakmasaydım devam ederdi gebeliğim o benim karnımı bile yumuşatıyprdu iyi geliyordu. Proloton ve progestanın dikiş kadar etkili olduğu bi gerçek :KK43:

Başın sağolsun camım seninde çok zor çook. Benimde 12. Haftaya kadar hep kanamayla geçti proloton olduğumda iyi oluyordum doktor bıraktırdı 12. Haftadan sonra belki bırakmasaydım devam ederdi gebeliğim o benim karnımı bile yumuşatıyprdu iyi geliyordu. Proloton ve progestanın dikiş kadar etkili olduğu bi gerçek :KK43:

Kesinlikle ben kanamalı olduğu için daha 4 tane daha kullanacaktım ama nasip olmadı 18. Haftada meleğimi aldılar benden

Canım onu nasıl yapıldığını ve hangi dönemlerde içildiğini yazarmısın bende yapayım. Ama adet olduktan sonramı veya öncemi içiliyor aç karnımamı tok karnınamı nasıl oluyor
Aktarlardan aldim canm kaynamis bi bi fincan bardaga uc parmaginin tuttugu kadar iki ottanda az miktarda koydum kaynamis suyu ustune dokup 3 dakika demlendirdim sonra ictim biraz acıymis ama şifa olsun yeterkii ac tok demedi satan adam gunde bi fincan icicem artik yaza kadar

Zor zamanları atlatıpta yeniden deneyen hamile kalan hatta doğum yapanlar rica ediyorum bizede anlatın. En çaresiz anınızda ne yaptınız dua ediyorum ama başka ne yapıcam nasıl atlatıcam. ?
Bir fotoğraf gördüm az önce içim parçalandı:KK43:
Size o kadar üzülüyorumki keşke elimden bişiy gelse sizin için ama tekrar hamile kalıp sağlıkla kucağına alan çok kişi var. Facete grup var rahim ağzı yetmezliği ve serklaj die orda çok okudum ben orayıda yeni keşfettim baya bilgi var ordada 3 4 kayıptan sonra kucaklrna alanlar filan var.inşallah sizde tekrrdan sağlıkla hamile kalıp kucağınza alırsnz.

Ama serklajla ilgili net konuşmadı 12.hafta duruma bakıcaz dedi progestanda serklaj kadar etkili dedi serklaja sıcak bakmayanlardan sanırım tedirgin oldum ben şimdiye kadar ilkinde sorun yaşayıpta ikinci de rahim ağzı sorunu yaşamayan kimseyi duymadım sizin de fikrinizi almak istedim
Aynen ilkinde erken açılıosa ikincide erken açılıo çok nadir okudum sorun olmayan. Benim oğlmda 24.haftada açıldı acil serklaj oldum bu hamilelğimdede 12.haftada oldum drumz geçenki kontrolde iyiki atmışız dikişi dedi hunileşme olmuş bile dedi. Atmasaydık yine açılcaktı erkenden dedi.ben risk alma tarftarı değilim ya.

Kizlar eskiler ne kadar kasilmam oldugunu bilir sat ile 12+4 gunlugum usgye gorede 13+2 yeni resmen kasilmam oldu gercek anlamda
Aman Allahim benim seruven basladi kizimda 14 te baslamisti bunda erken
Birde bunu kesin diyebilirim ki erkekler cok asagida karnimdaki erkek ve tuylu borgenin orda :KK43:
Allah yardım etsin inşallah sağlıkla kavuşursunz. Ama bi çok yerdee denk geldim gerçekten kızlar aşağda oynuyor oğlumda böyle olmamştım yukardaydı kız hep kasklarma vuruo mesaneme sanrsnz çıkacak aşağdan. Kızlar anne karnnda daha çabuk harektlniomş .

Allah yardım etsin inşallah sağlıkla kavuşursunz. Ama bi çok yerdee denk geldim gerçekten kızlar aşağda oynuyor oğlumda böyle olmamştım yukardaydı kız hep kasklarma vuruo mesaneme sanrsnz çıkacak aşağdan. Kızlar anne karnnda daha çabuk harektlniomş .
Benimkilerde tam tersi erkek asagida kiz yukarda kiz agir erkek hoptirik hoptirik :KK70:

Hoşbulduk canım
Allah’a tevekkül etmekten başka çaremiz yok maalesef
Önce Allah’a sonra drlara emanet gidiyoruz
Benim zaten kanamalı bir gebeliğim vardı keşke dr daha temkinli olsaydı diyorum içim içimi yiyor
Testlerimi yaptırıp içim rahat bir şekilde tekrar gebelik düşünebilirim aksini şu an düşünemiyorum umarım Allah el açan isteyen bekleyen tüm herkesin sesini duysun
Amin ins benim dr hic inancim kalmadi Allah korusun cok agir hastanmadigim surece hic dr gitmiyorum sanki beni hic iyilestirmeyecek gibi geliyorlar inandirici gelmiyorlar sanki dedikleri hepsi yalan
O derece yiprattilar beni
Sende bebegini kucagina alicaksin inan buna ama tek derdin zaman Allah gonul genisligi ferahligi versin ins
Bol insirah oku

Size o kadar üzülüyorumki keşke elimden bişiy gelse sizin için ama tekrar hamile kalıp sağlıkla kucağına alan çok kişi var. Facete grup var rahim ağzı yetmezliği ve serklaj die orda çok okudum ben orayıda yeni keşfettim baya bilgi var ordada 3 4 kayıptan sonra kucaklrna alanlar filan var.inşallah sizde tekrrdan sağlıkla hamile kalıp kucağınza alırsnz.
Allah razı olsun inşaallah nasip olur bir kardeş fatih ime.:KK43: sağ salim sizde alırsınız kucağınıza yavrunuzu inşaallah

Aynen ilkinde erken açılıosa ikincide erken açılıo çok nadir okudum sorun olmayan. Benim oğlmda 24.haftada açıldı acil serklaj oldum bu hamilelğimdede 12.haftada oldum drumz geçenki kontrolde iyiki atmışız dikişi dedi hunileşme olmuş bile dedi. Atmasaydık yine açılcaktı erkenden dedi.ben risk alma tarftarı değilim ya.

Sizin kaç kaybınız var şuan kaç haftalıksınız ayın 17sinde kontrolüm var konuşucam dikiş atsın bende istiyorum şimdiden sorunlar başladı sürekli bi kasık ağrım var ilkinde bu haftalarda hiç sorunum yoktu 13.haftaya kadar çok rahattım ama şuan 6haftalık ve başladı sıkıntılar çok huzursuzum

X