Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Olur olur 3 kilo. Geçer bile :) 2 haftada bir çağırdığına göre risk de görmüyor doktor harika :nazar: Nst'ye de giriyor musun?
Bu zamana kadar 3 haftaydı ilk defa 2 hafta sonra çağırdı sevindim tabi 3 hafta uzun geliyor insana bugün girdim ilk defa 31 de gittiğimde girmemiştim 33 itibariyle başlatıyormuş 34 olunca girmiş oldum onda da sancı filan çıkmadı

Bugün bebişi görmeye gittik 3 hafta olmuştu ve hiç yüzünü görememiştik detaylıda bile bugün gösterdi az da olsa sanırım bana benziyor daha çok🤭 2450 gram olmuşuz 2 hafta sonra 36 da gideceğim o zaman doğum tarihini ve şeklini konuşacağız ama tahminen 38 de alırız dedi 7-8 Aralık gibi inşallah o günlere ulaşmak nasip olur 🙏
Canım çok sevindim maşallah bebişler güzel haberler getiriyor bu günlerde hep :nazar: ben de nedense 5 aralık gibi hissediyorum ama inşallah kızım biraz büyüse ben de biraz rahat etsem diyorum. :dua: nst'de sancı çıkmamasına da çok sevindim. artık bundan sonrası bekleme gibi olacak senin için. hayırlısı olsun canım :halay:

Kızlar yine ben. Sabah çok fazla kanamam oldu. Biliyorsunuz covidim. Ama rahat geçiriyorum. Hemen hastaneye koştuk. Dikiş de bebek de iyi. Covid enfeksiyonu artırır. Ondan olabilir dedi doktor. Tahlil sonuçlarım daha çıkmadı. Yine yatış verdiler. Bu kez covid servisinde yatıyorum.
21 haftalık kaybımda hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Onda dikiş yoktu, aniden gittiği güne kadar çok rahat bir hamilelik geçirmiştim. Dikiş olmasa mıydım diyorum bazen.
Sağlıkla doğum yaptığım günü görür müyüm acaba?

Kızlar yine ben. Sabah çok fazla kanamam oldu. Biliyorsunuz covidim. Ama rahat geçiriyorum. Hemen hastaneye koştuk. Dikiş de bebek de iyi. Covid enfeksiyonu artırır. Ondan olabilir dedi doktor. Tahlil sonuçlarım daha çıkmadı. Yine yatış verdiler. Bu kez covid servisinde yatıyorum.
21 haftalık kaybımda hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Onda dikiş yoktu, aniden gittiği güne kadar çok rahat bir hamilelik geçirmiştim. Dikiş olmasa mıydım diyorum bazen.
Yani ben canını asla sıkmak istemem. Ama burda bi arkadaş vardı, nicki aklımda değil şnan ki ama inş görür bu yazdıklarını o da; şöyle ki serklaj sonrası da kanama da asırı akıntı da olmadı bende. İkisinde de. E şimdi bi de kanamam oldu diyorsun. Ben bunların sebebinin covid olduğunu değil; doktor kaynaklı olduğunu söyleyeceğim sana maalesef. Kimdi doktorun, uzman mıydı ?

Yani ben canını asla sıkmak istemem. Ama burda bi arkadaş vardı, nicki aklımda değil şnan ki ama inş görür bu yazdıklarını o da; şöyle ki serklaj sonrası da kanama da asırı akıntı da olmadı bende. İkisinde de. E şimdi bi de kanamam oldu diyorsun. Ben bunların sebebinin covid olduğunu değil; doktor kaynaklı olduğunu söyleyeceğim sana maalesef. Kimdi doktorun, uzman mıydı ?
Doktorum doçent. Burada en iyi doktor deniyor. Acaba vücudum dikişi mi istemiyor diyorum. Aslında kendisine çok güveniyorum. Serklaj üzerine doktora yapmış.

Doktorum doçent. Burada en iyi doktor deniyor. Acaba vücudum dikişi mi istemiyor diyorum. Aslında kendisine çok güveniyorum. Serklaj üzerine doktora yapmış.
Vücut tabi ki dikişi istemiyor. Yabancı madde sonuçta. Atmaya çalıştığı için sık enfeksiyon oluyoruz. Kendisini savunmaya çalışıyor. Ama bu kanamaların canımı sıkmaya başladı. Senin adına gerçekten çok üzülüyorum. Covidden bi ilgisi yok yani kanamaların ki. Sence ?

Vücut tabi ki dikişi istemiyor. Yabancı madde sonuçta. Atmaya çalıştığı için sık enfeksiyon oluyoruz. Kendisini savunmaya çalışıyor. Ama bu kanamaların canımı sıkmaya başladı. Senin adına gerçekten çok üzülüyorum. Covidden bi ilgisi yok yani kanamaların ki. Sence ?
Hastaneden daha salı günü taburcu oldum. Antibiyotik tedavisi aldım o kadar. Çarşamba covid testiyle kan testi de yaptılar. Crp 19 olmuş. Taburcu olurken de antibiyotik yazmıştı. Hali hazırda antibiyotik kullanıyorum. Anlamadım gitti.

Hastaneden daha salı günü taburcu oldum. Antibiyotik tedavisi aldım o kadar. Çarşamba covid testiyle kan testi de yaptılar. Crp 19 olmuş. Taburcu olurken de antibiyotik yazmıştı. Hali hazırda antibiyotik kullanıyorum. Anlamadım gitti.
Allah şifa versin canım. Tez zamanda iyileş. Ama anlamadım bu işi. Bı sıkıntı var ama kimde , nerde bilemedim. Hayrılsıyla sağ Salim doğsun vaktinde bebeğin de inş 😇

Canım çok sevindim maşallah bebişler güzel haberler getiriyor bu günlerde hep :nazar: ben de nedense 5 aralık gibi hissediyorum ama inşallah kızım biraz büyüse ben de biraz rahat etsem diyorum. :dua: nst'de sancı çıkmamasına da çok sevindim. artık bundan sonrası bekleme gibi olacak senin için. hayırlısı olsun canım :halay:
Sağ ol canım Şu on gün geçip 36+0 oolduktan sonra hiç derdim kalmayacak inşallah görürüz🙏 Senin bebişin de kilosu inşallah doğuma kadar toparlayacak zaten 2,5 olsa yeter ciğer gelişimi iyi olduktan sonra kilo çok sıkıntı değil

Ne güzel maşallah. Sağlıkla kavuşun inşallah yavrunuza.
Sağ ol canım hepimiz inşallah sağlıkla kavuşalım🙏
Sana da çok geçmiş olsun kanama ne olursa olsun normal değil inşallah doktorun dediği gibi covid kaynaklıdır da devamı olmaz

Günaydın kızlar. Grip oldum demiştim dün. Acile gittik. Covidmişim, pozitif çıktı test. Oradaki doktor bebeğe bir şey olmaz korkma dedi. Oksapar zaten kullanıyorsun kolay atlatırsın dedi. İki gün hastanede yatmıştım kasık ağrısı kanama şikayetiyle. Oradan bulaştı galiba. Taburcu olduğum gün başladı belirtiler çünkü. Hamileyken covid olan var mı aranızda? Bebeğe bir şey olmaz di mi?

Çok geçmiş olsun hayırlısıyla atlatıp, bebeginize de zamanında kavuşun inşallah

X