Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçları Kazıtmak Acayip iyi Geliyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar bende kazıtmayı düşünüyorum 2 ay sonra okullar kapanınca benim boyadan dökülüo saçlarım 7 ay önce boyattım kendi saçlarımg elmesine rağmen durmadı dökülme tahlillerimdede hiç bi sorun yok sizce 2 ay sonra kazıtsam dökülme durur saçlarım güçlenirmi nolur biri cevap versin :KK43:

bir dermatoloğa görünün. boşuna saçınızı kazıtmayın çünkü saç dökülmesiyle bir ilgisi yok...

alıntıdır:
Maalesef saçı kazımak daha kalın çıkmasına ve bir folikülün üretebileceğinden daha fazla saç üretmesine yardımcı olmaz.

Saçınızı kazıdığınızda, ya da çok çok kısa kestiğinizde bütün saçlar aynı uzunluğa gelir ve uçlar saç kalından inceye doğru ilerlediği için kalın görünür. Çok nadir zamanlarda bu saçınızı kalın hissetmenize ve kalın görünmesine neden olur çünkü uçlar eşit bir düzlemdedir. Saçınızdaki bu farklılık bir nevi ilüzyondur.

Kafanızdaki saçlar (ve vücudunuzdaki diğer bütün kıllar) genetik programlarına göre büyümektedirler. Saçı devamlı olarak kazıtmak bir insana kalın saçlar verseydi dünyadaki herkes kalın saçlara sahip olurdu. Saçınızı kazıdıktan sonra bir kökten daha önce olmayan başka bir saç çıkması muhtemelen yakınındaki bir saç folikülünün tekrar büyüme evresine girmesiyle saçınızı kazıtmanızın aynı zamana denk gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Eğer saçınızın büyüme potansiyelini gerçekten maksimize etmek istiyorsanız saç derinizi temiz ve sağlıklı tutun. Büyüyen saçlarınızı temiz tutun ve onlara iyi bakın. Protein bakımından zengin, gerekli mineral ve vitaminleri aldığınız bir diyet uygulayın.

Piyasada saçınızı kalınkaştıracak ve dolgun hissettirecek ürünler bulunuyor. Saç teli kalınlığınızı artıracak topikal serumlar kullanabilir, aynı zamanda şampuanlar ve hacimlendirici losyonlarla ekstra kalınlık sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin etkisi minimum 2-3 santimetre uzunluğundaki saçlarda görülebilmektedir.

Sonuç olarak eğer görüntüden memnunsanız saçlarınızı kazıtın ancak saçınızın büyümesine herhangi bir etki edeceğini ümit etmeyin lütfen.

Son düzenleme:
kaç kere göründüm doktora hiç bi sorun yok ne zaman o kuaföre saçımı boyattım ozamandan beri var dökülme :KK43:

Allah'ım ne büyük cesaret kazıtmak.
ben omzuma değmiyor diye kafayı yemek üzereyimm.

bizde keyfimizden kazıtmıyoruzki canım dökülme ne yaptıysak durmadı kaç kere doktora gittim durmadı e mecburi kazıtıcam yaza:KK43:

arkadaşlar buradaki yorumları okuyarak saçımı kazıttım ve bende birilerine faydalı olur düşüncesi ile yaptıklarımı yazmak istiyorum.kafamda erkek tipi kellik vardı, yani tepe bölgesinde saç yoktu.saçlarımı tam dört defa kazıttım şuan o kadar gür ki Rabbime şükürler olsun. babam sağolsun saçlarımı kazıdı,erkeklerin traş köpüğünü kullanarak:) kazıma işi bitince birde tersten kazıdı. ve hiç zaman kaybetmeden ezilmiş altı yedi diş sarımsağı kafama sürdüm. o kadar acıdı ki galibe ilkinde beş dakika dayanabildim.sonra biz bu işi üç defa daha tekrarladık dört beş gün ara ile.ve hergün bir yemek kaşığı zeytinyağı katılmış bir yumurta sarısını sürerek iki saat beklettim.ilk kazımada hiç değişiklik olmadı onuda söyleyeyim. bir kere kazıtıp bırakmayın....

Saçlarını üç kere kazıtmış biri olarak kesinlikle faydasını görmedim. Belli bir uzunluğa kadar çok gür mükemmel görünüyor ama zamanla dökülme tekrar başlıyor doktorumda kazıtmanın faydası olmayacağını söylemişti.

kazıtmak mı daha etkili olur yoksa 3e vurdurup bakım yapmak mı
tecrübesi olan yada bilen biri söyleyebilir mi bana lütfen
kışa girerken yapmak istiyorum yaza kadar uzasınlar diye:26:

kazıtmak mı daha etkili olur yoksa 3e vurdurup bakım yapmak mı
tecrübesi olan yada bilen biri söyleyebilir mi bana lütfen
kışa girerken yapmak istiyorum yaza kadar uzasınlar diye:26:

Kazıtmakta üç numaraya vurdurmakta iyi gelmiyor modern kısa bir model kestirin bakım yada tedaviyi uygulayın ikisini de denedim.

Vallahi ben de kazıtmayı düşünüyorum ama dershane okul saçsız kel dazlak kafayla ne yaparım ben cesaret edemiyorum açıkcası.......................:KK50:

Vallahi ben de kazıtmayı düşünüyorum ama dershane okul saçsız kel dazlak kafayla ne yaparım ben cesaret edemiyorum açıkcası.......................:KK50:

Kesinlikle faydası olmuyor verdiği olumsuz psikolojide var kendinizi boşu boşuna üzmüş olursunuz.

Kazıtmakta üç numaraya vurdurmakta iyi gelmiyor modern kısa bir model kestirin bakım yada tedaviyi uygulayın ikisini de denedim.

herkes bir değil ki
neden döküldüğüyle saç yapısıyla vs alakalı
kimisinin saçları gürleştiriyor kimisinde hiç etki yapmıyor

herkes bir değil ki
neden döküldüğüyle saç yapısıyla vs alakalı
kimisinin saçları gürleştiriyor kimisinde hiç etki yapmıyor

Saçları kazıtmak etkili olsaydı emin olun erkeklerin çok gür saçları olurdu yine de siz bilirsiniz ben deneyimlerime dayanarak bilgi verdim ama bir gerçek var ki saçlarım kazıtmadan önce daha iyi durumdaydı.

Başka saçlarını kazıtıp yararını gören var mı kızlar

X