Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saclari Yağlı Olanların Paylaşım Alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ben artık uğraşmıyorum ya akannehir
Otacı kullanıyorum şampuanını ve kremini.ama şampuanım bitmişti aceleyle elidor aldım bu sefer.
2 günde bir,dışarıya çıkmayacaksam da 3-4 günde bir yıkıyorum.Kırılmasın,sağlıklı olsun da,her gün yıkamaya razıyım :Saruboceq:

çam terebenti denicem .teşekkür ederim.ben kendimde de başkasında da yağlı saça tahhammül edemiyorum.

valla şu an roaacutane kullanıyorum tek iyi etkisi saçımın yağlanması geçti bide 2 aydır kullandığım için 20 mg az da olsa sivilcelerim.fakat insanın tek derdi saç yağlanması olsun diyo insan ilacı içtikten sonra

benim saçlarımda yağlanırdı 2 günde, düzleştirdiğimde sacıma dokunmaktan çekinirdim..
bu aralar DALİN kullanıyorum saçım 4 günde yağlanmıyor nerdeysezemuszemus

oriflame hair x kuru şampuan denedim ve hiç ummadığım kadar memnun kaldım.
saç diplerine sıkıyorsunuz saçları yağından arındırıp hoş bir koku veriyor. yeni yıkanmışcasına bir hafifleme olmuyor ama o diplerdeki yapış yapışlık tamamen ortadan kalkıyor. bazı zamanlar bunun nasıl hayat kurtardığını bilenler bilir.

Bende de aynı sorun var, hemencecik saçlarım yağlanıyor. Bir de bu yetmezmiş gibi saçımda kepek de var:KK43:(

oriflame hair x kuru şampuan denedim ve hiç ummadığım kadar memnun kaldım.
saç diplerine sıkıyorsunuz saçları yağından arındırıp hoş bir koku veriyor. yeni yıkanmışcasına bir hafifleme olmuyor ama o diplerdeki yapış yapışlık tamamen ortadan kalkıyor. bazı zamanlar bunun nasıl hayat kurtardığını bilenler bilir.

ben de geçenlerde cilt doktoruna gittim. Doktor da bana kuru şampuan önerdi. Ama nerde satıldığını bir türlü bulamadım. sen nasıl temin ettin? bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim.
şimdide teşekkürler

:KK50:fön cekınce daha cok yaglanmıyo mu. benım oyle oluyo valla.
sac kurutma makısnesi i+le mumkun eğil kurutamıyorum.
hemen yaglanıyo

Ben de eskiden her gün yıkıyordum. Kafama yapışıyodu ya saç bildiğiniz yemeklik yağ akıyodu kafamdan :KK9: Zaten ince telli bi yapıştımı düşünün artık o görüntüyü. Kafatasımın şekli meydana çıkıyodu ya.. Ben de 2 günde 1 yıkamaya alıştırdım kimi zaman evden çıkmadım kimi zaman saçımı sarıp yattım dalgalı olunca yine idare edebiliyodum. Pudra sürüyodum saçıma emiyodu o şekilde de geçiştiriyodum günü. Öyle öyle artık 2 günü edebiliyorum ama rüzgarlı bi hava oldumu kabus geri dönüyo ..

kızlar ben saçlarımı sabah yıkıyorum akşam yağlanıyodu ama şimdi elidorun yağlı saçlar için olan bi şampuanı var 3 gündür yıkamıyorum hala yağlanmadı çok iyi geldi sacıma

merhaba,

benmde saçlarım yağlı ve 2 güne bir yıkamam gerekiyor. saçlarım hem yağlı hemde uzun olunca sürekli yıkamak taramak kurutmak artık azap verir oldu :KK43: forumda gezerken otacı ısırgan otlu şampuanını tavsiye eden yazılar gördüm. denemkten ne çıkar diyerek ürünü aldım ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. yorum yazmak için biraz süre geçmesini bekledim çünkü şampuan değiştirdiğimde ilk anda etki ediyor bir kaç yımakadan sonra saçım şampuana karşı galip geliyordu :KK22: şu anda 2 güne bir değil 3 güne bir yıkıyorum. 3. günde saçım 2. gün sabah saatleri gibi oluyor :KK16:
bu şampuanın saç boyasını akıttığı yorumlarını okudum ama bakalım şimdilik bende her hangi bir akma yok. boyam doğal sürecinde :KK31:

iyi günler...

Ürün seçerken , yağ ,silikon , lanolin içermeyenleri tercih etmek gerekiyo şampuan olarak tabi.bi de gün de birden fazla kez yıkanmamalı kesinlikle çünkü deri daha hızlı yağ üretiyo tabi bu da saçların çok yaglı gözükmesine neden oluyo.:44:

Saçlarınızı her gün yıkayacaksanız her gün kullanılan çok yumuşak bir şampuanla birlikte; haftada bir kullanmak üzere derin temizleyici özelliği olan bir şampuan kullanmalısınız.mesela ben dalin kullanıyorum haftada bi kez de dove la temel temizlik yapıyorum.sonuç gercekten cok iyi hem daha az dökülüyo:KK9:

kızlar sülfatlı temizleyiciler yani piyasadajki şampuanların çoğu saç derinizde yağ namına birşey bırakmaz, bunun üzerine deri de daha fazla yağ salgılar bu bir kısır döngüdür. sülfatsız yumuşak temizleyicilerle saçlarınızı yıkarsanız 5. kullanımdan sonra yağlanma sorunlarınız çok azalır. çünkü sülfatsız şampuanlar tuz içermezler ve saç derisini kurutmazlar benden söylemesi...

X