Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saclari Yağlı Olanların Paylaşım Alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Mutlaka her yıkamadan sonra son durulama suyuna 1 tas suya yarım çay bardağı elma sirkesi koy yavaş yavaş dök ve friksiyon yap ama bunu sürekli yapmalısın uzun vadede saç derisindeki yağı dengeleyecektir.Bir de bitkisel şampuan kullan ben tresan ısırgan otlu kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim benim de saçlarım yağlı ama 2 gün rahat kullanıyorum.Umarım işe yarar.Sevgilera.s.

çok iyi ya paylaşım

tresan ı iyi diye duydum ama hiç denemedim açıkçası ben gliss kullanıyorum bazende sabunla yıkıyorum uçlarına krem kullanıyorum ama kazık gibi oluyo yinede bi çare bulamadım:KK43:

cnm tresan vs denemediğim şampuan kalmadı cildim çok yağlı ,sadece saçlarım değil cildimdede bütüleşme var derisi kabuk kabuk kalkıyor banyodan sonra cildim kaşınıyor.kozmetik tonik temizleme sütü tarzı şeylerifazla kullanmamaya dikkat ediyorum.cildimi gülsuyu,elma sirkesi,soda ve internette rahatlı bulabilceğiniz bitkisel tonik ve temizleyicilerkulllanıyorum.saç içinde eczacı zetion losyon tavsiye etti fiyatıda çok uygun 4tl filan bir ay gidiyor bana normal yıkamadan sonra onunla köpürtüm masaj yapıyorum.saç derimdeki kaşıntıya iyi geliyor ama normalde 3 gün yıkama tekrar etmek gerekio hele helede regli dönemlerinde yıkadığım günün akşamında yağlanıyor.bununla yaşamak zorundayız sanırım. elden bu kadarı geliyor

yağğ mı bu yaa bunun adı yağ olamas başka bişii sanki kafamı yağ şişesine sokup çıkarmışım gibi..
sabah yıkıyorum akşam yağlanıyoo
medikal ve bitkisel şampuanda kullandım banamısın demedi..
birde üstüne saç diplerimde yağlanmadan sonra sivilceler çıktıı kafayı yemeye ramak kaldı..

bebe pudrası saç diplerini tıkar arkadaşlar etmeyin eylemeyin..

yağlanma içten gelen bişi dıştan fayda etse hergün yıkıyoruz bi şekilde dururdu..

sizde böyle minik sivilce yada elinize tırnağınıza yağ tortusu geliyomu? benim o derece artık elime tortular geliyo ve hergün yıkıyorum..
bu gün doktora isyann edicemmm.. ilaç vercem dedi durun bakalım çaresini bulursam yazarım..:KK31:

arkadaşlar benimde saçlarım çabuk yağlanıyor üstelikte azlar yağlanınca kafama yapışıyorlar sinir oluyorum bir ara bende hergün yıkıyordum sabah yıkıyorum ikindi gibi yağlanıyordu :) sonra öğrendimki hergün saçı yıkamak saçın yağ dengesini bozuyor saçı alıştırdıkça daha çok yıkamak istiyor bende 2 günde 1 yıkamaya başladım ilk başlarda yağlandı falan ama bir süre sonra alışıyor birde içinde paraben ve sülfat içermeyen şampuan kullanmalısınız ben "nude" marka kullanıyorum ve sadece şampuan kullanın saç kremleri saçı yağlandırıyor ve son olarak arkadaşlarında dediği gibi sirkeyi sulandırıp son durulama suyu olarak kullanırsan o da faydalı bulabilirsen doğal sirke kullanmanı tavsiye ederim marketlerde satılanların hepsinde kimyasal var umarım faydalı olmuşumdur hoşçakalın

bende de var bu sorun bıktım hergün yıkamaktan hele çalışınca çok zor oluyor her akşam mecburen yıkıyorum, bitkisel şampuanda kulandım, son bir aydır tuzsuz,sülfatsız parabensiz şampuan da kullandım o da çare olmadı, elma sirkesi de her banyodan sonra bi de günlük yıkadığımızı düşünürsek onlarca şişe elma sirkesi almam gerek, en son olarak şampuanın içine elma sirkesi kattım onu deneyeceğim bir ay da.

bende de var bu sorun bıktım hergün yıkamaktan hele çalışınca çok zor oluyor her akşam mecburen yıkıyorum, bitkisel şampuanda kulandım, son bir aydır tuzsuz,sülfatsız parabensiz şampuan da kullandım o da çare olmadı, elma sirkesi de her banyodan sonra bi de günlük yıkadığımızı düşünürsek onlarca şişe elma sirkesi almam gerek, en son olarak şampuanın içine elma sirkesi kattım onu deneyeceğim bir ay da.

merhaba saçlarının çok yağlanıyor olması tüm bu sebeplerindışında beslenmenden de kaynaklanıyor olabilir eğer çok yağlı yemekler yadakuruyemiş gibi yağlı besinler tüketiyorsan bunlarda hem cildili hem saçlarını yağlandırabilir

hayır çok yağlı yemiyorum, kuruyemiş ise kırk yılda bir yerim, ama suyu çok az içerim belki ondan kaynaklanıyor olabilir.

sampuanına cam terebentın ve b vitamını koy bu hem sacın yagını azaltacak hemde yagdan dolayı dokulen sacları cıakrtıcak

Benimde coook yaglii 2. Gün kafama yapismid buluyorum. Ama hergun yokamakta istemiyorum. Cildim kuru sadece saclarm yagli kafayi yiyexefiiim

ben bu aralar restorex'in yağlı saçlar için olan şampuanını kullanıyorum, bitkisel olduğunu vaad eden bir şampuan. yağlanmayı gerçekten azalttı diyebilirim. hatta eğer saçıma serum uygulamazsam taramakta zorlanıyorum.

Cam terebentin ve b vitamini icin bemiks ampul saca cok faydali ama yaglanmayi azaltmasi? En azindan bende oyle bir etki yapmadi prozinc demis ilk sayfalarda biri ben de onu kullaniyorum live cleanin de var elma sirkeli 4 gun birini 3 gun birini kullaniyorum super ikilim benim sacimda kepek yok zaten yaglanma 2 gune basariyla cikartildi zorlasam 3 olur ama ben rahat edemiyorum spor da yaptigim icin yikiyorum yine hergun ama ikisi de cok iyi prozinc sadece eczanede 25 tl live clean ise watsonsta var bi tek 24 tl kullanin umarim memnun kalirsiniz gunde sadece 10 tel sacim dokuluyo valla tututu masallah tabi

Cam terebentin ve b vitamini icin bemiks ampul saca cok faydali ama yaglanmayi azaltmasi? En azindan bende oyle bir etki yapmadi prozinc demis ilk sayfalarda biri ben de onu kullaniyorum live cleanin de var elma sirkeli 4 gun birini 3 gun birini kullaniyorum super ikilim benim sacimda kepek yok zaten yaglanma 2 gune basariyla cikartildi zorlasam 3 olur ama ben rahat edemiyorum spor da yaptigim icin yikiyorum yine hergun ama ikisi de cok iyi prozinc sadece eczanede 25 tl live clean ise watsonsta var bi tek 24 tl kullanin umarim memnun kalirsiniz gunde sadece 10 tel sacim dokuluyo valla tututu masallah tabi

Bende gördüğüm hepsini ay ay sırayla deniycem.. Prozinc evet gördüm diğer sayfalarda var... Şuan cilt uzmanı birinin tavsiye ettiği birşeyi kullanıyhorum B vitamini varmış dökülmeyi azaltto ama yağına fayda etmedi hiçç.. 2. günün sabahı gene yağlı saçlarım ama ısrarla yıkamıyorum korkuyorum diyorum ya 1. gün yağlanırsa diye :KK43:.. İnş. Bir çözümü oluur :KK43:(

Son düzenleme:
Arkadaşlar yağlı saçlar genellikle dökülür yani hiç olmazsa benm öyle hem yağlı hem dökülüyodu. 2 aydır dermokil extreme yağlı saçlar için kullanıyorum. Hem dökülmesi BAYA azaldı hem de daha gec yaglanıyo yine hergun yıkıorum ama benim yıkadıgım gecenin ertesi sabahı yaglanırdı şimdi hiç öyle bi problemim kalmadı. Ama bu şampuanı eczaneden alın extreme serisi eczanelerde satılan diğer parfümerilerde satılan dermokil değil.

X