Sedef hastalığı olanlar 10 yaşında kız çocuğu sedef oldu

Birinsann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
1.239
744
Merhaba kızlar 10 yaşında yeğenime sedef hastalığı teşhisi kondu merak ediyoruz neler yapmak gerek ne iyi gelir izler kaç günde geçer nasıl olur bilgisi olan varmı

Bana da yaklaşık o yaşlarda Sedef hastalığı tanısı konmuştu, egzama/mantar/sedef hepsi ayrı ayrı vardı. Neyse kısaca geçmeyecek ama ataklar gelip gidebilir.

Bir ara lisede tüm ön bacağım felaketti, sebebinin serviste oturduğum yerden sıcak hava üflemesi olduğunu buldum. Şu an diz kapaklarımdakiler arttı ve acıyor çünkü bebeğimle beraber emekliyorum. Yani çok saçma sapan hemen her şeyden etkilenir.

Nemli kalsın, ne kadar az stres, o kadar az atak, çok keselenmesin, yazın güneş ve deniz suyu, aklıma gelenler bunlar. Geçmiş olsun.

Sedef teşhisini doktor mu koydu? Egzamayla karıştırmış olmayın?
Biz sedef değil dedik ama doktor sedef oldugunu söyledi ilaç verdi biraz geçiyor gibi oluyo sönüyor sonra geri çıkıyor her yerinde var kafasında özel bölgesi bel heryeri

Eklentiler

• IMG-20231225-WA0074.jpg
    IMG-20231225-WA0074.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20231225-WA0075.jpg
    IMG-20231225-WA0075.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 54
Ah canım benim. Bende de var, kafamda saçlı deride. Maalesef eğer sedefse tamamen geçmiyor ama lezyonları yatıştırabiliyorsunuz. Ben geçenlerde sanırım yine bu forumda bir doktor ismi gördüm. Sedef hastalığı ve egzama üzerine uzman. Dr. Mehmet İlteber Bahadır. Dilerseniz bir bakın. Umarım egzamadır, onun tedavisi var. Tanı almışsınız gerçi ama. Çok geçmiş olsun.

X