Shaggy halı temizliği...

uzun tüylü olunca sadece süpürgeyle süpürmek yetmiyor örneğin benim evimde var eşim saolsun gitmiş uzun tüylü bi halı almış. hergün süpürüyorum ama tüylerin arasındaki saçlar çıkmıyor. haftada bir fırçalıyorum. yoksa bebiş topluyor hepsini. sadece saç değil ufak şeylerde kalıyor bazen dibinde. zor oluyor yani.

ya anlamadığım kimi çok kullanışsız diyor, kimide kullanışlı diyor. bende almak istiyordum ama kafam dahada karıştı yorumları okuyunca. markasına göre yada uzun tüylü kısa tüylü olmasına göremi değişiyor kullanışlı olması?
nerde kullanaccağına çok bağlı ve markasınada tabi örneğin koridorda çok iyi ama mutfağa asla tavsiye etmem hele de küçük çocuğun varsa eline pastayı alıyo geze geze yiyosa örneğin olduğu gibi halının içinde kırıntılar ve zamanla ipleri keçe gibi olan bi marka shaggyse o ipler zamanla ezilerek birbirine yapışıyo e hadı süpürde çıksın o kırıntılar illa çırpılacak ha birde ağır ve büyük ebatta bir shaggyse işte o zaman yandın...ben oglumun odaı ve oturma odama kaşmirin halhal serisinden aldım onlardan çok memnunum öyle keçe gibi olmuyo çırptığın gibi hemen kabarıp ilk haline dönüyo geötiğimiz yaz yıkadım acayip küpüruyo ve lekeleri hemencecik çıkıyo ve çoook da çabuk kuruyo ama mutfağıma ve korıdoruma yanıldım fıyatı da uygun gelmıştı gittim sarayın simli shagysinden aldım almaz olaydım korıdor fazla kullanılmadığından çok sorun yok gene yapışma var ama en azından içine kırıntı kaçmıyo ama mutfağı ne sen sooor ne de ben söyleyim en kısa zamanda değiştirmek umuduyla yaşıyorum bi kere çok ağır ikincisi aynen yukarda anlattığım gibi zamanla keçeleşip ipleri birbirine yapıştı ve en çok kullanılan yer olan mutfak olduğundan temizliği benim için bir ölüm diyebilirim...nispeten merinos için de iyi diyor kllanan arkadaşlarım var ama ben kullandıklarım arasında en çok kaşmiri beğeniyorm..royal de iyi diye duydum ama kullanmadım...

arkadaslar bende 1 senelık evlıyım cok heveslenerek salonunma shaggy halı aldım hemde acık renk (acık grı-beyaz) yazın yıkadım halımın hem tuylerı yatmaya ,yapısmaya basladı hemde beyazları soldu sımdı neyle sılersem rengını acabılırım lutfen yardım edın....

biz kullanmıyoruz komşumuz almış bu halıdan mutfak için ama hiç memnun degil süpürüyorum süpürüyorum pslikler kıllar hiç gitmiyor diyor birgün kadın halıyı toplamış bir baksin ki halının altında hep ekmek kırıntısı ve bir sürü saç vs vs şeyler komşumuz pk tavsiye etmiyor bizde alacaktık ama komşumuz almayın dedi

1 yıldır shaggy halı kullanıyorum rengı acık grı-beyaz ve tuylerı yapıstı bende yıkadım sımdı hala tuylerı yapısıtı hemde yıkadıgım ıcın beyazı soldu kırık beyaz oldu neyle sılersem rengı tekrar acılır bılen lutfen yardım etsın....

arkadaşlar evimin tüm halılarını gittim royalden en iyisi antibaakteriyel diye aldım 5 aylık da evliyim halılarımın hepsi bembeyaz yani üstündebi çizik bile yok o kadar diyim size iki tane üç metrekare yatak odasının uzun parçası yok bide üç tane yatak odasının kısa parçası kadar holde var hepsi toplam 2.5 milyar tuttu:) dedim en en en en iyisi ipek sgay hiçbişe olmaz eşimde dediki bak ne alıosan en iyisini al 10 sene halı yok sana tamam ddim gittim shagylerimi adlım halıcıda bi övdü bi övdü adam bide şerefsizdi diyelim halı 453 tl 3 tl sini bile indirmedi ama oldugum yerdeki tek royal magazası neyse üçe beşe bakmayalım yeni ev kuruyoruz dedik aldık :) ne olduysa ondan sonra oldu işte halılar ilk geldi allahım pofuduk pofuduk üstünde yatasım geldi eşim ben basamam bunlara kıyamamki dedi kullandık 3 ay sonra yımacıdaydı hepsi benim saçlarım o kadar çok dökülürki heryerde saçım vardır ama bu halıların oldugu yerde hiç yok nsıl olur dedim içini açıp baktım iyyyyyyyyyyyy midem kalktı hepsi o gün yıkmaıdaydı şimdi yine kirlendi hepsi tek seferde 35 tl tutuyo senede 4 kere verdiğimi düşünün ne kadar para daha 5 ay oldu benim 9.5 senem var bittim ben:KK43:

yatak odamda beyaz uzerine iki kosesinde gri desenleri olan kisa ipli ipek shagylerden kullaniyorm. oglum biberonundaki ihlamuru dokmus ustune. sapsari bi leke olmustu. sildim ve temizlendi. leke kalmadi. sonra salon halimi yikamaciya gonderirken onlari da gonderdim. bi zarar gelmedi. ama mesela holde uzun tuylu ipek shagy halim var. ondan hic memnun degilim. o da hic leke tutmuyor. silinmesi cok kolay ama tuyleri uzun ve sık oldugu icin kolay supurulmuyor.
salonumun halisini yenileyecegim zaman kirik beyaz kisa tuylu ipek shagylerden almayi dusunuyorum insallah.

arkadaşlar shaggy halıları nasıl temizliyorsunuz.ne süpürülüyo,ne silkelenince temizleniyor.üzerindeki tüyler saçlar ayrılmıyor halıdan.siz nasıl yapıyorsunuz??

Bu halıların tek çaresi balkona çıkartıp aşağı atmak bence:S Deli ediyo benii:2:

en iyisi koyunlu dediler,ben de yatak odamı ondan aldım.henüz 3 aylık,öyle yıkama falan geçirmediler tabi.ben elektrikli süpürgenin ayağını çıkarıp yuvarlak olan kısmıyla süpürüyorum,kıl tüy vs rastlamadım çünkü o şekilde süpürmek için zaten halının dibine kadar girmek gerekiyor.süpürünce gayet güzel kabarıyor.ben şimdilik bi sorun yaşamıyorum umarım ilerde de olmaz.

Benim de koyunlu ama daha 1 buçuk yıl oldu evleneli geçen yaz yıkamıştım halıları şu an berbat durumdalar. Yatak odasında olduğu için çamaşır kazak çorap tüyleri ne varsa yapışıyor. Tüyleri çok kabarık ve yoğun bir o kadar da inatçı keçe gibi yapışıyo silkeliyorum siliyorum fırçalıyorum yok. Az kaldı bıraz daha kullanıp icabına bakıcam

hiç kimse ye önermem saggy halıları
oturma odamıza almıştık 3 yıl kadar önce shaggy halı ilk aldıpımızda süper di tüyleri falan çok dikti ama sonra hepsi ezildi içine bissürü kir toz bilmem ne topluyor:KK19:

bu günkü aklım olsa 1 kuruş vermem bu lanet halılara saggymiş suyu mu çıkmış güzelim normal halıların hele bir de saraydan aldığım simli saggy var ki evlere şenlik keçe gibi oldu aralarına giren kirler ipleri yapışıp birbirine tutunduğu için asla çıkmıyo çırpmak falan fayda etmiyo bi kurtulsam diye gün sayıyorum pis mikrop yuvalarından...

ben hem kaşmirden hem merinostan aldım ama merinosunkiler daha çok hoşuma gidiyor 4 yıldır kullanıyorum nerdeyse birçok defa yıkadım bişey oolmadı ama kaşmirden aldıklarım daha çabuk kirleniyor gibi.benim mutfağım bile şaggy ama mutfakta tavsiye etmiyorum.yıkaması çok kolay gerçekten

nasıl yıkıyorsunuz acaba

nasıl yıkıyorsunuz acaba

ben cevap vereyim bugun yıkadım hemde. 2 buçuk senelik evliyim. ilk yıl yıkamaya verdim rezil ettiler siyah beyaz ipek shaagy benimki merinos. siyahı beyaza kusturmuşlar bide iğren. oldu bende siliodum ama bişeye benzemiyodu. bugün attım terasa önce bol su döktüm çektim. pis su çıksın die. sonra tekrar ıslattım. tasa elde yıkama için omo toz deterjan pril çamaşır sodası kaynar suyla karıştırdım. halıya döktüm. beyaz yerlere bayz kalıp sabunu sürttüm güzelce sonra ince kıllı halı fırçasıyla iki güzelce yıkadım çekicekle çektim tekrar sabunladım fırçaldım yine çektim durladım. sonra bi kova suya yumoş döktüm halıya döktüm durulamadan rulo yapıp duvara dayadım. suyu süzlüncede astım. muhteşem oldu. ilk aldığım gün gibi maşallah

ben cevap vereyim bugun yıkadım hemde. 2 buçuk senelik evliyim. ilk yıl yıkamaya verdim rezil ettiler siyah beyaz ipek shaagy benimki merinos. siyahı beyaza kusturmuşlar bide iğren. oldu bende siliodum ama bişeye benzemiyodu. bugün attım terasa önce bol su döktüm çektim. pis su çıksın die. sonra tekrar ıslattım. tasa elde yıkama için omo toz deterjan pril çamaşır sodası kaynar suyla karıştırdım. halıya döktüm. beyaz yerlere bayz kalıp sabunu sürttüm güzelce sonra ince kıllı halı fırçasıyla iki güzelce yıkadım çekicekle çektim tekrar sabunladım fırçaldım yine çektim durladım. sonra bi kova suya yumoş döktüm halıya döktüm durulamadan rulo yapıp duvara dayadım. suyu süzlüncede astım. muhteşem oldu. ilk aldığım gün gibi maşallah

abooww bu kadar deterajana ben bile dayanmam ne kadar uğraştırmış sizi ellerinize sağlık güle güle kirletin diyecem ama inşallah uzun bir zaman kirlenmezler... yada degişitire biliyorsanız degiştirin...

arkadaslar ben kısa tuylu halı kullanıyorum.temızlıgı hıc hosuma gıtmıyo sılkelıyorum supurüyorum tozlar tep dıpte kalıyo.halılarımı evde yıkadım ama kuruduktan sonra uç kısımlarında kahverengi seklınde kırler kaldı sızce bu neden olustu bıde beyaz sabunla yıkadım bı yerde duymustum temız yapıyo dıye.sonra camaşır suyuyla beyaz olan yerlerı sıldım bembeyaz oldu.acaba boyle sılmeye devam edersem beyaz kısımlarında sararma olurmu lutfen yardımcı olurmusunuz :KK50:

ben cevap vereyim bugun yıkadım hemde. 2 buçuk senelik evliyim. ilk yıl yıkamaya verdim rezil ettiler siyah beyaz ipek shaagy benimki merinos. siyahı beyaza kusturmuşlar bide iğren. oldu bende siliodum ama bişeye benzemiyodu. bugün attım terasa önce bol su döktüm çektim. pis su çıksın die. sonra tekrar ıslattım. tasa elde yıkama için omo toz deterjan pril çamaşır sodası kaynar suyla karıştırdım. halıya döktüm. beyaz yerlere bayz kalıp sabunu sürttüm güzelce sonra ince kıllı halı fırçasıyla iki güzelce yıkadım çekicekle çektim tekrar sabunladım fırçaldım yine çektim durladım. sonra bi kova suya yumoş döktüm halıya döktüm durulamadan rulo yapıp duvara dayadım. suyu süzlüncede astım. muhteşem oldu. ilk aldığım gün gibi maşal

once sıcak su doktum sabunladım köpürttüm sonra duruladım bu ıslemı üc kez yaptım en sonda durulama suyuna yumos doktum sardım. bende yıkamaya verecektım ama korktum ılk kez yıkayacaktım renkler karısır dıye vermedım.

X