Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar? İşim,eşim,sıkıntılar...Lüften fikir istiyorum :(

justtmarried

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2012
455
1
Son konularımın devamı sayılacak bir konu arkadaşlar, bukez özet geçmicem çünkü ozaman konu çok uzuyor okurken sıkılmanızı istemiyorum.
Eşimin kendi işi erkek kuaförü,kazandığı bizi çevirmiyor benim ısrarımlar başka biyerde bi bayan kuaföründe eleman olarak çalışmayı kabul etmişti, çağıran yerler olmasına rağmen gidicem diyor ve gitmiyor beni oyaladığını düşünüyorum artık.Bu ay yine çok sıkıştık.Benim k.kartlarımdan benden habersiz para çekmiş dükkan kirasını falan ödemiş, esnek hesabımı kullanmış.Ev kirasınıda toparlayamadı benim maaşımdan ev kirasını verdik oda k.kartının birini ödeyecekti onunda ancak asgarisini toparlayabilmiş.Düzenli olarak ödediğim taksitlerimi 2 aydır ödeyemedim çünkü k. kartı ekstreleri benim için sürpriz oldu oda onların parasını toparlayamayacaktı. 2 elektirik faturaası 2 doğalgaz faturası 2 telefon faturası duruyor ev kirası dükkan kirası gelecek 15 gün sonra. Artık çok kızmaya başladım, sorumsuz biri olmadığını biliyorum kendince çalışıyor çabalıyor ama buşekilde çalımasının bi getirisi yok, ısrarlar işini değiştirmediğini görüncede kendimi enayi gibi hissediyorum.Ben asgari ücretle çalışıyorum heryere yetişmeye çalışıyorum.
Şimdi asıl soruna gelirsek, bi kavgamızın ardından ona upuzuuuun bi mektup yazdım işyerinde. Telefonda kavgayı uzatmayıp içimi dökmek için, mektubumun özeti '''sen çabalıyosun ama yanlış yönde ben senden lüks bi hayat istemiyorum evinin kirasını ve faturalarını ödeyebil yeterli.Ama bunları yapamıyorsan sorun var demektir.Bunları bile karşılayamadığın halde hala işini değiştirmiyosan,ısrarla bu dükkanda duruyosan ben senden desteğimi çekicem artık çünkü benim ödediğim borçlar gecikti onlar kapıya dayanacak.Artık düşünmicem ev kirası elektrik faturası,madem ısrarla bu işte duruyosun ozaman nasıl ödüyosan öde '''' 4 sayfalık bi mektuptu bunlar içinden kullandığım bikaç cümle ama cidden en çok takıldığım nokta bu. Tabi bunun bana dönüşü çok kötü oldu; bu konular her açıldığında olduğu gibi ''senin 5 kuruş katkını istemiyorum'' olayına döndü iş. ona göre ben verdiğim paranın lafını yapıyorum. Ben çalışmıyomuyum ben mücadele etmiyomuyum diyo. Edyosun ama yanlış yönde mücadele ediyosun diyorum.
Akadaşlar haksızmıyım, işini değiştirmek düze çıkmak gibi bir imkanı varken bizim ev kiramızı bile ödemeyen bu dükkanda durmaya ısrar ediyor, ben 800 lira maaşla sağa sola yetişmeye çalışıyorum, yeri geliyo dükkan kirasını bile benim kartımdan çekip beni dahada batağa sürüklüyo. Bende busefer kızıyorum haliyle ben enayimiyim niye ben kendimi zorlıuyorum ozaman diye oda bunu paranın kafını yapmak olarak yorumluyor.Benim kızdığım şey, başka seçeneği varken değerlendirmiyor körü körüne o dükkana bağlanıyor olması.
ŞİMDİ BENİM SİZE SORUM; ben düşündüm taşındım madem benim senin parana ihtiyacım yok, ben sana güvenerek evlenmedim diyor ama ısrarlada bu dükkanda duruyor bende 2 ay içinde İŞTEN ÇIKICAM. Sağa sola ufak tefek borçlarımı bu 2 ay içinde kapatıcam ve işten çıkıcam. Benim artık lafını yapacağım bi param yok dicem. Hem tüm sorumluluk üstüne kalsın şimdi ev taşıcaz onun masrafı var kiralar faturalar hepsi üstüne kalsın. Çok taktım arkadaşlar, neden beni oyalıyo neden işini değiştirmiyo, henüz 9 aylık evliyiz ama bu hep böyle sürerse diye çok korkmaya başladım. Düşünsenize erkek elinde başka bi seçenek varken değerlendirmicek yok pahasına çalışıcak kadın çabalicak kendimi enayi gibi hiseederim ben, eşim sorumsuz bi insan değil ama bu davranışına anlam veremiyorum. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar, işten çıkıp sorumluluğu tamamen üstüne yıkmalımıyım?

-----------------
Yeni bir gelişme var arkadaşlar. Yorumlarınıza ihtiyacım var.
Kayınvalidemin dairesine taşınmaya karar verdim.Üst katına yani.
Biz evlenirkende orada oturmamızı teklif etmişlerdi, ancak eltim kayınvalidemle çok sorunlar yaşayıp o evden ayrıldı. Birde küçük bir yer heryer herkes tanıdık bolca dedikodulu bir bölge olduğu için en başından orada oturmayı kabul etmemiştim.Şehir merkezine yakın bir köy, köyde yaşayanlar ortamı bilirler.Kendi annemde o köyde oturuyor.
Eşime teklif ettim, gidelimmi annenlerin oraya dedim zaten çağırıyorlardı hayır dedi. En çok sen istemiyordun orada oturmayı dedi. Kızlar benimde düşüncem eşim yine işini değiştirecek, ben çalışmaya devam edicem bu veya başka bi işte. Benim maaşıma dokunmicaz eşimin maaşını yicez içicez kira vermicemiz için yetecektirde. Benim maaşımıda hiç bankadan çekmeden en az 2 yıl biriktiricez. Şuan kenarda 25.000 lik altınımız var, bi 20.000 daha biriktirip oradan kendi dairemizi alıp çıkıcaz.
Kayınvalidem,kaynım hepsi gelin diyorlar.Kayınvalidem evi hazırlamaya bile başladı.Kendi ailemde gitmemizin faydalı olacağını düşünüyorlar. Ama benim kafam çok karışık :KK43: Eltim orada çok sorun yaşadı. İki tarafında hatası vardı ancak eltim ev hanımıydı sürekli iç içe olmak durumunda kaldlar ben çalışıyor olucam kayınvalideminde dükkanı var oda çalışıyor zaten akşamdan akşama görücez birbirimizi. Birde eltim çok cahil bir kadın. Bu sadece benim yorumum değil tabiki tanıdığım herkesin yorumu. Evde ne yaşanırsa kayınvalidemle ne yaşarsa kapı kapı anlattı hep. Bide genel olarak hayattan şikayetçi memnuniyetsiz bir insan. Onun yaşadığı sorunları yaşayacağımı sanmıyorum ama yinede tereddütlüyüm.
Evliliğimizin ilk aylarında benimde k.validem ile sorunlarım olmuştu ama ilk 3-4 ayda çözdük biz, şuan hiçbir sorunumuz yok.Gayet güzel muhabbet eder konuşuruz biraraya geldiğimizde. Yaşıda genç zaten 45-46 yaşlarında.
Ama tereddütlüyüm arkadaşlar. Benden çok beklentileri olurmu, gel aşşada yiyeyilm yok yukarda yiyelim, beraber oturalım falan filan durumları beni kasar. Öte yandan baktığımda bu şekildede hem maddi olarak geçinemiyoruz hemde bu gidişle ev falanda alamicaz. Her türlü sıkıntı çekicez yani kiradada otursak ordada otursak. 2-3 sene dişini sıkmaya değer diyorum. Mesafemizi koruduktan sonra, okadar büyük problem olmaz diyorum. Ya siz ne diyorsunuz ?

Son düzenleme:
Bu durumda işten çıkman daha çok sıkıntıya dönüşür sizin için... Kesinlikle işten çıkmayı çözüm olarak düşünmemelisin iş bulmak zor sonra borçlar artar daha kötü duruma gelirseniz iş bulamazsan nolacak? Bütün suçu sana yükler. Bence işten çıkmayı çözüm olarak düşünme

Offf eşimi çok seviyorum. Bana olan düşkünlüğü ilgisi alakası herşeyi kusursuz. Dün akşam aynı cümle kafamdan defalarca geçti ''şu geçim sıkıntısıda olmasa hayat nekadar güzel olurmuş'' (allah başka dertler vermesin tabiki, sağlığımız yerinde olsun öncelkle)
Neden bize bunu yapıyor, neden beni bukadar zorluyorsun diyorum kendi kendime. Ona haykırıyorum içimden. Çok mu şey istiyorum senden. Okadar güzel okadar imrenilen bi çiftiz ki aslında. Bize bunu yapmaya değer mi diyorum. Çok şey isteiyorum kendimizi çekip çevirelim yeter. Neden beni böyle kuşkulara düşüyürorsun, neden kendinden uzaklaştırıyorsun :KK43:

Bu durumda işten çıkman daha çok sıkıntıya dönüşür sizin için... Kesinlikle işten çıkmayı çözüm olarak düşünmemelisin iş bulmak zor sonra borçlar artar daha kötü duruma gelirseniz iş bulamazsan nolacak? Bütün suçu sana yükler. Bence işten çıkmayı çözüm olarak düşünme

Suçu bana yüklemez.İş konusunda bana asla baskı yapmaz. Şimdiye kadar hiç çalışmalısın demedi bana. Ki zaten işimden memnun değilim çıkmak için hep doğru zamanı bekliyorum, oda istemiyorsan çık daha güzel bi iş bakarız der. Şimdide ben senin kazancına güvenerek evlenmedim evime bakarım ben diyor. Bana baskı yapmaz ama sıkıntı çekeceğimiz bir gerçek. Ben kendi kendime baskı yaparım. Ama bu şekildede kendimi salak gibi hissediyorum. O işini değiştirse yine az kazansın kıt kanaat geçinelim ama geçinelim! Ben yine destek olmaya razıyım. Ama inatla bu işte durduğu için çokkızıyorum ve kendimi enayi gibi hissediyorum.

Suçu bana yüklemez.İş konusunda bana asla baskı yapmaz. Şimdiye kadar hiç çalışmalısın demedi bana. Ki zaten işimden memnun değilim çıkmak için hep doğru zamanı bekliyorum, oda istemiyorsan çık daha güzel bi iş bakarız der. Şimdide ben senin kazancına güvenerek evlenmedim evime bakarım ben diyor. Bana baskı yapmaz ama sıkıntı çekeceğimiz bir gerçek. Ben kendi kendime baskı yaparım. Ama bu şekildede kendimi salak gibi hissediyorum. O işini değiştirse yine az kazansın kıt kanaat geçinelim ama geçinelim! Ben yine destek olmaya razıyım. Ama inatla bu işte durduğu için çokkızıyorum ve kendimi enayi gibi hissediyorum.

"Ben Sana bakarım" demekle, bakmak eylemi arasında çok fark var.
Akıl var, nizam var. Sizce nasıl bakacak şu durumda? Kötü niyetinden değil ama durum belli anlattığınız kadarıyla.
Erkekler bazı şeyleri söylüyor. İşin sonunda " ne yapalım, biz de yatmadık ya durum bu." deyiveriyor.
İşten çıkmayın bence ama maaşlar düzenli ödenmiyor, bazen hiç ödenmiyor, anneme 5 aylık borç verdim gibi bazı açıklamalarla her türlü gideri onun düşünmesini sağlamaya çalışın.
Gerekçe olarak ne sunuyor Size iş değiştirmemesi konusunda?

Ne kadar rahat işten çıkıcam diyorsunuz anlamıyorum?
Bir yerde "mutlu ve imrenilen çiftiz ah şu geçim sıkıntısı" olmasa demişsiniz.
Ailenizi maddi yönde daha çok sıkıntıya sokmak hoşunuza mı gidecek anlamıyorum ki?
Ödüm kopar benim işsiz kalacam diye kaldı ki şükürler olsun maddi anlamda çalışmaya ihtiyacım yok aslında.

Anladığım kadarıyla eşiniz başkasının emrinde çalışmayı kabullenemiyor. Dükkan kendinin olunca kendi patron ama başkasının işinde eleman olacak. Tabi ki bu çok yanlış bir düşünce. Bir erkek evini geçindirebilmek için gerekirse köle olabilmeli. Asgari ücrette olsa sizin çalışmanıza güveniyor anladığım kadarıyla. Benim de bir akrabam daha yüksek ücrette çalışabileceği yer varken sırf rahat diye iş değiştirmiyordu, karısına güveniyordu. Karısı da nasıl bir zor işte çalışıyor inanamazsınız. Hem vardiyalı hem ayakta hem stresli, hem koşturmalı... Aldığı ücrette asgariydi zaten. Kadın sırf bu yüzden çıktı işten ve adam masraflara yetişemediği için mecburen iş değiştirdi. Şuan daha iyiler. İnşallah sizin için de herşey yoluna girer.

önceki konunu hatırlıyorum
sorun aynıydı

patron olmaya alışmış biri başkasının yanında çalışmaya kolay kolay razı olmaz
biz de eşimle kendi işimizin sahibiyiz kriz dönemleri oldu
ama başka yerde çalışma fikri bize zor geldi devam ettik
krizleri atlattık çok şükür
ama kendimize bir süre vermiştik şu kadar süre böyle devam ederse iş bakacaktık

çok uzun süredir o iş ev geçindermeye bile yetmiyorsa
maaş garantili bir iş daha mantıklı tabii ki

hatırlamıyorum yazmışmıydınız ama
eşinizin ailesi ne diyor bu duruma
evi ben geçindiriyorum, yada benim maaşımla kira ödüyoruz gibi söylemlere hiç girmeden
sadece eşinizin işyerinin geçinmenize yetmediğini ailesine anlatsanız
onlar destek olmaz mı eşinizi ikna etmek için

Esim ve sen _ biz olmayi birlikte olmayi becerememissiniz .
Esiniz konusunda hakli olabilirsiniz fakat kurdugunuz cumlelerden seninde biz diye bakamadigini goruyorum

haklısın bilemedimki işten çıktığına pişman olma sonra oda var :KK43:

"Ben Sana bakarım" demekle, bakmak eylemi arasında çok fark var.
Akıl var, nizam var. Sizce nasıl bakacak şu durumda? Kötü niyetinden değil ama durum belli anlattığınız kadarıyla.
Erkekler bazı şeyleri söylüyor. İşin sonunda " ne yapalım, biz de yatmadık ya durum bu." deyiveriyor.
İşten çıkmayın bence ama maaşlar düzenli ödenmiyor, bazen hiç ödenmiyor, anneme 5 aylık borç verdim gibi bazı açıklamalarla her türlü gideri onun düşünmesini sağlamaya çalışın.
Gerekçe olarak ne sunuyor Size iş değiştirmemesi konusunda?

Şimdi değil diyor. Ev taşıma işlerini halledelim ondan sonra diyor yani 1 ay sonra falan. Bu arada bi gelişme paylaştım konunun devamında bakabilirseniz yorumlarınız bana fikir verecektir. Teşekkürler şimdiden.

Ne kadar rahat işten çıkıcam diyorsunuz anlamıyorum?
Bir yerde "mutlu ve imrenilen çiftiz ah şu geçim sıkıntısı" olmasa demişsiniz.
Ailenizi maddi yönde daha çok sıkıntıya sokmak hoşunuza mı gidecek anlamıyorum ki?
Ödüm kopar benim işsiz kalacam diye kaldı ki şükürler olsun maddi anlamda çalışmaya ihtiyacım yok aslında.

Eşimin sorumsuz olabileceği düşüncesi beni mahvediyor neyapabilirim. Keyfi işini değiştirmiyorsa ben niye tek başıma çabalayayım ki. Ama keyfi olup olmadığını çözemediğim için bi adım atamıyorum zaten. Konumun devamında bişey paylaştım yeni, bakabilirseniz yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

önceki konunu hatırlıyorum
sorun aynıydı

patron olmaya alışmış biri başkasının yanında çalışmaya kolay kolay razı olmaz
biz de eşimle kendi işimizin sahibiyiz kriz dönemleri oldu
ama başka yerde çalışma fikri bize zor geldi devam ettik
krizleri atlattık çok şükür
ama kendimize bir süre vermiştik şu kadar süre böyle devam ederse iş bakacaktık

çok uzun süredir o iş ev geçindermeye bile yetmiyorsa
maaş garantili bir iş daha mantıklı tabii ki

hatırlamıyorum yazmışmıydınız ama
eşinizin ailesi ne diyor bu duruma
evi ben geçindiriyorum, yada benim maaşımla kira ödüyoruz gibi söylemlere hiç girmeden
sadece eşinizin işyerinin geçinmenize yetmediğini ailesine anlatsanız
onlar destek olmaz mı eşinizi ikna etmek için

k.valideme bahsettim bu konudan. size bişey sorarsabaşka yerde çalışması konusunda destek olun dedim tmm dedi anlayışla karşıladı. oda kendi üst katına çağırıyor bizi boşu boşuna kira vermeyin diyor. Şuan o konuyla ilgili bir gelişme var ilk sayfada konumun devamında bahsettim biraz biraz göz atsanız bana fikir verseniz :KK43:

Maddi anlamda kira vermemek Sizi baya rahatlatır.
Peki kayınvalideniz ile eltiniz arasındaki sorunlarda kayınvalideniz olgun, başkasının yuvasına müdahele etmeyen, saygılı bir tutum mu sergiledi?
Bir de şunu düşünün Siz eşinizle SİZİN SEÇTİĞİNİZ vakitlerde mi onlarla vakit geçireceksiniz yoksa mecburi durumlar olacak mı?
Sizin dedikoducu çevreyle sorun yaşayacağınız sanmıyorum hayat tarzınızdan dolayı ama kayınvalidenizi Siz tanıyorsunuz en iyi mahremiyete saygısı nasıl bunları iyi değerlendirin. Eşinizle konuşun hatta " en başında oradaki sınırlamızı çizmemizde destek olmalısın bana " gibi.
Tez vakitte feraha erersiniz inşallah.

Maddi anlamda kira vermemek Sizi baya rahatlatır.
Peki kayınvalideniz ile eltiniz arasındaki sorunlarda kayınvalideniz olgun, başkasının yuvasına müdahele etmeyen, saygılı bir tutum mu sergiledi?
Bir de şunu düşünün Siz eşinizle SİZİN SEÇTİĞİNİZ vakitlerde mi onlarla vakit geçireceksiniz yoksa mecburi durumlar olacak mı?
Sizin dedikoducu çevreyle sorun yaşayacağınız sanmıyorum hayat tarzınızdan dolayı ama kayınvalidenizi Siz tanıyorsunuz en iyi mahremiyete saygısı nasıl bunları iyi değerlendirin. Eşinizle konuşun hatta " en başında oradaki sınırlamızı çizmemizde destek olmalısın bana " gibi.
Tez vakitte feraha erersiniz inşallah.

Kayınvalidem aklı başında olgun bi insandır. Ne nişanlıyken nede evliliğimizin bu dönemine kadar eşimle aramızda olan hiçbirşeye karışmadı. Ne seçtiğim eşyaya karıştı maddiyat dışında, ne evimi yerleştirmeme karıştı. Şimdi üst katına geldiğimde elbet karıştığı durumlar olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama büyütülecek şeyler olacağını sanıyorum. Mesela eltim yeni evliyken mevlütmü ne yapmışlar k.validem demişki hadi kızım sende giyinde gel, eltimde sanamı sorucam ben giyineceğimi falan filan diye başlamış. Yani bana öyle bişey demesinde sakınca görmem ben şahsen. Yada gizem şunu şöyle yapıver dersede alınmam. Sonuçta altlı üstlü olcaz elbet birbirimize müdahele edeceğimiz şeyler olacaktır.
Sizin seçtiğiniz vakitler mi sorunuza gelincede, k.v ile altlı üstlü oturan yada yan dairelerde oturan aileler vardır yakınlarınızda. K.valideye bi misafir gelir gelin mecburen uğramak zorunda kalır, yemek hazırlanır hadi gelin sizde bizimle yiyin buakşam denir mecburen giderisn. Şimdi uzak olunca bunlar sıkıntı olmuyor. Eğer birbirimize karşı anlayışlı olursak yine sorun olacağını sanmıyorum. Mesela anne benim keyfim yok inmicem dediğimde alınmazsa bi sıkıntı olmaz. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama korkuyorum işte. Ama maddi olarak kesinlikle çok rahatlarız.

ben kayınvalıdenızın ustune oturmayı kabul etmenın doğru bırşey olduğunu çok sanmıyorum. bır ailede en onemlı şey huzurdur. tamam maddı olarak bıraz rahatlarsınız belkı ama ya huzursuz olursanız. nekadar ıyı olursa olsun kayınvalıde ıle oturmak doğru değil altlı ustlu oturmakda oyle.ustelık bır kere taşınırsanız kolay kolay cıkamazsınız artık ordan.
işinizi bırakmakda sizi daha zora sokacaktır emınım

Kayınvalidem aklı başında olgun bi insandır. Ne nişanlıyken nede evliliğimizin bu dönemine kadar eşimle aramızda olan hiçbirşeye karışmadı. Ne seçtiğim eşyaya karıştı maddiyat dışında, ne evimi yerleştirmeme karıştı. Şimdi üst katına geldiğimde elbet karıştığı durumlar olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama büyütülecek şeyler olacağını sanıyorum. Mesela eltim yeni evliyken mevlütmü ne yapmışlar k.validem demişki hadi kızım sende giyinde gel, eltimde sanamı sorucam ben giyineceğimi falan filan diye başlamış. Yani bana öyle bişey demesinde sakınca görmem ben şahsen. Yada gizem şunu şöyle yapıver dersede alınmam. Sonuçta altlı üstlü olcaz elbet birbirimize müdahele edeceğimiz şeyler olacaktır.
Sizin seçtiğiniz vakitler mi sorunuza gelincede, k.v ile altlı üstlü oturan yada yan dairelerde oturan aileler vardır yakınlarınızda. K.valideye bi misafir gelir gelin mecburen uğramak zorunda kalır, yemek hazırlanır hadi gelin sizde bizimle yiyin buakşam denir mecburen giderisn. Şimdi uzak olunca bunlar sıkıntı olmuyor. Eğer birbirimize karşı anlayışlı olursak yine sorun olacağını sanmıyorum. Mesela anne benim keyfim yok inmicem dediğimde alınmazsa bi sıkıntı olmaz. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama korkuyorum işte. Ama maddi olarak kesinlikle çok rahatlarız.

Ne kadar güzel çok yönlü düşünmüşsünüz.
Dediğiniz gibi eltiniz biraz nasıl konuşması gerektiğini bilememiş demek ki bazı durumlarda.
Kayınvalideniz de halden anlıyor gibi gözüküyor.
Bu sitede okuduklarımız sayesinde hepimizde erkek ailesiyle aynı sokakta dahi oturmam görüşü oluştu haklı olarak ama çok iyi geçinenlerde vardır.
Eşiniz bu maddi rahatlamadan dolayı rehavete düşer mi?
"Aman oturalım i burada bir ömür, para yetiyor işte " gibi bir duruma bürünür mü?

Aslında ne karar verirseniz verin eşiniz ile çok açık, kesin konuşun. Bir an için ona karşı duygusallığı bir kenara atıp, hayatın gerçeklerini anlatın. O eve taşınırsanız Sizi, evinizi koruması gerektiğini kavrasın iyice.

ben kayınvalıdenızın ustune oturmayı kabul etmenın doğru bırşey olduğunu çok sanmıyorum. bır ailede en onemlı şey huzurdur. tamam maddı olarak bıraz rahatlarsınız belkı ama ya huzursuz olursanız. nekadar ıyı olursa olsun kayınvalıde ıle oturmak doğru değil altlı ustlu oturmakda oyle.ustelık bır kere taşınırsanız kolay kolay cıkamazsınız artık ordan.
işinizi bırakmakda sizi daha zora sokacaktır emınım

Bende aynen sizin gibi düşünüyorum. En önemlisi huzur diye uzağa gittim. Ama böylede huzursuzum. Bu şekilde de maddi sebeplerden huzursuzluk yaşıyoruz. Geleceğe karşı kuşkulu bakıyorum. Çünkü kıtkanaat geçiniyoruz ve bi çocuğumuz olsa bakmaya gücümüz yok. Ev almak için para biriktirme imkanımız yok. Şimdi almaya kalksak ödeme gücümüz yok kaldıki ben aralıksız çalışmak zorundayım özel sektörde nasıl aralıksız çalışabilirim ki. Zaten ev almak için yeterli birikimizde yok.
Şimdi seçeneklerim şunlar; 2-3 sene dişimi sıkıcam para biriktirip ev alıcam.
Yada kirada oturucam, karın tokluğuna çalışıcam sadece faturalar için. Ev almak içinde bi umut beklicem.
Olduki en kötü ihtimal k.v min evine çıktım, evde alamadık, kaldık orda. En azından maddi özgürlüğün olduğu zaman bi gerginlik bile olsa dışarı çıkarsın biraz tatil yaparsın, gerekirse psikoloğa giersin deşarj olursun. Bu şekilde hem sıkıntı çekiyoruz, sıkıntımızı atacak bişeyde yapamıyoruz. Yanlış mı düşünüyorum :/

X