Sizce şu andan itibaren nasıl davranmalıyım kızlar siz böyle bir durumda ne yapardınız?

Leylaam1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
48
-48
Merhabalar, size dün yaşadığım beni çok yaralayan bir olayı anlatmak istiyorum. Eşimle bir konuda tartıştık. Tartıştığımız konunun özeti şu. Bir şeyler anlattığında, ben anlamıyor muşum gibi imalarda bulunması, tek başıma bir şeyler yapamıyor muşum gibi davranması artık canımı sıkmaya başladı. Beni yine merak ettiği bir anda aradı. Evde misin çıktın mı eve merak ettim dedi. Ben de sinirliydim zaten ve kırgındım daha önce ki imalarından dolayı. Merak etmene gerek yok evdeyim çıktım dedim. Ben bilmiyor muyum anlamıyor muyum ne yapacağımı dedim. O da sinirlendi. Ben merak ettim sadece dedi. Ben de merak etmen güzel bir şey ama bunu sürekli bir ima cümlesiyle yapıyorsun. Diğer yaptığı imalardan bahsettim ama tabi o yapmadığını iddia ediyor her zaman. Tartışmak istemiyorum diyip telefonu kapattım.

Eve geldiğinde sakince konuştum. Sen ima yapmıyor olabilirsin belki ama cümlelerin kelimelerin ima gibi dedim. Yok değil nesi ima diyip durdu. Sonra ki beni en çok kıran ve yaralayan cümleleri de şunlar.

Seni merak ettiğim için aradım ve sordum evde misin diye. X i eve bıraktığımda onu beklerim eve çıkana kadar sonra bana teşekkür eder dedi.

X kişi de eltim oluyor. Bu söyledikleri o yaptığı imalardan daha çok canımı acıttı.

Beni başkalarıyla kıyaslama . Ben sana hiçbir zaman merak ettin diye bir şey demedim hatta güzel bir şey dedim. Sinirliydim ilk başta o yüzden o şekilde konuştum. Şu an ki olay kıyaslandığın kişiyle aynı durum bile değil. Bu yaptığın imaları kime yaparsan yap sana benim verdiğim tepkiyi verir ve hatta daha çirkefçesini. Beğenmiyorsan kapı orada diyip çıktım odadan.

Kıyaslanmaktan hiç hoşlanmam en nefret ettiğim şeylerden biridir. Kızlar ya ben konuşurken umursamaz tavrını bile geçtim. Ama bu son yaptığı kıyaslama çok kırdı beni . Hoşlanmadığımı söylediğimde. Kıyaslamadım örnek verdim sadece dedi. Örnek bu şekilde olmaz diyip kapattım.

İma ettikleri şunlar. Ben bilmediğim bir şeyi öğreniyorum yavaş yavaş. Bazen yapamıyorum . Neden olmadığını anlatıyorum eşime. Kendisi de ama ben yaptım bugün ben de oldu. İmkansız anca böyle olursa öyle olur diyor. O konuyu uzatıyor. Ve sanki öyle bir şey hiç olamazmış tarzında konuşuyor. Yani ben bilmiyor muyum? Ha Di bilmiyorum. Yalan mı söylüyorum yani. Cümlelerin anlam şekli bu şekilde. Sürekli bu şekilde

Artık alttan almayacağım. Sizce şu andan itibaren nasıl davranmalıyım kızlar siz böyle bir durumda ne yapardınız???

Son düzenleme:
İma ima demişsinizde gerçekten imalı mı konuşuyor normal mi konuşuyor anlamamız için tam olarak anlatmanız lazım neyin üzerine ne diyor?

Merhabalar, size dün yaşadığım beni çok yaralayan bir olayı anlatmak istiyorum. Eşimle bir konuda tartıştık. Tartıştığımız konunun özeti şu. Bir şeyler anlattığında, ben anlamıyor muşum gibi imalarda bulunması, tek başıma bir şeyler yapamıyor muşum gibi davranması artık canımı sıkmaya başladı. Beni yine merak ettiği bir anda aradı. Evde misin çıktın mı eve merak ettim dedi. Ben de sinirliydim zaten ve kırgındım daha önce ki imalarından dolayı. Merak etmene gerek yok evdeyim çıktım dedim. Ben bilmiyor muyum anlamıyor muyum ne yapacağımı dedim. O da sinirlendi. Ben merak ettim sadece dedi. Ben de merak etmen güzel bir şey ama bunu sürekli bir ima cümlesiyle yapıyorsun. Diğer yaptığı imalardan bahsettim ama tabi o yapmadığını iddia ediyor her zaman. Tartışmak istemiyorum diyip telefonu kapattım.

Eve geldiğinde sakince konuştum. Sen ima yapmıyor olabilirsin belki ama cümlelerin kelimelerin ima gibi dedim. Yok değil nesi ima diyip durdu. Sonra ki beni en çok kıran ve yaralayan cümleleri de şunlar.

Seni merak ettiğim için aradım ve sordum evde misin diye. X i eve bıraktığımda onu beklerim eve çıkana kadar sonra bana teşekkür eder dedi.

X kişi de eltim oluyor. Bu söyledikleri o yaptığı imalardan daha çok canımı acıttı.

Beni başkalarıyla kıyaslama . Ben sana hiçbir zaman merak ettin diye bir şey demedim hatta güzel bir şey dedim. Sinirliydim ilk başta o yüzden o şekilde konuştum. Şu an ki olay kıyaslandığın kişiyle aynı durum bile değil. Bu yaptığın imaları kime yaparsan yap sana benim verdiğim tepkiyi verir ve hatta daha çirkefçesini. Beğenmiyorsan kapı orada diyip çıktım odadan.

Kıyaslanmaktan hiç hoşlanmam en nefret ettiğim şeylerden biridir. Kızlar ya ben konuşurken umursamaz tavrını bile geçtim. Ama bu son yaptığı kıyaslama çok kırdı beni . Hoşlanmadığımı söylediğimde. Kıyaslamadım örnek verdim sadece dedi. Örnek bu şekilde olmaz diyip kapattım.

Artık alttan almayacağım. Sizce şu andan itibaren nasıl davranmalıyım kızlar siz böyle bir durumda ne yapardınız???
Canim neden bu kadar abarttin? Bir örnek verdi ve sana soramaz mı yani merak etmesin mi istiyorsun canın kavga mı istiyor?🤦🏼‍♀️ sadece niye böyle yapıyorsun nice odunları var kadınları kıymet bilmez. Ama siz böyle yaptıkca fena duvara toslarsın gibime geliyor. Biraz yapıcı ol hayattan keyif al zaten hayat kısa Allah baska dert vermesin he. Bizi mesgul etmeyin 😅

Kiyaslamamis örnek vermis diyecektim, adam da aynisini demis zaten. Hani birini eve birakinca ciktin mi diye merak ederiz ya, X'e bile soruyorken sana neden sormayayim demek istemis. Cok da dogru demis. Siz iyi misiniz? Bin kere ima demissiniz. İmadan kastiniz ne? Adamin sizi denetledigini, aşırı kiskanclik ve kısıtlama gosterdigini , bu yuzden sordugunu mu düşünüyorsunuz? Bu anlattiginiz olay gibi meselelerse bence bi doktora görünün. Iyi degilsiniz

Sen ima yapmıyor olabilirsin belki ama cümlelerin kelimelerin ima gibi dedim.
İyi de adamın suçu ne burada? Adamın niyeti ima değilse, siz ima olarak algılıyorsanız sizin algınızı değiştirmeniz gerekir. Adam yapmadığı şey konusunda ne gibi bir düzeltme yapacak da kovdunuz adamı?

İma ima demişsinizde gerçekten imalı mı konuşuyor normal mi konuşuyor anlamamız için tam olarak anlatmanız lazım neyin üzerine ne diyor?
Evet böyle anlaşılmıyor. Herkes beni merak ettiği için böyle yaptığımı sanmış ne yazık ki

İyi de adamın suçu ne burada? Adamın niyeti ima değilse, siz ima olarak algılıyorsanız sizin algınızı değiştirmeniz gerekir. Adam yapmadığı şey konusunda ne gibi bir düzeltme yapacak da kovdunuz adamı?
Cümle ima gibi o şekilde değil de başka şekilde söyleyebilir bunu söylüyorum sadece. Direten yine o.

Bazı üyeler ne var sormiş, etmiş, merak etmiş diyebilir ama bu durumlar benim de çok canımı sıkıyor.darlanıyor insan kendini çocuk gibi hissediyor.biraz alan lazim herkese.kıyaslama da hoş değil.belli ki birike birike patlamışsınız.haklı buldum sizi.burada anlattıgınız kadar değildir o.üyeler o yüzden size hak vermemiş

o imaları ettiğinde tepki gösterseydiniz o zaman.
durup dururken kavga çıkarmışsınız.
Gösterdim zaten o hiçbir zaman ima yapmıyormuş. Kullandığı cümlelerde hiç yanlış değil. Bay çok bilmiş kendileri

Ama size göre gibi. Onun niyeti bu değilse cümlelerini düşünerek 40 kere değiştirerek kurmak zorunda değil, siz fazla alıngan görünüyorsunuz kusura bakmayın
Ben de yanlış anlaşılacak bir kelime söylesem. Ama benim niyetim o anlamda olmasın . Ve bunu hep yapsam. Ne anlardınız ne düşünürdünüz. Her zaman aaa yok ya o öyle niyetle söylememiştir diyip geçer misiniz

Bazı üyeler ne var sormiş, etmiş, merak etmiş diyebilir ama bu durumlar benim de çok canımı sıkıyor.darlanıyor insan kendini çocuk gibi hissediyor.biraz alan lazim herkese.kıyaslama da hoş değil.belli ki birike birike patlamışsınız.haklı buldum sizi.burada anlattıgınız kadar değildir o.üyeler o yüzden size hak vermemiş
Evet öyle. Artık konuşmak istemiyorum aslında değişen bir şey olmuyor çünkü. Sonra başka bir şey oluyor herşeyi döküveriyorum

Ben de yanlış anlaşılacak bir kelime söylesem. Ama benim niyetim o anlamda olmasın. Ne anlardınız ne düşünürdünüz. Her zaman aaa yok ya o öyle niyetle söylememiştir diyip geçer misiniz
Evet öyle yaparım, öyle yapıyorum. Diğer türlü herkes için ayrı cümleler tasarlayıp aman o kırılmasın şu cümlemi yumuşatayım aman yanlış anlar şunu farklı şekilre söyleyeyim diyerek hayat geçmez bence bilemiyorum. En azından anlattığınız olay üzerinde söylüyorum ima dediğiniz konuyu açıklamamışsınız çünkğ

X