Sizce şu andan itibaren nasıl davranmalıyım kızlar siz böyle bir durumda ne yapardınız?

Evden çıktın mı demenin ne iması olabilir ki? Başka konulardaki imalari daha açıkça yazsaydınız söylerdik. Her cevap zamanında verilmeli.

Evet öyle yaparım, öyle yapıyorum. Diğer türlü herkes için ayrı cümleler tasarlayıp aman o kırılmasın şu cümlemi yumuşatayım aman yanlış anlar şunu farklı şekilre söyleyeyim diyerek hayat geçmez bence bilemiyorum. En azından anlattığınız olay üzerinde söylüyorum ima dediğiniz konuyu açıklamamışsınız çünkğ
İma ettikleri şunlar. Ben bilmediğim bir şeyi öğreniyorum yavaş yavaş. Bazen yapamıyorum . Neden olmadığını anlatıyorum eşime. Kendisi de ama ben yaptım bugün ben de oldu. İmkansız anca böyle olursa öyle olur diyor. O konuyu uzatıyor. Ve sanki öyle bir şey hiç olamazmış tarzında konuşuyor. Yani ben bilmiyor muyum? Ha Di bilmiyorum. Yalan mı söylüyorum yani. Cümlelerin anlam şekli bu şekilde. Sürekli bu şekilde

Evden çıktın mı demenin ne iması olabilir ki? Başka konulardaki imalari daha açıkça yazsaydınız söylerdik. Her cevap zamanında verilmeli.
Konu o değil zaten söyledim aslında. O kısım patlama noktam

Evet öyle yaparım, öyle yapıyorum. Diğer türlü herkes için ayrı cümleler tasarlayıp aman o kırılmasın şu cümlemi yumuşatayım aman yanlış anlar şunu farklı şekilre söyleyeyim diyerek hayat geçmez bence bilemiyorum. En azından anlattığınız olay üzerinde söylüyorum ima dediğiniz konuyu açıklamamışsınız çünkğ
Ayrı cümleler tasarlamak değil biri yanlış anlar mı diye düşünmek sadece.

Evet böyle anlaşılmıyor. Herkes beni merak ettiği için böyle yaptığımı sanmış ne yazık ki
İşte bi anlatsanız. Şimdi eve geçtin mi diye sorarken size eve geçmeyi başarabildin mi yoksa hala geziyor musun? Mu diyor. Yada sen evin yolunu bile bulamazsın kaybolursun eve geçtin mi diye bu yüzden mi soruyor? Yani ima nedir onu anlamadım hiç.

İma ettikleri şunlar. Ben bilmediğim bir şeyi öğreniyorum yavaş yavaş. Bazen yapamıyorum . Neden olmadığını anlatıyorum eşime. Kendisi de ama ben yaptım bugün ben de oldu. İmkansız anca böyle olursa öyle olur diyor. O konuyu uzatıyor. Ve sanki öyle bir şey hiç olamazmış tarzında konuşuyor. Yani ben bilmiyor muyum? Ha Di bilmiyorum. Yalan mı söylüyorum yani. Cümlelerin anlam şekli bu şekilde. Sürekli bu şekilde
Anladım, konuya bunu da ekleseydiniz keşke sorduğunuz soruyla çok bağımsız çünkü bu. Ben yaptıysam sen niye yapamıyorsun diyor özetle yani, sizi ya beceriksiz ya yalancı gibi hissettiriyor. Evet bu kötü bir özellik

Evet öyle. Artık konuşmak istemiyorum aslında değişen bir şey olmuyor çünkü. Sonra başka bir şey oluyor herşeyi döküveriyorum
Belli ki her basit basit konuda o kadar çok efor sarf ediyiorunuz ki kendinizi anlatmak için bu da sizi sinir ediyor.anlattığınız konuda açıkçası sorun varmış gibi gözükmüyor ama ben de aynı dertten müzdarip olduğum için kendim anladım derdinizi biraz da.eee ne var bunda diyen üyeler de haksız değil aslında.daha kapsamlı anlatmalıydınız.

İşte bi anlatsanız. Şimdi eve geçtin mi diye sorarken size eve geçmeyi başarabildin mi yoksa hala geziyor musun? Mu diyor. Yada sen evin yolunu bile bulamazsın kaybolursun eve geçtin mi diye bu yüzden mi soruyor? Yani ima nedir onu anlamadım hiç.
Darlanıyor.her attıgı adımı çocuk gibi haber vermek. En ufak bir eylemi bile başkasına anlatıp, efor sarfetmek yorucu oluyor.bir kafan rahat kalmıyor.

Öküz altında buzağı arayan, telaşlı, kontrolcü, her ufacık eylemde konuşacak, sizi konuşturacak birşeyler bulan, sürekli birşeyler için uzun uzun açıklamaların yapılmak zorunda kalındıgı yorucu bir ilişki anladığım kadarıyla.gerçekten çok açıklayicı olmuyor ama.

Anladım, konuya bunu da ekleseydiniz keşke sorduğunuz soruyla çok bağımsız çünkü bu. Ben yaptıysam sen niye yapamıyorsun diyor özetle yani, sizi ya beceriksiz ya yalancı gibi hissettiriyor. Evet bu kötü bir özellik
Uzatmak istemedim. Bazı imalarda bulunuyor dedim. Anlaşılırım diye düşündüm

Belli ki her basit basit konuda o kadar çok efor sarf ediyiorunuz ki kendinizi anlatmak için bu da sizi sinir ediyor.anlattığınız konuda açıkçası sorun varmış gibi gözükmüyor ama ben de aynı dertten müzdarip olduğum için kendim anladım derdinizi biraz da.eee ne var bunda diyen üyeler de haksız değil aslında.daha kapsamlı anlatmalıydınız.
Uzatmak istemedim açıkçası anlaşılırım diye düşündüm. Ama doğru müneccim değilsiniz sonuçta. Kusura bakmayın

Merhabalar, size dün yaşadığım beni çok yaralayan bir olayı anlatmak istiyorum. Eşimle bir konuda tartıştık. Tartıştığımız konunun özeti şu. Bir şeyler anlattığında, ben anlamıyor muşum gibi imalarda bulunması, tek başıma bir şeyler yapamıyor muşum gibi davranması artık canımı sıkmaya başladı. Beni yine merak ettiği bir anda aradı. Evde misin çıktın mı eve merak ettim dedi. Ben de sinirliydim zaten ve kırgındım daha önce ki imalarından dolayı. Merak etmene gerek yok evdeyim çıktım dedim. Ben bilmiyor muyum anlamıyor muyum ne yapacağımı dedim. O da sinirlendi. Ben merak ettim sadece dedi. Ben de merak etmen güzel bir şey ama bunu sürekli bir ima cümlesiyle yapıyorsun. Diğer yaptığı imalardan bahsettim ama tabi o yapmadığını iddia ediyor her zaman. Tartışmak istemiyorum diyip telefonu kapattım.

Eve geldiğinde sakince konuştum. Sen ima yapmıyor olabilirsin belki ama cümlelerin kelimelerin ima gibi dedim. Yok değil nesi ima diyip durdu. Sonra ki beni en çok kıran ve yaralayan cümleleri de şunlar.

Seni merak ettiğim için aradım ve sordum evde misin diye. X i eve bıraktığımda onu beklerim eve çıkana kadar sonra bana teşekkür eder dedi.

X kişi de eltim oluyor. Bu söyledikleri o yaptığı imalardan daha çok canımı acıttı.

Beni başkalarıyla kıyaslama . Ben sana hiçbir zaman merak ettin diye bir şey demedim hatta güzel bir şey dedim. Sinirliydim ilk başta o yüzden o şekilde konuştum. Şu an ki olay kıyaslandığın kişiyle aynı durum bile değil. Bu yaptığın imaları kime yaparsan yap sana benim verdiğim tepkiyi verir ve hatta daha çirkefçesini. Beğenmiyorsan kapı orada diyip çıktım odadan.

Kıyaslanmaktan hiç hoşlanmam en nefret ettiğim şeylerden biridir. Kızlar ya ben konuşurken umursamaz tavrını bile geçtim. Ama bu son yaptığı kıyaslama çok kırdı beni . Hoşlanmadığımı söylediğimde. Kıyaslamadım örnek verdim sadece dedi. Örnek bu şekilde olmaz diyip kapattım.

Artık alttan almayacağım. Sizce şu andan itibaren nasıl davranmalıyım kızlar siz böyle bir durumda ne yapardınız???
Sadece soru sormuş.ima yapmak istese araya başka kelimeler de katmaz mıydı?
Siz bana bi tık hassas mı diyeyim alıngan mı diyeyim öyle bi şey geldiniz.

Dolmanıza sebep başka şeyler vardır diye tahmin ediyorum yoksa tamamen haksızsınız. Bu durumda da dolmanızı gerektiren olaylar olduğunda tepki vermeyip pasif agresif yaklaşım sergilemek ilişkiye yarar getirmez, böyle de haksız olursunuz. İnsanlar bazen öyle boş konuşur. Evde olduğunu bildiği halde evde misin denilmesi gibi. Eltinizle de ilgili örnek vermiş sadece.

Dolmanıza sebep başka şeyler vardır diye tahmin ediyorum yoksa tamamen haksızsınız. Bu durumda da dolmanızı gerektiren olaylar olduğunda tepki vermeyip pasif agresif yaklaşım sergilemek ilişkiye yarar getirmez, böyle de haksız olursunuz. İnsanlar bazen öyle boş konuşur. Evde olduğunu bildiği halde evde misin denilmesi gibi. Eltinizle de ilgili örnek vermiş sadece.
Dolmama sebep olan şeyler anlattığım ima cümleleri. Kendi bilir halleri sadece. Bir şey konuşmaya gelince hep ben haksızım yok o anlamda değil. Cümle o anlama geliyor ben nasıl anlayabilirim. Bunu anlatamıyprum işte.

Eltimle ilgili örnekse bile konuyla alakasız. Bunu ona da söyledim. Bu konu benimle onun arasındaki diyalog ne alaka onu evine bıraktığında söylediği kelimeler. Yani tabi ki de teşekkür edecek. Bu normal kibar bir insanın söylemesi gereken nazikçe bir cümle. Başkalarının cümleleriyle yaptığı şeylerle mi anlatmaya çalışıyor niyetini. Bir şeyler yapıyor ama hep yanlış anlaşılacak şekilde cümleleri ve hareketleri

Asıl anlatmanız gerekeni uzatmak istemedim deyip anlatmamışsınız.
Evet öyle oldu. Sizce eltimle ilgili söylediği şey size göre nedir peki? Yani bu durum benim ve onun arasındaki yanlış söylemlerimiz. Onu eve bıraktığında yukarı evine kadar çıkmasını beklediğinde ettiği teşekkür konuyla ne alaka yani. Zaten normalde teşekkür edilir. Konuya dahil edecek örnek verecek bir şey yok ortada. Kendini haklı çıkarma örnekleri olsa gerek. Ki bana pek örnek gibi gelmiyor böyle şeyler kıyas gibi. Çünkü aynı durum değil benden ne bekliyor acaba

Evet öyle oldu. Sizce eltimle ilgili söylediği şey size göre nedir peki? Yani bu durum benim ve onun arasındaki yanlış söylemlerimiz. Onu eve bıraktığında yukarı evine kadar çıkmasını beklediğinde ettiği teşekkür konuyla ne alaka yani. Zaten normalde teşekkür edilir. Konuya dahil edecek örnek verecek bir şey yok ortada. Kendini haklı çıkarma örnekleri olsa gerek.
Benim anladığıma göre eşiniz kıyaslama değil de sorduğu sorunun ne kadar normal olduğunu göstermek için eltinizi örnek vermiş. Yani tepki gösterilecek bir şey olsa yengem de tepki gösterirdi ama sadece teşekkür etti demeye getirmiş. Ben böyle anladım.🤷

X