Soğan Kürlerini Kullananların,Adeti Düzene Girenlerin Paylaşım Alanı

merhaba kızlar ben soğan kürüne bugün reglimin 3. günü başlamayı düşünüyorum bende miyom var miyomları giden oldu mu bu kürle

Kızlar slm bendede pco hastalıĞı var doktorun dedıĞıne gÖre ama adetlerım dÜzenlı yumurtalarım Çatlamıyo 3 yıldır tedavı oluyorum 3 klomen 2 aŞılama artık tek Şans tÜp bebek dedıler yumurtalarımı Çatlatamıyolar ben de bu ay soĞan kÜrÜne baŞladım ayın 20sınde reglı oldum 26sında soĞan kÜrÜne baŞladım bugÜn 5,gÜnÜm akıntım var ınŞ. Sebebı olur hamıle kalmamın gelıŞmelerı sıze yazacam artık bende gÜn gÜn
allah hepımızın yardımcısı olsun ıŞımız gerÇekten Çok zor

Kızlar slm bendede pco hastalıĞı var doktorun dedİĞİne gÖre ama adetlerİm dÜzenlİ yumurtalarım Çatlamıyo 3 yıldır tedavİ oluyorum 3 klomen 2 aŞılama artık tek Şans tÜp bebek dedİler yumurtalarımı Çatlatamıyolar ben de bu ay soĞan kÜrÜne baŞladım ayın 20sİnde reglİ oldum 26sında soĞan kÜrÜne baŞladım bugÜn 5,gÜnÜm akıntım var İnŞ. Sebebİ olur hamİle kalmamın gelİŞmelerİ sİze yazacam artık bende gÜn gÜn
allah hepİmİzİn yardımcısı olsun İŞİmİz gerÇekten Çok zor

inşallah işe yarar canım inşallah benim diğer topiklerden bi arkadaşım soğan kürünü yaptığı ay hamiş kaldı ve doğum kontrol hapını bıraktığı ay ve pco ondada varken ve ilk denemsinde ne güzel değilmi allahtan ümit kesilmez inşallah allahım bizim kucaklarımızıda sağlıklı hayırlı evlatlarla dolduracak :Saruboceq:

merhaba kızlar bende bu ay adetim bittikten sonra başladım soğan kürüne ve 15 gün içtim şimdi adetimin gelmesini bekliyorum umarım hepimiz faydasını görürüz

kızlar ya adetim olmadı 5 gün geçti bu ay dediğim gibi hap kulllanmadım.bugün yine başladım sogan kürüne inşallah gelir bir an önceee

Kızlar slm bendede pco hastalıĞı var doktorun dedİĞİne gÖre ama adetlerİm dÜzenlİ yumurtalarım Çatlamıyo 3 yıldır tedavİ oluyorum 3 klomen 2 aŞılama artık tek Şans tÜp bebek dedİler yumurtalarımı Çatlatamıyolar ben de bu ay soĞan kÜrÜne baŞladım ayın 20sİnde reglİ oldum 26sında soĞan kÜrÜne baŞladım bugÜn 5,gÜnÜm akıntım var İnŞ. Sebebİ olur hamİle kalmamın gelİŞmelerİ sİze yazacam artık bende gÜn gÜn
allah hepİmİzİn yardımcısı olsun İŞİmİz gerÇekten Çok zor

slm arkadaşım.yumurtayı çatlatmak için kuru incir kürü var.onu da denedinmi?soğan küründen sonra incir kürünü öneriyor saraçoğlu hoca.Birde onu dene.

merhabalar,
bende pco hastasıyım, soğan kürünü uygulamak istiyorum ama glifor kullandığım için sakıncası varmıdır bilmiyorum.bu konuda bilgisi olan varmı,cevaplarsanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

Yumurtalık kisti-polikistik over için kuru soğan kürü:

Vajinal akıntı için soğan suyu kürü aynı zamanda erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti olan olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır..

SoĞan kÜrÜ nedİr nası olur????? LÜtfen bana yazın............

bu sitede detayı yazıyor,
https://www.saracoglu.at/bolum.php?name=kur&kid=52&sirano=48

yemeklik soğanın dışındaki sarı kabuğunu soyuyorsun ve soğanı dörde veya altıya bölüp daha önceden kaynatılıp soğutulmuş klorsuz 2 su bardağı suya atıp günde 2 defa yemeklerden en az 15 dk önce aç karına içiyorsun.adetinin bitiminden en az 7 gün sonra başlarsan daha etkili oluyormuş,15 gün bunu yapıp bırakıyorsun ve bir sonraki adetine 10 gün kala 10 gün içiyorsun,olurda adetin erken gelirse adetin başlasa bile kürü bırakmayıp devam ediyorsun.bu kürü en fazla 3 defa uygulamak gerekiyormuş fazlası iyi değilmiş.bu kürü yaparken dikkat etmen en önemli kural soğan suyunu her yapışında taze hazırlayıp ne sıcak ne soğukken çok bekletmeden hemen içmen gerekiyormuş.
geçmiş olsun. (hepimize)

hmm benım adetım belkı yarın belkıde 1 ay sonra gelıcek. hıc bellı degıl. ne zaman baslasamkı??

merhaba kızlar ben soğan kürüne reglimin 3. günü başladım 11 gün içtim 15 e tamamlayamadım afakanlar bastı ama kürü yaparken hemen bel ağrılarım başladı kürden olduğunu anlamadım belimi incittim sandım reglimin 9. günü ilişkiyle kanamam oldu sonra bir daha gelmedi kan falan neyse bel kasık ağrıları geçti ama kürü bırakalı 8 gün oldu reglime daha 7 gün varken dün yani ilişkiyle yine kanamam oldu bugünde öyle gelen giden yok başka herhalde reglimi erkene çekti diye düşünüyorum soğan kürü sökülemedim daha bekliyorum biran önce gelsede bari yeni aya yeni çalışmalara başlasak
allah herkese sabır güç kuvvet versin şu mübarek kandil gününde kucağımıza meleklerimizi versin güzel allahım hepinizin kandili mübarek olsun kızlar sağlıkla kalın

arkadaşlar bunu bende denedim. gerçekten iyi geldi. bebek için denmiştim ama bebek olmadı iltihap akıntım çoğaldı.

ben her yerde yazıyorum bunu ama burada yine yazacağım.

25 yaşındayım ve ilk regl olduğumdan beri pco tablosu var. iki ayda bir regl oluyordum. senelerce doğum kontrol ilaçları kullandım düzelme olmadı.

bu soğan suyunu tam tarif edildiği gibi aksatmadan 2 kere yaptım. hormon testlerim de dahil olmak üzere düzene girdim. yani şimdi normal sınırlarda regl oluyorum ve hormon testlerime bakan doktor pco tablosu yok dedi. eski sonuçlarımı aldım 4-5 sene önceki, aradaki yıllarda yapılan testlerin hepsini oturdum karşılaştırdım. soğandan sonra müthiş bir düzelme var.

şimdi klomen falan kullandığım için soğan kürüne devam etmiyorum ama ilk fırsatta devam edicem. hatta incir kürünü de yapıcam.

saraçoğlu'nun soğan kürü işe yarayınca annem de çınar yaprağı kürünü yaptı, kireçlenme için. o da hiç olmadığı kadar düzelme olduğunu söylüyor. ben bu adama güveniyorum. ama sadece bu adama :)

hala denemeyenler şu soğan kürünü bi denesin bence.

soğan küründen sonra ultrasona girdinmi hiç,kistlerin erimişmi?

evet hormon testleriyle birlikte ultrasonda da baktırdım hemen. doktor kistler var yine demisti ama benim gordugum kadariyla eskisine gore azdı. tek duzelmeyen belirti oydu yani.

ben de 25 yaşıdayım ve ilk zamanlarımdan beri adet düzensizlikleri ve pko ile uğraşıyorum.. soğan kürüne başlamaya karar verdim, diğer adetime 10 gün kalmasını bekliyorum(zamanında olursa tabii, ben o hesapla başlicam)

yalnız bu hastalıkta kistlerin tamamen yok olacağına inanmıyorum ben hiç duymadım.. en fazla hormonlar düzene girebiilir. onlar da kistler olduğu sürece ne kadar devam eder bilmiorum.. inşallah şu kistleri tamamen yok etmenin bi çaresini bulurlar..:Saruboceq:

Kızlar hayıt suyunu deneyip başarı oranı çok yüksek

bir de su var, ben baslarken tek istedigim regl olmak icin ilac kullanmak zorunda kalmamakti. sogan dogal dedim, en azindan ilaca gerek kalmaz dedim. ve simdi duzene girdigim icin cok mutluyum. keske toptan gecse..

bende adet düzensizliği,kıllanma,kilo,cilt bozukluğu vs.gibi belirtiler yok.tahlil sonuçlarımda çok dengesiz değil,LH değeri FSH değerinden daha yüksek çıktığı için pco teşhisi koyuldu bana.hemen ilaca başlamak istemediğim için önce soğan kürünü uygulayacağım bir kaç ay,faydasını görürsem mutlaka yazarım buraya

X