Tek dostum vardı benim .. Ama artık dostum yok ..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Ben 1 yaşında o ise 4 aylıkken tanışmşız biz .. Evlerimiz yan yana .. Mahalleden arkadaştık .. Arkadaş değil kardeştik denilebilir .. Kardeş gibiydik biz onunla .. Ben onlara giderdim o bize gelirdi .. Oyunlar oynardık beraber .. Ben onlarda kalırdım sabah 6 da okula gitmeden önce dama oynardık :) Beraber yemek yapardık .. Ailelerimizle beraber pikniğe giderdik .. Beraber uyurduk .. Yazları ikimizde tatile gittiğimizde telefonda birbirimizi arar saatlerce konuşurduk .. Ailelerimizin bilmediği birbirimize anlattığımız binlerce sırrımız vardı ..
Herşeyimizi ama herşeyimizi anlatırdık birbirimize .. Sonra büyüdük .. Ben ondan 1 yaş büyüğüm .. Ben ona göre çok saf , orta zekada , normal bir insanım .. Ama o hep okul 3.sü olan sınavlarda hep başarılı olan gerçekten çok zeki bir kız .. Saf değil tam tersine cin gibidir ..
Boyu baya kısa .. Ben ise uzunum .. Kilolarımız ise ikimizde küçüklüğümüzden beri hiç zayıf olamamışızdır :) birbirimize yakın kilolardayız ..
Çok iyi anlaşırdık biz .. 1 kere bile küslük olmadı bir kere bile kavga etmedik aramızda bir kerecik bile ya .. tabi bu 16 sene sürdü .. Sonra bir büyük tartışma ve ardından yıkıldık .. Hani hayatta insanın hayatta tek ama gerçekten bir dostu olsun derler ya öyleydi işte ..
Can dostumdu o benim .. Bu hayatta en sevdiğim arkadaşımdı .. Ama benim hatalarım yüzünden bitti ... Kaybettim bebeklik arkadaşımı kendi ellerimle ...
Ne yaptın bu kadar diyeceksiniz şimdi ... Benim eski erkek arkadaşımın aracılığı ile tanıştığım şuanki canımdan çok sevdiğim erkek arkadaşım vardı .. Eski sevgilimde arkadaşınla bu çocuğu tanıştır hepimiz beraber takılır gezeriz dedi .. Ben sadece arkadaşıma numarasını verdim .. 1 hafta sonra çıkmaya başladılar .. 2 hafta çıktılar sonra çocuk askere gitti .. Ve arkadaşımın eski sevgilisinin ona aldığı hat ile konuşuyorlardı çocukla çünkü arkadaşmın annesi bu duurmu öğrenmiş izin vermiyordu ayrılmalarını istiyordu .. Birgün mesajlaşırken uyuyakalmış arkadaşımm babasıda hattın vodofone olduğunu görünce anlamış almış telefonu elinden arkadaşımın .. Ben yardım etmiştim onlara telefonumu arkadaşıma verdim konuşmalarına yardım ettim falan .. Arkadaşımda o dönem 3 sene boyunca çok çalışıp izmirin en iyi liselerinden birini kazanmıştı . Annesi ya okulun ya da sevgilin demiş .. O ise okulunu seçmişş .. Kim olsa okulum derdi 2 haftalık sevgiliye 3 senelik emeğini harcamazdı hiç kimse arkadaşımda harcamamış ve kabul edip karşılıklı anlaşmışlar ve de ayrılmışlar .. Daha sonra arkadaşım çocuğa mesaj atıp okuluna çağırmışş .. Çocuk da askerden izne gelmişş ve kızın yazdığı bütün mektupları yırtıp eline vermişş .. İkiside anlaşamamışlar ve kendi istekleriyle ayrılmışlar sonradan ..
Neyse ben de eski sevgilimden ayrılmştım o dönemlerde .. Ve arkadaşımı tanıştırdğım bu çocukla zaten arkadaştım ama daha samimi olduk .. Arkadaş olarak samimiydik tabiki .. 1 sene boyunca böyle arkadaşlığımız devam etti .. Benim dostum dediğim kız da biliyordu konuştuğumuzu çünkü zaten dostumun sevgilsi olduğu için tanımamıştım benim arkadaşımdı ve ben tanıştırmıştım arkadaşmla görüşmem normaldi benim daha önceden arkadaşımdı sonuçta çocuk .. Neyse sonra zaten kızın bir sürü sevgilisi oldu 5 tane 6 tane ..
Çok havalandı lisedeki ortamdan dolayı .. Ben mükemmelim havaalarına girip bir sürü çocukla sevgili oldu .. Geçmişi sildi zaten 2 haftalık bi ilişkiydi .. Biz is o çocukla knşmaya başladık .. 1 sene sonra ben ondan hoşlanmaya başladımm .. Askerliğine son 5 ay kala mesaj attımm .. Konuşmaya başladıkk samimi olarakk .. Ve gittim bunu arkadaşıma dostum dediğim kıza ne kadar kendimden utansam da anlattım ne yapabilirdim kendime engel olmaya çalıştımm ama olmadı tutamadım engel olamadım kendime .. Arkadaşımı kaybetsemde şimdi iyiki engel olamamışım diyorum çünkü evlenmek istediğim doğru adamı bulduğuuma inanıyorum orası ayrı tabi ..
Sonra arkadaşıma anlattım böyle böyle sen istemezsen asla olmaz dedim sen benim dostumsun ben seni çok seviyorum dedim .. Hayır dersen asla söylemem bile sevdiğimi onun haberi yok dedim .. Tamam arkadaşım belki onaylamasa bile hayır diyemezdi ama bana süper olur bence çok iyi anlaşırsınız benim için sorun yok dedi çok düzgün bir dille ve hiç bozulmamıştı .. Ben de şaşırdım ve kabul ettiği için sevindimm .. Neyse sonra bu çocuk askerden izne geldi biz buluştuk ve çıkmaya başladıkk .. ( tabi ilk o da arkadaşn var nasl olcak diye istememişti ama sonradan o da benden hoşlanınca çıkmaya başladık ) ..Arkadaşım o gün facesinde dost kazığı diye birşey paylaştı .. Ben şaşırmıştımm .. Ama birşey ssöylemedim .. Ama Arkadaşım o yazıdan sonra hiç bozuntuya vermedi o günden sonra benimle hep konuşmaya devam etti .. Hep kendisi çağırdı .. Ben onunla konuşmak istemedikçe o hep beni çağırdı nasılsın dedi ..
Biz yan yana oturduğumuzdan balkondan çağırıyoruz birbirimizi .. Sonra birgün telefonuma bir tehtit mesajı geldi .. Seninle görüşeceğiz şuraya şuraya gel hesaplaşacağız diye ben de numarayı sevgilime verdim o da aramış ve dostum dediğim kızın sesi geliyormuş arkadan bu tehtitti o yapmışş .. Zaten beni sevmeyen hiç kimse yoktu etrafımda başka da kimse olamazdı .. O günden sonra mesaj attım ben sana dostum demiştim tamam ben bi hata yaptım ama sordumm senin tehtit etmen beni üzdü falan diye .. İnkar eti hayır dedi .. Ben de üstelemedim tartışmak istemedim tamam dedim geçtimm ..Neyse çok zaman geçtii .. Ailem telefonumu aldı sevgilimin olduğunu öğrenip ben de arkadaşımın telefonundan sevgilimi aradımm tam ailem telefonumu aldı diyeecekken babam geldi telefonu elimden alıp arkadaşıma geri verdi .. Erkek arkadaşımda çaresiz kimseye ulaşamayınca onu aramış nasıl iyi mi diye sormuş beni .. Hiç bozuntuya vermeden konuşmuşlar benden bahsetmişler .. Sonra kapatmışlar .. Sonra kız sevgilime mesaj atmış istediğin zaman mesaj atabilirsin ben sana yardım edrim diye .. Ailem telefonuu geri verince sevgilim anlattı bunları .. Sonra ben arkadaşıma teşekkür ettim ve bir daha benden habersiz sevgilime mesaj atmamasını söyledim .. O da söz verdi .. Ama sonra tekrar sevgilm ona sormasada mesaj atmş naslsn gibisinden .. Ben ona birşey demedim sevgilim yatıştırdı boşver dedi .. Benim sevgilimi ayartmayaa kalktı resmen ..
Ben hata yaptım ama şere..ce birşey yapmadım .. 1 sene geçtikten sonra hoşlanmaya başladım ve çocuğa haber vermeden ilk arkadaşıma gidip anlattm onayını aldım ve öyle başladım bu yola .. Ama onun yaptığı resmen benim sevgilimi ayartmaktı ..
Sonra facede birgün sevgilim seni çok özledim yazmıştımm .. Erkek arkadaşım da ben de seni çok özledim diye cevap vermişti .. Bu kız da gidip onun yorumunu beğenmiş . Ben de seni özledim der gibi ... Gidip sordum neden beğenidğini .. Bana aşkınızı beğendim deyip gülümsedi .. Peki neden aşkımızı beğendiyse benim yazımı değil sadece sevgilimin yazısını beğenmişti anlam verememiştimm ....
O günden sonra soğudum ondan ben ona hiçbir zaman şerefsizlik etmemiştimm asla etmmemiştim onun yaptığı gibi bir pislik yapmamıştım .. Ama onun yaptığı beni üzdü .. Tamam benimde çok hatalarım var ama onun yaptığı çok çirkinceydi .. Ve ben de facemden silip engelledim o günden sonra da bir daha asla geri eklemedim hala da öyle duruyor ..
Arkadaşım yani dostum dediğim kız ise bir arkadaş buldu kendine mahalleden .. sürekli onunla takılıyor .. Dükkanları var bizim mahallede yazları hep beni çağırırdı şimdi ise o kızı çağırıyor .. Ne zaman görsem sürekli o kızla bir yerlere gidiyor .. Beni de hiç çağırmıyor zaten konuşmak da istemiyordum ..
Çok uzun bir yazı oldu farkındayımm ama okuduğunuz için teşekkür ederim ..
Burda anlatmak istediğimm bir dostluğun nasıl bittiğiydi .. Aslında anlam veremediğim şeyler var hala .. Arkadaşımın davranışlarına anlam veremiyorum .. Neden sevgilimi ayartmaya çalıştı .. neden bana o tehtit mesajını attı .. Neden ben ondan izin istediğimde onaylamadığı haldee süper olur bence çıkmalısın dedi .. ve ardından sürekli benimle konuşmak isteyip 1 sene sonra hiç çağırmamaya başladı .. Anlamıyorumm bazı davranışlarını ama sonuç olarakk benim hayatta hiç dostum yok artık ..
Bazen kendime kızıyorumm .. Ona sarılmakk öpmek istiyorumm canım arkadaşım demek istiyorumm .. Ama bazen de ondan nefret ediyorum .. Eğer sevdiğim 2.5 senedir çıktığım adamla evlenirsemm inşallah onu düğünüme çağırmalımıyım bunu bile bilmiyorum .. Sevgilimden kıskanıyorum onu .. Sevgilmi görmesini istemiyorum ..
Bana geriye 2.5 sene öncesine geri dönsen yine çıkar mıydın bu adamla dostluğunun biteceğni bilsen de deseniz yine evet derdim yine aynısını yapardımm .. Çünkü gerçekten çk seviyorum sevgilimi .. Çok doğru bir karar verdiğme eminim hala daha ..
Umarım bir eş kazanacağımm .. Ama bir dost kaybederek bir eş kazanmak istemezdim tabikide ..
Can dostum dediğim .. Gerçekten kardeşim gibi sevdiğimm arkadaşımı kaybettim ama ben ..
Artık dostum diyebileceğim hiçkimse yok ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ikiniz de masum değilsiniz. Açık ve net.
Yani benim kız arkadaşım eski çıktığımla çıkacak bir de gelip bana söyleyecek. Ohoo olur mu öyle şey yani. Baştan yapmamalıydın. Hadi yaptın diyelim ki zaten kaybetmeyi göze almışsın demektir. Yani şaşırman bana tuhaf geldi açıkçası.
Kaybedeceğini bile devam etmişsin canım sen de. E yani sen sevgilini seçmişsin, arkadaşını değil. Açıkçası bir tercih yapmışsın.
He bu saatten sonra da düğünüme çağırayım bilmem ne düşüncelerine girme. Nispet yaptığını sanabilir. Kısacası uzak dur. En hayırlısı o olur çünkü.
He o da niye masum değil, baştan onaylamadığını söyleyebilirdi. Sonradan gizlice hırsını alması tehlikeli olmuş. Ama ya şok olmuştur o anda, ya da seni kaybetmek istememiştir. Anlık bir tepkidir. Sonradan düşündükçe dank eder bazı şeyler.
Neyse olan olmuş, size mutluluklar:KK31:

Erkek arkadasiniz ve siz karakteri saglam insanlar degilsiniz
Arkadasiniz sizi silmekle en dogrusunu yapmis..basta onaylamis ams icinde yasayamadiklarinin.ozlemini en yakin arkadasinin yasamasi onda derin yaralar acmis olabilir..siz ona dost degilmissiniz zaten..
Birde arkadasinizin eski sevgilisi siz ayartmisdiniz o degil..

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkek arkadasiniz ve siz karakteri saglam insanlar degilsiniz
Arkadasiniz sizi silmekle en dogrusunu yapmis..basta onaylamis ams icinde yasayamadiklarinin.ozlemini en yakin arkadasinin yasamasi onda derin yaralar acmis olabilir..siz ona dost degilmissiniz zaten..
Birde arkadasinizin eski sevgilisi siz ayartmisdiniz o degil..

Laflarına dikkat ederek yorum yaz .. Ayartmak sevgilisi olan birisiinin sevgilisini elinden almaktır .. Ben onlar ayrıldıktan 1 sene sonra çıkmaya başladımm .. Kişiliği sağlam değilmişmişiz .. Neyse daha birşey yazmıyorum ..

Laflarına dikkat ederek yorum yaz .. Ayartmak sevgilisi olan birisiinin sevgilisini elinden almaktır .. Ben onlar ayrıldıktan 1 sene sonra çıkmaya başladımm .. Kişiliği sağlam değilmişmişiz .. Neyse daha birşey yazmıyorum ..

Ister bir yil ister 5 yil gecsin...ben kardesim gibi gordugum birinin eski sevgilisine baska turlu bakmazdim bakamazdim.bir yilda cok uzak bi zaman degil..onlar icinde yasayamadiklarinin ozlemini tasiyodur eminim...hala bundan emin degilsinki dugune cagirip cagirmama konusunda tereddutun var.hatalisiniz.vicdanini rahatlatmaya calismayin.

ikinizde de suç var hem tanıştırıyosun arkadaşınla onlar ayrıldıktan sonra çocukla sevgili oluyosun bide izin veriyo musun diye kıza soruyosun :KK19: ben olsam o kızın yerinde bi daha asla konuşmazdım. ben şahsen öyle şeyleri kaldıramam ben arkadaşımın eski sevgilisi bile olsa asla farklı olarak bakmam benim eski sevgilimle de bişeyler yaşamasını istemem. arkadaşının da hatası tehdit etmekle olmuş. hee bu arada tehdit etti diyosun da ne dedi sana

yemın edıyorum sadece konuyu okudum yorumlara gectım yorumun bırıne verdıgın cevaptan dolayı konu sahıbını merak ettm aaaa bı baktım yıne sen e malum sevgılın hakıkaten merak edıyorum sevgılını sana bu denlı gemılerı yaktıracak dostunu aılenı en guzel yaslarını kaybetmeyı goze aldıracak adam acaba gokten mı ındırıldı ? soylemeden gecemıycem ve bu yorumun altına ne yazarsan yaz cevap vermıycem çünkü yıne sen ve emınım kı yıne polemık yaratacak bı konu bu hıkayelerı nereden buluyosun anlamıyorum ama hakıkaten helal olsun polıtıkaya atılmalısın hayatında basarılar...

Şimdiye kadar ki bütün konularını okudum ama hiç birine bişey yazıp polemiğe karışmak istemedim. Mevzu arkadaşlık olunca dayanamadım. Kim için olursa olsun ister sevgilin ister başka bi arkadaşın bi insanı arkadaşına öte kardeş gibi görüyorsan kimsenin (öncelikle kendinin) bu durumu bozmasına izin vermezsin. Arkadaşına sormuş olabilirsin sen nezaketen sormuşsunuz o da nezaketen cevaplamış kim ister ki en yakın arkadaşı eski sevgilisiyle birlikte olsun. Az bir sürede olsa arkadaşının onunla anısı var sesini duyup kurduğu hayaller var sen bunu başta nasıl sindirdin onu da anlamadım. Kafamı karıştıran bi durum daha var hal hatır sormak , yazdığı yazıyı beğenmek asılmak mı sen arkadaşlığını güvensizliklerle mi doldurdun? Kardeşim dediğin insana canını bile emanet edecek kadar güvenmelisin. Düğününe çağırıp çağırmayacağını düşünüyormuşsun önce ailenle aranı güzel tut ki huzurlu aile ortamını kurabil ilerleyen yıllarda ( bunu sadece tavsiye olarak düşün amacım ne seni ne sevgilini ne de hayata bakış açını yargılamak. Gerçek dostluklar aile gibidir, sevgili bunun yanında ne ki )

Ben mi anlamadım acaba dedim baştan okudum. Arkadaşın o kişiyle tanıştığında liseyi daha yeni kazanmış ?
Liseye daha başlamayan biri en fazla 14 yaşında olabilir
Ama maşallah eski sevgililer yeni sevgileier yan dönmüş
Kimin eli kimin cebinde yahu
Zaten sevgilinle senin aranız ayrı bir konu
Siz arkadaşken bile birbirinizi çekememişsiniz
hiç ahlanıp vahlanma bence
Madem arkadaşını tanıştırdın görüştürdün sonra görüşmeye devam etmeyecektin
İkinizde pek garipmişsiniz

Ben mi anlamadım acaba dedim baştan okudum. Arkadaşın o kişiyle tanıştığında liseyi daha yeni kazanmış ?

yemın edıyorum sadece konuyu okudum yorumlara gectım yorumun bırıne verdıgın cevaptan dolayı konu sahıbını merak ettm aaaa bı baktım yıne sen e malum sevgılın hakıkaten merak edıyorum sevgılını sana bu denlı gemılerı yaktıracak dostunu aılenı en guzel yaslarını kaybetmeyı goze aldıracak adam acaba gokten mı ındırıldı ? soylemeden gecemıycem ve bu yorumun altına ne yazarsan yaz cevap vermıycem çünkü yıne sen ve emınım kı yıne polemık yaratacak bı konu bu hıkayelerı nereden buluyosun anlamıyorum ama hakıkaten helal olsun polıtıkaya atılmalısın hayatında basarılar...

bunların hepsı zaten bı garıpte garıp olan baska bısey daha var arkadas buraya konuları acıyo acıyo sonra gelen yorumları begenmeyınce konulara bıdaha uğramıyo yanı gene kendımız calıp kendımız eğlenıyoruz:KK19:

bide simdiki sevgilisi eski sevgilisinin arkadasi :KK14:

bunların hepsı zaten bı garıpte garıp olan baska bısey daha var arkadas buraya konuları acıyo acıyo sonra gelen yorumları begenmeyınce konulara bıdaha uğramıyo yanı gene kendımız calıp kendımız eğlenıyoruz:KK19:

hiç sorma tolincim bir de bu yönü var haklısın :KK53:

şu konuya dönüp dönüp bakıyorm da okumaya üşeniyorum yorumlardan cıkarayım dedim yine anlamadım :KK53:
badem şimdi liseyi bitirenler 18 yasında oluyor:44: ama konuyla alakasını bilmiyorum tabi:KK6:

şu konuya dönüp dönüp bakıyorm da okumaya üşeniyorum yorumlardan cıkarayım dedim yine anlamadım :KK53:
badem şimdi liseyi bitirenler 18 yasında oluyor:44: ama konuyla alakasını bilmiyorum tabi:KK6:

yaa yazıda diyor ki bebeklikten beri arkadaştık 16 sene sürdü
sonra liseyi kazanmış kız havalanmış neyim
otomatikman 16 yaşında kazanmış gibi algıladım
bitirmiş değil bak kazanmış..
18 yaşında mezun oluyorlar ama lise 4 yıl 14te giriyorlar yani
amaaaaan ne bilem
benim bu kadar actionlu hayatım yok kafam almıyo :KK14::KK53:

yaa yazıda diyor ki bebeklikten beri arkadaştık 16 sene sürdü
sonra liseyi kazanmış kız havalanmış neyim
otomatikman 16 yaşında kazanmış gibi algıladım
bitirmiş değil bak kazanmış..
18 yaşında mezun oluyorlar ama lise 4 yıl 14te giriyorlar yani
amaaaaan ne bilem
benim bu kadar actionlu hayatım yok kafam almıyo :KK14::KK53:

bn en iyisi çıkayım konudan :86:

ayaz,
ya sitede konu açar ve açtığın konunun arkasında durursun ya da konu açmazsın.
Lütfen istediğin yorumlar gelmeyince konuları silmek veya kapattırmaktan vazgeçer misin?

X