TEMİZ olmayan Bayanlar!

İnsan önce kendi için temiz olmalı
Niye dikkat etmezler anlamıyorum
Hele toplu taşımalarda veya kalabalık başka ortamlarda rahatsız edici durumlar oluyor ter konusunda.
Kıl tüy ayrı bir konu zaten.
Komşum koltuk altlarını uzatmış,bacaklar desen almış başını gitmiş,bir de o halde kolsuz ve kapri giymiş.
Ben rahatsız oldum :KK50::KK50:

Burada paylaşmıştım, yine paylaşayım. Mukabele için camiye gitmiştim. Kuranı Kerim okunurken kafamı bir kaldırdım karşımda 15 metre ötede falan bir kadın elini bluzunun yakasından sokmuş kirlerini kabartıyor :KK53: Sonra aldı o kirleri eliyle halıya silkeledi. Kadına dik dik baktım biraz bozuldu. O anda Kuran okunmasaydı rezil ederdim herhalde onu. Bir de mukabeleye devam edemedim insanların ter ve ayak kokularından. Be kadın abdest alıyorsun bari ayda bir de olsa çorabını değiştir (senelikmiş gibi kokuyordu da :KK53: )

ben bu tarz konuların sık sık açılması ve gündemde kalması gerektiğini düşünüyorum.
belki okur da insanları nasıl rahatsız ettiklerini farkederler.
çünkü pasaklı insanların çoğu bunu kabullenemiyorlar, kokanlar koktuklarının farkında değiller...

şöyle örnek vereyim, annemle anneannem kaplıca hamamına gitmişler, hamama girmeden duş alınması zorunluluğu varmış, kapıdaki görevli herkese bunu söyleyip içeri alıyormuş, annemlerin hemen arkalarındaki kadın görevliye, ben tertemizim kızım yıkanmama gerek yok daha 5 gün önce yıkandım demiş :KK25: yıllardır güleriz buna, tertemizim daha 5 gün oldu yıkanalı diye :KK53:

yani kimine göre haftada 1 yıkanmak da temizlik... böyle olmadığını görmeleri için birilerinin yüzlerine vurması lazım ve genelde sosyal hayatta bu pek mümkün olmuyor, gelsin böyle ortamlarda okusunlar en azından.

şu bacak arası kokuyor dediğiniz olayı anlayamadım ben yalnız?:26:

çamaşırını sık değiştirmiyorsa oluyordur diye düşünüyorum (regly,akıntı varsa ayrı konu zaten de)
ama o derece mi kokuyor yani de yanındaki de alıyor kokuyu
bilemedim :KK52:
hiç karşılaşmadım

insanların temizlik anlayışı biraz farklı galiba kimine göre haftada 1 kere duş almak temiz olmak için yeterli koltuk altlarını temizlemeyenler çoraplarını iç çamaşırlarını düzenli olarak değiştirmeyenler diş fırçasının icat edildiğinden haberi olmayanlar deodorant kullanmayanlar yaptığı yemeğin kokusu üzerine sindiği halde üstünü değiştirmediği için market sırasında bile yemek kokusuyla midemi bulandıranlar daha bu liste uzaar gider bir arkadaş böyle konular güncel tutulmalı yazmış doğru söylemiş okusunlarda insanları nasıl rahatsız ettiklerini sürekli hatırlasınlar

kızlar ya benim sınıfta bi kız vardı bi gün ben öyle konuşurken kızlarla ağdadan lazerden konu açıldı ya kız 21 yaşındaydı ve bugüne kadar malum o bölgeyi almadım dedi peki dedim o zaman çıkmıyordur... valla çok kötü durumda ne yapacağım bilmiyorum 13 yaşımda çıkmaya başladı ama hiç dokunmadım dedi :KK53::KK53::KK53::KK53: ben afalladım neyse kızı tanıdıkça kızın 15 günde bi falan duş aldığını dişlerini hiç fırçalamadığını ve kıyafetleri eskimesin diye çok büyük leke olmadıkça yıkamadığını hatta bi kotu 3 yıldır giydiğini ve yıkamadığını söyledi:KK53: kızı her gördüğümde kaşınmaya başlardım lensi lavaboda yere düştü ve aldı gözüne direk taktı:KK53: hayatımda birdaha bu tarz bi insan görmeyeceğim umarım:KK14: veee bomda olan şu kızın sevgilisi son derece yakışıklı kıza türlü süprizler yapan parfüm kokusu 1 m ileriden duyulan bir çocuktu :KK53::KK53::KK53::KK53:nasıl bu erkeklerin midesi anlayamıyorum yaa

Aman Allahım :KK53: 3 yıldır yıkanmadan giyilen bir kot düşünemiyorum bile o derece şaka gibi :KK52:

çamaşırını sık değiştirmiyorsa oluyordur diye düşünüyorum (regly,akıntı varsa ayrı konu zaten de)
ama o derece mi kokuyor yani de yanındaki de alıyor kokuyu
bilemedim :KK52:
hiç karşılaşmadım

bende karşılaşmadığım için merak ettim :KK1:
garip, ne kokuymuş arkadaş

ter kokusu neyse,
bakimliyim havaliyim modunda kendini hypnotice boganlar varya
beni benden aliyor...

o tikis tikis minibüslere, metrolara
yarim siseyi üzerine boca ederek binenleri
bogmak istiyorum :KK50:

İç çamaşırını günlerce değiştirmeyen hanımlar var. Ayrıca naylon iç çamaşırlar bir iki saat bile üzerinde kalsa koku yapıyor. Regl olup aynı pedle gününü geçirenler var:KK14: Böyle olunca tabiki koku kaynağı oluyorlar :KK33:

böğğğğ içim kalktı yemin ederim,güzelce yemek hazırlamıştım kendime,yemek için biraz beklemem gerekecek anlaşılan:KK4:
ne pis insanlar varmış öyle yahu!

şu doktor örneğini veren bayan eleştirilmiş,hasta-doktor özeli vs diye,ben katılmıyorum,hastanın adı geçmiyor sonuçta.
hatta topluma örnek olması açısından bence daha fazla bu tarz örnekler verilmeli.

halkımız jinekologlara her şeyi makbul görüyor,'o doktor,onun işi o,ayıp olmaz vs'
tamam ayıp olmaz,acil gelişen durumları da saymıyorumama insan orasını açacakken de bir zahmet temizliğini yapıp gidecek.
ağda yapamıyorsan jiletle temizle ama temizle yani.ıyyyyyyy fena oldum.

bir de parfüm kokusu meselesi,ben seviyorum yanımdan geçerken o hafif temiz kokuyu bırakan insanları.
ben de bırakmak istiyorum ama oluyor mu bilmem:KK76:
şöyle duş alırım ,böyle ederim falan diye anlatmaya gerek yok ama ben kendi kokumu alamıyorum yani,duştan çıkınca burnum alışıyor anında o kokuya,ne kadar süre kalır ki,ya da o temizlik kokusunun kalması için ne yapmalı??
not:öyle pek terleyen biri değilim.

Ah ah bide süslenmiş püslenmiş genç kızlarımız yokmu fena pis kokup sapsarı dişlerle gezen. öyle kokup dişlerini temizlemiyosun süslenmenin manası ne :KK53:

Ah ah bide süslenmiş püslenmiş genç kızlarımız yokmu fena pis kokup sapsarı dişlerle gezen. öyle kokup dişlerini temizlemiyosun süslenmenin manası ne :KK53:

çok iğrenç bir anımı hatırladım.
kuaföre gitmiştim,föne yardım eden bir kız vardı,beline kadar upuzun bakımlı saçlar,düzgün bir fizik..kısacası oldukça hoştu.
saçımı tutup kaldırınca :26::26:
aman yarabbim,koltuk altları 10 cm falan uzamış herhalde,kapkara tüyler bir yandan.resmen başım döndü.neyseki işi çıktı da
gitti,yoksa kesinlikle söyleyecektim.
aslında kuaförden daha yaşını başını almış birilerine söylemeliydim,abla niyetine uyarabilirlerdi,kız da 17-18 falan.
ama yapamadım,gururu kırılır diye.
çok ama çokkkk kötüydü:KK4:

Valla daha dün avm deydim bi yere oturdum bekliyordum. Yanımdaki kadına şöyle bir dönüp baktım.
Gözlüklü bir kadın, elinde telefon var biri ile konuşuyordu. Gayri ihtiyari dönüp şöyle bir süzdüm. Uzunca koyu renk bir elbise giyinmişti, makyajı yoktu, herhangi bir parfüm kokusu da yoktu. Aşırı sade bir kızdı. Buraya kadar herşey normal. Ama sandaletlere bir daha bakınca acı gerçekle karşılaştım. Uzun koyu renk tüy bile denmez onlara, kıllar! fışkırmıştı bileklerinden. Tamam uzun etek giydin, görünmez sandın ama oturunca gayri ihtiyari o yukarı sıyrılacak be kızım! Veya kıllarını almadın, üşendin diyelim, etek yerine pantolon giyeydin çok mu şarttı?

Üşengeçlik herhalde, ne denir ki? Diş fırçalamak, duş almak, temiz giyinmek, kişisek temizliğe dikkat etmek! Yani bunlar yaşamın bir parçası, insan için olmazsa olmaz bence, bunlara dikkat etmemek, etmemeyi de geçtim yapmamak nasıl rahatsız etmez insanı aklım almıyor? İnsan başkalarını rahatsız edeceğini de mi hiç düşünmez? :KK14:

yazılanları okuyunca yazmak istedim benim en en çok iğrendim şu tırnak uzatıp içleri kapkara olanlar..ya tamam tırnak uzatanlar var ama ne güzel şekilli ve bem beyaz tertemiz hoş duruyor ama kimisi var gelişi güzel uzatıp içleri kapkaraaa en çok tiksindiğim iğrendiğim şey..ilk önce tırnaklara bakarım ben temizmi diye..içleri kapkara olan kişilerden asla bişey yemem yiyemem kim olursa olsun..:KK50:

Bende uzn tırnaklı birinin evindeysek ozelllikle bakarim ellerine tirnaklarin azicik bile bisey görürsem yiyemem icemem.
Tirnak konusunda cok hassasim.

yazılanları okuyunca yazmak istedim benim en en çok iğrendim şu tırnak uzatıp içleri kapkara olanlar..ya tamam tırnak uzatanlar var ama ne güzel şekilli ve bem beyaz tertemiz hoş duruyor ama kimisi var gelişi güzel uzatıp içleri kapkaraaa en çok tiksindiğim iğrendiğim şey..ilk önce tırnaklara bakarım ben temizmi diye..içleri kapkara olan kişilerden asla bişey yemem yiyemem kim olursa olsun..:KK50:

iğrenç.. benim tırnaklarım her zaman uzundur açıkçası ama ellemeli yoğurmalı bişey yapacaksam eldiven kullanmaya özen gösteririm mutlaka. kendi ellerimle bile yapmak istemem. sebebi de yemeğe bişey geçmesi değil tırnaklarımın arasına bişey kaçması :KK9::KK9:

üşengeçlik olarak değil resmen pislik olarak görüyorum ben bu olanları. insan kendi özbakımı için üşenemez heralde. wc ye gittikten sonra nasıl elini yıkıyorsan, dişini de fırçalayacaksın, kuaförüne de gideceksin, duşunu da alacaksın.. daha da saymaya gerek yok heralde kimse çocuk değil.. ben öyle olsam annem anında uyarır, hatta uyarmaz fırçalar rezil rezil ne dolaşıyorsun, yaşından başından utan diye :KK9:

devlet yurdunda kalmıştım ve bin küsür kız vardı orada gördüğüm manzaraları bir anlatsam burda kimse kalmaz herhalde:KK1: kıllı tüylü görmek koku felan artık onlar normal geliyordu çünkü çok daha iğrençlikleri gördüm:KK1:

X