Uyumayan bebeğim

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar selam 56 günlük bebeğim var ama kesinlikle uyumuyor .. Sadece anne sütü alıyor , kilo alımı iyi .. gazı masajları vs hepsini yapıyorum . Gazlı bebek evet çıkarıyoruz ama uykuyu dalmakta zorlanıyor tam dalıyor yatağa koyuyorum 10 dk sonra uyanıyor . Karanlık perdemiz de var , gece gündüz kapatıyorum hatta açıkta bıraktım ama yok uyumuyor .. gaz ilaçları kullanıyorum . Emzik ağzında ise uyuyor düşünce hemen uyanıyor 🤔 ne yapacağımı bilmiyorum 🤷.. gezmeyi seviyor dışarıya çıkıyoruz pusette saatlerce uyuyor 💤 bugün çıkmadım bilerek uyumasın gece uyusun diye.. Şuan ilk defa yüzüstü yatırdım emzik düşmediği için uyanmadı şuan uyuyor ama korkuyorum sürekli bakıyorum şimdi uyuyor .. ben zaten normal değilim uykusuzum , yorgunum .. siz neler yaptınız bu durumda bana yardımcı olur musunuz ?

Sürekli karanlık perdeyi kapatmanız iyi değil. Gece gündüz kavramını artık çözmeye başlıcak gece olunca karanlık ve uzun uyku gündüz olunca aydınlık ve kısa uykular şeklinde hatta odası varsa gündüz odasında gece yatak odasında yatırın. Temiz hava ve hafif sarsıntıyı seviyor sanırım. Çok uyumadığı zaman bi ılık duşa sokabilirsiniz özellikle gece uykusuna geçmeden masaj kitap vs gibi yatağın üzerinde çok etrafında çok dikkatini çekmicek uykuyu açmıcak şeyler olmadan bi uyku rutini oluşturabilirsiniz bi süre sonra gece gündüz kavramı da oturunca masaj pijama giyme vs şeklindeki rutinde uykuya geçecek olduğunu farkedecek. Söylediklerim biraz uzun vadeli belki her birini uyguluyosunuzdur ama rahat edeceksiniz. Birde yüzüstü yatması özellikle ilk aylarda çok seviyorlar yeni emmediyse yüzüstü yatmasında bi problem yok ama yeni beslendiyse kesinlikle yüzüstü yatırmayın

Kızlar selam 56 günlük bebeğim var ama kesinlikle uyumuyor .. Sadece anne sütü alıyor , kilo alımı iyi .. gazı masajları vs hepsini yapıyorum . Gazlı bebek evet çıkarıyoruz ama uykuyu dalmakta zorlanıyor tam dalıyor yatağa koyuyorum 10 dk sonra uyanıyor . Karanlık perdemiz de var , gece gündüz kapatıyorum hatta açıkta bıraktım ama yok uyumuyor .. gaz ilaçları kullanıyorum . Emzik ağzında ise uyuyor düşünce hemen uyanıyor 🤔 ne yapacağımı bilmiyorum 🤷.. gezmeyi seviyor dışarıya çıkıyoruz pusette saatlerce uyuyor 💤 bugün çıkmadım bilerek uyumasın gece uyusun diye.. Şuan ilk defa yüzüstü yatırdım emzik düşmediği için uyanmadı şuan uyuyor ama korkuyorum sürekli bakıyorum şimdi uyuyor .. ben zaten normal değilim uykusuzum , yorgunum .. siz neler yaptınız bu durumda bana yardımcı olur musunuz ?
Aynı şeyden bizde muzdariptik sıfir uykuyla sabahı.goruyorduk biogaia diye bir damla başladık ikinci gün farkı gördüm 10. 10.30 arası veriyorum damlayı karanlıkta kolik muzigiyle sallıyorum

Bir kaç gün zor olur ama gece gündüz farkını oluşturmak lazım

Aynı şeyden bizde muzdariptik sıfir uykuyla sabahı.goruyorduk biogaia diye bir damla başladık ikinci gün farkı gördüm 10. 10.30 arası veriyorum damlayı karanlıkta kolik muzigiyle sallıyorum
Bende kullanıyorum o gaz ilacını öğlen veriyorum genelde . Aç karnına mı tok karnına mı veriyorsunuz .

Sürekli karanlık perdeyi kapatmanız iyi değil. Gece gündüz kavramını artık çözmeye başlıcak gece olunca karanlık ve uzun uyku gündüz olunca aydınlık ve kısa uykular şeklinde hatta odası varsa gündüz odasında gece yatak odasında yatırın. Temiz hava ve hafif sarsıntıyı seviyor sanırım. Çok uyumadığı zaman bi ılık duşa sokabilirsiniz özellikle gece uykusuna geçmeden masaj kitap vs gibi yatağın üzerinde çok etrafında çok dikkatini çekmicek uykuyu açmıcak şeyler olmadan bi uyku rutini oluşturabilirsiniz bi süre sonra gece gündüz kavramı da oturunca masaj pijama giyme vs şeklindeki rutinde uykuya geçecek olduğunu farkedecek. Söylediklerim biraz uzun vadeli belki her birini uyguluyosunuzdur ama rahat edeceksiniz. Birde yüzüstü yatması özellikle ilk aylarda çok seviyorlar yeni emmediyse yüzüstü yatmasında bi problem yok ama yeni beslendiyse kesinlikle yüzüstü yatırmayın
Bende gündüzde gece de kapatıyordum karanlık perdeyi ama bi dahakine kapatmam . Şimdi uyuyor aç zaten bakalım ne olacak . Zaten sırtüstü yatmıyor hemen ağlıyor emzik verince susuyor

Hiç uyumuyorsan kastınız ne? Yani kaç saat uyuyor toplamda tüm gün. Ve Şuan yüzüstü koyunca ne kadar zamandır uyudu?

Bende gündüzde gece de kapatıyordum karanlık perdeyi ama bi dahakine kapatmam . Şimdi uyuyor aç zaten bakalım ne olacak . Zaten sırtüstü yatmıyor hemen ağlıyor emzik verince susuyor
Yani gece gündüz algısını nekadar çabuk kavrarsa işiniz okadar rahat olur. Bana da doktoru söylemişti biran önce anlasın geceyi gündüzü sen rahat edersin demişti. Tamda kavrıcak zamanda sizinkide

Yani gece gündüz algısını nekadar çabuk kavrarsa işiniz okadar rahat olur. Bana da doktoru söylemişti biran önce anlasın geceyi gündüzü sen rahat edersin demişti. Tamda kavrıcak zamanda sizinkide
Anladım haklısınız o zaman gündüzleri normal yatıracağım akşamları yatarken zaten karanlık bakalım hayırlısı artık

Uyutmadan önce az uyaranlı bir ortam sağlayın. Güzel bir banyo , masaj onu mayıştıracaktır. Bu dönemlerde uykuda bir düzen beklenilmez hatta daha çok annenin koynunda memede uyumak isterler. Sling alabilirseniz belki böyle sizde rahat edersiniz. Aslında sizin de uykuya ihtiyacınız olduğu için beraber uyumak güzel olabilir. Kolik müziği var ekleyeyim onu dinleterek uyutabilşrsiniz. Uyanınca ışıkları hemen açmayın loş ortamda olun. 4. Ayın sonuna doğru gece gündüz ayrımı olacak. Siz de stres olmamaya çalışın çünkü sünger gibiler daha da çok uyumuyorlar. Bir de elinizle kaşlarına yüzüne masaj yaparsanız gözlerinin kapandığını daldığını fark edeceksiniz.Anne karnını arar ve sıkışmışlık hissini severler yastıklarla destekleyebilirsiniz.

Yukarıda arkadaşlardan biri perdeyi kapatmayın yazmış ama bazı bebekler az uyaran ister bu sebeple dalamayabilirler. Bebeğinizi en iyi siz tanırsınız.

Beyaz gürültü denedinizmi . Böyle uygulamalar indirin açın.uyutken uyku rutini oluşturmada bana yardımcı oldu o sesi duyunca uyku saati olduğunu anlıyordu hemde rahatlatıcı oluyordu.

Yukarıda arkadaşlardan biri perdeyi kapatmayın yazmış ama bazı bebekler az uyaran ister bu sebeple dalamayabilirler. Bebeğinizi en iyi siz tanırsınız.
Şuan salondayız perde açık gündüz . Ana kucağında uyuyor 💤 bakalım hayırlısı

Aklınızda bulunsun bebek uyumasın yorulunca daha çok uyur diye düşünmeyin. Bu iş aslında tam tersi oluyor. İleride zamanla gündüz uykularınızda oturunca göreceksiniz ki bütün uykular zincirleme birbirine bağlı. Gündüz uyumaması demek aşırı adrenalin sebebiyle uykuya direnmesi demek. Şu an yenidoğan sebebiyle uyku düzeni elbette olmaz ama ne yazık ki bir önceki uyku bir sonraki uykuyu etkiliyor

Çingen salıncağı lazım size gazlı bebekler için tek çözüm gazdan kendini yırtarcasına bağırıyor mu koy çarşafa iki kişi sallayın hemen susuyor o arada yapıştırıyorsun gaz damlasını. Uykuya geçmesi için de birebir. Sen yat, ipi çingen salincağina bağla, yatarken salla. Hatta annanem eskiden tam yatağın tepesine dübel ile salıncak yapmış böyle dikdörtgen olanlardan değil tam el yapımı gibi olanlar en iyisi hem kundak gibi kolları da hafif sarıyor. Bir diğer seçenek biogaia damla bunu 4 hafta kullanılıyorsun sadece sonra bozuluyor devam etmeyin. O 4 hafta karın ağrısı ve gaz daha fazla oluyor cinnet geçirebilirsiniz ama 4 hafta sonunda bağırsakları gelişmiş oluyor. Probiotik gibi birşey bu içinde yararlı bakteriler var, direnci arttırıyor.

X