Uyumayan bebeğim

D vitamini kullanıyorsanız gündüz erken saatlerde verin. Uyku düzenini bozuyor

Sürekli karanlık perdeyi kapatmanız iyi değil. Gece gündüz kavramını artık çözmeye başlıcak gece olunca karanlık ve uzun uyku gündüz olunca aydınlık ve kısa uykular şeklinde hatta odası varsa gündüz odasında gece yatak odasında yatırın. Temiz hava ve hafif sarsıntıyı seviyor sanırım. Çok uyumadığı zaman bi ılık duşa sokabilirsiniz özellikle gece uykusuna geçmeden masaj kitap vs gibi yatağın üzerinde çok etrafında çok dikkatini çekmicek uykuyu açmıcak şeyler olmadan bi uyku rutini oluşturabilirsiniz bi süre sonra gece gündüz kavramı da oturunca masaj pijama giyme vs şeklindeki rutinde uykuya geçecek olduğunu farkedecek. Söylediklerim biraz uzun vadeli belki her birini uyguluyosunuzdur ama rahat edeceksiniz. Birde yüzüstü yatması özellikle ilk aylarda çok seviyorlar yeni emmediyse yüzüstü yatmasında bi problem yok ama yeni beslendiyse kesinlikle yüzüstü yatırmayın
Her türlü denedim perde açık uyuyor 💤 ama ağızda meme . Uyutayım diyorum perde açık uyuyo 5 dk sonra uyanıyor . Bazen yatakta meme ağızda kendi uyuyor , emzik düşünce uyanıyor . Sabaha karşı gaz oluyor uyanıyor zaten .. gazdan kitap okuma rutinene geçmedik . Yüzüstü yatıyorum ağızda meme var ise uyuyı yoksa ağlıyor ..

X