Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
buradakiler yabancı bakıcı çalıştıran kadınların çoğuda kurnaz bakıcı değil sanki köle çalıştırıyorlar çocuğu yaparken zevk alıyorsunuzda bakmaya gelirkenmi zor geliyor bakıcının işi sadece cocuga bakmak evinize hizmetçilik yapmak değil verdiğiniz 500 600 dolar para çok bişey değil hem bakıcı hem hizmetçi çalıştırcaksanız 1500 dolar para ödemeniz lazım bazı kadınlara sinir oluyorum 3 4 kuruş parayla kendilerini adam sanan geri zekalılar

Arkadaslar bende adanada yazıyorum benimde yatili bakici bulmam lazım yerli yada yabancı fark etmez ajans ismi yada isim 9nerilerinize de açığız her yere haber veriyoruz artık

buradakiler yabancı bakıcı çalıştıran kadınların çoğuda kurnaz bakıcı değil sanki köle çalıştırıyorlar çocuğu yaparken zevk alıyorsunuzda bakmaya gelirkenmi zor geliyor bakıcının işi sadece cocuga bakmak evinize hizmetçilik yapmak değil verdiğiniz 500 600 dolar para çok bişey değil hem bakıcı hem hizmetçi çalıştırcaksanız 1500 dolar para ödemeniz lazım bazı kadınlara sinir oluyorum 3 4 kuruş parayla kendilerini adam sanan geri zekalılar
kesinlikle katılıyorum
hele biri dedi ya evin hanımı gibi olcak diye
o lafa birşey denir de ...işte...

Sorunuzu epey gecikmeli gördüm. Şöyle anlatayım, yabancı uyruklu ilk bakıcımız bi hafta sonra gitti. Ondan sonra yine türkmen başka bir genç kızı aldım işe.
Çok memnun kaldım, hem oğluma iyi baktı hem ben çok rahat ettim. Evde sürekli birinin olup senin arkanı toplaması güzel. hemde çok:KK37:
Ama şöyle bir tavsiyem var, öncelikle işe alacağın kadın öyle çok sosyal olmasın, izne çıkmayanları var bunların, gidecek yeri olmadığından izin kullanmayan. Ha onlardan bulursan ne ala. Yoksa bunlar izinlerde hep beraber birbirlerine iş bulup 10 dolar bile olsa fazla veren yere gidip seni bırakıveriyorlar:KK4:
Ayrıca telefon olayına cok müsamaha gösterme bence.
Hala arıyorsan hiç şirketlere komisyon filan verme, ben bi türkmen tanıyorum, hastalarımdan birinin bakıcısı. Mutlaka tanıdığı iş arayan bi bayan vardır.
merhaba bende bir bakıcı arıyorum acil yardımcı olabilir misiniz acaba konu baya eski fakat şimdi ihtiyacım olduğu için bir şansımı denemek istedim:) şirketlere para vermek istemiyorumda

Merhaba bir yakınım için bebek çocuk bakımı işi arıyoruz istanbul beylikdüzü tarafında oturuyor 50 yaşlarında torun büyütmüs üniversite mezunu. İlgilenenler bana yazabilir. Yarım gün ya da tam gün olabilir.

hyr cnm o naparsa yapsın bıde kocayı kacırmayalım yanında :) işin şakası bu eşimden yana deilde cok sıcak kanlı dmeıssınız ya.. o korkuttu bıraz benı
ben yan komşu kız evde olmayınca bakıcıyla beraber kalıyordum söz de bakıcı iyi bakıyor mu göz kulak olmak açıından ama yalan , adama sarkmasın diye komşucuğuma nöbet tutuyordum çok oynak oluyorlar karı evin içinde ne eşofmanlar neler neler. bunlara forma alacaksınız hanımlar 2 takım her 2-3 günde bir değiştirip giysinler .Çoğunun ahlak 0 ın altında bir de eve almadan hepatiti ve hıv testi yaptırıp her ay tekrarlattırın . aynı kaptan su içip aynı tuvaleti kullnıyorunuz . 3000 tl para kazanayım derken allah korusun.. sağlık bakanlığının reporu varmış doktordan duydum türkiyeye asıl bunlar yaymış hıv ı hepatitit diye ..

Okuduklarıma inanamadım Türk bakıcılar hakkında çok ön yargılı düşünüyorsunuz lütfen herkesi aynı kefeye koymayın 12 yıldır bakıcıyım ben böyle bir şeyle karşılaşmadım çok üzüldüm 3 çocuğa baktım çocukları çocuklarım aileyi de ailem gibi gördüm

bi kere aldığımız maaşta kısım amirinin aldığı maaş gibi değil bana göre çocuk yetiştirmek kolay bir iş değildir. Bana göre çocuk bakmak ayrı yetiştirmek ayrı şeylerdir çocuk yetiştirmek yedirip uyutmaktan ibaret değil ben bu işi meslk olarak görüyorum siz kendinizi bizim yerimize koyunuz lütfen ...
bir de yabancıyla deneyin kendi kültürünüzden farklı bir kültürle yetiştirerek çocuğunuza yabancı kalın
sizin için çok üzüldüm kiminiz kamera diyorsunuz kiminiz ses sistemi içiniz kararmış insanın fikri ne ise zikri de o dur
sizde bu düşüncenizi bakıcınıza yansıtıyorsanız elbette şikayeyetçi olursunuz bakıcı alırken biseçiminizi doğru yapın
zize bir ipucu vereyim aslında çocuğunuzun gözleri her şeyi anlatır eve geldiğinizde gözlerine bakmanız yeterli

:1no2::
önyargılı değil herkes tecrübelerini anlatıyor. İnsan kendi milletinden kültüründen bakıcı neden istemesin ama türklerin ne dayısının görümcesigilin sünneti biter, ne kocasının bilmemnesi biter, herkes istiyor türk bakıcı ama herkes bulamıyor. benim de babama bakan biri vardı onu yapmam bunu yapmam kahvesiz oturamam tv siz oturamam çoraba dokunamam, mendile dokunamam, buna dokunamam ... neden kasayım çaktım bir yabancı herşeyi yapıyor adam gibi ben de ona göre maaşını veriyorum 2500 tl nere 1000 tl nere ben mühendistim o zamanlar alıyorum 1000 tl küsür (tübitak projesinde çalışıyorum- ozmanlar yarı zamanlı değilim ) karı istiyor 2500 tl hasta bakıcısı sürekli doktoru da ayrı haaa hastahanede bakıyor yani oldu canım sana BAAAYYYY dedim kendisini kapıya kadar uğurlamadım bile. çocuklarda neler duyuyorum hele kendine anne dedirtmeler bağrış çağrış.. ben istemez miyim türk bakıcı..
...

neyin kafası bu 1500 dolar dediğin bugün 4500 tl ye yakın ediyor neredeyse profesör maaşı :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Hala ariyorsaniz yardimci olurum
merhaba bende bir bakıcı arıyorum acil yardımcı olabilir misiniz acaba konu baya eski fakat şimdi ihtiyacım olduğu için bir şansımı denemek istedim:) şirketlere para vermek istemiyorumda

benim evimde de var gürcistanlı yaklaşık 1,5 yıldır benimle beraber..ben başandığımdan beri 3 yaşındaki kızıma ve 10 yaşındaki oğluma bakıyor...merak ettiğin aklına takılan ne varsa sor....türkçe bilmiyordu bana geldiğinde hala da çat pat konuşabiliyor ama sorun çıkmıyo hepimizle anlaşabiliyo....ütü çamaşır temizlik ne varsa yapıyo sadece yemek yapmasına izin vermiyorum o da tamamen benimle alakalı ben sevmiyorum başkasının yaptığı yemeği :)
merhaba bende bosanıcam esımle ama bı sure daha bırlıkte olmalıyz bu surede calııcam ve yatılı bayan arıyoruz 6 aylık kızım var hem cocuga bakmalı hem ev ısı uygun fıyata yardımcı olurmusunz bana eger bakıcınzn tanıdıgı varsa,

merhaba arkadaslar ben uygun fıyata yatılı bakıcı arıyorum hem ev ısı yapacak hemde 6 aylık kızıma bakacak yabancı uyruklu olabılr yanı bın lırayı gecmıcek bı fıyat alan bakıcı yonlendırırsenız sevınırm acıll ıhtıyacım vaer nolur yardımcı olun

Merhabalar bende bakici arıyorum hem ev islerine yardimci olacak hem bebege bakacak yatılı veya yatısiz farketmez daha bir aylik kız cocugu yardimci olacak arkadaşlar varsa çok memnun olurum istanbul beylikdüzünde oturuyorum

Merhabalar,

Evimizde ev işi yapacak bir bayan aramaktayız. Çocuk bakımı yok yanlızca bir evin günlük işleri. Annem, babam, kız kardeşim ve ben. Dört kişiyiz. Türk veya yabancı olabilir.

hayır demet akalın bugün 2000 tl para veriyor neyin hesabı bu ben anlamadım.

alt komşum doktor 4000 tl kazanıyor ayda, bütün gün pis pis terli yıkanmamış vücutları muayene ediyor mikroplu hastane ortamlarında...

mis gibi lüks evimde otur herşeyimi kullan eşyamı kır dök sadece çocuğa bak bir de temizlikçi getirteyim üstüne e ben evin hanımıyım da senin benden ne farkın kalacak ki o zaman diye sorarlar adama öyle beleşe hayat yok çocukken oyun oynamayaksın itttt gibi çalışacaksın iyi okullarda okuyup geceleri nöbete,mesaiye kalacaksın doktor falan olmayı hakedeksin 4000 tl maaş öyle... hadi canım sana bay bay demezler mi adama ??

Ben de yakın dönemde bakıcı aramıştım. Tesadüfen yabancı bir bayanla denk geldim ve istediği astronomik rakam karşısında ağzım açık kaldı. Ben araştırma görevlisiyim ama nerdeyse benim maaşımın yarısını alacaktı neredeyse... İlginç bir dönemdeyiz gerçekten.

benim anlamadığım gece kocasının yanına gitmesine atıyorum kocası olmasa yalan söylüyor olsa bile dışarı çıkmasında ne sakınca var? yani illa sizle çalışacak diye sürekli sizde kalmak zorunda mı? bakıcılık zor bir iş değil mi sizcede bütün sosyal hayat bitiyor bir aileye bir ya da bir kaç çocuğa adanıyor hayatları. ve evin işi temizliği ıvırı zıvırı mesela bende işimdeyim şu an mesleğimden ötürü bilgisayar başındayım işe gel git hayatım hareketli bu konuda hepimiz gibi.. ben biraz katı buldum bu görüşü. istediğini yaşamaya herkesin hakkı olduğunu düşünüyorum. sonuç olarak akşam belirli bir saatten sonra ha odasında yatmış uyumuş olsun ha dışarda istediğini yaşamış olsun ucunda her türlü sizin işinize yarayan veya sizi ihmal eden bir durum yok ki... :bbo:
olay şu bazı kadınalrın ev işiyle çok alâkaları yok buraya bakıcılığı bahane edip ya götürevbildikleri parayı götürmeye çalışıyorlar ya da koca sevgili bulup burada kalmaya... bu yol için herşeyi deneyeneler var.. bunun hıv ı var hepatiti var sizin evinizde kalan bir insan olduğu için ve bu oran türklere göre onlarda daha fazla olduğu için kadınların da mümkün mertebe kimseyle çok fazla muhattab olmalarını istemiyor. ha ben nereden mi biliyorum yan komşumun kocasını tavlamayı becereemyince fuhuş oprasyonunda yakalanan bakıcıdan... Pekiyi kendisi işleri nasıl mı ayarlıyormuş? çocuğu parka götürünce çocuk oynarken organizatörüyle (!) toplanyı yapıyormuş hanımefendi. sen burada 2 sene çalışıp kendi ülkende ev alabiliyorsan özgürlüğünden vazgeçeceksin cnmmm

X