Yazın kreş işini ne yapıyorsunuz?

😱 Program nasıl oluyor spor okullarında?
209A7A7C-3D98-4D53-8996-F2EF260904AF.jpeg

Bizde bakacak kimse yok o sebeple önceliğimiz yazın açık kreşti. Özel okulların kreşleri yazın kapatıyor. Ama çalışan anneler için yılda bir kez bir hafta tatilden başka kapanmayan kreşler de var

2-3 ay icin alisma donemi gecirmek istemezdim diye dusundum yerinizde olsam.

benim cocuklarin mekani yaz kis acik, biz bir iki hafta yine de imkan olunca dedeye birakiyoruz. Bir kez teyzelerinde kaldilar bir hafta mesela. Bir kez de babam gelip bizim evde bakti. Donem donem krese gitseler de yaz tatili birazcik rahat gecirmelerinden yanayim imkan varsa.

Ben bir şeyi çok merak ediyorum.

Cehaletimi mazur görün.

Hani kreşe,anaokuluna götürdüğümüz çocuklar okul döneminde erken uyanıyor ya da uyandırıyoruz; her neyse…

Okullar tatil olunca geç uyuyup uyanıyorlar?

Yaz okuluna göndermek ya da yazın açık kreşe göndermek tercih meselesi onu anlıyorum da yazlıktayız ya da okullar tatil diye geç uyuyup uyanmak için küçük değil mi bu bebeler?

Ben bir şeyi çok merak ediyorum.

Cehaletimi mazur görün.

Hani kreşe,anaokuluna götürdüğümüz çocuklar okul döneminde erken uyanıyor ya da uyandırıyoruz; her neyse…

Okullar tatil olunca geç uyuyup uyanıyorlar?

Yaz okuluna göndermek ya da yazın açık kreşe göndermek tercih meselesi onu anlıyorum da yazlıktayız ya da okullar tatil diye geç uyuyup uyanmak için küçük değil mi bu bebeler?
Ben de erken uyanmak icin kucuk olduklarini dusunuyorum ama hayat sartlari buna zorluyor. Cocuklari sabahin erken saatlerinde sicacik yataklarindan kaldirip kreslere yolluyoruz..

Kreşe göndermezsek geç uyutup geç uyandırmalı mıyız?

Kendine kastın mı var ya hu?

Uzman falan değilim ama erken yatıp erken kalkmaları en doğrusu. Hepsini geçiyorum ebeveynlerin mental sağlığı için :KK70:

Aslında güneşe göre hareket ediyorlar, gün doğdu uyandım. Güneş battı uyuyayım şeklinde. Ona göre düzenlemek gerekiyor rutinlerini.

Kendine kastın mı var ya hu?

Uzman falan değilim ama erken yatıp erken kalkmaları en doğrusu. Hepsini geçiyorum ebeveynlerin mental sağlığı için :KK70:

Aslında güneşe göre hareket ediyorlar, gün doğdu uyandım. Güneş battı uyuyayım şeklinde. Ona göre düzenlemek gerekiyor rutinlerini.
Ya ben çok yanlış anlaşıldım.

Ben zaten erken uyutup uyandırmaya çalışıyorum da burada hemen herkes “yazın okula gitmesin,uyusun” demiş ya onu anlamadım ben.

Kreşe göndermezsek geç uyutup geç uyandırmalı mıyız?
Öyle bir şey yok. ben öyle yapmıyorum. Geç kalkmak çocuğa ekstra keyif vermez, neye alışırsa onu sever çocuk. Ayyy yazık erken kalkıyor düşüncesi ebeveynlere ait. Zaten bağışıklık gelişimi ve gece salgılanan büyüme hormonlarından yararlanabilmeleri için erken yatmaları tavsiye ediliyor. Erken yatan da erken kalkıyor

X