Yine bir kayın meselesi

e sen niye oğlunla gönderiyorsun?
sepetle getirip iç çamaşırını neden buraya attın çamaşırları katlayacağım alırmısın
bir daha lütfen benim çamaşırlarımın üstüne iç çamaşırlarını koyma çantanda dursunlar diyecektin.
hem rahatsızsın hem sürekli pasif direniş halindesin.
Ya gerçekten ben neden böyle çekiniyorum yemin ederim haklı bile olsam bisey derken ben çekinerek söylüyorum bunu nasil aşabilirim? Çirkef yenge imaji vermekten çekiniyorum sanırım 😐

Ben boşanırdım bu kadar net söylememin sebebi insanların değişmediğini artık hepimiz bildiğimiz için o da bu huyundan vazgeçmeyecektir. Bi bahane bulup kardeşini erkenden yine çağıracak bence umarım olmaz ama şuda çok aşırı rahatsız edici ayda bir gelecek dese bile istemem niye ya niye yani? :KK70: Benimde erkek kız kardeşlerim gelsin haftalık o zaman kutlama yapalım evde her gün öyle bi ortam oluyor çünkü. Özel hayat diye bi şey kalmamış ki. Ben evimde şortumla hatta yarım atletimle geziyorum açıkçası yorulduğumda şöyle koltuğuma geçip uzanıyorum bunu evde bi erkek varken yapamıyorsun. Bende aynısını dayımda yaşamıştım artık yasak getirdim anneme her zaman telefonlarını açmayacaksın diye arsız biridir dayım böyle yüzsüz arsız demek bile yanında o kadar hafif kalıyor ki. Gelmesinden ziyade geceye kadar oturup kendini babama bıraktırması rahatsız ederdi beni adamın şoförlüğünü yapıyorduk resmen. Kalması ayrı dertti. Susmak bilmez terbiyesiz biridir saysam sayfalar yetmez :KK70: Telefonunu açma dedim adam eve gelmiş ya. Bi gün çarşıda açtı annem güne gidecekti bende geleyim demiş asdfghjk düşün beterleri var :KK70: Ama ben böyle durumlarda anne baba eş dinlemem bana saygı duymayan insanları uzaklaştırırım. Sizinde gidişat maalesef iyi görünmüyor o yüzden ama inşallah iyi olur ki ayda bir bile kabul etmek zorunda değilsiniz.
Kesinlikle öyle ya bunlari söyleyince dedigi tek laf e benim kardesim evime gelemicek mi

İşe koşmakla başlayın madem arsız bari bir işe yarasın. Önce markete gitsin, sonra yavaş yavaş başka işler ne bileyim şu mutfağı süpür, perdeyi yıkadım as, işte camın/dolabın şurasında yetişemedim sil falan filan. Misafir gibi oturmasın yayla mandası gibi yayılmayı bildiğine göre artık misafirliği kalmamış zaten. Utanmayın artık madem abisi konuşmaya yanaşmıyor yavaş yavaş uyarılarla darlamaya başlayın. Kötü olacaksanız da olun böyle hayat mı geçer. Benim erkek kardeşim de arada bende kalır. Bir ara kalmayı abarttı. Kendi kardeşime tahammül edemedim ne zaman gidiyorsun diye sordum o da anladı. Daha da öyle uzun kalmadı tadında gidip geliyor ki kardeşim her işime koşturur, çocukları oynatır, evi süpürür falan filan. İyi insan olmak yaramıyor kimseye zamanı gelince maşayı ele almak lazım.

İşe koşmakla başlayın madem arsız bari bir işe yarasın. Önce markete gitsin, sonra yavaş yavaş başka işler ne bileyim şu mutfağı süpür, perdeyi yıkadım as, işte camın/dolabın şurasında yetişemedim sil falan filan. Misafir gibi oturmasın yayla mandası gibi yayılmayı bildiğine göre artık misafirliği kalmamış zaten. Utanmayın artık madem abisi konuşmaya yanaşmıyor yavaş yavaş uyarılarla darlamaya başlayın. Kötü olacaksanız da olun böyle hayat mı geçer. Benim erkek kardeşim de arada bende kalır. Bir ara kalmayı abarttı. Kendi kardeşime tahammül edemedim ne zaman gidiyorsun diye sordum o da anladı. Daha da öyle uzun kalmadı tadında gidip geliyor ki kardeşim her işime koşturur, çocukları oynatır, evi süpürür falan filan. İyi insan olmak yaramıyor kimseye zamanı gelince maşayı ele almak lazım.
katılıyorum, kendi kardeşimi böyle uzun uzun çekemem. zaten bugün iyice tahammülüm azaldığı için biraz yüzümü açmaya başladım, çocuğa baktırıyorum markete falan gönderiyorum zaten hep tepemde bari bi şeye faydası olsun

katılıyorum, kendi kardeşimi böyle uzun uzun çekemem. zaten bugün iyice tahammülüm azaldığı için biraz yüzümü açmaya başladım, çocuğa baktırıyorum markete falan gönderiyorum zaten hep tepemde bari bi şeye faydası olsun
Yapın aman vallahi. Çay, kahve falan yapsın işte. Sofra falan kurdurun işin ucundan tutsun madem gitmiyor 🤷

Şöyle olsaydı mesela benim esim oyun konsolunda maç yapmaya bayılır ve kuzenleriyle sabahlara kadar oynar gelip birlikte oyun oynasalar anlarım ama hepiniz ayrı köşede takılıp çocuğa ayrı hizmet etmeni beklemesi saçmalık ayrıca sen bundan rahatsız oluyorsan ona göre davranmasi lazım

Ya gerçekten ben neden böyle çekiniyorum yemin ederim haklı bile olsam bisey derken ben çekinerek söylüyorum bunu nasil aşabilirim? Çirkef yenge imaji vermekten çekiniyorum sanırım 😐
ne çirkefliği bak alırmısın demişim lütfen demişim gayet kibar kibar😅

Gidiyor mu bugün arsız bela?
Evet gitti bu akşam. Bugun esim evdeydi bi kac defa kendisini markete gönderdik bi de esimle disarda isimiz vardı çocuğu ona bıraktık. Hic memnun olmadı bu durumlardan. Markete giderken diyoki cok üşeniyorum ben yokken napiyodunuz markete kim gidiyordu diyor. Gelip sıkıntı verdiği insanın, sabah kahvaltısını, akşam yemeğini çayını yapanın sofrayı kurup kaldiranin bulasigi yikayanin ortaligi toplayanin, üstelik bunları yaparken bu sicakta soyunamayanın canı yok değil mi kac gündür? Sen yeterki gelip günlerce başımda bekleme ben on kere de giderim o markete diyemedim tabi.

Evet gitti bu akşam. Bugun esim evdeydi bi kac defa kendisini markete gönderdik bi de esimle disarda isimiz vardı çocuğu ona bıraktık. Hic memnun olmadı bu durumlardan. Markete giderken diyoki cok üşeniyorum ben yokken napiyodunuz markete kim gidiyordu diyor. Gelip sıkıntı verdiği insanın, sabah kahvaltısını, akşam yemeğini çayını yapanın sofrayı kurup kaldiranin bulasigi yikayanin ortaligi toplayanin, üstelik bunları yaparken bu sicakta soyunamayanın canı yok değil mi kac gündür? Sen yeterki gelip günlerce başımda bekleme ben on kere de giderim o markete diyemedim tabi.
Diyemedikleriniz bu hale düşürüyor zaten sizi ama ne arsız yaaa. Çok üşeniyormuş beyimiz. Her geldiğinde çocuğu verin siz tek çıkın hatta. Mesela hazır buradasın, benim de işim vardı dışarda, sen çocuğa 1 saat bak. Ben gelirim deyin ve gidip 2 saat gelmeyin. Arada arayın, şunu yediriver deyin falan. Öyle arsıza böyle muamele lazım

Öyle düşünenlerden de fikir bekliyoruz o zaman ne sekilde söylemeliyiz bunu? Karşıdaki asla anlamiyor çünkü.
Onun pc de oturduğu oda benim çamaşır vs astığım oda. Balkonum yok o odayi kullaniyorum. Bugun camasir topladim askıdan sepeti bi süreliğine orda bırakıp başka işe gittim sonra sepeti alip yatak odama geçip camasirlari katlicaktim. Sepetin üstüne kendi camasirlarini atmis bi baktim elime iç çamaşırı geldi. Ogluma verdim götür ver amcana diye. Ben kendim vermeye utandım gidip. Bunlari çekmek zorunda degilim.
Kirli çamaşırını mi temiz sepete atmış.
Yoksa makineye sizinkiler in yanına mi atmış ?

Neden diyemiyorsunuz??
Birde tabii demişsiniz
Bence hiç tabii değil
Şak diye söyleyin suratına
Tüh seni yorduysak bidaha gelmeyebilirsin diyebilirdiniz
Hem istemiyorsunuz hem istemediğinizi belli etmiyorsunuz sonrada ağlanıyorsunuz bende bunu anlamiyorum işte

Biz bunları tek yiyip içiyoruz Sende bizimle yiyip içiyorsun tabiki gideceksin markete diye yapistirsaydiniz lafı .
Bana biraz burası agbimin evi istediğim gibi gelir giderim sende bana hizmet etmelisin tavrında hissettim bu çocuğu. Bence bu gün geldiğinde sabahtan eline verinisteui önce markete gitsin.sonra bulaşık makinesini bosaltsin

Kirli çamaşırını mi temiz sepete atmış.
Yoksa makineye sizinkiler in yanına mi atmış ?
Kirli degildi cantasindan büyük ihtimalle baska bi esyasini cikarirken onu da çıkarıp sepetin üstüne koymus. Büyük ihtimalle geri almayi da unutmuş. Ama dikkat etmesi lazim bu rahat olmadığı anlamina gelmiyor.
Neden diyemiyorsunuz??
Birde tabii demişsiniz
Bence hiç tabii değil
Şak diye söyleyin suratına
Tüh seni yorduysak bidaha gelmeyebilirsin diyebilirdiniz
Hem istemiyorsunuz hem istemediğinizi belli etmiyorsunuz sonrada ağlanıyorsunuz bende bunu anlamiyorum işte
Bu son 2 gundur istemedigimi cok belli ettim ona da kotu bişey deseydim cok yuklenmis gibi hissederdim kendimi zaten valizlerini herşeyini kapı önüne dizmisti o durumda da bişey demedim

Biz bunları tek yiyip içiyoruz Sende bizimle yiyip içiyorsun tabiki gideceksin markete diye yapistirsaydiniz lafı .
Bana biraz burası agbimin evi istediğim gibi gelir giderim sende bana hizmet etmelisin tavrında hissettim bu çocuğu. Bence bu gün geldiğinde sabahtan eline verinisteui önce markete gitsin.sonra bulaşık makinesini bosaltsin
Bakin bunu söyleyebilirdim iste tek başımıza yiyip icmiyoruz tabiki gideceksin diyebilirdim bu aklima gelmedi hic. Zaten benim aklima aninda bozacak bi cevap gelmiyo sonradan geliyo hep sinir oluyorum bu duruma.

Liona sen bu kocaya daha cook çekeceksin bunları.
Bu akşam götürüp arkadasina bıraktı ya. Bana diyor ki götürdüm çocuğu ara sokakta bi yere bırakıp geldim çok acıdım. Ne dememi bekliyorsun gelsin bizle yaşasın dememi mi bekliyorsun dedim. Öyle bisey bekliyorsan daha çok beklersin, okulu bitti sınavı bitti ne işi var hala bu şehirde evine dönsün o zaman kendi tercihi burda kalmak, kendi keyfi için kalıyor onun keyfi için ben kendimi mi kısıtlayacagim dedim haklisin dedi🤷 bana da hak veriyormus ama ona da acıyormuş. Anlamadigi sey acınacak bi tarafi olmadigi.

Bu akşam götürüp arkadasina bıraktı ya. Bana diyor ki götürdüm çocuğu ara sokakta bi yere bırakıp geldim çok acıdım. Ne dememi bekliyorsun gelsin bizle yaşasın dememi mi bekliyorsun dedim. Öyle bisey bekliyorsan daha çok beklersin, okulu bitti sınavı bitti ne işi var hala bu şehirde evine dönsün o zaman kendi tercihi burda kalmak, kendi keyfi için kalıyor onun keyfi için ben kendimi mi kısıtlayacagim dedim haklisin dedi🤷 bana da hak veriyormus ama ona da acıyormuş. Anlamadigi sey acınacak bi tarafi olmadigi.
Eşiniz çok acıdıysa yakında bişey bahane edip kardeşini getirebilir sanki.

Eşiniz çok acıdıysa yakında bişey bahane edip kardeşini getirebilir sanki.
Öyle biseyi asla kabul etmiycegimi biliyor. Bugun o gidince dedim 4 gün mü geçti 4 yıl mı ben anlamadim o kadar rahatsiz oldum ki anlatamam dedim neler soyledim. Öyle biseyi teklif bile edemez ama diyelim ki etti çeker annemlere giderim kardesi gidene kadar da dönmem.
Ya gram düşünce yok cocukta. Gece 2 ye kadar 3 e kadar dolaniyor evde uyumuyor da. Gündüzleri zaten rahat vermedi tepemde bari aksam erkenden odana çekil kapını kapat rahat edeyim o da yok gecenin köründe dolaniyor evde hala. Yatiyor yattığı odanin kapisini acik birakiyor. Sürekli evin diğer bölümleriyle iletisim halinde gibi sanki. Anlatirken bile daraldim bu gece rahatim şükür.

X