Yine bir kayın meselesi

Bakin bunu söyleyebilirdim iste tek başımıza yiyip icmiyoruz tabiki gideceksin diyebilirdim bu aklima gelmedi hic. Zaten benim aklima aninda bozacak bi cevap gelmiyo sonradan geliyo hep sinir oluyorum bu duruma.
ben sana cümleleri pesinden yazayım bacım sen haftaya kadar tekrar et ,ozaman çat diye söylersin ;

ben yokken bu işi kim yapıyordu ? (markete gitmek /çocuk bakmak /evi süpürmek /bulaşık makinesini boşaltmak artık sen ne istediysen )
cevap : sende bizle yiyip içiyorsun / hep bizdesin zaten azcik ilgilen/ biz tek başımıza kirletmiyoruz/sende yiyip içiyorsun sende kullan ) ve bunların hepsinin arkasından ben kimsenin hizmetcisi değilim bize geliyorsan bana yardımcı olmlısın demeniz lazım .

o çocuk bal gibi istenmediğini biliyor ama ağbimin evi yenge kim diye düşündüğü için gelip yatıp hizmet bekliyor.çünkü hem aile öyle eğitmiş hemde kocanız ''sen ne istiyorsan söyle x yengen hazırlasın''dediği için umarım bu hafta havluyla banyodan çıkmaması için uyarmışsınzıdr .
sizde haftasonları kocanızı alıp biraz dışarı çıkın hep evde oturursanız musallat olur yada eve annenizi falan çağırın evin sadece ağbisinin evi olmadığını anlasın . bide ara ara '' sen gençsin bizde kalınca sıkılmıyor musun biraz arkadaşlarınla sosyalleş,'' diyebilirsiniz bence ufaktan sivri dil yapmakta fayda var baktınız olmuyor iyice sivrileşin . insan her hafta kaldığı yerde utanmadan ben yokken markete kim gidiyordu demez utanır , olur mu öyle şey ben gideyim sizde yardımcı olayım der. böyle nankörlere sivirleşmekten korkmayın .

Son düzenleme:
Buraya baya zamandır hiç konu açmıyordum, uzun zaman sonra ilk kez yazıyorum.
Belki hatırlayanlar vardır beni, eşimin ailesiyle baya problemler yaşadım hicbir sekilde iyi bir ilişkimiz yok hicbiriyle. Neyse biz onlara yakın olduğumuz şehirden taşındık çok şükür baya da uzak bi şehre gittik. Hafta sonları cagirmalarindan laflarindan sözlerinden uzaklaştım şükür ki ama yine burda da rahat bi nefes alamadım.

Eşimin kardeşi bu geldigimiz şehirde üniversite okuyor 2 senedir burdaydi zaten o. Ama onun aramızda bu kadar problem olacağını düşünmemiştim.

Eşime baştan söyledim ara sıra davet ediyorsan olur ama zırt pırt cagirmani istemiyorum dedim. Bu adamın bu lafimdan çıkardığı sonuç 2 haftada bir. Bi hafta gelmiyorsa diğer hafta boynunun borcuymus gibi mutlaka çağırıyor.

Hadi yemeğe çağırıyorsun hic sorun değil ben ne yemek esirgerim ne baska bisey asla sorun bu değil, ama kızlar bu çocuk gelince gitmek bilmiyor o kadar rahat ki tepemizde gün boyu oturuyor gecesine yatılı kalıyor yani bi yemeğe cagiriyorsun bütün haftasonun gidiyor.

Başta cumartesi çağırdık o gün kaldı pazar günü kaldı pazartesi günü ta aksama doğru gitti ki benim eşim sabah 6 da kalkip işe gidiyor, abisi bile evde olmuyor pazartesi günü, senin benle ne işin var da tepemde oturuyorsun yani hadi illa kalmak mi istiyorsun kaldın tamam pazar aksami kalkta gitsene abin evdeyken. Yok illa abisinden sonra çıkmalı bu evden.

Ve cok rahat bi cocuk rahatsiz edici hareketleri var fazlaca. Güya cok muhafazakar bi aileler ama evde yarı çıplak tişörtsüz dolaşır, üstünü giyinirken kapısını kapatmaz, bacaklarını ayırarak yatar bacağının biri yerde biri gökte. Aşırı rahatsiz oluyorum size anlatamam. Zaten ailece bi huylari var banyodan havluyla öylece çıkmaktan hic cekinmezler.

.............

Ama olay çözülmüş gibi görünse de gelin görün ki ben bu aileden de aile ilişkilerinden de kiz kardesinden erkek kardesinden abisinden bıktım artık. Uzaga gittim diye seviniyordum yine rahat huzur vermediler. En başta suçlu da benim kocam zaten.

Bütün günümüz kavgayla huzursuzlukla geçti o kadar canım sıkıldı ki yüzlerini göresim gelmiyor.

Koca kişisi evlenince kıymete biniyor biniyor bizim ülkede. bekar olsa bu kadar yanaşmazlar, horlar dururlar.
(istisna hariç)

illa hizmet edeceksem, kendi kardeşime edeyim hizmeti..

En büyük suçlunun kocanız olduğunu anlamışsınız zaten, baya yol almışsınız demek.
zaten 'armut dibine düşer'

o mutlu mesut kardeşinin varlığıyla.
sizin rahatsız olacağınızın farkında değilse büyük aymazlık yapıyor.
ne yapmalı o zaman, taktik değiştirmeli..
Makyaj yapın süslenin, mini elbiseler, kısacık şortlar giyin kardeşi geldiğinde, bacaklarınızı uzatın yatın yaslanın bakalım..
banyodan bornozla çıkın siz de, sizin eviniz değil mi ?

yine sessiz kalacak mı bakalım?

Öyle biseyi asla kabul etmiycegimi biliyor. Bugun o gidince dedim 4 gün mü geçti 4 yıl mı ben anlamadim o kadar rahatsiz oldum ki anlatamam dedim neler soyledim. Öyle biseyi teklif bile edemez ama diyelim ki etti çeker annemlere giderim kardesi gidene kadar da dönmem.
Ya gram düşünce yok cocukta. Gece 2 ye kadar 3 e kadar dolaniyor evde uyumuyor da. Gündüzleri zaten rahat vermedi tepemde bari aksam erkenden odana çekil kapını kapat rahat edeyim o da yok gecenin köründe dolaniyor evde hala. Yatiyor yattığı odanin kapisini acik birakiyor. Sürekli evin diğer bölümleriyle iletisim halinde gibi sanki. Anlatirken bile daraldim bu gece rahatim şükür.
e bacım söylen ses yapıyorsun uyuyamıyorum de .
sen desende demesende kötü yenge olucan zaten bari de de öyle ol

Evet gitti bu akşam. Bugun esim evdeydi bi kac defa kendisini markete gönderdik bi de esimle disarda isimiz vardı çocuğu ona bıraktık. Hic memnun olmadı bu durumlardan. Markete giderken diyoki cok üşeniyorum ben yokken napiyodunuz markete kim gidiyordu diyor. Gelip sıkıntı verdiği insanın, sabah kahvaltısını, akşam yemeğini çayını yapanın sofrayı kurup kaldiranin bulasigi yikayanin ortaligi toplayanin, üstelik bunları yaparken bu sicakta soyunamayanın canı yok değil mi kac gündür? Sen yeterki gelip günlerce başımda bekleme ben on kere de giderim o markete diyemedim tabi.
Vallahi dizi film gibi okudum. Allah kolaylık versin. Burda yeri yurdu işi gücü yoksa dönsün memleketine. Bir amaç yok gaye yok. Millete salça oluyor

Evet gitti bu akşam. Bugun esim evdeydi bi kac defa kendisini markete gönderdik bi de esimle disarda isimiz vardı çocuğu ona bıraktık. Hic memnun olmadı bu durumlardan. Markete giderken diyoki cok üşeniyorum ben yokken napiyodunuz markete kim gidiyordu diyor. Gelip sıkıntı verdiği insanın, sabah kahvaltısını, akşam yemeğini çayını yapanın sofrayı kurup kaldiranin bulasigi yikayanin ortaligi toplayanin, üstelik bunları yaparken bu sicakta soyunamayanın canı yok değil mi kac gündür? Sen yeterki gelip günlerce başımda bekleme ben on kere de giderim o markete diyemedim tabi.
Sen yokken bir boğaz eksikti onuda hesap et istersen deseniz olurmuş. Eşiniz için mi sessizsiniz bu kadar ?

Hayir tabiki.

Peki ne diyerek neyi gerekçe göstererek hayir denilebilir? Benim kastettiğim şey onu biseyle itham etmek değil, en basit örnek suan bu cocuk bizde kaliyor ve ben bu sicakta evde sortla sutyenle dolasan insanim esofmanlarin içinde piştim. İste bakin yengesi rahat edemiyor o varken durum bu. Veya sere serpe uzanamıyorum her an gelebilir odaya diye. Veya ben işimi bitirince normalde cocugumla girer dus alirim ama alamıyorum o uyuyunca aliyorum vs vs. Kötü bisey yapacagindan degil varlığı rahatsiz ediyor çünkü bi kızla ayni evde kalmakla yetiskin bi erkekle ayni evde kalmak farklı şeyler. Karsidaki erkek olunca aşırı kisitlaniyorum
Çok doğru o yüzden ben kovarım

Öyle biseyi asla kabul etmiycegimi biliyor. Bugun o gidince dedim 4 gün mü geçti 4 yıl mı ben anlamadim o kadar rahatsiz oldum ki anlatamam dedim neler soyledim. Öyle biseyi teklif bile edemez ama diyelim ki etti çeker annemlere giderim kardesi gidene kadar da dönmem.
Ya gram düşünce yok cocukta. Gece 2 ye kadar 3 e kadar dolaniyor evde uyumuyor da. Gündüzleri zaten rahat vermedi tepemde bari aksam erkenden odana çekil kapını kapat rahat edeyim o da yok gecenin köründe dolaniyor evde hala. Yatiyor yattığı odanin kapisini acik birakiyor. Sürekli evin diğer bölümleriyle iletisim halinde gibi sanki. Anlatirken bile daraldim bu gece rahatim şükür.
cinsi sapik olabilir ne bileyim hersey oluyor günümüzde maalesef ne bileyim seytana uyar filn Allah korusun yüz vermeyin davranislari hic normal degil havluyla banyodan cikmalar tsörtsüz dolanma vs ne bileyim hic hos degil bu durumlar o gelince annenlere gitmek en akillicasi belki esinde doyar kardesine sizin yoklugunuzda

Son düzenleme:
Konunuza bir ilk başta bakmıştım bakarken fenalık gelmişti, arada neler konuşuldu bilmiyorum ama aklıma bir şey geldi. Acaba eşinizin ailesi kayınbiraderi yönlendiriyor olabilir mi şöyle yap böyle yap, içlerinde ol sürekli havadis taşı gibi. O yaşta bir erkeğin gezmek dolaşmak kendi arkadaşlarıyla olmak varken sizlerle bu kadar bir arada olması normal değil. Bizim de yanımızda kayınbirader var. Ailesinin evinde tek kalıyor, aile köyde. Yemeğe çağırıyorum tek diye aç kalmasın her gün kuru yemek yenmez diye ona bile gelmiyor genelde tek ya da arkadaşlarıyla.

Konunuza bir ilk başta bakmıştım bakarken fenalık gelmişti, arada neler konuşuldu bilmiyorum ama aklıma bir şey geldi. Acaba eşinizin ailesi kayınbiraderi yönlendiriyor olabilir mi şöyle yap böyle yap, içlerinde ol sürekli havadis taşı gibi. O yaşta bir erkeğin gezmek dolaşmak kendi arkadaşlarıyla olmak varken sizlerle bu kadar bir arada olması normal değil. Bizim de yanımızda kayınbirader var. Ailesinin evinde tek kalıyor, aile köyde. Yemeğe çağırıyorum tek diye aç kalmasın her gün kuru yemek yenmez diye ona bile gelmiyor genelde tek ya da arkadaşlarıyla.
Ya benim kardesim de oyledir hep plani programi vardır arkadaş cevresi vardir kimseye salca olmaz bize denk gelenler niye böyle anlamıyorum ailesi mutlaka yönlendiriyodur millete akıl vermeyi pek severler.

Yanlış hatırlamıyorsam sizin KPSS sonrası boşanma gibi bir planınız vardı, o konuda gelişme oldu mu?

Ya bu es aileleri bilmiyorum nasil olabiliyor ne yaşanıyor bu erkek tarafinda ama asiri sağlıksız baglar anlam veremiyorum..
O kadar haklısınız ki bastan sona eşiniz tam bir odun! Az yesin hizmetçi tutsun minnoş kardeşine suyunuda mi size getirtcek ne münasebet terbiyesiz..

Yukarıda bir yorumunuzu gordum taşınırken esim ve annesi ağladı sanki savaşa gidiyo gibi krize girdim🤣🤣 o kadar iyi anlıyorum ki malesef ayni ve benzer şeyleri bizde yasiyoruz oyle ağlamalar oluyor ki benimde ailem var bizde ayrılıyoruz bigun olsun boyle bisey yapmadık birbirimize.. biz gurbette yasiyoruz oyuzden her seyi normal karşılıyorum artik alıştım anlatsam roman olur 😅esim icin üzülüyorum sureklo vicdanına dokunuyorlar.
Yeni kızımız doğduğunda ona duyulan sevgi ile kendininkileri kıyaslayip üzülen bir anne kardes düşünün aklıma geldikçe delleniyorum ya sabır ya Allah diyor ve geçiyorum Allah akil fikir sabir versin hepimize😅

acıktın mı ali? Susadin mi ali?" Gece saat 12 olmus yatma vakti gelmiş "aciktiysan liona sana biseyler hazirlasin ali" "ali ye su getir" "aliye neden cay getirmedin neden çerez getirmedin?"
Eşeğin kulağını yiyesice Ali ve abisi diyebilir miyim müsadenizle?
Ah siz çok kibar bir üyesiniz yıllardır tanırım. Eşiniz de aşırı düşüncesiz. Hepsini birden kapı önüne koysanız keşke,yıllardır ne çektiniz bu aileden yahu!

Ay benim konumu da okuyun derim 🙄
Gerçekten zamanı geri sarma şansım olsaydı asla kendinde küçük erkek kardeşi olan biriyle evlenmezdim.Benimkinde bir de senelerce kalma olayları var şuan 19 yaşında bizimki de ve evlenene kadar benimle yaşanması istendi asla kabul etmedim. utanma arlanma duygusu yok ki bunlarda olsa böyle yapamazlar.
Kesinlikle taviz vermeyin rahatsız olduğunuzu kaynınız olacak insana ayak bağı olmak dışında bir vasfı olmayan şahısta bilsin belli edin.Orası sizin eviniz ve biri gidecekse o da kaynınız olmalı…He eşiniz bunu kabul etmiyorsa alsın kardeşini başına çalsın ayrı eve çıksın kendi baksın..

Ya benim kardesim de oyledir hep plani programi vardır arkadaş cevresi vardir kimseye salca olmaz bize denk gelenler niye böyle anlamıyorum ailesi mutlaka yönlendiriyodur millete akıl vermeyi pek severler.
O zaman bir üyenin dediği gibi siz rahat olun, sizin rahatlığınız onlara batsın biraz. Nasıl rahat ediyorsanız öyle davranın, sözlerinizi esirgemeyin, iş yükleyin. Eşinizle de çok iyi olun, karşı taraf boşa kürek çektiğini anlasın diyeceğim ama bu birazda eşiniz de bitiyor. Artık tatlı dille mi yoksa göz dağıyla mı olur bilemiyorum. Eşiniz hangisinden anlarsa

X