Yiyici erkek arkadaş:Herkese ibret olsun

Bence hakaret etmesi en büyük sorun. Çünkü herkes ayni olmuyor. Benim eşim üniversite zamani maddi olarak cok zordaydi. Bulusunca cogu seyi ben ismarlardim. Bazen bakardim üzerindekiler yipranmis hediye alirdim ona. O da part time calisiyordu ama ailesini maddi durumu cok kötüydü eve harciyordu. Yazin biriken paralarimi ona verirdim direk zorla falan. Simdi 2 yildir evliyiz. Ben calismiyorum daha yeni kpssye girdim. Bir dedigimi iki etmez alir. Her yönden çok iyi bana karsi. Ama bana hic hakaretvari bir konusmasi olmadi. İnsanin maddi durumu kötü olabilir. Bu insani kötü yapmaz ama davranislar kötü yapar.

Durdukça, düşündükçe kafam almıyor. İntihar etmek üzereyim o derece tıkandım. Nefes bile alamıyorum. Hikayemi daha evvel de tam detaylı olmasa da paylaştım. Düşündükçe içim içimi yiyor, herkes bu kadar dertli mi acaba diyorum. Daha evvel yazdıklarımı detaylandıracağım.Eğer okumaya zamanları olursa bu her genç kıza ibret olsun.

Ben gayet yüksek bir bölümü yüksek bir dereceyle bitirmiş üniversite mezunu bir kızım. Geçen sene bir adamla tanıştım.daha ilk görüşte aşık oldum. yakışıklı biriydi, geçmişinde zor şeyler yaşadığını, ailevi problemler geçirdiğini bu yüzden okuyamadığını vs anlattı bana ilerleyen dönemlerde , çok iyi arkadaş olduk. Lise mezunuydu, önceden çok işler yaptığını ama ortaklarıyla arasının bozulduğunu falan anlattı bana onun adına üzüldüm. Sonra bana evlilik vaadiyle sevgili olmamızı teklif etti kabul ettim.
Daha ilk zamanlar bana bir kahve ısmarlar mısın , cebimde param Yok vs diye mevzular başlamıştı. Göremedim. O zamanlar cafeleri giderdik hep ben ısmarlardım bir gün telefonunu bana göstermiyor diye tartıştık cafe çıkışı kalabalık bir sokakta herkesin içinde telefonunu yere çarptı küfrederek. Ben donup kaldım. Bu onun ilk hatasıydı. Dedim ki herkes yapar olur öyle şeyler, belki sinirlendi.
Biraz Zaman geçtikten sonra hep benimle olmak istediğini ayrı kalmak istemediğini belirtti ve beni yakın bir erkek arkadaşının evine götürdü.
O zamanlar pansiyonda kalıyordum. Her akşam pansiyonda kalmak yerine o erkek arkadaşının evine gidip orada vakit geçirmeye başladık. Tüm yemeklik malzemeyi alıyor yemeği ben yapıyordum , yeri geliyordu çocuğun evini temizliyordum. KOSGEB’le iş kuracağım falan diyordu o zamanlar, ben işe gidiyordum , kendi anne babasının evine asla gitmiyor, gün boyu o arkadaşında yatıyordu benim gelmemi sigarasını almamı, yemek yapmamı bekler oldular. Zaman ilerledikçe neden KOSGEB’e falan başvurmuyorsun dedim. Kavga ettik her şeyi kırıp döktü. O zamanlar işten çıkarılma mevzum vardı, işten çıkarılırsan sana işsizlik maaşı bağlanması için başvururuz falan demişti, kendi ben bakarım vs demedi diye alınmıştım.kavga sırasında itişip kakışırken, parmağım kırıldı tam iki ay öyle yaptım işimi gücümü , ayrılmayı istedim o zamanlar . Arar anne babana kızınız akşamları arkadaşımın evine geliyor derim. Seni s..tir ederim bu şehirden falan dedi. Aptal gibiydim.
İlerleyen dönemde hala işsizken aynı eve çıktık. Bu hala yatıyor tabi evde. Ben iş seyahatlerine gidiyorum bu evde yatıyor. Dedi ki çalışacağım ama arabam Yok. Kredi çektim kendi adıma olan bir arabayı aldım bu kullandı bir firmanın getir götürünü yaptı.o zamanlar kendi sigara parasını karşıladı diye çok sevinir olmuştum.
Neyse gel zaman git zaman hakaretler , yol ortasında bağırmalar arttı. Evin faturalarını,yemekleri hep ben karşılıyordum . Ailesiyle beni pikniğe götürüyordu eti falan ben alıyordum. Kendime maaşımla bir kıyafet bile alamıyordum hesap soruyordu. Kendine de kıyafet ayakkabı falan istiyordu, ben almayınca da sana alıyoruz da neden bana almıyoruz diyordu. Kardeşime ve aileme para gönderemez olmuştum. Boğazıma kadar borca batmıştım. Bazen bağırıyor çağırıyor kapıları yumrukluyor evden seni terkediyorum diye çıkıyordu ama arabanın anahtarını da alıp gidiyordu. Geceleri dışarılarda, arkadaşlarına falan veriyordu arabayı, kendi devamlı geziyordu.Ay başında maaşım yattığında paramız yattı mı diyordu hemen. Vermezsem parayı kavga çıkarıyordu.Bu bu şekilde aylar sürdü ben hep korkuyor cesaret edemiyordum ayrılmaya,en son haziran ayında ayrılmak istedim . Arabamı aldı gitti , hesap kartlarım da onda kaldı ev anahtarım da hepsini alıp gidemedim, şartlar yüzünden Manisa’ya bayrama ailemi ziyarete geldim.
Geri döndüğümde benim gönlümü etmeye çalıştı yalanlarla iyi bir iş kuruyorum falan diye. En son bir 15 gün falan evvel, bana dedi ki çok acil iş kurup seni istemem gerek annenlerden çünkü işim iyi gitmeyebilir, karambole getirip evlenmeliyiz. Dedim ki peki evlendikten sonra işin iyi gitmezse kim bakacak bize ben mi çalışacağım yine ? Bağırdı çağırdı sen çok para gözsün dedi.bıktım para isteğinden senin dedi. Benden borç istedi akabinde ben de veremem senin yüzünden kardeşime bile para göndermiyorum dememle evdeki ne varsa kurdı döktü tekmeledi. Paranın da sneinde a.koyayım deyip çekip gitti. Arabamın anahtarını evde unutmuştu. Çok sevindim. Hemen telefonlarımı vs kapattım bir daha kabul etmedim görüşmeyi. Kapıma geldi beni tehdit etti,sen görürsün dedi gitti.
Ve sonra abimin okulunu arayıp abime benimle olan biteni anlatıp kardeşinin bana borcu var demiş. Ödeyin yoksa kötü olur demiş. Geçen gün ablama ulaşmış, ona da kardeşiniz borçlu bana demiş. Şu an işsizim. Onun yüzünden işimden ayrıldım. Kredi borcum var .devamlı ailemi rahatsız ediyor. Savcılığa verdi hem abim hem ablam. Benim elimde delil Yok. Çünkü telefonda bana hakaret vs etmedi. Ama ben de ifademi vereceğim. Ayrıca zaten sabıkalı çıkmış. Neyse kıssadan hissem:

1.Kimseye güvenmeyin.
2.Aile, daima herkesten önde olsun. İnsanlar aç kurt gibi saf buldular mı parçalarlar.
3.Size daima çok saf ve temizsin diyen insanlara ön yargılı olun , genelde sizi alttan alta kullanıyorlar.
4.Sizi gerçekten seven bir erkek arkadaşının evine vs götürmez.genç kızlar gitmeyin şakın.
Ben çok aptallık ettim , hata bende ki kendimi kullandırdım. Maddi manevi kullanıldım. Psikolojik olarak kötü bir haldeyim. Borçlarımı nasıl temizlerim bilmiyorum , ya da bu aptallığımı nasıl unutabilirim? Birileri size vurunca ne yakın arkadaşım dediğiniz kişiler yanınızda duruyor ne de dolardaki insanlar. Olayı , tehdit şantajı bilenler bile bilmezden geldiler. Kısacası düşündükçe dertleniyorum.

Nolursa olsun hatalı da olsanız insan bazen içinde bulunduğu yanlışı göremiyor o yüzden size üzüldüm. Zamanınızı ve emeğinizi böylesine bir insan için harcadığınız için. Önünüze bakıp iyileşip güçlenmekten başka çareniz yok. Allah yardımcınız olsun. Ama intihar demişsiniz hala değmeyecek bir insan için ya da bu olay için hayatından vazgeçmeyi düşünmeniz çok yanlış. Zerre değmediğini siz kendiniz anlatmışsınız zaten.

Bence hakaret etmesi en büyük sorun. Çünkü herkes ayni olmuyor. Benim eşim üniversite zamani maddi olarak cok zordaydi. Bulusunca cogu seyi ben ismarlardim. Bazen bakardim üzerindekiler yipranmis hediye alirdim ona. O da part time calisiyordu ama ailesini maddi durumu cok kötüydü eve harciyordu. Yazin biriken paralarimi ona verirdim direk zorla falan. Simdi 2 yildir evliyiz. Ben calismiyorum daha yeni kpssye girdim. Bir dedigimi iki etmez alir. Her yönden çok iyi bana karsi. Ama bana hic hakaretvari bir konusmasi olmadi. İnsanin maddi durumu kötü olabilir. Bu insani kötü yapmaz ama davranislar kötü yapar.
Elbette öyle ama buradaki fark bu kişinin sizden parayı açıkça istememesi, bizde öyleydi açık açık para isterdi. Ayrıca bu kişi evde yatarken annesi çocuk bakmaya gidiyordu. Elbette kötü bir şey değil bir bayanın kendi parasını kazanması ama oğluna diyordum ki keşke sen de para kazanıp annene destek olsan bu yaştan sonra gitmese falan diyordum , niye ki çalışsın işte ne olacak falan diyordu.

Nolursa olsun hatalı da olsanız insan bazen içinde bulunduğu yanlışı göremiyor o yüzden size üzüldüm. Zamanınızı ve emeğinizi böylesine bir insan için harcadığınız için. Önünüze bakıp iyileşip güçlenmekten başka çareniz yok. Allah yardımcınız olsun. Ama intihar demişsiniz hala değmeyecek bir insan için ya da bu olay için hayatından vazgeçmeyi düşünmeniz çok yanlış. Zerre değmediğini siz kendiniz anlatmışsınız zaten.
Onun için değil de böyle bir hatayı nasıl yaptım, bu denli hatalıysam öleyim diye düşündüm çoğu kez.

Bu öküzleri nasıl buluyorsunuz bala üşüşen sinekler gibi.
Kaçın ardınıza da bakmayın.
Arkadaşlarınıza kızmışsınız ama siz her seferinde geri dönmüşsünüz bende arkadaşıma bir kere söylerim ikinciyi demem uzaklaşırım demek ki yaşaması lazım derim

Bu öküzleri nasıl buluyorsunuz bala üşüşen sinekler gibi.
Kaçın ardınıza da bakmayın.
Arkadaşlarınıza kızmışsınız ama siz her seferinde geri dönmüşsünüz bende arkadaşıma bir kere söylerim ikinciyi demem uzaklaşırım demek ki yaşaması lazım derim
Sorun şu ki arkadaşlarım olayı bu kadar detayıyla bilmiyordu. Ben gururuma yedirip anlatmamıştım kimseye , geçen gidişimde onların yanına gelmiş doris nerede diye memlekete gitti demişler , o da demiş ki onun Çan’ını fena yakacağım söyleyin. Ve daha bir sürü tehdit savurmuş. Yani zaten bu olayla patlak verdi , kızlar şaşkına dönmüşler ben de olayları tamamen anlattım. Sonrasında da tehditleri mahkemeye vereceğim dediğimde biz yokuz dediler. Hani zaten baştan beri bir uyarma vs olayı olmamıştı.

Zararın neresinden dönerseniz dönün kardır. Geçmiş olsun. Gerekeni yapmayı başarmışsınız en nihayetinde. Daha gençsiniz, çalışır borçlarınızı ödersiniz.
Kişi kendi değerini kendi belirler. Bundan sonra kendinize değer verin, kendinizi sevin öncelikle.

Olan olmuş hatalar insanlara mahsus.
Kaldığınız yerden bu çirkef olmadan devam edin yolunuza.
Herşey farkındalikla başlar ve siz farkındasınız.
Kolaylıklar...

Sattım zaten ama yine de borçlarım var. Umarım hayat normal devam eder benim için. İnsan başına bu tarz şeyler gelince bir daha toparlanamaz sanıyor kendini ama geçicidir sanırım bu duygu.
Geçici elbette canım insanın başına neler geliyor gelip geçiyor yeter ki sağlığımız yerinde olsun gerisi kolay... Sen güçlü ol dişini göster bu asalak seni baya sindirmiş bu şekilde devam edecek sanıyor yine yıldırmaya çalışıyor.

ya ne diye intihar ediyorsun??
kendine gel. sen böyle hırt birini bile idare etmişsin. hayatını çok güzel kurarsın baştan.
öncelikle o arabayı sat borçları öde. sonra ailene sığın. biraz toparlayınca tekrar işe girip hayatını kurarsın.

X