Zirkonyum kaplama yapılıyor bu dişler adam olur mu sizce? (resimli)

pekı uyurken sorun yaşıyor msun? ben alt ve üst dişlerimi beyazlatacagım sadece alt tarafmı 500 acaba

pekı uyurken sorun yaşıyor msun? ben alt ve üst dişlerimi beyazlatacagım sadece alt tarafmı 500 acaba

ilk gün biraz zorlandım daha sonra alıştım normalde 700 e yapıyor alt tarafı ama bana 500 e yaptı diğer işlemleri de orda yaptırdığım için

kızlar dişlerim çok sarı olmasada sarı ve önden bı dişime kanal tedavisi yaıldı ve o digerlerınden daha sarı duruyo çok rahatsız oluyorum bende kafaya koydum beyazlattırmasyı yada yaprak porselen yapdırmayı ama ilerde pişmanlık duyacagım bişey olur mu... yanı ne bıleyım beyazlattıgım dişlerim hasar görür falan ? yapdıran arkadaşlar bılgi verımınız bu konuda

kızlar dişlerim çok sarı olmasada sarı ve önden bı dişime kanal tedavisi yaıldı ve o digerlerınden daha sarı duruyo çok rahatsız oluyorum bende kafaya koydum beyazlattırmasyı yada yaprak porselen yapdırmayı ama ilerde pişmanlık duyacagım bişey olur mu... yanı ne bıleyım beyazlattıgım dişlerim hasar görür falan ? yapdıran arkadaşlar bılgi verımınız bu konuda

Ben açık söyleyim 26 yıl o sarı ve çirkin dişlerle nasıl dolaştım hala anlamıyorum
bence canım lamine ile beyazlatmanın kullanım süresi aynı yani bi kaç yıl lamineyi tüm dişlerine bilmem kaç bine yaptıracaksın ve teker teker düşecek çatlayacak kırılacak sonra
beyazlattırırsan hiç olmazsa daha az paraya mal olacak
zararından bahsetmişsin ikinci haftama gireceğim şu an için bi ağrım sızım yok doktorla da görüştüm lazeri asla tavsiye etmedi daha pahalıydı lazer ama zarar veriyormuş ve kısa sürüyormuş
ağır ama emin ilerleyelim dedi ev tipini kullandırdı bide çok çok sıkma diş etlerine değip yara yapar zamanımız çok azar azar sık dedi
dişlerinde şekil olarak bi sorun yoksa bence beyazlattır lamine yaptırınca diş yüzeyini soyuyolar o lamineler çıkınca ya tekrar yaptıracaksın yada porselenleri deneyeceksin bence lüzümsuz

pekı beyazlattırsam ondekı kanal tedavılı olan dişimde bayazlarmı yoksa ölü diş oldugu için beyazlamaz mı... evet senın dediğin aklıma yattı en guzelı beyazlatmak

pekı beyazlattırsam ondekı kanal tedavılı olan dişimde bayazlarmı yoksa ölü diş oldugu için beyazlamaz mı... evet senın dediğin aklıma yattı en guzelı beyazlatmak

bu konuda bi bilgim yok cnm :KK50: bi kaç doktorla görüşüp öneri al bence ama paragöz doktorlara gitme sağlam dişlerine bile işlem yaptırıp para almak için yalan yanlış şeyler söyleyebilirler eğer çok paran varsa tekrar söylüyorum lamine yaptır :) bi kaç yıl için o kadar para verebiliyorsan eğer :)
ama maddi imkanın kısıtlıysa en güzeli beyazlatma

çok teşekkür ederim canım... senın doktorada gidip gösterıp bilgi alacagım kafama yatarsa beyazlatacagım bende fotolarımı paylaşırım burada... benım gişlerim muntazam hiç bı yamukluk yok sadece bıraz kısa ve sarı duruyolar

çok teşekkür ederim canım... senın doktorada gidip gösterıp bilgi alacagım kafama yatarsa beyazlatacagım bende fotolarımı paylaşırım burada... benım gişlerim muntazam hiç bı yamukluk yok sadece bıraz kısa ve sarı duruyolar

muntazamsa neden lamine yaptırıosun cnm yazık dişlerine lamine yaparken de üzerini soyuyorlar bide bi ton para .. beyazlattır dediğim gibi tamam cnm

ARKADAŞLAR BU BAŞLIK ALTINDA HERKES YALAN YANLIŞ ŞEYLER SÖYLEYİP DURMUŞ, MÜDAHALE ETME GEREĞİ DUYDUM.

öncelikle fotolarını koyan arkadaşımız dişlerini zaten "porselen" kaplatıyor.

ZİRKON, ALUMİNA VEYA METAL MALZEMELER BU PORSELENLERİN ALT YAPISINDA KULLANILAN ÜRÜNLERDİR.
YANİ ZİRKONYUM VE PORSELEN BİRBİRLERİNDEN FARKLI ŞEYLER DEĞİL.
SİZİN DİŞLERİNİZ, ALTI ZİRKONYUM OLAN PORSELENLER.
DİŞ HEKİMİNİZ SİZİ BU KONUDA BİLGİLENDİRMELİYDİ...

zirkonyum kesinlikle çok sağlam, doğal, diş rengine çok yakın ve diş etiyle uyumlu bir elementtir. bu yüzden yıllardır metal destekli porselenlerin pabucunu dama atmıştır.

öte yandan laminalarla ilgili yanlış bilgilere gelelim.
laminalar da porselendir ve çok sağlam tekniklerle üretilir ve yapıştırılırlar. düzgün yapılmış ve yapıştırılmış bir laminanın( yani yaprak porselenin) herhangi bir şey yerken kırılma ihtimali normal şartlarda yoktur.

ARKADAŞLAR BU BAŞLIK ALTINDA HERKES YALAN YANLIŞ ŞEYLER SÖYLEYİP DURMUŞ, MÜDAHALE ETME GEREĞİ DUYDUM.

öncelikle fotolarını koyan arkadaşımız dişlerini zaten "porselen" kaplatıyor.

ZİRKON, ALUMİNA VEYA METAL MALZEMELER BU PORSELENLERİN ALT YAPISINDA KULLANILAN ÜRÜNLERDİR.
YANİ ZİRKONYUM VE PORSELEN BİRBİRLERİNDEN FARKLI ŞEYLER DEĞİL.
SİZİN DİŞLERİNİZ, ALTI ZİRKONYUM OLAN PORSELENLER.
DİŞ HEKİMİNİZ SİZİ BU KONUDA BİLGİLENDİRMELİYDİ...

zirkonyum kesinlikle çok sağlam, doğal, diş rengine çok yakın ve diş etiyle uyumlu bir elementtir. bu yüzden yıllardır metal destekli porselenlerin pabucunu dama atmıştır.

öte yandan laminalarla ilgili yanlış bilgilere gelelim.
laminalar da porselendir ve çok sağlam tekniklerle üretilir ve yapıştırılırlar. düzgün yapılmış ve yapıştırılmış bir laminanın( yani yaprak porselenin) herhangi bir şey yerken kırılma ihtimali normal şartlarda yoktur.

Ustu zaten porselen oluyor bu bilindik bisey :KK34: onemli olan altı..sonucta icinde kendi disimizi saklayacak bi plak olmalı ki saglıklı olsun .. bu yuzden de genelde zirkom a yoneliyor ağız kokusu yapmadığı icin,icte çürüme yapmadağı icin vs.. porselenlerde icinde metal vs oldugu icin dis etini morartıyor ve disi grilestiriyor ama zirkomlar oyle değil hava alıyor cunku

laminelere gelince ben bunu ankaradaki bicok doktora sordum lamineler dier kaplamalar kadar kullanıslı değilmis..cok ince oldukları icin de kırılma yapma ihtimali cok yuksekmis ankaradaki genel dis hekimlerinden bu bilgileri aldım

zaten labaratuvarları güzel olduktan sonra laminenin de zirkom veya porselenin de kullanım sureleri uzar..labaratuvar malzeme kotu olunca yapılan dolgu bile ise yaramıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustu zaten porselen oluyor bu bilindik bisey :KK34: onemli olan altı..sonucta icinde kendi disimizi saklayacak bi plak olmalı ki saglıklı olsun .. bu yuzden de genelde zirkom a yoneliyor ağız kokusu yapmadığı icin,icte çürüme yapmadağı icin vs.. porselenlerde icinde metal vs oldugu icin dis etini morartıyor ve disi grilestiriyor ama zirkomlar oyle değil hava alıyor cunku

bakın hala "porselenlerde içinde metal olduğu için" diyorsunuz.
porselenlerin içinde metal var diye bir şey yok.
sadece
metal destekli porselenler,
zirkonyum destekli porselenler,
alimina destekli porselenler,
empress destekli porselenler gibi alt yapısı farklı porselenler var.
metal destekliler en kullanışsız olanları çünkü diş etiyle uyumlu değiller ve ışığı geçirmedikleri için çok doğal görünmüyorlar. tek avantajları sağlam olmaları idi.
ama zirkonyumlar da metaller kadar sağlam ve artık metal destekli porselen kullanılması için hiçbir sebep kalmadı.

benim de bir dişçim "lamineler çok sağlam olmaz, rahat rahat elma ısıramazsın" falan demişti. oysa çok kaliteli bir diş kliniğindeki doktorum " kesinlikle öyle bir şey olmaz, her şeyi rahat rahat ısırabilirsin" demişti.
dediğin gibi hangi teknisyenlerle ve lab. larla çalıştıkları da çok önemli.

bakın hala "porselenlerde içinde metal olduğu için" diyorsunuz.
porselenlerin içinde metal var diye bir şey yok.
sadece
metal destekli porselenler,
zirkonyum destekli porselenler,
alimina destekli porselenler,
empress destekli porselenler gibi alt yapısı farklı porselenler var.
metal destekliler en kullanışsız olanları çünkü diş etiyle uyumlu değiller ve ışığı geçirmedikleri için çok doğal görünmüyorlar. tek avantajları sağlam olmaları idi.
ama zirkonyumlar da metaller kadar sağlam ve artık metal destekli porselen kullanılması için hiçbir sebep kalmadı.

demek istediğim gayet acık ceycu hala neden anlamak istemiorsun yada anlamıyorsun :)
porselen kaplamalarının icinde metal var derken yani metal desteklilerinde demek istedim.. uzatarak yazmam mı gerekiyo anlamadım ki:KK53:
porselen kaplama denilince zaten akla ilk gelenlerden biri metal desteklileri
valla ben lamineleri 10 kisiye sordum ankarada unlu doktorlardan ve 7 si lamine dayanaksız dedi artık bilemiyorum
para almak icin saglam deyip hastayı magdur edenlerde var
bazı doktorlar var ki labaratuvarına guvenmese bile yine de lamineyi ovup saglam deyip yapıyorlar sırf para almak icin..goreceli bi durum
kullanıma baglı-temizlige baglı-yapıma baglı
ama emin ol kırılan laminelerle sikayetci olan cok kısı tanıdım buda benim gorusum..

Son düzenleyen: Moderatör:
X