Zirkonyum kaplama yapılıyor bu dişler adam olur mu sizce? (resimli)

ben yıyemıyorum yaa:KK43:
acta kalmıyorum ama ısıramıyorum.hep bole arka dıslerımle cıgneyebıldıgım seyler..ekmegı bıle ısıramıyorum acayıp acıyo..
suan dıslerım kesık ama uzerındekı gecıcı dısler kendı dıslerım..
dıslerımı kucultme ıslemıne baslamadn once 4 kere olcu aldı.sonra kestı sonnra plastık gıbı bısıyden gecıcı dıs yaptı ama onlarda kendı dıslerım gıbıydı sekıl goruntu olarak.kımsede suan bısey anlamıs deıl. sadece bana gecıcı dıslerının ıcıne (bısey ddı ama hatırlamıyorum )koymadım oyuzende sıcak soguk hıssedersın dıkkat et dedı.ama ben ısıramıyorum nekadar kotu bıseymıs ısıramamk yaaaa...
sinem sen rahat rahat yemek yıyebılıysoun dımı bu dıslerınle??

sınem nerdesın yaaa hergun gırıp bakıyorum cevap yazdınmı dıye ozeldende msj atamıorum :KK43: oysakı bırsuru sorum var sana

Şu an büyük bi ağrı içindeyim anlatamam size..İlk takıldığında geçicilerim ağrı yapmıyordu keserken biçerken de hiç acı hissetmedim..iki saat kesilmiş dişlerle yemek yedim dışarıda dolaştım ve iki saat sonunda geçicilerim takılmıştı..hiç bir acı hissetmiyordum rahatmış bu iş kolaymış dedim..dün akşam gittim doktora diş taşlarım temizlendi çürüklerim ortaya çıktı ve ölçü alınmak için geçici dişlerim çıkarıldı ölçü alınıp takıldı o sıra aynaya baktım geçicilerim yokken..minicik kalmış dişler hassaslaşmış diş eti ve pis bir koku :KK57: bu benmiyim yada ben nasıl bu hale geldim diye düşündüm önce..sapasağlam dişlerimi şekil kaygısı yüzünden kestirdim..kim suçlu _? doktor mu hayır......kullanılan malzemede mi hata var hayır.....
suçlu varsa oda benim
küçükken babam ve annem dediler kızım gel dişlerine tel takalım yok ben telli dişlerle gezemem dedim kızım bi iki sene dişini sıkacaksın sonra ferahlıyacaksın dedi yok yok taktırmam dedim (iyi halt yedim!)
dişlerimi fırçalamadım canım isteyince fırçaladım bol bol sigara içtim kola çay içtim..
Şimdi dişim sızlıyorsa suç kimsenin değil sadece benim..zamanında o telleri taktırsaydım dişlerim düzene girseydi fırçalayıp özen gösterseydim şu an inci gibi dişlere sahip olacaktım ve bunca param emeğim ve sağlığım elimden gitmeyecekti :96:

Evet şimdi 25 altı arkadaşlara söylüyorum bunları
:KK50: Dişlerinizde şekil bozukluğu mu var evet olabilir herkeste var bu kendinize olan güveninizi yok etmesin aksine sizi hırslandırsın ve daha güzel bakın dişlerinize gidin ortodontik tedavi olun tel taktırın şimdi yeni teller çıkmış iç kısma plastik gibi takılıyo ve saydamlar hiç belli olmuyor..ondan yaptırın..
iki sene geçmez bekleyemem o kadar demeyin inanın ki neler gelip geçiyo sabretmek en büyük başarı..
:KK50: dişlerim çok sarı beyazlatmak istiyorum diyip saçma sapan malzemeler kullanmayın karbonat kabartma netten sipariş verilen işe yaramaz malzemeleri kullanmayın..dişlerinizin minesini bozacaksınız..hergün düzenli şekilde bakımını yapın diş ipi,diş fırçalanması vb gibi zaten gerektiği şekilde rengi beyazlıyacaktır..
:KK50: bi yola giriyorsunuz yaptırcam diyorsunuz ya hani dişlerinizi bi güzel kesiyorlar o an ki görüntüyü bilseniz inanın yamuk dişlerinize razı olursunuz..üzeri kaplanan diş altta ne halde olacak hiç düşündünüz mü:S tamam şekli süper oluyor hiç bunları düşünmüyoruz ama inanın kendi kendimize mafediyoruz herşeyi
:KK50: her yolu deneyin dişleriniz için elinizden geleni yapın ve en son ihtimal kaplama olsun..şimdi diyeceksiniz madem böyleydi sen niye yaptırdın ben yaptırmaya başladığım anda farkettim gerçekleri sizde birazda olsa farkedin diye yazdım bunları psikolojim çok bozuk dişlerime çok üzülüyorum :KK53:

keske iyi bir orthodontist'e danissaymissiniz dislerinizi kestirmek yerine, disleriniz tek,tek geriye alinabilirdi, dis tellerinin yardimi ile, yas kriteri yok ! disler geriye alinirken ..:26:

yosun77 hangi şehirde ve kaça yaptırdığını yazabilir misin???Ben ankaradayım ve ankaradaysan nerde yaptırdığını merak ediyorum.......

hala yaptıramadım ama :KK43: yazıyım brsa tanesı 350 tl.senem ankarada yaptırmıstı ama ona bı sor ıstersen o sana soyler..benımkısı cok uzadı yaa doktorumda saolsun!!!!!!!!!!!!!!! adam semınere gotmekten dıs yapamadı :p saka makada benım dıslertım kesıldıkten sonra sızlamalar basladı doktorumda sure bıraz uzadı ama ıyı oldu dıslerını taktıktan sonra cok sıkıntılı olurdu falan dedı bu pazartesı takıcak artık ınsallah..doktora her gıdısımde dılserımı gorebılırmıyım dıyorum :))) saka gıbı yaa

kızlar bende zirkonyum istiyorum üst ön dişlerime 4 tanesine 800 euro dediler fiyat pahalımı sizce?

Canım öyle gülebilmeyi kim istemez ki ama malesef para para para para
varlığı bi dert yokluğu yara demişler ya doğru söylemişler tüm ağzını zirkonyum yaptırman lazım buda sana yaklaşık 12 milyara mal olacak
ben o paraya araba alırım yaaaa :KK50:
bizim gibi orta direkler üç beş dişi yaptırır kalırlar yada metal porselen yaptırırlar tüm ağızı nerde zirkonyum yaptıracak para
Ben başladım zirkonyum yaptırmaya şu anda alt dişlerim kesildi 23 tana 11 altta 12 üstte yapılıyor.Tanesi 350 tl den yaptırıyorum.Bugğn ğstlerin kesimi başlayacak altta geçici dişler var asla tahmin etmediğim kadar az sıkıntılı ilk gün altta 5 diş kesildi ve açık bıraktı geçici yoktu yinede diğer tarafımla yedim içtim hava alması çok rahatsız etmedi hatta geçiciler takılınca daha rahatsız oldum sıkıyor hissi var ama acı falan yok korkulacak bir sıkıntı değilmiş yani ben bayağı kötü senaryolar duyarak gitmiştim.Böyle hepsi gidince en beyazını yaptırayım diye düşünüyorum açıkçası ne dersiniz....Bir yapılsın hayırlısı ile eski yeni paylaşırım resimleri hatta geçici dişlerimi bile çekeyim sizlere inşallah istediğim gibi olur valla geçiciler bile benim dişlerim yanında bembeyaz

Merhaba kızlar nasılsınız uzun bi zaman olmuş girmeyeli :)

Dişlerimle aram nasıl diye sorarsanız yuvarlanıp gidiyoruz tek sorunumuz estetik..6 dişimi yaptırdığım için geriye

kalanlar ben burdayım diye cıyak cıyak bağırıyorlar:KK53:

Şimdiki aklım olsaydı tüm dişlerimi porselen kaplardım..Zirkonyum kaplatmam zor olurdu çünkü çok pahalı..Ben tanesini

450 den yaptırmıştım..Az sayıda yapılınca diş yarım yamalak oluyor ya rengi tutmuyor ya biçimi uyumsuz

oluyor..Yaptıracaksanız ya tümünü maddi imkanınıza göre zirkonyum yada porselen yaptırın..

geçiciler çıkartılıp orj.lerı koyulunca nasıl oldu hiç bieşey yazamısıın fotoğraflarını paylaşırmısın?

Eki Görüntüle 177410 Eki Görüntüle 177412 Eki Görüntüle 177413 Eki Görüntüle 177414 Eki Görüntüle 177411

dişlerimin bitmiş son hali kızlar artık gülümsemem daha güzel :82: doktorumda çok uğraştı emeğine değdi biraz zaman geçtikten sonra üst azılarımdan da 2 tane yaptıracağım ondan sonra bi işlemim kalmayacak

muhteşem görünüyorsun:))
çokta şanslısın herkezin böle doğal görünmez valla,güle güle kullan

nerde ve nekdara yaptırdın diş başın öğrenebilirmiyim?

Dişleriniz cok güzel olmuş
Bende ön 6 dişimi yaptıracagım
5yıl önce yaptırdıgım porselen dişlerimi yeniden yaptırmak istiyorum
Doktor cok Önemli bana yardımcı olurmusunuz dişlerinizi nerde yaptırdınız.
Eskişehirde işinde üzman birisini arıyorum takma diş görüntüsünden cok bıktım
Para umrumda degil sadece güzel dişlere sahip olmak istiyorum:2:

X