2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
slm kızlar
çok sık gelip yazamasamda takip etmeye çalışlıyorum
oğlumun sünnetiydi kucak sevdasıydı derken buraya gelip sohbet etmeye bile fırsatım olmuyordu
şimdi oğlum dönmeye başladı kendi kendine oynuyor ama yinde çoğu zaman beni yanında istiyor zamanla tek kalmaya daha çok alışacak
inşallah heleki emeklemeye başlayınca daha rahat edeceğimi düşünüyorum çoğu insan emeklemesi daha zor desede ben öyle düşünmüyorum çünkü bütün gün kucağımda durmasından iyidir
nerdeyse hepiniz katı gıdaya başlamışsınız ben daha bugün ilk kez yoğurt verdim
organik besinler yesin diye erteledim biraz haftaya organik pazara gidicem ordan alıcam birşeyler bakalım inşallah katı gıdada sıkıntı yaşamayız
ben oğluma chicconun mama masasını aldım bir hafta önce ilk önceleri 5-10 dk duruyordu ama iki gündür daha fazla kalıyor
yürütece gelince benim dr tavsiye etmiyor:26:

Canim oturtuyomusun yemek masasina erken degilmi ben daha kucagimda tam olarak oturtmuyorum masallah

Of ya kızım hasta oldu yine.. Bir hafta önce grip olmuştu 2 günde atlatmıştık ne güzel sevinmiştim çabuk geçti diye ama bu sefer çok kötü burnu çok akıyor, gözleri hep ağlamış gibi yaşlı oluyor sabahları da çapaklı kalkıyor,sanırım ishalde var ve 2 gündür doyasıya emmesine rağmen bezleri çişsiz çıkıyor neden bilemedim. Bebeğimi dr a götürecek vaktimde yok ne yapacağım bilmem ,Kv ameliyat oldu ona bakıyorum diğer taraftan kendi babam ameliyat oldu ona gidip geliyorum bunalımdayım resmen en kötüsü de pazartesi işe başlıyorum. Dr a götürsem ilaç veriri mi sizce???
çok geçmiş olsun canım allah şifa versin bebeğine
dr götürme fırsatın yoksa aylık kontrole götürdüğün dr kimse arayıp ona danış yardımcı olur mutlaka

Canim oturtuyomusun yemek masasina erken degilmi ben daha kucagimda tam olarak oturtmuyorum masallah

ben bir aydır oturtuyorum canım kendiside istiyor zaten :KK34::KK34::KK34:

Kızlar bugun bebeğimin ağzından tükrükle karışık kAn geldi elimin ayağımın canı gitti eşimde yanımda yoktu kardeşim geldi hastaneye götürdü bizi hemen
dr muayenede bişey yok kan tahliline gerek görmüyorum dedi kılcal damarı catlamış olAbilir dedi
Önümüzdeki ay kan sayımı yapılacak zaten dedi
Kahve telvesi veya pıhtı gibi olmadıkça korkmayın dedi ama hala düşünceliyim
Bi bilgisi olan varmı

ne oluyor anlamıyorum devaml bi problem çıkıyor Allahım esirgesin yavrumu:KK43:(

merhabalar
benim kızım bir haftayı geciktir ishal. sürekli popo kaçırıyor. sürekli ıkınıyor. öyle asırı yaptığı bişey yok ama ishal işte. keyfi iyi ama ateş yok, kusma yok, zaten normalde de cıvık ve çok kaka yapan bi bebek. üşütmemeye de gayret ediyorum ama yine de gecmedi. ek gıdaya daha tam başlamadım ama ishal e iyi gelir belki diye muz şeftali falan veriyorum. sizin önerebileceginiz bişey varmı.
muz iyi gelir geçmiş olsun ama uzun sürmüş biraz doktora götür bence ishalde sıvı kaybı çok olur birde sıcak tutmaya çalış iyi giydir hafif üşüyünce bile ishal oluyorlar
Kızlar bugun bebeğimin ağzından tükrükle karışık kAn geldi elimin ayağımın canı gitti eşimde yanımda yoktu kardeşim geldi hastaneye götürdü bizi hemen
dr muayenede bişey yok kan tahliline gerek görmüyorum dedi kılcal damarı catlamış olAbilir dedi
Bi bilgisi olan varmı

ne oluyor anlamıyorum devaml bi problem çıkıyor Allahım esirgesin yavrumu:KK43:(

geçmiş olsun

belkide elini falan soktuysa ağzına tırnağıyla yapmıştır kanatmıştır sen yine de kontrol et

Bi bilgisi olan varmı

Cnm bence bir kurban verin kiziniz icin..gecmis olsun..allah sevdiklerimizi korusun

Isale havuc ve parates puresi de iyi gelecegini dusunuyorum bir kac gun denemende fayda olur ins gecmis olsun

muz iyi gelir geçmiş olsun ama uzun sürmüş biraz doktora götür bence ishalde sıvı kaybı çok olur birde sıcak tutmaya çalış iyi giydir hafif üşüyünce bile ishal oluyorlar

teşekür ederim cevap verdiğiniz için.
doktora gittik, dişler geleceği için olabilir dedi. sürekli yesil veya sümüksü olursa asıl o zaman problem olur dedi. bizimkinde öyle bi durum yok. bir hafta sonra 5. ay kontrolumuz var, o zamana kadar takip et dedi doktor. üşütme gibi bi problem olduğunu sanmıyorum, çok üşüyen biriyim çünkü sürekli çocukları da takipteyim o yüzden. bir haftadır muz, şeftali, patates, pirinç hepsini denedim ama hiçbir fark olmadı. önemli bi sorun olmasın da gelir geçer herhalde.
iyi günler dilerim herkese.

kızlar bebegim üşütmüş sanırım 2 gün önce gün boyu burnu aktı bir yandan da öksürdü ateşi de vardı, dün burun akıntısı ve ateşi kesildi ama hala öksürüyor.doktor antibiyotik ve öksürük şurubu vermişti ikisini de kullanmadım adama gıcık oldum ne ateşini ölçtü ne de bu bebek kac aylık diye sordu, ilaçları yazdı yolladı, çevremdede antibiyotik verme gereksiz yere şeklinde uyarılar olunca iki ilacıda kullanmadım..öksürügü için ne yapabilirim fikri olan benzer bir durum basından gecen var mı?

mart-nisan döneminde doğum yapıp da adet gören arkadaşlar var mı?benim gibi henüz olamayanlar var mı merak ettim.
ayy bir an önce olsam istiyorum. ama duyumlara göre o zaman emzirmede süt azalması oluyormuş. yaq zaten çok da sütüm de yok.sizde durumlar nasıl?

mart-nisan döneminde doğum yapıp da adet gören arkadaşlar var mı?benim gibi henüz olamayanlar var mı merak ettim.
ayy bir an önce olsam istiyorum. ama duyumlara göre o zaman emzirmede süt azalması oluyormuş. yaq zaten çok da sütüm de yok.sizde durumlar nasıl?

26 Nisan da doğum yaptım 26 Ağustos ta adet oldum.Sütüm de azalmadı.

Hasta bebislere Allah acil sifalar versin. Benim kizim da kusuyo ya. :KK43:
bu arada ben de oturtuyorum. Zaten yatmayi hic sevmedi hep kucakta gezdi. Oturmayi da cok istiyo. Bende camasir sepetinin icine minder koyup oturtuyorum bikac gundur. :) Onune de cingiraklari birakiyorum. Biraz oyalaniyo ben de islerimi yapiyorum.
Okullar acildi ama ben bu donem evdeyim. Birakmaya kiyamadim. Calismak zorunda olan anneler Allah yardimciniz olsun.
Adet konusuna gelince 5 ay sonra adet oldum ama ne adet. Spiralden midir ilk adet oldugundan midir bilmiyorum cok yogundu. Yarim saat gecmeden tuvalete kosmak zorunda kaldim. Adet siradinda da sutum gercekten azaldi.

slm arkadaşlar işe başlayınca buralara uğramaz oldum :KK43:

nasılsınız ?

hasta bebişlere geçmiş olsun

ben oldum olduğumgünlerde azaldı 2 gün sonra maşallah düzeldi.

Sabah 7:30 da emzirip ise gidicem ve 13:00 e dogru evde olabilirim bu arada sagdigim sutu vermeyi planliyorum ama stokta az kaldi sut yerine ne verebilirim diye sormak istemistim aslinda mamadan farkli

bende işte olduğumdan seni çok ,ii anlıyorum ama şimdilik devam ediyoruz biz süte 1 hafta sonra 5 aylık olacağız inş

ama ben mamma milk maker kullanıyorum süt artırıcı bu sebeple çok yararını görüyorum ve sütüm yetiyor. tavsiyemdir bu bitkisel ürün. sabah 6 da emziyorum 8 -11-15 de süt sağıyorum akşam eve gidene kadar sütüm toparlıyor yatana kadar emziyorum bebişimi o 9,30 gibi yattığından 11 gibi ben yeniden süt sağıyorum. gece 2-4 arası uyanıyor yien emziyorum sonrada 6 da kalıyor. böyle şimdilik devam ediyoruz. Allahj nasip ederde inş. 6.ayımızı tamamlarız.

Bi bilgisi olan varmı

canım çok geçmiş olsun... rabbim korusun...

4. Adetim olmak uzere hala da sadece anne sutu aliyor oglum sadece adet olmadan birkac gun once azalir gibi oluyor sutum daha sik emziriyorum o donemlerde

bende işte olduğumdan seni çok ,ii anlıyorum ama şimdilik devam ediyoruz biz süte 1 hafta sonra 5 aylık olacağız inş

ama ben mamma milk maker kullanıyorum süt artırıcı bu sebeple çok yararını görüyorum ve sütüm yetiyor. tavsiyemdir bu bitkisel ürün. sabah 6 da emziyorum 8 -11-15 de süt sağıyorum akşam eve gidene kadar sütüm toparlıyor yatana kadar emziyorum bebişimi o 9,30 gibi yattığından 11 gibi ben yeniden süt sağıyorum. gece 2-4 arası uyanıyor yien emziyorum sonrada 6 da kalıyor. böyle şimdilik devam ediyoruz. Allahj nasip ederde inş. 6.ayımızı tamamlarız.

Benimde idare ediyor simdilik sutum bakalim nereye kadar yetecek oglum 5 ayini geceli bir hafta oldu
peki her sagmanda kac ml sut oluyor ve bebegine bir ogunde kac ml sut veriyorsun

ben 24 nisanda doğum yaptım ve 13 eylülde adet oldum amma ne olmak bugün 4. gün öyle çok geliyorki çeşme gibi sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyorum :KK43: bu arada sütümde bir değişim olmadı

Ben 8 Nisan doğum yaptım. 20 gün kanamalarım az az devam etti.1 ay sonra mayısın sonunda adet görmeye başladım.Sütümde azalma olmadı. Her ay oluyorum adet,sütümde bir değişikilik olmadı.

kızım 4 aylık olunca ilk adetimi oldum, biraz azaldı hem de kızım emmek istemedi pek,
bikaç güne tekrar adetim geliyo bakalım nasıl olacak
Hasta bebislere Allah acil sifalar versin. Benim kizim da kusuyo ya. :KK43:
bu arada ben de oturtuyorum. Zaten yatmayi hic sevmedi hep kucakta gezdi. Oturmayi da cok istiyo. Bende camasir sepetinin icine minder koyup oturtuyorum bikac gundur. :) Onune de cingiraklari birakiyorum. Biraz oyalaniyo ben de islerimi yapiyorum.
Okullar acildi ama ben bu donem evdeyim. Birakmaya kiyamadim. Calismak zorunda olan anneler Allah yardimciniz olsun.
Adet konusuna gelince 5 ay sonra adet oldum ama ne adet. Spiralden midir ilk adet oldugundan midir bilmiyorum cok yogundu. Yarim saat gecmeden tuvalete kosmak zorunda kaldim. Adet siradinda da sutum gercekten azaldi.

çamaşır sepeti iyi fikirmiş, yarın deneyeyim,
ama bizimki oyuncaklarla falan öyle oynamıyo, 3-5 dk falan sıkılıyo vuruyo hepsine, bi yandan da kızıyo bağırıyo,

dün eline dişlik verdim, 2 eliyle yapışmış, sanki biri elinden alacakmış gibi çekiştiriyo, bi de kaşları çatmış bağırıyodu dişliğe:KK52:

X