2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
selam kızlar .. bende sanki yeni yeni hamile olduğumu hissediyorum karnım bayağı cıktı artık pantolonlara sığamıyorum :) alınganım eşim benden de alıngan .. cinsiyet icin emin değilim ama erkek demişti ben de hep kızım olsun istiyordum en son dr a gittiğimizde kesin erkek dedi.. eli ayağı düzgün olsun da en önemlisi o :)

14.30 DA kontrolüm var.annemde heves etti o da gelecek :)

Ayy kıyamam benim annemde geldi geçen hafta
Bir sürü şikayet etti ben ama drum beni korudu=)
Torun sevilmez m yahu=)
Canım, sagol ilgin için, ikili test kan testlerim iyi çıktı, down sendromu ve trsomi testlerinde riskim cok dusuk cıktı. Fakat doktor tekrar baktı ve kızımın ense kalınlıgı 3 mm den 4 mm ye cıkmıs. 2 hafa sonra tekrar kontrol edilecek. Dualarınızı eksik etmeyiniz
Canımmmmmmmm.
Nasıl sevindim anlatamam çok merak ettik burda seni bak.Hepimiz yanındayız dua ediyoruz.
Arkadaşlar söylediklerinde çok haklı.
Başka bi dr a git ona da ölçtür.
Ayrıca belki genetiktir ailede ensesi kalın var mı.Benim eşim mesela boyun yok desem doğrudur=)
Kafayı vücuda yapıştırmış gibi haliyle ensesi çok çok çok kalın.

Canım, sagol ilgin için, ikili test kan testlerim iyi çıktı, down sendromu ve trsomi testlerinde riskim cok dusuk cıktı. Fakat doktor tekrar baktı ve kızımın ense kalınlıgı 3 mm den 4 mm ye cıkmıs. 2 hafa sonra tekrar kontrol edilecek. Dualarınızı eksik etmeyiniz

Dualarimiz seninle esterya, inşallah 2 hafta sonra gittiğinde çok güzel haberlerle dönersin. Eğer bir sorun varsada veren de allah dualarını kabul edecek olan da allah. Olumlu düşün ve dua et canım.:KK16:

Kızlar yemin ederim biktim artık ya...
Sabahtan beri bu halimle it gibi çalıştım evi sildim süpürdüm temizledim kaynanam da sadece bulaşık yıkadı işi bitirince bilgisayarn başına oturdum diye neler yapti ya...
Sırf oturtmayacak ya kalk bi balkonu yıka kalk bi kahve yap bana dedi durdu şimdi de oğlu geldi küçük anne yemek yap karnım acikti diyor bana diyor özlem suna yemek yapta yesin diyor...
Oğlunu bile doyuramiyo allahtan bebek değil yoksa al şunu bi emzir de derdi bu...
Lanet olsun dedim kapattım bilgisayarı kalktım neymiş sabahtan beri ayaktaymis yeni oturmuş sanki ben yattım...
Bu kadar bencillik olmaz ya...

Sabahtan beri bu halimle it gibi çalıştım evi sildim süpürdüm temizledim kaynanam da sadece bulaşık yıkadı işi bitirince bilgisayarn başına oturdum diye neler yapti ya...
Sırf oturtmayacak ya kalk bi balkonu yıka kalk bi kahve yap bana dedi durdu şimdi de oğlu geldi küçük anne yemek yap karnım acikti diyor bana diyor özlem suna yemek yapta yesin diyor...
Oğlunu bile doyuramiyo allahtan bebek değil yoksa al şunu bi emzir de derdi bu...
Lanet olsun dedim kapattım bilgisayarı kalktım neymiş sabahtan beri ayaktaymis yeni oturmuş sanki ben yattım...

Kız hamile hamile nalet okuma.Allah ıslah etsin de.
Bulantım var de halsizim yorgunum de.Bir şekilde seni bu dönemde rahat bırakması lazım ama yaa

senin şu kayınvalideni çok merak ediyorum ya nasıl bir insandır bu:KK47:bu ara zaten hamilelik psikolojisinden midir nedir herşeye sinirleniyorum gönder kayınvalideni sinirimi ondan alayım ben:KK53:kendi kızı yok mu ona aynı şeyi yapsalar nasıl olur acaba ayıp yahu!

var var olmaz mi allahtan tek dileğim bu zaten benim yasadiklarimi kizi da yasasin hepsini allaha havale ediyorum allah bildiği gibi yapsın bunlari...
Yok anam tüp bebek filan dinlemiyorlar bunlar eski halimin üstüne gidiyorlar vela havle dedim kuran okucam şimdi allahım hayirlisiyla ayri eve çıkayim eşim ve çocuğumla mutlu olayım diye...
Dünde telden dizi izliyorum gelmis o bebege zararli değil mi radyasyon yayıyo diyor manyak sanki o benim çocuğum değil ben senden daha çok düşünüyorum yavrumu...

kayınvaldeyle aynı evde oturmak gerçekten çok zordur. ben oturmuyorum çok şükür ama neler yaşadğını tahmin edebiliyorum
hemde çok karışan çok konuşan bir kayınvaldeyse allah kolaylık versin diyorum sadece sabretmekten ve saygında kusur etmemekten başka yapıcak bişeyin yok. allah mutlaka mükafatını verir canım.

kayınvalidesi görümcesi hepsi herşeye karışır sadrediyorum canım başka yapacak birşey yok zaten kavgayla tatsızlıkla ayrılmak istemem Tatlılıkla güzellikle hayirli bi şekilde ve bi an önce olsun mümkünse...allahm sen bana ve benim gibilere yardım et

kızlarr bnde tüp bebekle hamile kaldm Allahın izniyle.. takip ediyorm sizi ama şimdide hem dua hemde akıl almk için yazayım ddm. 15 haftalık hamileym bebeğim hemen hemen 1 aydr sık sık bi yere toplanıp taş gibi oluyodu bnmde ilk hamileliğim olduğu için böle oluyo sanıyordm. geçen arkadaşa ddm kasılıyo bu bebek doktoruna söle dedi. mide bulantımda çoktu gittim doktora. serum yedm bulantı için 2 tane kasılmamında olduğunu söledi progestan verdi kanaman olursa hemen gel dedi. internetten baktım biraz genelde son aylarda olurmuş erken doğum riskim var sanırım ama miniğim çokk küçük daha:KK43:( yatıyorum genelde bu seferde belim ağrıyo dua edin bana bişi olmasın kızımaa:KK43:(

vallahi canım çokda memnun değilim açıkçası... izmir rahat bir şehir o rahatlığı burda bulamıyorum... çok fazla bir çevremde yok...

Belki çevren olmadığı için rahat değilsindir ama adanada güzeldir belki izmir kadar olmaz bilmiyorum hiç gitmedim ama gezilecek oturulacak yerler çok fazla ben rahatım benimde pek çevrem yok ama eşim sağolsun her an dışarı çıkıp yürüyüs yapabiliyoruz gece saat kaç olursa olsun hiç sıkılmıyorum ben :)

adana iyidir rahattır aslında turgut özal bul. özellikle... Istediğini giy et kimse bakmaz rahatız etmez aaslında

Aynen öle tatlım zaten t.özal blv, süleyman demirel blv, ziyapaşa ve reşatbey mah. çok elit yerlerdir ve herkes istediği gibi giyinir. rahat hareket ederler mekanlarda hep buralardadır o yüzden kalabalık yerlerdir :) ve güzel yerlerdir...

Bilmiyorum ama bende adana dışında başka yerde rahat edemeyecekmişim gibime geliyor :KK70:

göbekler çıkmaya başlamışşşş özlemm canımmm valla önceki haline göre baya belirginleşmişş bebişş :)

Ben dayanamadım bugün 2. dr uma gittim eşimle bir sürü şey sordum.
Kafam rahatladı
Erkeğe benzetti bebişi=)
Ben demiştim.Merak edenlere duyurulur=)))

Rahim ağzı yetmezliğini sordum ölçtü beni "problem yok" dedi
30 çıktı nedir bilmem."25 falan olursa sorun" dedi.
Karnımda çok sancı arı olduğunu söyledim.
"İleri zamanlarda erken doğumu tetikler" dedi pat diye!Bol bol dinlen yorma kendini dedi.
Dobra maşallah bütün dr lar=)
"İleri zamanda devam ederse muhakkak ilaç başlayalım" dedi.

Cinsiyet tahminin sonunda dayanamadı sordu eşim işte=)
Garibim benden çekine çekine.Tamam söyleyin dr hanım dedim söyledi=)

Ayrıca karnımda seğirme oluyor pıt pıt diye hem hissediyor hem görüyorum dedim
Bebek hareketi kesinlikle olamaz daha çok küçük
Onlar kas kasılması rahmniz genişlediği için dedi.
Genelde bunu hamileler bebeğin hareketi sanır dedi.
Neyse olsun nasılsa bol bol ileri aylarda hissedeceğim Allah izin verirse=)

Bebegimin kalp atışı durmuş:'( ense kalınlığı 6 mm çıktı.kromozom bozukluğundan olmuş.yarın kürtaj olacam. Allah kimseye evlat acisi vermesin.

Okuyunca beynimden vurulmusa döndüm.. Canım cok uzuldum Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın..

En son ne zaman kontrole gitmistin? Bebeğin gelişmemiş mi?

Kusura bakma sorular soruyorum ama.. Bende çok alt ust durumdayım

X