Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

bu numara tam olarak nereye ait aöf genel danışmanlık hattı gibi bişey mi ben kocaeli de yaşıyorum. kredili sistemi tam olarak anlayamadım. 2 dersten kaldım istatistik ve atatürk ilkeleri.benim bu dersleri geçmemi olumsuz etkiler mi bu sistem?

Evet canım genel danısmanlık hattı, buradan saglıklı bilgilere ulasabilirsin. Bulundugumuz yerdeki bürolar genelde cevp vermekten birsey anlatmadan aciz oluyorlar.. Kredili sistem hakkında bende hic birsey bilmiyorum malesef :KK14:

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/akademik_takvim/ao_takvim_2013.aspx ben 2.üniv kapsamında kayıt olucam aöfye benım kayıtlar 1 ekimde başlıyor dimi verdiğin linkte öle yazıor öle anlamadım ben bir yardımcı olurmusun:KK52:

Evet İkinci Üniversitesi 1 Ekim yazıyor, yine de ara sor istersen.

Evet canım genel danısmanlık hattı, buradan saglıklı bilgilere ulasabilirsin. Bulundugumuz yerdeki bürolar genelde cevp vermekten birsey anlatmadan aciz oluyorlar.. Kredili sistem hakkında bende hic birsey bilmiyorum malesef :KK14:

Evet İkinci Üniversitesi 1 Ekim yazıyor, yine de ara sor istersen.

çok teşekkür ederim arkadaşım :) bu topik süpermiş.

Merhaba. 4 yıllık ÇEKO 1. sınıfı bitirdim. 2 dersim kaldı ve bütlere de giremeyeceğim. Seneye alttan alacağım. Ancak bölüm değiştirmek istiyorum. 2 yıllık sigortacılık ya da insan kayn. na geçmek istiyorum.. Bu mümkün mü ? :26:

Mrb kızlar bi kaç sorum olucaktı. öncelikle geçtiğimiz tercihlerde tercih hakkımı kullanmadım ek yerleştirmede tercih yapabilir miyim ? Bursa'da yaşıyorum sınavlara nerde girebilirim ? ücretleri nelerdir ? bir de benim bölümüm eşit ağırlıktı sözelden tercih yapabilir miyim?

Hadi cevapppppppp :KK14:

evet canım ek yerleştirmede tercih yapabilirsin.Bursada yaşıyorsan sınavlara orada girebilirsin. aöf bölümlerinin ücretleri geçen yıl 250 liraydı ona görebi tahmin yapabilirsin yada google a "bursa aöf büro telefon" yaz çıkan telefonu arayarak harçları sorabilirsin aöf seçmek için ea yada söz puanından herhangi birini kullanabiliyorsun diye biliyorum.

mrb kızlar sizlere bişey danışmak istiyorum kardeşim aöf sosyoloji bölümünü kazandı fakat eskişehire gidip örgün öğretim gibi orda okumayı planlıyo daha doğrusu düşünüyo ve karar veremiyoruz. sizlerede danışmak istedik nasıl yapsın burda açıköğretim kurslarına katılması bana daha mantıklı geliyo diğer tarafta hayal ettiği üniversite öğrencisi olmak var. fikir ve görüşlerinize ihtiyacımız var. cevap verirseniz çok seviniriz. şimdiden teşekkürler.:KK16:

evet canım ek yerleştirmede tercih yapabilirsin.Bursada yaşıyorsan sınavlara orada girebilirsin. aöf bölümlerinin ücretleri geçen yıl 250 liraydı ona görebi tahmin yapabilirsin yada google a "bursa aöf büro telefon" yaz çıkan telefonu arayarak harçları sorabilirsin aöf seçmek için ea yada söz puanından herhangi birini kullanabiliyorsun diye biliyorum.
Çook teşekkürlerr :KK16:

merhabalar 2011 de 2 yıllık üniden mezun oldum.açıktan işletme okuyarak devam etmek istiyorum.
önlisans bilgisayr programcılıgı bölümüm benim başka hangi bölümlerden devam edebiliyorum ?
ve en önemlisi kayıtlar ne zaman başlıyor =????

kızlar ya banada cevap verseniz lütfen. belki benim sorum kişisel tercih olabilir ama açıktan okuyan kişilerinde fikirlerine ihtiyacımız var yardım lütfen.:KK16:

mrb kızlar sizlere bişey danışmak istiyorum kardeşim aöf sosyoloji bölümünü kazandı fakat eskişehire gidip örgün öğretim gibi orda okumayı planlıyo daha doğrusu düşünüyo ve karar veremiyoruz. sizlerede danışmak istedik nasıl yapsın burda açıköğretim kurslarına katılması bana daha mantıklı geliyo diğer tarafta hayal ettiği üniversite öğrencisi olmak var. fikir ve görüşlerinize ihtiyacımız var. cevap verirseniz çok seviniriz. şimdiden teşekkürler.:KK16:

kızlar ya banada cevap verseniz lütfen. belki benim sorum kişisel tercih olabilir ama açıktan okuyan kişilerinde fikirlerine ihtiyacımız var yardım lütfen.:KK16:

canım ben şahsi fikrimi söyliyim kardeşinin yerinde olsam sırf kampüste olmak için oraya gitmezdim onun yerine bu bölümü kendi ilimde rahat rahat okurken çok üniversite ortamı istiyorsa eğer tekrar hazırlanırdım hem bu aöfye devam eder hemde yeni kazandığım bölüme giderdim.Ben olsam böyle yapardım.Çünkü bir sürü masraf kalacak yeridir yiyeceğidir içeceğidir ulaşımıdır derken.......En mantıklısı kursa gitsin bi yandan da bilgileri tazeyken tekrar sınava girsin belki seneye örgün bi bölüm kazanır ikisini aynı anda yürütür.Ben olsam böyle yapardım canım

canım bir eskişehirli olarak cvap vermeyi görev bildim :))) buraya başka şehirlerden aöf okumaya gelenlerin hepsi boşu boşuna geliyorlar ben onları vijdansız olarak nitelendiriyorum çünkü aöf okuyasan okula falan gitmyosun ki ben hem örgün hem aöf okuyan biri olarak söylüyorum bunu kampüs hayatı falan öyle bişey yok aöfde. neyse buraya gelenler ailesine boşu boşuna bir ton masraf yaptırıyorlar ve burda gezmekten başka bişey yapmıyorlar çoğuda derslerden kalıyor maşallah... okula falan gitmyosun derslere girmyorsun öyle bişey yok çünkü matematk falan varsa ilk sene onun dersi oluyor ama hiç gerek yok , sadece sınav zamanları ders çalışacak ve bulunuduğu ilde sınava girecek bütün olay bundan ibaret başkada birşey yok canım, buraya gelirse bi işe girer muhtamelen başkada birşey yapamaz. hiç anlamam aileleri kandırıp ne diye gelirler ya okula gitmiyorsun birşey yapmıyorsun:KK47::KK47: çoğununda burda saçma sapan hayatları var ....

canım bir eskişehirli olarak cvap vermeyi görev bildim :))) buraya başka şehirlerden aöf okumaya gelenlerin hepsi boşu boşuna geliyorlar ben onları vijdansız olarak nitelendiriyorum çünkü aöf okuyasan okula falan gitmyosun ki ben hem örgün hem aöf okuyan biri olarak söylüyorum bunu kampüs hayatı falan öyle bişey yok aöfde. neyse buraya gelenler ailesine boşu boşuna bir ton masraf yaptırıyorlar ve burda gezmekten başka bişey yapmıyorlar çoğuda derslerden kalıyor maşallah... okula falan gitmyosun derslere girmyorsun öyle bişey yok çünkü matematk falan varsa ilk sene onun dersi oluyor ama hiç gerek yok , sadece sınav zamanları ders çalışacak ve bulunuduğu ilde sınava girecek bütün olay bundan ibaret başkada birşey yok canım, buraya gelirse bi işe girer muhtamelen başkada birşey yapamaz. hiç anlamam aileleri kandırıp ne diye gelirler ya okula gitmiyorsun birşey yapmıyorsun:KK47::KK47: çoğununda burda saçma sapan hayatları var .... canım kampüs hayatı diye birşey olmayacak çünkü ders verilmyor okula gitmyor aldığı kitaplara çalışcak boşu boşuna gelmesn hiç

ayrıca aöf kursuna gideeğine hemen üniversite sınavına hazrlanmaya başlasın derim ben örgün bir bölüm için...

aöf ben bu yıl 2.üniv kapsamında halkla ilişkiler ve tanıtım okumaya karar verdim ben ilk üniversitemde okurken gördüğüm derslerden muaf olma gibi durum olursa ben 4 dersten muaf olurum sorum şu muaf olduğu derslerden fazla olursa o muaf olduğun derslerin yerine aöf yeni dersler verirmi acaba bugün babam soktu bu endişeyi kafama bilgi verirmisiniz arkadaşlar:KK52:

canım ben şahsi fikrimi söyliyim kardeşinin yerinde olsam sırf kampüste olmak için oraya gitmezdim onun yerine bu bölümü kendi ilimde rahat rahat okurken çok üniversite ortamı istiyorsa eğer tekrar hazırlanırdım hem bu aöfye devam eder hemde yeni kazandığım bölüme giderdim.Ben olsam böyle yapardım.Çünkü bir sürü masraf kalacak yeridir yiyeceğidir içeceğidir ulaşımıdır derken.......En mantıklısı kursa gitsin bi yandan da bilgileri tazeyken tekrar sınava girsin belki seneye örgün bi bölüm kazanır ikisini aynı anda yürütür.Ben olsam böyle yapardım canım

canım bir eskişehirli olarak cvap vermeyi görev bildim :))) buraya başka şehirlerden aöf okumaya gelenlerin hepsi boşu boşuna geliyorlar ben onları vijdansız olarak nitelendiriyorum çünkü aöf okuyasan okula falan gitmyosun ki ben hem örgün hem aöf okuyan biri olarak söylüyorum bunu kampüs hayatı falan öyle bişey yok aöfde. neyse buraya gelenler ailesine boşu boşuna bir ton masraf yaptırıyorlar ve burda gezmekten başka bişey yapmıyorlar çoğuda derslerden kalıyor maşallah... okula falan gitmyosun derslere girmyorsun öyle bişey yok çünkü matematk falan varsa ilk sene onun dersi oluyor ama hiç gerek yok , sadece sınav zamanları ders çalışacak ve bulunuduğu ilde sınava girecek bütün olay bundan ibaret başkada birşey yok canım, buraya gelirse bi işe girer muhtamelen başkada birşey yapamaz. hiç anlamam aileleri kandırıp ne diye gelirler ya okula gitmiyorsun birşey yapmıyorsun:KK47::KK47: çoğununda burda saçma sapan hayatları var .... canım kampüs hayatı diye birşey olmayacak çünkü ders verilmyor okula gitmyor aldığı kitaplara çalışcak boşu boşuna gelmesn hiç

kızlar çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için kardeşimde yanımda yazdıklarınızı onada okuttum ama hala rehber hocasıyla konuşmayı düşünüyo. sanırım verdiğiniz cvplar onu pek tatmin etmedi. e ne diyeyim ben artık kendisi bilir. ben elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum ona. çok çok teşekkürler.:KK54:

gelirse boşu boşuna gelir , gelicek ve hiçbirşey yapmıcak okula gitme gibi bi şansı yok çünkü, hevesini anlıyorum ama bi an önce örgün bölüm okumak için çalışmalara başlasın.

kızlar çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için kardeşimde yanımda yazdıklarınızı onada okuttum ama hala rehber hocasıyla konuşmayı düşünüyo. sanırım verdiğiniz cvplar onu pek tatmin etmedi. e ne diyeyim ben artık kendisi bilir. ben elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum ona. çok çok teşekkürler.:KK54:

canım kardeşinin heyecanını ve hevesini anlıyorum ama kızlarada aynen katılıyorum.
aöf. için eskişehire gitmek sade ve sadece özgür öğrenci ortamı yaşamak.
bu şekilde giden sayısız arkadaşım var yaptıkları sadece gezmek tozmak ve zırt pırt ailelerden para istemek.
ama aileler böyle bilmiyor tabiki,
onlar orda çocukları düzenli derslere giriyor hatır hatır ders çalışıyor zannediyor.
durumu çakan ama ses çıkarmayan bazı ailelerinde açıkçası işine geliyor bu durum,
oğlum yada kızım üniv. kazanamadı demeyi gurur yaptıkları için
eskişehirde okuyor demeyi tercih ediyorlar.açıköğretimde olduğunu belirtmeden tabiki...
bana sorarsan ailenlede görüş ve izin vermeyin bile gitmesine
çünkü oraya gittiği zaman gençlik ortamı vs ders çalışıpta örgün bi program kazanmıcak.
kırsın dizini otursun evde 1 yıl adam gibi çalışıp örgün gitsin.

aöf ben bu yıl 2.üniv kapsamında halkla ilişkiler ve tanıtım okumaya karar verdim ben ilk üniversitemde okurken gördüğüm derslerden muaf olma gibi durum olursa ben 4 dersten muaf olurum sorum şu muaf olduğum dersler fazla olursa o muaf olduğum derslerin yerine aöf yeni dersler verirmi acaba bugün babam soktu bu endişeyi kafama bilgi verirmisiniz arkadaşlar:KK52::KK50:

canım ekstradan ders yüklenmez ama o boşluk yerine üst sınıftan ders eklenirmi onu bilmiyorum
kredili sistem ya artık,belki üst sınıfta olan dersleri eklerler bu yıl ama onuda sanmam
çünkü 1.sınıftayken ders alamıyoruz üstten
ama senin endişen;örneğin muhasebeden muafsın,
muhasebe yerine sana başka bi ders verirler diye düşünmüşsün ama olmaz o canım

X