2014 ikiz anneleri

Benimde yarın kontrolüm var çok heyecanlıyım:)hala alışamadım:))6,5 ay olduk biz kızlar şaka gibi:)

maşallah canım yaa :nazar::nazar: benim şimdilik ilk hedefim 28. haftayı görebilmek. Allah korusun erken doğum bile olsa yaşatılabiliyor bebişler. 28. haftaya ulaşmanın moraliyle devamı daha kolay geçer diye umuyorum :KK16:

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81.............

Sedef...............

Seybil..............

Pınar..............

Sdtive............

Aylin..............

Mrsbeyaz......

Kengo..........

Flufem.........

Kuzey.........

Fpmk..........

Zuzu..........

Kızlaar isteyenler ismini yazdirsin lütfen...

Rabbim dualarimizi kabul etsin hepimize vakti zamanında inşallah hayirli saglikli güzel evlatlar nasip etsin...Amin...

canim bende dun 10 adet ayetel kursi okudum 5er tanede nas felak ALLAHH KBUL ETSİN

doktorun ismini yanlış yazmışım çağrı adı :) pardon rahim ağzına hulusi hoca alttan bakıyor ve baktıgı gün kültür alıyor altan bende çok akıntı old neuğu için alamadı gelirler benimde öyleydi

cnm akinti varken neden kultur alinamiyorrr..merak ettum yarin bende kultur aldircam baskenttede

Canlar hayirli cumalar... Rabbim bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine rahat bir hamilelik geçirip vakti zamanında sağlıkla evlatlarimiza kavuşmayi nasip etsin... Olmayan herkese de bu duygulari yaşatsın :KK16:

Kızlar listeyi akşam toplu güncelleyeyim diyorum hem yeni isimleri hem okuyanlari ekliycem inşallah... Allah kabul etsin...

kızlar merhaba öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim.kaç gündür yazamadım canım çok sıkkındı.hastaneden çıktıktan sonra diğer dr umun yanına gittik rahim ağzına baktı 3.5 cm dedi.2.5 cm ve altında olsaydı serklaj yapardık dedi.kalp atışları normal dedi.crp yüksek çıkması sorun değil.gebeliği vücudumuz yabancı madde olarak algılıyor tek başına yüksek bir değer olduğunda hamilelerde önemsemiyoruz dedi.idrar testim falanda normaldi benim.neyse içimize su serpti bir tek ilaç vermeden yolladı beni.hastanede boşuna mı o kadar ilaç aldım ,beslenemedim,strese girdik bilmiyorum bir de b grubundaki antibiyotik vermişler ona canım sıkıldı.iki dr bambaşka şeyler dedi.bizi en son gittiğimiz dr rahatlattı diye artık tek dr a güvenip gitmeye karar verdik.sadece bol su iç dinlen dedi.aa bir de dr tetanoz aşısını da yaptı .salı günü detaylı ultrason yapılacak.son durumumuz bu yani arkadaşlarım öpüyorum hepinizi

cnm akinti varken neden kultur alinamiyorrr..merak ettum yarin bende kultur aldircam baskenttede

canım benım çoktu akıntım alınmaz dedi hoca senin çokmuki akıntınn bende salı gideceğim bakalım bu sefer alacakmı bilmiyorum ilac verdi kesilmişti şimdi arada yine akıyor umarım başıma sorun açmaz :KK43:

kızlar merhaba öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim.kaç gündür yazamadım canım çok sıkkındı.hastaneden çıktıktan sonra diğer dr umun yanına gittik rahim ağzına baktı 3.5 cm dedi.2.5 cm ve altında olsaydı serklaj yapardık dedi.kalp atışları normal dedi.crp yüksek çıkması sorun değil.gebeliği vücudumuz yabancı madde olarak algılıyor tek başına yüksek bir değer olduğunda hamilelerde önemsemiyoruz dedi.idrar testim falanda normaldi benim.neyse içimize su serpti bir tek ilaç vermeden yolladı beni.hastanede boşuna mı o kadar ilaç aldım ,beslenemedim,strese girdik bilmiyorum bir de b grubundaki antibiyotik vermişler ona canım sıkıldı.iki dr bambaşka şeyler dedi.bizi en son gittiğimiz dr rahatlattı diye artık tek dr a güvenip gitmeye karar verdik.sadece bol su iç dinlen dedi.aa bir de dr tetanoz aşısını da yaptı .salı günü detaylı ultrason yapılacak.son durumumuz bu yani arkadaşlarım öpüyorum hepinizi

canım çok geçmiş olsun

canım iyi olmanıza çok sevindim..rabbim korktuğumuzdan sakınsın hepimizi inşallah.
o akıntın amniyo sıvısı değilmiş dimi?

maşallah canımmm:nazar::nazar:
inşallah hepimiz sağlıkla ve bebişlerimizle atlatırız bu süreci. aslında fiziksel olarak bende iyiyim ama kaygılarım yüzünden abartıyorum herşeyi...haftaya cumartesi benimde kontrol var..sen hala 3 haftada bir gidiyorsun dimi?
Korku hepimizde var canım.allah korktuğumuzA uğratmasın inş bizi.bebekler ne kadar gec doğarsa bakımlarıda o kadar kolay olur.inş 37 leri görelim en az
maşallah canım yaa :nazar::nazar: benim şimdilik ilk hedefim 28. haftayı görebilmek. Allah korusun erken doğum bile olsa yaşatılabiliyor bebişler. 28. haftaya ulaşmanın moraliyle devamı daha kolay geçer diye umuyorum :KK16:

Daha ilerş haftaları görcez inş canım iyi düşünmek lazımki iyi olsun.ama tabi ilk hedef yaşam sınırını geçmek

Geçmiş olsun. Allah hepimizi sağlıklı bir şekilde, zamanında, hayırlısıyla bebeklerimize kavuştursun:nazar:

Bebek odası için halı aldınız mı arkadaşlar? Daha eksikler var tabi ama, insan bakmadan edemiyor:KK1: Aşağıda bulunan linkte ki halılar güzel. Çeşit çok. Acaba nasıldır halılar, anti alerjik, anti bakteriyel yazıyor ama:26:

Çocuk Odası Halıları

Bunu daha once konustuk canım ben flufem ve jelybondsdf de solu daha cok hissediyoruz.. Ben soldakini pit diye hissettim iki gun once iki kez ama sağdaki hala kıprasiyo gibi duyuyorum.. Sanırım solda hissetmek daha kolay:)

Ne güzel bebekleri hissediyorsunuz. İnşallah sağlıklı hayırlı ben de o günleri görürüm. Dün kontrolüm vardı, doktor nasılsın dedi, size bağlı dedim, bebekler iyiyse ben de iyiyim :)

Canlar hayirli cumalar... Rabbim bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine rahat bir hamilelik geçirip vakti zamanında sağlıkla evlatlarimiza kavuşmayi nasip etsin... Olmayan herkese de bu duygulari yaşatsın :KK16:

Kızlar listeyi akşam toplu güncelleyeyim diyorum hem yeni isimleri hem okuyanlari ekliycem inşallah... Allah kabul etsin...

Listeye beni de ekleyebilirsin, ama bugün dahil olmak üzere her gün her birinden 7 şer tane okuyabilirim. Allah dualarımızı kabul etsin inşallah...

canım iyi olmanıza çok sevindim..rabbim korktuğumuzdan sakınsın hepimizi inşallah.
o akıntın amniyo sıvısı değilmiş dimi?

sağol cnm.amniyon sıvısı değil dedi yaptığı testte.ama kesin sonuç vermeyebilir bu testler biz dikkatli olalım dedi.ama rahimde açılma görünmüyor dedi.inşallah değildir.

Evet canım :KK16: sen niye takvim yapmıyorsun? En son ne zaman gittin kontrole? Ense kalınlığı vs bakıldı mı? Cinsiyet tahminleri var mı :KK1:

Dün gece yaptı Canim eşim hiç korktuğum gibi değilmiş şükür:KK16: ayni zamanda basamisiz senle, ayrica fitil falan kullanmiyosun değil mi? Banada 34. Haftaya kadar dedi doktor bende inşallah o günleri görelim dedim...

Çağrı Bey'i biliyorum canım, haftaya salı da beni çagirdi kültürler için, nasıl sevindim çok beklemeden bebişleri görücem diye :KK1: seninkiler kız mıydı ? Kaçıncı haftada kim söyledi? Bi değişiklik oldu mu? Birde rahim ağzi uzunluğunu hatırlıyor musun? Vee son olarak hoca kaç haftada bir çağırıyor :KK1: soru yağmuru için özüürrr:KK17:

Hiç bilmiyorum Canim daha öncede araştirmiş ama becerememiştim...

Kız düşünemiyom doğumda öğrenmelerini:KK30: Ne şok olurlar ama bir alana bir bedavaymış dersiniz :KK1:bence yeni yıl sürprizi yap :)))

inşallah sonuna kadar sıkıntısız devam eder canım.
yok canım ben fitil falan kullanmıyorum. sadece kan ilacı ve vitamin kullanıyorum bi de haftada bir pruluton :KK52::KK52:

arkadaşllar ben hala bebek hareketlerini hissedemiyorum

böyle sol kasığıma bişi oluyor sancı desem değil her ne ise bişi oluyor ve anında geçiyor acaba bu bebeğim mi

yada bir sorun mu var:KK43:

Arkadaşlar dün aşırı zonklama sebebiyle dra gittik nst de sancı çıkmadı fakat dikiş atılmasına rağmen rahim ağzı boyu 2'5. C.m çıktı dikkatli olun.lavabo hariç yerimden kalmıyorum...dualarınızı eksik etmeyin.

arkadaşllar ben hala bebek hareketlerini hissedemiyorum

böyle sol kasığıma bişi oluyor sancı desem değil her ne ise bişi oluyor ve anında geçiyor acaba bu bebeğim mi

yada bir sorun mu var:KK43:

canım ben sorun olduğunu hiç sanmıyorum. 22den sonra hissedenler de oluyor.

eğer hissettiğim hareketleri tanımlamam gerekirse, içimde baloncuk patlıyormuş gibi oluyor :KK1::KK1: göbek deliğimin altında genellikle. ama şu son birkaç gündür daha yukarda hareket hissettim 1-2 defa. bayağa tekme gibiydi. ama artık dirsek miydi ayak mıydı bilmem :KK1: elimi karnıma koyunca dışarıdan da farkedilecek şekildeydi. ama sık olmuyor bu.

bebek hareketini özellikle yemekten ya da tatlı birşey deikten yaklaşık yarım saat sonra hissedersin. yatar pozisyonda daha çok oynuyorlar :KK34: senin haftalarında olup henüz hissetmeyen de çok, sakın canını sıkma. 1-2 haftaya başlar dürtüklemeler :KK9::KK9:

Arkadaşlar dün aşırı zonklama sebebiyle dra gittik nst de sancı çıkmadı fakat dikiş atılmasına rağmen rahim ağzı boyu 2'5. C.m çıktı dikkatli olun.lavabo hariç yerimden kalmıyorum...dualarınızı eksik etmeyin.

geçmiş olsun canım yaa, dinlenmeye ve dua etmeye devam. bence sonu da güzel olacak bu sabrının :KK16:

bu rahim ağzı boyunu üstten baktıkları ultrasonla ölçebiliyorlar mı? yoksa alttan mı bakılması gerekiyor?

X