Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

yaaa arkadaşlar çok ilginç yaaa tip 16 ya hala takığım:KK43: çok üzüldüm ama korkma sakın çünkü hepimizde ne olursa olun aynı rik var bu hastalık bizlerde var diye de ölücez kötüye gidecek herşey diye de birşey yok.önümüzde çok güzel günler var.Allah herkese kendisini anlayabilecek herşeyi kabullenebilecek eşler nasip etsin.Hayat bizim için arkadaşlar eskiden neden öldü demezlerdi ecel derlerdi.adı yoktu hastalıkların kim bilir ailemizden kimlerde kimlerde bu hastalık vardı da ilmeden yaşadılar.KORKMUYORUZ ARTIK değil mi arkadaşlar?????? hastalıklar bizden korksun.bakın ben yine gidip dondurucam bu 2. olucak.Dua edelimde Allah şifasız dert vermesin.Hadiiiii bunun çaresi var ALLAHA şükürler olsun bugünümüzede.Yarın kapıdan çıktığımızda başımıza birşey gelmeyeceğinin garantisini kim verebilir????? bence yaşadığımız günlerin tadını çıkaralım hiç birşeyin moralimizi bozmasına izin vermeyelim.Allah yardım edicek hepimizeee:)

çok haklısın sevgili chdbrs.birbirimize her zaman destek verelim ALLAH çok büyük caresiz dert vermesin yeter.a.s.

nisan. sağol canım iyiyim işallah. lanet olası bu hastalıktan hepimiz kurutulacağız:) moralimizi yüksek tutalımmmm, siğiller bizden güçlü olamazlarrrrrrrrrrrrrrr :)))))))))))))))))))

merak ettim sen hangi yöntemle kurtuldun nisancımm??

Chica ardakaşım biz siğil yapan tiplerin tehlikeli olmadığını biliyoruz, yani bizim bildiğimiz kadarıyla siğil varsa bunlar düşük riskli tipler, acaba sende tip 16 dan başka bir tip varmı bu konuda bilgilendirirsen seviniriz. Birde sen hastaneye gittiğinde doktorlar direk bunun siğil olduğunu anladılar mı? Çünkü benim doktorum bariz bir şekilde siğil varsa bunun tehlikeli tip olmadığını hatta tiplemeye bile gerek olmadığını söyledi. Biraz bilgi verirsen seviniriz.

zeytin06 benim doktorumda aynı şekilde siğil olması düşük riske işarettir dedi korkma banada tip tayini yapmadılar.anlamadım ki şaşırdım kaldım

zeytin06 benim doktorumda aynı şekilde siğil olması düşük riske işarettir dedi korkma banada tip tayini yapmadılar.anlamadım ki şaşırdım kaldım

chdbrs valla arkadaşım benimde kafam iyice karıştı doktorum bana da tip tayini yaptırmaya gerek yok dedi, ama ben sürekli kafamda acaba yaptırsammı diye düşünüyorum ama riskli bir tip çıkar diyede cesaret edemedim işin doğrusu, Avrupa Serviks kanseri ile ilgili resmi bir web sitesinde siğil varsa kanser riski artmaz deniyor ve bu beni rahatlatıyor. Tipleme de bir çok değişik yöntem var en çok kullanılanlar HCR yöntemi ve bu yöntem sadece siğile neden olan düşük riskli tiplerden 6 ve 11 i arıyor onun haricinde 16-18-31-33 vs gibi yüksek riskli tipleri araştırıyor. Chica arkadaşımızda kullanılan yöntem de eğer bu ise sadece Tip 16 yı tespit etmiş ancak siğile neden olan tip 42-43-44 ü dışlamış olabilir. Veya da bizim bildiğimizin aksine tip 16 da bazı durumlarda siğile neden oluyor. kafam iyice karıştı valla. Ama tüm makalelerde yazan şey eğer belirgin olarak lezyonun siğil olduğu doktor tarafından anlaşılabiyorsa tiplemeye gerek yok çünkü düşük riskli tip. Valla işin doğrusu iyice kafam karıştı.

benim kafam da karıştı...
fakat şöyle bir şey olabilir, arkadaşımızda birden fazla çeşit virüs olabilir. böyle olabiliyor.

arkadaşlar mesajlarınızı şimdi gördüm hepsini okudum ve cevaplamaya çalışıcam. ben de sizin okuduklarınız okudum, siğil yapıyorsa düşük riskli gruptur diyodu. doktoruma sordum hayır dedi yanlış. tip tayini biyopsiye gönderildi ve iki farklı yerden alındı yani sadece 16 var.( başka tip olsaydı o da çıkardı mutlaka.) dünya başıma yıkıldı bunu öğrendiğim gün. demek ki siğil yapan hpv de yüksek riskli olabiliyomuş. o yüzden mutlaka tip tayini yaptırın. ben bu hastalığı 5 yıl önce geçirdim ilk olarak, ve genotipini belirlemediler, aldara verdiler sadece. tekrar çıkmasaydı siğil ben 16yı taşıdığımı bilemeyecektim ve bu kansere dönüşecekti. ama şimdi biliyorum ve savaşıcam. doktoruma göre iyiki çıkmış, lütfen ihmal etmeyin canlarrr. her doktora da güvenmeyin. benim ilk gittiğim dr proftu ve beni hiç bilgilendirmedi bile. ço karışık yazdım kusura bakmayın ama sorunuz olursa cevaplıcam. siğil yapan hpv tip 16 ya da 18 olabiliyor. ben bunun örneğiyim maalesef:KK43:(

merhaba kızlarrrrr bende geldım aranıza....hepimize hayırlı uğurlu olsun benımd esiğilim var artık...bıkac aydır farkına vardım ben gerip et benı gıbi bişey küçük 2 adet.bugun dr.rahım fılmı cektırmeye gıttım osırada dr.bey hazır pozisyon uygun ken bıde bende siğil gibi bişeyler var bakarmısınız dedım veee demez olaydım siğillerim isim bulmus oldu sonun da.bana krem verdi,bıde carsamba smear testi yapacakmıs,bole durumlarda rahim ağzı kanserıne yakalanma olasılığımız dıgerlerıne gore yuksekmıs,ama soyleki nasıl sigara içenlere sigara içersen kanser olrsun derler ama olmaz ancak bu olasılık yuksekse bızdede oleymıs....ne bu sımdı korkayımmı korkmayımmı anlamadım:KK43:(tam bu eksıktı su sıra,gecen ay asılam yaptırmıstım bende bebek ıcın tutmamıstı,tekrarını yapacaktım.ama sımdı ne olcak ne yapmalıyım bılmıom....cok ufak kremle gecebılır ama olmassa yakarız dedı....üffff canım sıkıldı cok yaaa........

selam hepinize nilkan canım bende balıkesrideyim ve bendede var ve bende aldara kullanıyorum ve ikinci bebek için uğraşıyorum bende 2 ay kadar önce farkettim ve bu ay hsg çektirdim dr.umu değiştirdmiştim o dedi ne zamandır var diye konuşalım bununla ilgili dedi. sana sölenenler gibi riski artırıyor. aama hamileliğe engel değil dedi. ben 2 ay aldara kullanacağım bu arada korunmaya falan gerek var demedi. 2 ay içinde gebe kalmazsam gidicem o ay semar yapcak. zaten ben bu ay yumurtalama zamanına geldim yavaşdan ondan sanırım hsg den hemen sonra ilaçlı diye alamadı smear şimdide yumurtalam olayı bu ay geçti . 2 sonra smeara kesin alcak ama. senin dr.un kim

bu arada hemşerimi gçrünce daldım konuya hemen hepinize merhaba ve hepimize allah kolaylık versin arkadaşlarım inşallahhh allah daha beterini vermesin bu kadarla kurtulalım inşallahh

arkadaşlar tip 16 olabileceğini düşündükçe bir yandan üzülüyorum bir yandan da düşünüyorum .herşeyde bir hayrı vardır diyorum.aslında en büyük korkum sadece doktorum.doktoruma güvenemiyorum :KK43: güvenebileceğim bir doktora ihtiyacım var güven vermeli iyi anlamalı.dediğiniz gibi benim doktorumda prof. ama adam anlamıyor sanki ve bunu hissedebiliyorum.doktor arıyorum ama buluncaya kadar önümüzdeki hafta dondurma işlemi için ona gidicem .bir de bişey sormak istiyorum sizlere yaklaşık 1.5 ay önce ilk dondurmayı gerçekleştirdik.tekrar gittiğimde aynı meblağımı alır? ya da ultrason falan yapıldığında ne bileyim yumurtalığımda da kist var ona bakmaya kalktıında da ayrı parammı alır.offf yaaa sinir oldum para tuzağı gibi geliyor artık herşey.ama işin özü para değil bana güven versin istediği kadar para vereyim deliricem:KK43:DOKTORRRR ARYORUMMMMMM:)

chdbrs, selam canım siğil geçmediyse tekrar donduracaksa hiç para almamalı. başak bir muayene ise alır tabiki, ama sen yine de bi sor. bi de adam seni anlamıyosa gitme boşuna para tuzağı dediğn gibi. izmirde olsaydım sana yardımcı olurdum. çevrendekilere sor iyice araştır. prof ya da uzman hiç önemli değil bence. akıllı olması yeter:KK70:

arkadaşlar tip 16 olabileceğini düşündükçe bir yandan üzülüyorum bir yandan da düşünüyorum .herşeyde bir hayrı vardır diyorum.aslında en büyük korkum sadece doktorum.doktoruma güvenemiyorum :KK43: güvenebileceğim bir doktora ihtiyacım var güven vermeli iyi anlamalı.dediğiniz gibi benim doktorumda prof. ama adam anlamıyor sanki ve bunu hissedebiliyorum.doktor arıyorum ama buluncaya kadar önümüzdeki hafta dondurma işlemi için ona gidicem .bir de bişey sormak istiyorum sizlere yaklaşık 1.5 ay önce ilk dondurmayı gerçekleştirdik.tekrar gittiğimde aynı meblağımı alır? ya da ultrason falan yapıldığında ne bileyim yumurtalığımda da kist var ona bakmaya kalktıında da ayrı parammı alır.offf yaaa sinir oldum para tuzağı gibi geliyor artık herşey.ama işin özü para değil bana güven versin istediği kadar para vereyim deliricem:KK43:DOKTORRRR ARYORUMMMMMM:)

canım bence ultrasondan ek para almaz...ama doktor konusunda içinin rahat olması çook önemli. bir ufak araştırma yap bence, değiştir bir sefer kuzum..

nilkan ve handefe,
merhabalar...
hepimize geçmişler olucak inşallah =)
HPV gebeliğe engel değil tabi ki ama normal doğumda bebeğe geçebiliyor virüs. bir de eşli tedavi gerekiyor yoksa sizden eşinize, ondan yine size geçip duruyor bu inatçı virüs...
moralinizi bozmayın ama sakın...içiniz sıkıldıkça buraya yazın, biz bir aile olduk gibi burda :) a.s

Arkadaşlar bugün bu konuda baya bi araştırma yaptım ve sonunda öğrendimki tehlikeli tiplerde siğil oluşumuna neden olabiliyor ancak tehlikeli tiplerin yaptığı siğiller sadece gözle görülmesi güç ve/veya düz siğil şeklinde oluyor, düşük riskli tiplerde düz siğil yapabiliyormuş ancak bariz bir şekilde siğil olduğu anlaşılan dışa kabarık tipik şekli varsa bu siğil düşük riskli tiplerden kaynaklanıyor anlamına geliyor. pazartesi bu konuda bulduğum makaleleri buraya yazarım sizde incelersiniz.

ne kadar araştırma yaparsanız yapın sonuçta ben bunu yaşadım. tip 16 çıktı ve siğiller de gayet gözle görülebilen ve düz olmayan siğillerdi. chbrs canım, 16 olması dünyanın sonu değil. bunu vücudun atabilir, yenebilirsin. tip 6yı yener ama 16yı yenemezsin die bişi yok. git öğren ve kurtul bu meraktan. için içini yemesin.inan daha rahat olacaksın. bi de 16 olması kanser gelişeceği anlamına gelmiyor. lütfen üzülme. iyi ve bilgili bir doktor seni rahatlatacaktır. internetten abuk sabuk şeyleri de okuma. ben de okuyordum ama doktorum kızdı bana. artık merak ettiğim herşeyi ona soruyorum.

canım haklısın yaaa çook özür dilerim senden ben baya bir abarttım:KK43: kusura bakma panik oluyor insan işte:KK43: seni incittiysem özür dilerim cidden.emin olki hepimiz atlatıcaz:) vücudumuzdan çıkmasa bile aklımızdan bir gün çıkaracağız ve burdaki dostluğumuz hastlaık ötesine geçecek ve farklı muhabbetler edeceğiz:)

chica81 canım haklısın yaaa çook özür dilerim senden ben baya bir abarttım:KK43: kusura bakma panik oluyor insan işte:KK43: seni incittiysem özür dilerim cidden.emin olki hepimiz atlatıcaz:) vücudumuzdan çıkmasa bile aklımızdan bir gün çıkaracağız ve burdaki dostluğumuz hastlaık ötesine geçecek ve farklı muhabbetler edeceğiz:)

arkadaşlar, tamam tip 16 da olsa bu hemen kanser yapacak diye bir şey yok ki...sonuçta bu konuda artık azımanmayacak bir birikime sahibiz ve bilinçliyiz. devamlı doktora gidiyoruz. smear kontrollerini aksatmazsak bunun önüne rahatlıkla geçebiliriz bence. ki kansere sebep olması 10-15 yılı buluyor o da ihmal edildiğinde. kendmimize iyi bakarsak, vucut direncini genel olarak hergün yüksek tutarsak kanser olmayız değil mi? hem bi tek virüs kanser yapmıyuor ki, günlük yaşamda soluduğumuz gazlar, sigara, hatta yediklerimiz, giydiklerimiz dahi yüksek kanserojen içeriyor...etkenleri azaltırsak sorunu minimalize edebiliriz, inanın bana...

sizi seviyorum, kendinizi bırakmayın...öpücükler...

arkadaşlar, tamam tip 16 da olsa bu hemen kanser yapacak diye bir şey yok ki...sonuçta bu konuda artık azımanmayacak bir birikime sahibiz ve bilinçliyiz. devamlı doktora gidiyoruz. smear kontrollerini aksatmazsak bunun önüne rahatlıkla geçebiliriz bence. ki kansere sebep olması 10-15 yılı buluyor o da ihmal edildiğinde. kendmimize iyi bakarsak, vucut direncini genel olarak hergün yüksek tutarsak kanser olmayız değil mi? hem bi tek virüs kanser yapmıyuor ki, günlük yaşamda soluduğumuz gazlar, sigara, hatta yediklerimiz, giydiklerimiz dahi yüksek kanserojen içeriyor...etkenleri azaltırsak sorunu minimalize edebiliriz, inanın bana...

sizi seviyorum, kendinizi bırakmayın...öpücükler...a.s.

selam hepinize nilkan canım bende balıkesrideyim ve bendede var ve bende aldara kullanıyorum ve ikinci bebek için uğraşıyorum bende 2 ay kadar önce farkettim ve bu ay hsg çektirdim dr.umu değiştirdmiştim o dedi ne zamandır var diye konuşalım bununla ilgili dedi. sana sölenenler gibi riski artırıyor. aama hamileliğe engel değil dedi. ben 2 ay aldara kullanacağım bu arada korunmaya falan gerek var demedi. 2 ay içinde gebe kalmazsam gidicem o ay semar yapcak. zaten ben bu ay yumurtalama zamanına geldim yavaşdan ondan sanırım hsg den hemen sonra ilaçlı diye alamadı smear şimdide yumurtalam olayı bu ay geçti . 2 sonra smeara kesin alcak ama. senin dr.un kim

merhaba canım saolasın....benım dr.um alaattın bey,senınkı kım?baya ılgılı ve bılgılı bır doktor ben memnunum.bakalım kısmet.bende buradakı arkadaslardan okudum cörek otu yıyorum 2 gundur bakaılım hıc bellı olmas sende ye bence:))

X