Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

canım özel hastane devlet hastanesi değil de doktor çok önemli. özelde koterle yakacaktı beni doktor. ama teşhisi o değil de ben koyduğum için güvenmedim. ve erken tedavi uygulamak yerine çoğalmasını bekledi.

istanbuldaysan hakan beyi tavsiye ederm. değilseniz de iyice araştırın :KK43:

vajina girişindeyse çok yayılmadan yaptır ki içeri doğru yayılmasın. bir de yeni oluşumda olan biizim çıplak gözle göremediklerimiz oluo. nem doktor bi sıvı sıkıp cihazla bilgisayardan göstermişti bana. ordan biliorm. Genital Siğil, HPV, Kondilom, Genital Siğiller, Genital Kanser Hakkında En Doğru Bilgiler www.genitalsigil.net bu siteden iiice öğren. doktora gittiğinde bak bakalım aynı şeleri mi söylüo. aynı sölemiosa ordan koşarak uzzaklaş :)

lazerle yaptırabiliosan tavsiye ederim. hem kolay hem de canın çok yanmıo. iz de kalmıo

adresini verdiğin siteye baktım baya faydalı bilgiler var.ama kafama bişey takıldı.bilen arkadaşlar varsa cvp verebilirlerse sevinirim.şimdi erkektede bu hastalık siil şeklinde ortaya çıkıyo ama bu sitedeki yazıda bazı erkeklerde siil olmadan bu hastalığı taşıdığı hatta taşıyıcı olduğu yazıyo.bu durumda hastalığı tekrar kapabileceğimiz yazıyo.şimdi siil belirtisi olmayan erkektede hpv olabildiğine göre tedavisi nasıl olcak.siil olanlarda daha kolay yakıyolar yada başka şekilde tedavisi var.eşimde siil yok ama ya hpv varsa.çok korkuyorum artık herşeyden tekrardan bulaşıcak diye.

bugün batikon sürerken yakılan bölgede eskisi gibi pütürcük şeklinde olmayan ama yuvarlak,düz ve pürüzsüz bir çıkıntı,bir fazlalık farkettim.bu nedir böyle?yine moralim bozuldu.bu sefer tatamen yakıldığını düşünüyorddum.acaba henüz iyileşmediği için mi böyle?yani orası kendiliğinden düşecek falan mı?neyin nesi bilmiyorum.sizde de böyle olmuşmuydu?

bişey sorucam.ilk sizde mi çıktı eşinizde mi siğiller?eşinizle birşeyleri aylaşabiliyorsunuz en azından.size destek oluyorsa ne güzel.olmalı da.dualarımız Allahımız tarafından kabul olsun inşallah.bu illet vücudumuzdan çıksın gitsin.

canım walla bunu bizde bilmiyoruz ilk hangimizde çıktı,omu benden ben mi ondan kaptım muamma? ama eşim benim gibi değil ben kafama çok takyorum çok huzursuz,mutsuz oldum hep aklıma kötü kötü şeyler geliyo ama eşim hiç bişey yok gibi gayet rahat banada takma ya kafana önemli bişey değil diyo ama gel de anlat bunu aklına ve kalbine:KK19: inş. kolaylıkla aşarız bu yoluda canım sağlığımıza eskisinde iyi bir şekilde kavuşuruz dilerim:KK16:

kızlar bu konuda benm başım çok yandı. o yüzden denk geldikçe tavsiyede bulunuorm. doktor çok önemli. benm doktorlarım berbattı. genital siğil teşhisi koyamayıp hemoroid diyenler 1 ay oyalayanlar çıktı. bi dünya şey.

tavsiyem Genital Siğil, HPV, Kondilom, Genital Siğiller, Genital Kanser Hakkında En Doğru Bilgiler www.genitalsigil.net bu siteyi takip edin. en dğru net bilgiler burada. benim doktorum hakan beydi. çok alakalı ve insanı aydınlatıyor. dier doktorlar gibi hurafelerde kafa doldurmuoyr. ayrıca yakarak değil lazerle tedavi ediyor. ben operasyondan sonra şişliden galata kulesine kadar gezindim :) mayısta operasyon geçirdim ve hala birşey yok.

kendinize işkence ettirmeyin.

hepinize geçmiş olsun.

gerçekten çok zor bir durum bu yaşadklarımız,ve gerçekten doktor dediğin gibi çok önemli,çok isterdim iyi bir doktora gidip tedavime onunla başlayıp bitirmeyi ama malesef bulunduğum yer ilçe burda bulunan doktora gitmek zorunda kalıyorum çoğu zaman.canım sende durum nedir şu anda tedavin bulunduğun aşama ne durumda? inş. atlatmışsındır gitmiş bitmiştir bu virüs vücudundan,bizlerede umut olsun ve bizlerde tez zamanda kurtulalım bu sıkıntıdan inş.linkini attığın siteye baktım,güzel bilgiler war saol cnm....ALLAH'a emanet ol :KK16:

merhaba ben yeni üyeyim.20 yaşındayım erkek arkadaşımda siğil vardı bana da bulaştı doktora gittim kondilom dedi bi tane var vajina girişinde çok küçük.İnternetten sirkenin iyi geldiğini duydum sürdüm sürünce görünmeyen lezyonlar görülüyo yazıyodu tek yer beyazladı sürünce orası da vajina girişi.pazartesi doktora gidicem yakıcak mı bilmiyorum çok korkuyorum.Bu tedaviyi devlet hastanesi yapıyo mu ? ücretli mi yapıyo? birde içeride var mı acaba diye dşünüyorum bakireyim acaba virüs girmiş olabilir mi? birde bu virüs vücuttan atılmıyo diyolar ilerde bi başkasıyla evlenirsem bu durumu kabul etmez ki ? napıcam bilmiyorum

öncelikle çok geçmiş olsun,bundan sonra çok daha dikkat etmen gerekli üzülerek söylüyorum çünkü bulaşıcı olduğu için bizede bulaşabilir tekrar bizlerde bulaştırabiliriz bu hastalığı atlatana kadar bu durumla mücadele etmek zorundayız malesef :KK50: Ben devlet hastanesinde ameliyatımı oldum örnek aldılar siğillerden biopsi yapıldı bunları yaptırırken hiç bir ücret ödemedim ama doktorun iyi olması da çok önemli...ben bilemiyorum iyimi değil mi ama bakalım ilerleyen zamalar ne gösterir...cnm böyle kötü şeyler de düşünme lütfen....neden ewleneceğin kişi bunu kabul etmesin ALLAH korusun vebaya yakanmışız gibi kendimizi görmeyelim,biliyorum çok üzücü bir durumdayız:KK31: ama bunu şöyle düşünücez;bizler bir virüs,mikrop kaptık ve bunu vücudumuzdan atmak için gereken önemi gösterip dikkat edicez ve sağlığımıza da inş. en kısa zamanda rabbimin izniyle kavuşacaz....doktora gitmeyi tedavini ve kontrollerini ihmal etme yeter olur mu canım :KK16:

canım 16 18 ve bikaçtane daha var hatırlayamadığım ama en yaygını bunlar.bu tipte olanlar azgın tipler.ve rahim kanseri açısından riskli gurup oluyo.umarım öle bişey çıkmaz sende.ama onunda takibi yapılıyo zaten artık sürekli smear takibinde olucaz biliyosun.

ahh canım yaa p.tesi inş. bide özele gidip sonuç kağıdımı gösterip daha detaylı bilgi alırım,umarım bu azgın türler yoktur bende :KK14::KK14::KK14: beni ürküten yanı rahim kanseri riski :18::KK19: rabbim korktuğumuza uğratmasın canım hepimizi inşALLAH çok sağol cnm ilgin alakan güzel dileklerin için iyiki warsnız:KK16:

bugün batikon sürerken yakılan bölgede eskisi gibi pütürcük şeklinde olmayan ama yuvarlak,düz ve pürüzsüz bir çıkıntı,bir fazlalık farkettim.bu nedir böyle?yine moralim bozuldu.bu sefer tatamen yakıldığını düşünüyorddum.acaba henüz iyileşmediği için mi böyle?yani orası kendiliğinden düşecek falan mı?neyin nesi bilmiyorum.sizde de böyle olmuşmuydu?

canım bende yaktırdıktan sonra böyle sanki o bölgem kabarık kabarık olmuştu kısmi yerler bide kaşıntı wardı kaşıntı oldukça deri döküntüsü oldu çok ama geçiyo sanırım şimdi o kadar yok....bilemiyorum ki ne tür sonuçlar olduğunu,tek dileğim kötüye gitmeyelim de yeter,iyileşelim bu virüsü vücudumuzdan sağlıklı bir şekilde atalım inşALLAH:KK16:

teşekkür ederim yarın doktora gidicem zaten ama korkuyrum strese gelmiyomuş bu hastalık ama stres yapmamak elde mi..Hayatım boyunca bununla nasıl yaşıcam bilmiyorum şu an görünür de bi siğilim yok vardı enteresan bi şkilde yok oldu bi günde..kabullenemiyorum sanırım

adresini verdiğin siteye baktım baya faydalı bilgiler var.ama kafama bişey takıldı.bilen arkadaşlar varsa cvp verebilirlerse sevinirim.şimdi erkektede bu hastalık siil şeklinde ortaya çıkıyo ama bu sitedeki yazıda bazı erkeklerde siil olmadan bu hastalığı taşıdığı hatta taşıyıcı olduğu yazıyo.bu durumda hastalığı tekrar kapabileceğimiz yazıyo.şimdi siil belirtisi olmayan erkektede hpv olabildiğine göre tedavisi nasıl olcak.siil olanlarda daha kolay yakıyolar yada başka şekilde tedavisi var.eşimde siil yok ama ya hpv varsa.çok korkuyorum artık herşeyden tekrardan bulaşıcak diye.

bende senle durumdayım bende çıkınca doktora gittim eşinede bulaşmıştır onda varmı diye iyice bakın hatta sen bak dedi bana ama bişey yoktu koterden sonra benim sıkıntılı halime ve ısrarlarıma dayanamadı bi doktor arkadaşına durumu açmış oda ürolojiye sevketmiş doktor iyice incelemiş ama siğil falan yok siğil varken ilişki yasak demiş,bana kalırsa taşıyıcı onda görünmeyen şeyler bende görünür oldu acıyı çekende ben oldum...

adresini verdiğin siteye baktım baya faydalı bilgiler var.ama kafama bişey takıldı.bilen arkadaşlar varsa cvp verebilirlerse sevinirim.şimdi erkektede bu hastalık siil şeklinde ortaya çıkıyo ama bu sitedeki yazıda bazı erkeklerde siil olmadan bu hastalığı taşıdığı hatta taşıyıcı olduğu yazıyo.bu durumda hastalığı tekrar kapabileceğimiz yazıyo.şimdi siil belirtisi olmayan erkektede hpv olabildiğine göre tedavisi nasıl olcak.siil olanlarda daha kolay yakıyolar yada başka şekilde tedavisi var.eşimde siil yok ama ya hpv varsa.çok korkuyorum artık herşeyden tekrardan bulaşıcak diye.[/QUOTE

evet görünmediği de oluyor. benm eşimi de kontrol etti. bir prob yok dedi. ama kötü huylu olan tiplerden korunmak için, ona da benmle beraber aşı yaptı.

günde 1 tane zinc picolinate içiorm. 22 mg. vücut direncini artırmak için 1 yıl kullanmalıymışm. memnunum yan etkisini görmedim. hatta gün içinde çok yoruluyordum, ona da ii geliyor :)

bende senle durumdayım bende çıkınca doktora gittim eşinede bulaşmıştır onda varmı diye iyice bakın hatta sen bak dedi bana ama bişey yoktu koterden sonra benim sıkıntılı halime ve ısrarlarıma dayanamadı bi doktor arkadaşına durumu açmış oda ürolojiye sevketmiş doktor iyice incelemiş ama siğil falan yok siğil varken ilişki yasak demiş,bana kalırsa taşıyıcı onda görünmeyen şeyler bende görünür oldu acıyı çekende ben oldum...

beyler bizden biraz daha şanslı sanırım. yıllarca belirti görünmeden taşıcıyı olarak dolaşabiliyorlar. doktor 7 yıl öncesine kadar girilen ilişkilerden kapılmış olabilir demişti..

adresini verdiğin siteye baktım baya faydalı bilgiler var.ama kafama bişey takıldı.bilen arkadaşlar varsa cvp verebilirlerse sevinirim.şimdi erkektede bu hastalık siil şeklinde ortaya çıkıyo ama bu sitedeki yazıda bazı erkeklerde siil olmadan bu hastalığı taşıdığı hatta taşıyıcı olduğu yazıyo.bu durumda hastalığı tekrar kapabileceğimiz yazıyo.şimdi siil belirtisi olmayan erkektede hpv olabildiğine göre tedavisi nasıl olcak.siil olanlarda daha kolay yakıyolar yada başka şekilde tedavisi var.eşimde siil yok ama ya hpv varsa.çok korkuyorum artık herşeyden tekrardan bulaşıcak diye.[/QUOTE

evet görünmediği de oluyor. benm eşimi de kontrol etti. bir prob yok dedi. ama kötü huylu olan tiplerden korunmak için, ona da benmle beraber aşı yaptı.

günde 1 tane zinc picolinate içiorm. 22 mg. vücut direncini artırmak için 1 yıl kullanmalıymışm. memnunum yan etkisini görmedim. hatta gün içinde çok yoruluyordum, ona da ii geliyor :)

peki eşinde siil yok ama ya taşıyıcıysa ozaman bu durumda tedavi nasıl olcak.yani bundan sonra ilişki nasıl olcak.ya tekrar bulaşırsa siil.o konuda bişey söyledimi drunuz.şimdi bendeki siiller alındı ama korkuyorum ben.bide bu ismini verdiğin vitaminmi bende almak istiyorum iyi bi vitamin.

iyide siil yok olsa bile taşıyıcı olabiliyolarmış.benim merak ettiğim şey bundan sonra ne olacak.bu konuyla ilgili kesin bi test yok anladığım kadarıyla.eşlerimizle ilişkimiz nasıl olcak.ben aynı acıları bidaha çekmek istemiyorum.ya tekrar çıkarsa siil.sende eşinin taşıyıcı olduğunu düşünüyosun bu konuda bişey sölemedimi dr.siil varken ilişki yasak ama yokkende taşıyıcı olma durumu var.

beyler bizden biraz daha şanslı sanırım. yıllarca belirti görünmeden taşıcıyı olarak dolaşabiliyorlar. doktor 7 yıl öncesine kadar girilen ilişkilerden kapılmış olabilir demişti..

peki bu taşıyıcı olma durumunun bi tedavisi yokmu ya.sonuçta bu hastalık direk cinsel hayatı etkiliyo.

arkadaşlar nihayet koter oldum her wc sonrası baticonla temizliyorum ,geceleri de kantaron yağı kullanıyorum bu yaralar ne zamana iyileşir..dün yaralarımı gördüm aynada ve ağladım ..iğrenç gözüküyo..eski halini alır mı bu siyahlıklar yok olur mu ..doktorum yanık kremi vermedi zaten emzirdiğim için çoğu seyı kullanamıyorum ama kantoran yağı ii gelir diye biliyorum yaralara..iç çamaşırsız geziyorum evde..doktorum duş alabilirsin dedi ve ben de sadece su ile duş aldım..nolur biri bana ne zaman yaralarımın iyileşmeye başlayacağını söylesin bu arada her an adet olabilirim o zaman nasıl hijyenık tutarım bilemiyorum:/

arkadaşlar nihayet koter oldum her wc sonrası baticonla temizliyorum ,geceleri de kantaron yağı kullanıyorum bu yaralar ne zamana iyileşir..dün yaralarımı gördüm aynada ve ağladım ..iğrenç gözüküyo..eski halini alır mı bu siyahlıklar yok olur mu ..doktorum yanık kremi vermedi zaten emzirdiğim için çoğu seyı kullanamıyorum ama kantoran yağı ii gelir diye biliyorum yaralara..iç çamaşırsız geziyorum evde..doktorum duş alabilirsin dedi ve ben de sadece su ile duş aldım..nolur biri bana ne zaman yaralarımın iyileşmeye başlayacağını söylesin bu arada her an adet olabilirim o zaman nasıl hijyenık tutarım bilemiyorum:/

öncelikle dr un adetle koter arasındaki süreyi ayarlamalıydı.benim drum öyle yaptı adetim bitti hemen koter yaptıki öbür adete kadar iyileşsin.hijyen çok önemliymiş.benim 2 hafta geride kaldı yaralarım tamamen iyileşti artık.ama tam nezaman rahat ettim dersen bi haftadan sonra biraz rahatlama oluyor.canım hiç üzülüp merak etme düzelcek hepsi.kendini yeniliycek yaraların olduğu deri.bak benimkiler gidiyo bile yavaş yavaş.önemli olan sağlıklı olmamız geri kalan herşeyi zaman halledicek.sen şimdi bırak izleri falan kendine iyi bakki bidaha tekrarlamasın.böle şeylerle canını sıkarsan direncin düşer mazallah.

ebruli doktor adetimi ayarlayamazdı çünkü ne zaman olacağımı bilmiordum sonuçta hamilelikten cıktım aylarca olamayanlar var..ama çok dert ediyorum eski haline döner mi ya:/ 1 hafta sonra kontrole cagırdı doktor ..umarım dediğin gibi rahatlarım bir an önce ,evde devamlı çamaşırsız gezmeme gerek var mı??

ebruli doktor adetimi ayarlayamazdı çünkü ne zaman olacağımı bilmiordum sonuçta hamilelikten cıktım aylarca olamayanlar var..ama çok dert ediyorum eski haline döner mi ya:/ 1 hafta sonra kontrole cagırdı doktor ..umarım dediğin gibi rahatlarım bir an önce ,evde devamlı çamaşırsız gezmeme gerek var mı??

canım kendini nasıl rahat hissediyosan öyle gez.bi çamaşır dene canın yanarsa giymezsin.ben giymiştim hemen.dert etme eski haline döner.dokular kendini yeniliyo sürekli daha çok yeni olduğu için böyle düşünüyosun.bende ilk hafta endişeliydim daha sonra yavaş yavaş düzeldiğini gördüm.dahada düzelecek merak etme.sen sadece içini rahat tut.bak buda çok önemli.ilk aylar tekrarlama olasığı yüksek biliyosundur.o yüzden hiçbişeyi dert etme kendine.

ha bide iç çamaşırların pamuklu olsun giyersende.hava alması gerekiyor ya o bölgenin.ben bütün çamaşırlarımı yeniledim hepsini pamuklu aldım.şuanda bende adetim bugün 4 gün bitti sayılır artık.pedini sürekli değiştir ıslak kalmasın o bölge.her tuvaletten çıktığında yavaş hareketlerle kurula.

iyide siil yok olsa bile taşıyıcı olabiliyolarmış.benim merak ettiğim şey bundan sonra ne olacak.bu konuyla ilgili kesin bi test yok anladığım kadarıyla.eşlerimizle ilişkimiz nasıl olcak.ben aynı acıları bidaha çekmek istemiyorum.ya tekrar çıkarsa siil.sende eşinin taşıyıcı olduğunu düşünüyosun bu konuda bişey sölemedimi dr.siil varken ilişki yasak ama yokkende taşıyıcı olma durumu var.

benim doktor bunlar devamlı tekrarlar ama 4 ay sonra ama 5 yıl sonra sadece bağışıklığı güçlü tut dedi aşıyı bile 26 yaşa kadar bakirelere yapılıyo diye önermedi.değiştirmeyi düşündüm doktoru ama eşim herbiri farklı şey söyler kobay olurum korkusuna razı olmadı son kontrolden sonra değiştiricem araştırıyorum bakalım...

ben günde 4 kez pansuman yaptım doktor baticonla 3 merhem verdi karıştırıp sürmemi ped koymamı söyledi 10 günde tamamen iyileştiler yerleri hafif kabarık kaldı kabuk falan kalmadı kabarıklarda 1 ayı buldu tamamen indi yerler, şuan beyaz beyaz duruyor içi oyuk olanlar bile kapandı idrar deliğinin altındaki yerler 2 haftada anca geçti diyebilirim moralini bozma ben 3 gün evde yattım sonra işe başladım kenardakiler zorladı biraz yürüdükçe sürtündüğü için

smear çok şükür temiz çıktı.siğillere yaptıkları test de tipleme testi değilmiş.öyle zannetmiştim ama o testin sonucuna göre ''siğilmiş'dedi.e zaten öyle değil miydi dedim. kenser değil,iyi huylu,zararsız anlamında söylemiş sanıyorum.aşı konusunda hangisini tavsiye edersiniz dedim.2 si de olabilir,farketmez dedi.ben hangisini vurulayım bilmiyorum.biri 260 küsur diğeri de 129 civarında acaba içerikleri çok mu farklı?bu fiyat farkı niye bu kadar çok?hangisini vurulmak lazım sizce?ayrıyeten altımı pek incelemiyorum.çünkü baktıkça yeni bişey bulurum diye bakmıyorum.sanki makatta bi çıkıntılar var et beni gibi.bir iki tane.siğil mi hemeroid mi bilmiyorum.1 ay sonra kontrole gidip onları da göstericem.inşallah siğil değil.herşey düzelecek.dua etmekten başka bir şey gelmiyo içimden.bi çörek otuna başladım.acayip bişey.çekilmemişi var elimde.boğazımı yakıyor.immuneksi falan tavsiye etmedi.şimdilik gelişmeler bu.

benim doktor bunlar devamlı tekrarlar ama 4 ay sonra ama 5 yıl sonra sadece bağışıklığı güçlü tut dedi aşıyı bile 26 yaşa kadar bakirelere yapılıyo diye önermedi.değiştirmeyi düşündüm doktoru ama eşim herbiri farklı şey söyler kobay olurum korkusuna razı olmadı son kontrolden sonra değiştiricem araştırıyorum bakalım...

şimdi eşimiz taşıyıcıysa bile buşekilde ilişkiye devammı edicez nasılsa tekrarlar diye.nasılsa tekrarlar diye bişey yokki hiç tekrar etmeyen insanlarda var.

bana dermatolog erkeklerde daha sık tekrarlandığını söylemişti bayanlar bu konuda daha şanslı demişti. bizde 5-6 aydır çok şükür yok. eşimde de ilk bekarken çıkmış zaten sonra 1.5 yıl sonra biz evliyken yine çıktı...bir daha da allah korusun inşallah hepimizi.

X