Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Iyiyim canim bu gun dr geldim hersey iyi ocak 16 randevu verdi saat 10 da dikis 14+2 gunluk oluyor kizimda da 14 te atmisti
Sen nasilsin nasil gidiyor neler yapiyororsun
Cok sevindim senin adina canim , bende iyiyim doktorun verdigi adet duzenleyici kullaniyorum 14 gundur adet olmadan gecti şukur:)

Merhabalar 17.Haftama girdiğimde Afp testinde açık spina bfida çıkti detayli ultrasonda kontrol edildi herhangi bir rahatsizlik gorulmedi rahim agzinin 22.77mm oldugunu dedi ve ilk gebelik oldugu icin serklaj onermedi riskleride olabiliyor dedi.
Haftada 1Proluton depot igne verdi.
Gunde 3kere progestan fitil kullaniyorum.
Gunde 2kez Magnezyum.
150Mg Ekoprin ve VicirumD3 vitamin kullaniyorum.
Cok yorulmanida istemiyorum sureklide yatmanida istemiyorum dedi doktor bundan sonra 2Haftada bir kontrole çağırdı.
Böyle durumda karsilasipda gunune kadar saglikli gebelik yasayan oldumu yada neler yapmaliyim.
Merhabalar şuan 25.Haftamdayim ve Rahim Agzim en son 33.80mm ölçüldü.
Ayda bir kontrole çağırdı ve şeker yükleme testim temiz çıktı Bu ilaclara ek Kril Balik yağı ve Mom vital plus takviyesi verildi bunlari kullaniyorum.
Birde kan basinci dirayeti varmis bende bu durumu yaşayan oldumu 30.haftadan sonra belki sıkıntı yaşayabiliriz dedi Tansiyonumu takip ediyorum Bebek Haftasiyla gayet uyumlu gidiyor.
Cok uzun sure ayakta kalicak islerde bulunmuyorum genellikle uzaniyorum.
Bazen bebegin bulundugu yer karnimda tek tarafli sertlesiyor bazende yurur ederken bacagimi kaldirirken rahmimde agri oluyor.
Sizce bunlar birer riskmi bu durumlari yasayan varmi.

Merhabalar şuan 25.Haftamdayim ve Rahim Agzim en son 33.80mm ölçüldü.
Ayda bir kontrole çağırdı ve şeker yükleme testim temiz çıktı Bu ilaclara ek Kril Balik yağı ve Mom vital plus takviyesi verildi bunlari kullaniyorum.
Birde kan basinci dirayeti varmis bende bu durumu yaşayan oldumu 30.haftadan sonra belki sıkıntı yaşayabiliriz dedi Tansiyonumu takip ediyorum Bebek Haftasiyla gayet uyumlu gidiyor.
Cok uzun sure ayakta kalicak islerde bulunmuyorum genellikle uzaniyorum.
Bazen bebegin bulundugu yer karnimda tek tarafli sertlesiyor bazende yurur ederken bacagimi kaldirirken rahmimde agri oluyor.
Sizce bunlar birer riskmi bu durumlari yasayan varmi.
Bebeğin tek taraflı toplanıp sertleşmesi kasılma oluyor sanrım magnezyum filan vermedi ayrıca dr gerçi drum bana geçenki kontrolde günde 3 defaya kadar norml demşti düzensizse sorun olmaz demişti. Aramızda iki hafta var sanrm sennle. Rahim ağzı boyunda gayet iyi bence. Çok stres yapma sağlıkla gelsin bebişin zamnnda inşallh

Bebeğin tek taraflı toplanıp sertleşmesi kasılma oluyor sanrım magnezyum filan vermedi ayrıca dr gerçi drum bana geçenki kontrolde günde 3 defaya kadar norml demşti düzensizse sorun olmaz demişti. Aramızda iki hafta var sanrm sennle. Rahim ağzı boyunda gayet iyi bence. Çok stres yapma sağlıkla gelsin bebişin zamnnda inşallh
Olabildiğince stres yapmamaya çalışıyorum zaten inşallah vaktinde sağ sağlim gelirler.
Her daim olmuyor toplanıp sertleşmesi inş sıkıntı çıkarmaz.

Olabildiğince stres yapmamaya çalışıyorum zaten inşallah vaktinde sağ sağlim gelirler.
Her daim olmuyor toplanıp sertleşmesi inş sıkıntı çıkarmaz.
İnşallah canım. Mesela benimde rahim boyum çok iyi çıktı ama hunileşme çok dedi drum artık gerisi Allaha kalmış tüm tedbirlermzi alıyoruz.

Bende geldim aranıza :KK43: hamileliğimin 21.haftasında ansızın suyum geldi tamamen hastaneye gidinceye kadarda açılmam olmuş. Suni sancı verdiler doğum yaptım. Meleğimi kaybettim. Enfeksiyondan dolayı dedi doktor. İlk hamileliğim dış gebelikti kürtaj oldum. Bu seferde böyle oldu. Cahillikten bilemedim bel ağrım vardı meğer doğum sancısıymış bilememişim.

C
Bende geldim aranıza :KK43: hamileliğimin 21.haftasında ansızın suyum geldi tamamen hastaneye gidinceye kadarda açılmam olmuş. Suni sancı verdiler doğum yaptım. Meleğimi kaybettim. Enfeksiyondan dolayı dedi doktor. İlk hamileliğim dış gebelikti kürtaj oldum. Bu seferde böyle oldu. Cahillikten bilemedim bel ağrım vardı meğer doğum sancısıymış bilememişim.
canim hoş geldin basın sağolsun tekrardan allah bidaha böyle biseyi yasatmasin

30 haftalık Doğum yaptım küvozde 43 gün kaldı oğlum .entübeydi mideden beslendi çıkınca fizik tedavi aldık..nörolojide 2 yol boyunca takip edildi . Zor günler .. allAh evladını küvözde bekleyen herkesin yardımcısı olsun.ama asıl zorluğu kucağınıza aldığınızda başlıyor . Doktor ve hastane görmek istemiyorsunuz artık .şuan 3 yaşında oğlum ..
şimdiki durumunu atıyorum

30 haftalık Doğum yaptım küvozde 43 gün kaldı oğlum .entübeydi mideden beslendi çıkınca fizik tedavi aldık..nörolojide 2 yol boyunca takip edildi . Zor günler .. allAh evladını küvözde bekleyen herkesin yardımcısı olsun.ama asıl zorluğu kucağınıza aldığınızda başlıyor . Doktor ve hastane görmek istemiyorsunuz artık .şuan 3 yaşında oğlum ..
şimdiki durumunu atıyorum

Maşallah ona Allah sağlık versin bütün çocuklara. Bizlerede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Bizimşe aynı şeyi yaşayanlar ne olur umut olun banada. Ben nasıl atlatıcam beni neler bekliyor bilmiyorım. Şu anda yaptığım tek şey ağlamak:KK43:
Kontrolümüz 2 ocakta. Bakalım doktor neler söylicek. Ondan sonra memleketime gidicem inşaallah. Annem bana iyi gelicek.
Daha sonrasında ne yapıcam bilmiyorum. Ama ben oğluma öyle alışmışım ki onsuz hayatın bu kadar anlamsız olucağını bilemedim:KK43:

Bizimşe aynı şeyi yaşayanlar ne olur umut olun banada. Ben nasıl atlatıcam beni neler bekliyor bilmiyorım. Şu anda yaptığım tek şey ağlamak:KK43:
Kontrolümüz 2 ocakta. Bakalım doktor neler söylicek. Ondan sonra memleketime gidicem inşaallah. Annem bana iyi gelicek.
Daha sonrasında ne yapıcam bilmiyorum. Ama ben oğluma öyle alışmışım ki onsuz hayatın bu kadar anlamsız olucağını bilemedim:KK43:
İnşallah rabbimin izniyle bir an önce atlatacaksın ..gör bak sen bile şaşıracaksın nasıl geçtiğine . Zaman herşeyin ilacıdır derler .yeniden yavrun olacak sapasağlam kucaklayacaksın inşallah . Hiçbir acı sonsuza dek sürmez . Dua edeceğim senşn için

İnşallah rabbimin izniyle bir an önce atlatacaksın ..gör bak sen bile şaşıracaksın nasıl geçtiğine . Zaman herşeyin ilacıdır derler .yeniden yavrun olacak sapasağlam kucaklayacaksın inşallah . Hiçbir acı sonsuza dek sürmez . Dua edeceğim senşn için
İnşaallah hayırlısıyla nasip olur birgün. İnsan farkında olmadan hayal kuruyor :KK43: alışıyor karnındaki cana bağlanıyor.
Sizde mi yaşadınız aynı şeyleri :KK43:

Merhaba bende 10 aralık günü 18 haftalıkken erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim. Plasentadan patoloji yapildi ama sonuçlar temiz çıktı. Ilk 5 ay zaten riskli geçiyor bu tarz şeyler olabiliyor dendi. 2 ay ara verelim sonra tekrar deneme yapabilirsin dedi doktorum . Baska bişey denmedi bana. Şubat ayında rahim filmi cektirmistim ama rahimde problem olsa çıkmazmiydi sizce.

X