Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Merhaba arkadaşlar Nisan başında göğüs kanseri teşhisi konuldu.. Önce ameliyat dendi hastaneye yattım bu sefer ameliyattan vazgeçildi kemoterapi verilecek..kitle büyük önce kemoterapi ile küçültecekler sonra ameliyat edeceğiz dediler.. Bu Cuma ilk kemoterapiyi alıcam..
Ailede hiç kanser hastası yok..
42 yaşımdayım 2evladım var daha çok küçükler kızım 12 oğlum 6yaşında...sağlam durmaya çalışıyorum ama ah işte aması var..bana kemoterapi ile ve sürecle ilgili destek ve bilgi verirseniz çok sevinirim..
Canım Merhaba. Hoşgeldin. Keşke hiç birimiz burada olmasaydik ama demek böyle olacakmış. Seninle aynı tarihlerde teşhis konulmuş. Benimde 21 martta teşhis konuldu. 2 nisanda ameliyat oldum. Ben hala kabusta gibiyim

Lütfen biraz detay yazar mısın . Koltuk altında lenflerde sorun var mi ?
Ben ilk kemoterapiyi geçen hafta aldım. Korkma bir tanem
Ağlayarak girdim ama merak etme. Kötü değil. Bir kaç gün halsizlik ve mide bulantısı olacak. Sonra geçecek. Tabiki saçlarımiz kaş kirpik dökülecekmis. Ben saçımi kazittim. Sanırım bir süre sonra dökülecek. Sevgimi gönderiyorum. Lütfen hep yaz

Canım kızım Bugün ozon terapi sordum. Ama bir onkologdan daha görüş alacağım. Ayrıca annene radyoterapi yapılması gerekmiyor mu ? Acaba annenin enfeksiyon durumu geçince İstanbul a gelseniz burada maltepe üniversitesinde benim dr um ve özellikle genel cerrahim bir görse iyi olur diye düşünüyorum. Ben istanbuldayim. Annenin göğüs kemiğinden başka yerinde metastaz var mı canım.
Ben burada annenden çok daha ileri durumda 2 bayan hasta ile görüştüm çok iyiler. Benim genel cerrahim Abut Kebudi ve meme kanseri cerrahisi konusunda bir numara. Isterseniz oradan kendisine telefon edin. Annenin durumunu anlatin. Bakalim ne diyecek. Ben özelden dr un numarasini istersen sana veririm. Öpüyorum canım benim.

Merhaba ablacim..
Onkologa danistikdan sonra banada haber et ablacim ozon terapisini olmazsa bizde burdan soralim..
Kemoterapilerden sonra buyk bir ihtimal radyoterapide gorur dediler ablacim. 4 kemoterapiden snra bakicaklarmiş tumor istenildigi gibi kuculdumu diye sanirsam ozaman daha net bilgi verebilirim sana..
Simdi enfeksionu gecmis yarin hastaneden cikaracagiz ama pazartesi ikinci kemoterapi baslicak ablacim nasil gelicezki doktorlar izin vermez ucakla ucmasina sanirsam.
Ama sen yinede bana ozelden yaz ablacim doktorun numarasini. Olurda bizim doktorumuz izin verirse ucmasina geliriz tabi neden olmasin... Tam telefon ve adres yaz ablam ozelden..
Annemin suan icin gogs yerlerinde var yani gogs kafesinde. Heryerine baktilar Baska bir organa simdilk allahima sukur sicramamis.
Ama ablacim kemoterapiden sonra metastazlar sicrarmi ?

Sevgilerimi sunuyorum ablacim sendende hep iyi haberlerini bekliyorum opuyorum

Arkadaşlar, hepinize merhaba. Sormak istediğim bir sorum var. Umarım benzer olay yaşayan vardır da bir cevap bulabilirim.
2009 yılında meme ca geçirdim. Ameliyat, kemoterapi, radyoterapi derken aynı yıl Eylül ayında Zoladex ve Tamoxifen kullanmaya başladım. 25 ay Zoladex, 5 yıl da Tamoxifen kullandım. 2011 yılının Eylül ayında son Zoladex iğnemi olmuştum. Tam 3,5 yıl sonra geçen hafta içinde adet gördüm. Yani evet görme ihtimalim olduğunu biliyordum da bunun bu kadar yıl sonra ve bu kadar yoğun olması beni hem çok şaşırttı hem de evhamlandırdı. Henüz doktora gitmedim, bitmesini bekliyorum. Sizlerden de benzer bir şey yaşayan, bu konuda bana bilgi verebilecek olan var mı? Bu kanamanın adet kanaması olma ihtimalini düşünmeden edemiyorum. Evet tüm belirtiler uyuyor ama çok yoğun oluyor ve ister istemez aklıma başka şeyler geliyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

oncelikle gecmis olsun bu konuda bilgim yok ama forumda ilaclardan dolayi menopozo giren arkadaslar var..ilaclari biraktiginiz icin regli olmussunuzdur siz zor olan kismi atlatmissiniz icinizi ferah tutun

sevgili rosenoire annemin hormon reseptorleriyle ilgili bisey yazmiyor patoloji sonucunda aslinda cok detayli bakmaya korkuyorum avrupa yakasinda iyi bir onkolog bulup biran once tedavisini baslatmak istiyoruz sizin veya forumdaki diger arkadaslarin tavsiye edecegi doktor olursa cok sevinirim

sevgili rosenoire annemin hormon reseptorleriyle ilgili bisey yazmiyor patoloji sonucunda aslinda cok detayli bakmaya korkuyorum avrupa yakasinda iyi bir onkolog bulup biran once tedavisini baslatmak istiyoruz sizin veya forumdaki diger arkadaslarin tavsiye edecegi doktor olursa cok sevinirim
Canım Merhaba. Ben maltepe üniversitesiinde tedavi görüyorum. Onkolog iyi ama çok hastası var. Hastalari memnun. Ben henüz yeniyim. O nedenle çok kesin bir şey diyemiyorum. Ben genel cerrahimdan çok memnunum. Hormon reseptorleri ameliyat sonrası patoloji raporunda yazar.

Merhaba ablacim..
Onkologa danistikdan sonra banada haber et ablacim ozon terapisini olmazsa bizde burdan soralim..
Kemoterapilerden sonra buyk bir ihtimal radyoterapide gorur dediler ablacim. 4 kemoterapiden snra bakicaklarmiş tumor istenildigi gibi kuculdumu diye sanirsam ozaman daha net bilgi verebilirim sana..
Simdi enfeksionu gecmis yarin hastaneden cikaracagiz ama pazartesi ikinci kemoterapi baslicak ablacim nasil gelicezki doktorlar izin vermez ucakla ucmasina sanirsam.
Ama sen yinede bana ozelden yaz ablacim doktorun numarasini. Olurda bizim doktorumuz izin verirse ucmasina geliriz tabi neden olmasin... Tam telefon ve adres yaz ablam ozelden..
Annemin suan icin gogs yerlerinde var yani gogs kafesinde. Heryerine baktilar Baska bir organa simdilk allahima sukur sicramamis.
Ama ablacim kemoterapiden sonra metastazlar sicrarmi ?

Sevgilerimi sunuyorum ablacim sendende hep iyi haberlerini bekliyorum opuyorum
Canım Merhaba. Annenin iyi olmasına çok sevindim. Annen için özel olarak ayrıca bizler içinde dua etmiştim. Gerçekten çok sevindim. Kemoterapi metastaz olmasın diye yapılıyor. Annende radyoterapi yapilacak olmasi çok iyi. Tümör iyice küçülecek. Ben dr un telefon ve adresini sana özelden yazacağım. En azından telefon edip bir fikir alın derim. Sevgimle öpüyorum. Haberlerinu bekliyorum özelden yazmayı beceremedim. Buradan yazıyorum. Maltepe Üniversitesi ana bilim dalı başkanı Abut Kebudi
0532 267 0260

Son düzenleme:
merhaba hormonlarla ilgili bisey goremedim ama vaskuler invazyon var yaziyor buda beni korkuttu sizin patoloji sonucunuz nasil?avrupa yakasinda iyi bi onkolog ariyoruz acibadem ileri tarihe gun veriyor fporance nightingale ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen yazsin..fiyatlari nasil..ozon tedavisi ve akupunktur icin ne dusunuyorsunuz?lutfen bildlklerimizi paylasalim zor zamanlar geciriyoruz birbirimize destek olalim sevgilerimle

merhaba hormonlarla ilgili bisey goremedim ama vaskuler invazyon var yaziyor buda beni korkuttu sizin patoloji sonucunuz nasil?avrupa yakasinda iyi bi onkolog ariyoruz acibadem ileri tarihe gun veriyor fporance nightingale ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen yazsin..fiyatlari nasil..ozon tedavisi ve akupunktur icin ne dusunuyorsunuz?lutfen bildlklerimizi paylasalim zor zamanlar geciriyoruz birbirimize destek olalim sevgilerimle
Merhaba canım. Vasküler invazyon derken lenfatik vaskuler invazyon mu ? Bende de yaziyor. Ben onu hocaya sordum . O su an risk değil dedi. İIerde bir sorun olursa tedavi ona gore yapilacak dedi. Annenin lenflerinde birsey var mıydı. Patoloji de evre kac yazıyor.
Kemoterapiye gelince once mide icin az serum veriliyor. SoNra ilaca geçiliyor. Toplamda 3 saat sürüyor. Korkulacak bişey yok. Biraz halsizlik oluyor mide icin ayrica 3 günlük hap veriliyor. 5 gun istah olmuyor. Uyku oluyor. Sonra düzeliyorsun. Bende cok korkuyordum. Saclar sanirim ikinci kürde dökülüyor. Ozon tedavisi dr sordum. Kan değerlerini düşürür daha sonra dedi.
Annen korkmasin birtanem. Bende korkuyorum ama güçlü olmak zorundayız. Öpüyorum sevgiyle.

Yeniden merhaba arkadaşlar. Arada gelip yazdıklarınızı okuyorum. Hepinize acil şifalar dilerim.
Söz ettiğim gibi benim tedavim biteli 5,5 yıl oldu. Zor bir süreçti, ailem de ben de kötü günler geçirdik. Başa gelince anlaşılıyor bazı şeyler. Tedavi sürecinde olan arkadaşlara bazı önerilerim olacak izninizle:
*Lütfen internette araştırma yapmayın. Oradaki bilgilerin doğruluğundan emin olamazsınız çünkü. Ben ne zaman bir hastalıktan şüphelenip nette araştırma yapsam tüm belirtileri buluyordum kendimde ve sonunda öyle bir dağılıyordum ki toparlanmak çok uzun zaman alıyordu. En doğrusunu her zaman doktorunuz bilir. Lütfen doktorunuza güvenin, başkalarına değil.
*Gününüzün büyük kısmını hastalığınızla ilgili konuşarak, birilerine anlatarak geçiriyorsanız lütfen bundan da vazgeçin. İnanın paylaşmak iyi gelmiyor. Önce rahatlıyormuş gibi hissediyorsunuz ama akıl vereniniz çok olunca kafanız karışıyor. Sonuçta hiçbirimiz bu konuda otorite değiliz.
*Tedavi süresince alternatif tıp yerine bilimsel gerçekliği kanıtlanmış yöntemlerden yararlanın. Örneğin kan değerlerinizi yükseltmek için pekmez içmek yerine temiz havada uzun yürüyüşler yapın. Hem rahatlatır hem de boş yere kilo almazsınız.
*Şekerli yiyeceklerden uzak durup sağlıklı beslenmeye çalışın.
*Radyoterapi ve kemoterapi sırasında bol bol su için.
*Keyif aldığınız aktiviteleri yapın. Okuyun, gezin, el işi yapın örneğin.
*Canınız ağlamak isterse ağlayın. Unutmayın, kimseye güçlü görünmek zorunda değilsiniz. Çok kasarsanız kendinizi başka rahatsızlıklara davetiye çıkarırsınız. Tecrübeyle sabittir.
Sevgi ve sağlıkla kalın.

yazdiklarinizda cok haklisiniz internete ve cevremizdeki insanlara sorunca kafamiz karisiyor.yuruyus yapmak cok mantikli ama halsizlik olmuyomu veya enfeksiyon riski..bu arada lutfen lenflerle ilgili bisey soylesin dr tamamini aldik dedi yani 8lenf vardi tamamini aldik dedi acaba lenf dugumu mu oluyor ? cumartesi gunu ilk kez onkologla gorusurucez f.nightingale de fiyatlari bizi asarmi bilgisi olan varmi? birde ameliyattan ne kadar sure sonra kemoterapi baslandi

yazdiklarinizda cok haklisiniz internete ve cevremizdeki insanlara sorunca kafamiz karisiyor.yuruyus yapmak cok mantikli ama halsizlik olmuyomu veya enfeksiyon riski..bu arada lutfen lenflerle ilgili bisey soylesin dr tamamini aldik dedi yani 8lenf vardi tamamini aldik dedi acaba lenf dugumu mu oluyor ? cumartesi gunu ilk kez onkologla gorusurucez f.nightingale de fiyatlari bizi asarmi bilgisi olan varmi? birde ameliyattan ne kadar sure sonra kemoterapi baslandi

Yürüyüşlerinizi kendinizi yormadan ve keyif alarak yapın. Zaten kemoterapinin ilk beş günü kolunuzu kaldıracak haliniz olmuyor. Ama sonraki günlerde gayet normal oluyordum ben.
Enfeksiyona gelince, kapalı, havasız ve kalabalık yerlerden uzak durup (sinema, tiyatro vb) doğada olunca bence risk yok. Tabii üşümeden, terlemeden, terleyip soğumadan. Bir de hastane ve benzeri yerlerde maske takın. Ev ziyaretlerinden azıcık uzak durun. Malum insanlar gripken hasta ziyaretine gidecek kadar duyarsız olabiliyorlar.
Lenfler konusunda doktorum bana da çok açıklama yapmamıştı. İki lenfin alındı demişti sadece. Lenfin alındığı kola iyi bakmak gerek. Çok iyi koruyun, yasak olan şeyleri ciddiye alın. Ben iyileştiğimi, artık dikkat etmeme gerek olmadığını düşünüyordum ama 3 ay önce lenf ödem oldum. Kolum davul gibi şişti ve çok korktum. Şimdi daha temkinliyim.
Ben kemoterapiden önce radyoterapi aldım. Nedense öyle uygun gördü doktorlar. Ocak sonunda ameliyat oldum, Mart başında radyoterapi aldım, Haziranda da kemoterapi.

cevabiniz icin cok tesekkur ederim.hayirlisi ile annemin tedavisi bi baslasa sonrasinda kendini iyi hissetmesi icin elimizden geleni yapariz kolu ile ilgili tavsiyelerinizi ileticem kendinize iyi bakin

Canım Merhaba. Hoşgeldin. Keşke hiç birimiz burada olmasaydik ama demek böyle olacakmış. Seninle aynı tarihlerde teşhis konulmuş. Benimde 21 martta teşhis konuldu. 2 nisanda ameliyat oldum. Ben hala kabusta gibiyim

Lütfen biraz detay yazar mısın . Koltuk altında lenflerde sorun var mi ?
Ben ilk kemoterapiyi geçen hafta aldım. Korkma bir tanem
Ağlayarak girdim ama merak etme. Kötü değil. Bir kaç gün halsizlik ve mide bulantısı olacak. Sonra geçecek. Tabiki saçlarımiz kaş kirpik dökülecekmis. Ben saçımi kazittim. Sanırım bir süre sonra dökülecek. Sevgimi gönderiyorum. Lütfen hep yaz
İlk kemoterapimi aldım..Ara ara iyi kötü arası gidip geliyorum.. Metastaz görülmedi şükür..
Desteğiniz için teşekkür ederim.. Yazarım şu an kader arkadaşımız..

Tekrar merhaba, 2. İlaç ( kemoterapi yerine ilaç diyorum) tedavisini aldım. Ilki 4 saati bulmuşken bu defa 1.5 saat sürdü. Hızlı ve sorunsuz oldu. Herhalde herkes için öyle Olmalı ki ilkinde kalabalık ve çok ilgili olan hemşireler bu defa ortada görünmediler. Ilaçtan sonraki günlerde koku hassasiyetim fazlaydı. Bulantı ve uyku hali olmadı. Ilkinden farklı olarak bu defa KABIZLIK sorunum oldu. 5. Gün ilaç yardımıyla tuvalete çıkabildim. Aradığımda hemşire telâşlandı 3 gün tuvalete çıkmama ve 38 derece ateş konusunda uyarmıştı. Hemen laksatif almamı, olmazsa lavman yaptırmamı söyledi. Şimdi normale döndüm. Ayrıca Fish testi sonucu da negatif çıktı. Bu hastalıklı Hücrelerin saldırgan olmadığı anlamına geliyormuş.
Ilacın 3. Günü yolculuk Yaptım. 2 saat şehirlerarası Otobüste çok rahatsızdım. Otobüste küçük çocuk vardı 2 yaşın altına ağızdan verilen bir aşı bizim için çok tehlikeliymiş, bu nedenle maskemi ve gözlüğümü hiç çıkarmadım. Havasızlıktan ve sarsıntıdan bulantı oldu.
Saçımı ikinci ilaçtan 4-5 gün önce hem ustura kesebilir hem de evdekilerin ve benim psikolojimiz bozulmasın diye 1 numara kestirdim. Fakat aslında SIFIR olmalıymış. Bu halde dökülmesi çok pis oluyor. Kısacık kıllar sakal traşı olmuş gibi saçılıyor. Neyse ki bir spor boyunluğunu kafama geçirdim dökülmeyi tutuyor.

Son düzenleme:
bence kanser taraması konusunda..alman doktorları pek önemseyerek ve ciddiye almayarak bakıyorlar..ama bu konuda türkiyedekei doktorlar daha detaylı kontrol ediyorlar..

X