Sivilceli Ciltler Sivilcelerime çözüm arıyorum?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

zencefil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
53
0
42
slm arkadaşlar benim cildimde önceden sivilce olmazdı şimdi yanaklarımda kulaklarıma yakınyerlerde sivilce çıkmaya başladı önceden 1-2 taneydi şimdi çoğaldığını düşünüyorum ve cildime tamamen sivilcenin yayılmasından korkuyorum :bbo:bunun hakkında önerebileceğiniz şeyler olursa bekliyorum.teşekkürler

pudra işe yarıyormu yani nasıl kullanıyorsun hergünmü pudradan önce veya sonra başka bişey kullanıyormusun

arkadaşlar geçen gün burda sivilce ve sivilce izleri için hatta çıkmasını engellemek için bepanten (böyle mi yazılıyordu bu? hahahahahaha) neyse anlarsın, ondan önermişlerdi...haberin olsun

bu kremin sivilceye iyi geldiğini okudum yarın alacağım bakalım bi deneyeyim belkim iyi gelir

yaşın kaç bilmiyorum ama ergenlik dönemimde çıkmayan sivilceler tamda senin anlatığın bölgede 25 yaşımda çıktı ve 1-1,5 sene o sivilcelerle dolaştım...hiçbir müdahale yapmamıştım...

çok şükür ki geçti ve iz falanda kalmadı...

geçmiş olsun...

Canım bence önce bir doktora görün, sivilcelerinin neden cıktığını anla...
Daha sonra cilt tipine göre bakım yap cildine ve sağlıklı beslen bol bol su iç...

bende ergenlik döneminde hiç sivilce çıkarmadım ama bir aydır benim de aynı bölgede kulağıma yakın bölgemde tam yanağımda değil ama küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı..ama sadece sağ tarafımda..hiç bir müdahale yapmadım sadece bol bol su tükettim ve geçti sayılırlar..çok da fazla kafaya takmadım ve sıcaktandır deyip geçiştirdim cnm send etakma o bölgede geçmesi kolay olur bence..hiç birşeyde sürme bence ve kurcalama da..

muhtemelen cinsiyet hormonlarindaki dengesizlikten meydana geldi.bir jinekoloktan yada dermatologdan tedavi alsan daha iyi.pudra-kapatici vs sadece cildinin daha çok yağlanmasina ve tikanmasina neden olur.hiç kullanma.fazla alkol içermeyen bir tonikle sabah-akşam yikamani tavsiye ederim.kandaki androjen-östrojen yada testesteron seviyeleri değiştiginde yanak çveresinde sivilcelenmeler artar.bunun içinde hormonlari ölçtürmek lazim.

BUNUN DIŞINDA BOL BOL SU TÜKET
ÇİNKO-DEMİR-C VE A VİTAMİNİ YİÖNÜNDEN ZENGİN BESLENMEYE DİKKAT ET.
ASLA MAKYAJLA UYUMA
KAPATICILARDAN NE TÜRLÜ OLURSA OLSUN UZAK DUR
KİL MASKESİ HAFTASA BİR UYUGULAYABİLİRSİN...

Son düzenleme:
Kızlar için Sivilceli Cilt Bakımı

Pudra ve allıktan uzak durun. Cildinde çabuk sivilce oluşanlar makyaj yapmaktan vazgeçmeli. Tabii biraz rimel ve bir parça ruja değil sözümüz. Herşeyden önce, hijyenik nedenlerle allık ve pudra kullanmaktan vazgeçmeli. Zaten aşırı salgılanan yağ ile dolmuş gözenekler, makyaj malzemeleri kullanılınca iyice tıkanıyor. Bunun yanında, estetik bir neden de var. Makyaj, kusurları gizlemek yerine çoğu kez daha da belirginleştiriyor.

Az yağlı bir fondöten seçin. Makyajsız yapamayanlar hafif bir fondöten kullanabilir. Ancak, yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş, siyah nokta oluşumuna neden olmayan (gözeneklerde birikecek madde içermeyen) bir malzeme seçilmeli.ama asıl önerim hiç kullanmamak kapatıcıları

Akne yanında aşırı kıllanmadan da şikayet eden genç kızlar, antiandrojen hormonlar içeren doğum kontrol haplarından faydalanabilir. Ancak bu hapların 16 yaşın altındakilerin alınması sakıncalı olacaktır ve dr tavsiyesi olmadan almayın bu ilaçalr meme kanseri riskini artırır.

benimde cildimde böyle sivilce değilde kırmızı kabarcıklar oluştu. 3 gün oldu gitmiyo.sir ağdadan sonra yüzüme yoğun bi şekilde silverdin sürdü kuaför ondan mı oldu ben geçsin diye bepanthen sürdüm ondan mı oldu geceleri yatarken kaınca yağı yumurtası sürdüm ondan mı oldu neden oldu bilmiyorum ama çoookkk kötü ya yanaklarım pütür pütür hiç böyle değildi yüzüm

Kızlar için Sivilceli Cilt Bakımı

Pudra ve allıktan uzak durun. Cildinde çabuk sivilce oluşanlar makyaj yapmaktan vazgeçmeli. Tabii biraz rimel ve bir parça ruja değil sözümüz. Herşeyden önce, hijyenik nedenlerle allık ve pudra kullanmaktan vazgeçmeli. Zaten aşırı salgılanan yağ ile dolmuş gözenekler, makyaj malzemeleri kullanılınca iyice tıkanıyor. Bunun yanında, estetik bir neden de var. Makyaj, kusurları gizlemek yerine çoğu kez daha da belirginleştiriyor.

Az yağlı bir fondöten seçin. Makyajsız yapamayanlar hafif bir fondöten kullanabilir. Ancak, yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş, siyah nokta oluşumuna neden olmayan (gözeneklerde birikecek madde içermeyen) bir malzeme seçilmeli.ama asıl önerim hiç kullanmamak kapatıcıları

Akne yanında aşırı kıllanmadan da şikayet eden genç kızlar, antiandrojen hormonlar içeren doğum kontrol haplarından faydalanabilir. Ancak bu hapların 16 yaşın altındakilerin alınması sakıncalı olacaktır ve dr tavsiyesi olmadan almayın bu ilaçalr meme kanseri riskini artırır.

doğum kontrol hapının kıllanma yaptığını duydum ben:S

bu kremin sivilceye iyi geldiğini okudum yarın alacağım bakalım bi deneyeyim belkim iyi gelir

canım, ben bu kremi kullanmadım, zaten sivilce problemim de yok..sadece çok övmüşlerdi hem de bir çok kişi..ben de görmüşken konunu yazayım dedim....bilmiyorum yani.diğer yorumlardan da çekindim açıkcası...en güzeli doktora görün bakalım

linki de vereyim sana,bir incele istersen, belki görmüşsündür ama

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=215399

Son düzenleme:
teşekkür ederim arkadaşlar ben sizi dinliyorum hafta içi doktora gitmeye çalışacağım sağolun

doğum kontrol hapları aslında anti-androjen içeriklidir aksine kıl yapacak hormonları baskılar.ama bazı bünyelerde kıllanma yaptıgı doğru.dr tavsiyesiyle yan etkielri en az olan kullanılmalı ve kesinlşikle kendi başına alınmaması gerek ilaçlar.meme kanseri riskini tetiklerler...AMAN DİKKAT

ne zmandır yazmak istiyodum ben, yazını okuyunca aklıma geldi. ısırgan sivilce ve sivilce izlerinde mucize yaratıyo diyebileceği kadar çabuk geçirdi kızkardeşimin yüzündeki sivilce ve kırmızı lekeleri.
bence siz de deneyin, hem bitkisel hemde üç günde filan belirgin bi şekilde azaldı izler, sivilceler filanhihoyyyt

X