2011 Ekim Anneleri

Canım bende Chicco nun salıncağı var, pille çalışıyor. Müziğide var. Yemek yaparken, yemek yerken koyuyorum ona baya oyalıyor. Uyuyor genellikle içinde. Ama ne kadar bilmiyorum. Hediye geldi bize. İşime çok yarıyor ama, tavsiye ederim.
Telefondan ve pcden koruyamıyorum bebişimi maalesef. İnşallah birşey yapmaz. Evde o kadar çok insan var ki engelleyemiyorum artık.

kendılıgınden sallanmıyor ama evde kızımla alakalı en cok kullandıgım sey dıyebılırım..adını bılmıyorum altında kızak gıbı oval 2 demır var ortasında yatılacak yerı ..ustune yatırıyorum hmen ayaklarımın onune koyuyorum butun gun ayagımla sallıyorum...bu sayede oturdgum yerde yorulmamıs oluyorum kızımla ugrasırkn..genelde uyuyorrr oluyo ustunde..

bu pc ve tel le alakalıda gecende kanal 7 de sabahları dr. ferudun kunak shovv dıye bır salık programı va bılırsın..adam elınde radyasyon ölcen bır aletle bı tv ye yaklastı alet bas bas bagırmaya basladı(en az 2 mt olmalıymıs arada cıdden de 2 mt ılerı gıdınce ustunde belıren rakamlar normale dönmustu..bırde tele yaklastırdı yıne aynı...ınanılmz radyasyon var yan pc de tv de ve tel de..tv den uzak tutuyorum telı kızımla aynı odaya koymuyoum ama pc ye her halukarda yakınızz neyazıkkı..:KK43:

ana kucagıymıs adı sımdı neten baktım da ..sıddetle tavsıye ederım..elım ayagım ..

Canım ben fisher price akvaryum salıncak kullanıyorum inanılmaz memnunum kurtarıcım diyebilirim yan ve dik sallanıyor sen kapatana kadar kurmalı değil yani dönencesi var ışıklı 3 çeşit ışık yanıyor müzikleri var anne karnındaki sesler var Arhan su sesine bayılıyo :) kesinlikle tavsiye ederim.
ne bilgisayardan ne de telefondan koruyamıyorum malesef :KK43: inşallah bir zararı olmaz.
kızlar çok teşekkür ederim cevaplar için bir an önce sallanan bir şey almam lazım önerilerinizi inceliycem yoksa bu oğlan sırayla hepimizi dikiyor başına küçük adam hep pış pış istiyor yakında orhan buzukinin türkülerine de alışacak işlemiyecek o zaman kendi pış pış sesimi kayda alıp dinetiyim diye düşünüyorum pış pış da pış pış insanda hal kalmıyo :))
MEltemmmmmmm resimdeki Gülfem Rana mı yoksaaaaaaaaaa
aynı soru benim de aklımdan geçti bu gün ama sormak sana kısmetmiş :)
selam kızlarrr...bugün eşimle evde dipli bucaklı bi temizlik yaptık ,yorgun düştük ,bilgisayarı açmaya fırsatım bile olmadı ,temizlik ,elvin yemek üçgeninde koşturup durdum ,6-8 arasıda ailecek uyuduk hafifledik ,şimdide çay içiyoruz :KK9:

ya kızlar benim kız 2 aylık oldu ama hala şaşı bakıyoo ,bazen normalde bakıyo ama çoğunlukla şaşı:26:acaba normalmi??? gerçi eşimde şaşı doğmuş ,sonradan gözlükle falan düelmiş ,ne zaman dr a götürsem acaba ,bide artık lazerle neyin halloluyo dimi ,henüz araştırmaya başlamadım ...ayy öylede tatlı bakıyokii ..:KK16::KK16:
ohh özendim birden ailecek uyuduk kısmına maşallah allah uyku saadetinizi bozmasın sıkça tekrarlarını diliyorum
şaşılık genelde çok çocuk ta olur ama sürekli değil sizinki sürekliyse götür bir doktora için rahat etsin siraç ta bazen kaydırıveriyor gözlerini ama bir kaç saniye sonra hemen düzeliyor ama bu göz muayenesi için 3 aya kadar bekliyorlar bildiğim kadarıyla doktor öyle söylemişti yoktur bir şey annesi dünyayı daha tam algılayamadılar ya nere baksam diye şaşıyodur çocuk severim ben onun şaşı bakan gözlerini benim için gıdığından cop diye bir öpüver elvinciğimi :)
canım annenin gitcek olmasına çok üzüldüm ama alışılır mecburen.farklı şehirlerde misiniz?bileziklere bayıldım ben eşim bana doğum hediyesi daaha almadı bekliyorum bakalım aslında çok düşüncelidir ama biraz rahatlamayı bekliyo sanırım maddi açıdan.ben de tuğralı olanı değil ötekini beğenmiştim.şimdeden güle güle kullan.

Allah razı olsun canım ya yarım saattir ayağımda sallıyodum uyumuyodu bi dinledi beyaz gürültüyü bidaha baktım gitmiş kızım.

maşallah çok tatlı.yrn da bizim var mevlüt çok kalabalık olcak çok yorgunum şimdeden.nasıl kalcam ayakta bilmem.

bizde ana dizi diye bişey var çok iyi genelde uyuyo içinde hatta beşiğini bile unuttu.bide ana kucağı almayı düşünüyorum hediye gelmesse.:KK34:
pcden pek uzak tutamıyorum cepten de ama tv den uzakta oluyo ztn kızım.

Nöbetçi anneler parmak kaldırsın :KK9::KK9::KK9:

Negzel :KK1:

Benim eşim çok uzaklarda bebekimle kaldım baş başa durmuyor da. Şu beyaz gürültüyü açtım, beynim uyuştu yook Beyza bana mısın demiyor. Uyuma alameti sıfır. Benim de morali sıfıı sıfıı sıfııı :KK1:

ışığı kapattınmı bari biraz da sessizlikte uyutmayı dene gözlerine de ince bir tülbent ört ellerini de sıkıştır ben az önce baktım benim kocacım öyle yapmış :))sesi çıkmıyo paşamın
ben yatışa geçeyim sizde bir an önce uyutun uyuyun inşallah

Sali günü 40imiz doluyor ve annem gidiyooor :KK52: Bittim ben bittim. Bu kiz sabah 3´de 6´da aciyor gözünü oynayin benimle diyor. Babasinin poposunda pireler ucusuyor tabi o esnada, benim de uyku gözümden akiyor annem oyaliyor ama o gidiyooorrr :KK52: Cok pis panik haldeyim. Ama kendimce cözümler üretecegim, kizin odasina tasiniyorum annem gidince, bir de gündüzleri o uyurken uyuyacagim basarabilirsem, yoksa gece uykusu cok kötü bastiriyor ya...

Hanimlar bir konuda fikrinize ihtiyacim var, kullanmadigim bileziklerimi degistirmek istiyorum ama asagidaki 2 model arasinda kaldim, gönlüm aslinda soldakinden yana ama sanki düz yerleri cabuk cizilirmis gibi geliyor. Bir de sagdakini alirsam geriye kalan burmalarimi yanina takabilirim hem de tugra var üzerinde. Soldakini alirsam yanina baska bilezik takamam muhtemelen cünkü arkasi dar öne dogru genisliyor ama modeli cok hos. Napsam siz olsaniz hangisini alirdiniz?
Eki Görüntüle 295829

anneler aslında bn mart annesiyim yani kzım 9 aylık inşşalhh arkadaşın yazdklarını okuyunca bir tebessüm ettim yorumumuu okur inşallahh bn sezeryanla doğu m yaptımm ve1 hafta bakanım oldu sonarrasında hep tektim tek kalmak halen zoruma gider mesela
annelik zor iş evet hemde zorr bnm halen bişilerim rayına oturmus değill akşamın sofrasını sabah topluyorum mesela kkii bnde temizlik hastası olan bi insandımm ama kızımm ilaç mı oldu ne çok ağladığım olmustur ama anneler bi bakmıssınız kocaman evlatlar olmuss anne baba diyolar bnki şimdi yürütecte bi çekmeceyi acıyo bi bilgisayarın tusuna basıyoo büyüdü yannii

canım bnde kızzımın odasına taşındımm çekyatta yapmaktan belim ağrıdı yazın y odama gecicem inşallah üzülmek yokk yani evlatlara hesey değer bnm demek istediğim asıl suydu kızlar bnm kız gece uyanınnca bnde oturup onunla oynardımm gece gece eşim ara sıra gözünü acar bakaar güler yatardı bazen onun öyle bakmasına sevinir bazende kalk birazda sen bak ya diye söylenirdimm
sonra 1 bebek doktoruyla tanıstık kızım 16 günlüktü kusanbi bebkti üstelik ;tıpkı marl16 nınki gibi kadın 55 60 yaşlarında var ama çok tecrübeli yazanesi çok hoşsade bi yerdi bana bebğimi nasıl tutacağımdan tutunda nasıl beslamaliyim ağlarsa ne yapmalıyım hepsini bi seminer gibi anllattı çok hoşuma gitmiştiki kızm 9 aylık biz halen ayda 1 gideriz ve her gttiğimde yeni şeyler öğrenmek bnni mutlu ediyo

gece loş ışıkta yatırın dedi 11 gibi odasının ışıklarını söndürüyordumm uyandığında bnm gibi sakın oynamayın beşiğine koyun izleyin vakti gelince yeniden dalacaktır
ve karanlıkta saat 12gibi emziriyordumm o kalkmadan gene uyuyo halde iken kucağıma alıp emziriyordumm sonra 2 sonra 4 ve saat 6 da anneler bebekler büyüdükçe gece kalmaları 2 düşer sakın geceleri yanınızda yatırıp emzirerek uyutmayın kötü alışıyorlar ona sonra bu arada gündüzleri en fazla 1 veya 2 saat uyurlarr bugun 1 de uyudularsa yarın 1 deuyumazlar zorlayıp kendinizi yormayın gündüz elinizden geeldiği kadar onları yorun yan yatırın sırtüstü yatırın elleirni kollarını hareket ettirin ve emzirerek kucağınızda uyuyutun çok sallamayın derimm bna doktorum om x diye bitkisel bi ilaç verdi hm uyku yapıyo hm iştah acıyo hmde gaz sorununu alıyo anneler tavsiye ederimm bu arada rezene verebilirsiniz bebeğe 1 tatlı kaşığını geçmesin sizde için bol bol sütü de artırır hemm
anneler sizler e bebklerinizle nice ömürler isterseniz uğrarım bn gene

Selam herkese, Ben yalancı emzik kullanan annelere bir şey sormak istiyorum. Emzik verdiğiniz zaman sizi daha az emiyor mu? Ben şimdiye kadar 2 kere gün boyu her ağladığında yalancı emzikle sakinleştirdim. İkisinde de beni çok az emdi ve memeyi normal zamanda aldığından daha zor aldı. Ben de korktum artık vermiyorum yalancı emzik. Ama korkmasam çok büyük kolaylık yalancı emzik. Kurtarıcı gibi bir şey:S

İklimam daha cok ugra buralara tecrubelerinden faydalanmak isteriz coook tskler. Ben de uyurken emziriyorum cogunlukla uykuyu acmadan tekrar yatiriyorum ama sapittigi oluyor mesela 6 dan beri ayakta ben uyuyorum annem emzikle oyaliyor.

Emzik her zaman veriyorum ben yoksa agzinda benle gezmek istiyor :) ama zorlanmiyor kizim emzikten sonra beni almakta seninki almakta zorlaniyorsa verme tabi Usengec

Walking dead diye super bi dizi cikmis ben onu izlemek istiyorummm niye benim vaktim yoook kac tane kitap aldim okudugum sayfa sayisi 10 u gecemiyooor cildiriciiim :KK52:

Son düzenleme:
günaydın kızlar evet valla yeni uyandım :))) sabah 5ten 7.30a kadar uyutmadı sıpam sonra emzirdim babası baktı çok şükür . nasıl iyi geldi bölük pörçük de olsa.

kızlar size bi şey soracam. internetten primanın bezlerinden alan var mı? biz bez yetiştiremiyoruz oğluma ve çok pahalı burda marketlerde. varsa tavsiyelerinizi bekliyorum öptümm

iklimam verdigin bilgiler icin tesekurler bende kucagima bir emzirirken aliyorum herzaman yataginda aglar sizlanir kendi kendine yorulup yatiyor ama benim cok buyuk bir sorunum var baba faciaaaaaaaasii:KK4: evde oldugunda kucagindan birakmaz bazende uykudayken uyandirmak istiyor simdilik bu yuzden kavga ediyoruz yumruk atasim varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ne etcem bu adamla :KK53::KK53::KK53:bir onerisi olan var yumruk disinda :44::KK52::KK52::KK52::KK52:

ışığı kapattınmı bari biraz da sessizlikte uyutmayı dene gözlerine de ince bir tülbent ört ellerini de sıkıştır ben az önce baktım benim kocacım öyle yapmış :))sesi çıkmıyo paşamın
ben yatışa geçeyim sizde bir an önce uyutun uyuyun inşallah

Bende nöbetçiyim hemde her gece 3 ten önce uyumuyo sabah kalkıyo 2saat sallıyorum uyumuyo uyumuyo uyumuyo gecelerim fena yaa...

iklimam verdigin bilgiler icin tesekurler bende kucagima bir emzirirken aliyorum herzaman yataginda aglar sizlanir kendi kendine yorulup yatiyor ama benim cok buyuk bir sorunum var baba faciaaaaaaaasii:KK4: evde oldugunda kucagindan birakmaz bazende uykudayken uyandirmak istiyor simdilik bu yuzden kavga ediyoruz yumruk atasim varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ne etcem bu adamla :KK53::KK53::KK53:bir onerisi olan var yumruk disinda :44::KK52::KK52::KK52::KK52:

:)) Ağladığında alma eşnden bırak baksın ben öle yapmıştım sora düzeldi :)

günaydın
2 saattir emziriyorum doyamadı bir türlü oğlum neyse mamaya devam:KK1:

Günaydın canım olsun aç kalmasında kuzun yeterki :) ben çok açım kahvaltıyapçam kızı uyuttum sonrada süpermen hızıyla evi toplıcam eşimde horluyo gece 3 ten sonra bıraktım ona artık takatim kalmadı, ikiside uyurken bende bi koşu işlerimi kahvaltımı yapayım.. şu sallanan salıncaktan bende alcam bu arada..

Walking dead diye super bi dizi cikmis ben onu izlemek istiyorummm niye benim vaktim yoook kac tane kitap aldim okudugum sayfa sayisi 10 u gecemiyooor cildiriciiim :KK52:

süper bence de :)) son bölüm de güzeldi. kesinlikle tavsiye ederim. yanılmıyorsam pazar akşamları yayımlanıyor. p.tesi leri çekiyor eşim izliyoruz gerçi son zamanlarda ben bi diziyi 4-5 oturuşta anca bitiriyorum ama :))) bu arada bütün yabancı diziler bir ocağa kadar tatile girmiş noel dolayısıyla :KK31::KK31: how ı met your mother bana ilaç gibi geliyo onu özliyecemmmmmm

Günaydın canım olsun aç kalmasında kuzun yeterki :) ben çok açım kahvaltıyapçam kızı uyuttum sonrada süpermen hızıyla evi toplıcam eşimde horluyo gece 3 ten sonra bıraktım ona artık takatim kalmadı, ikiside uyurken bende bi koşu işlerimi kahvaltımı yapayım.. şu sallanan salıncaktan bende alcam bu arada..

canım nasılsın yalan oldu artık sohbetler :)) bizimki çok ağlıyo ya dün eşimin amcasına gittik kaçarak döndük eve resmen bayılacaktı nerdeyse ağlamaktan. herkes bi şey mi oldu diye tedirgin oldu orda. oysa benim oğlanın normal hali oldu delicesine ağlamalar :KK43:(

bi şey soracam ne kadar şu sallanan salıncaklar varsa kullanan arkadaşlardan link alabilir miyim?? benim de ihtiyacım var çünkü

kızlar selamm..sizleri hep takip ediyorum..takip ettiğim içinde artık oğlumun doğduğunu ve beni uyutmadığını hayal eder oldum geceleri...:KK1:...ama yinede sağ sağlim doğması kadar önemli bişey yok...kuzularınızı öpüyorum..nolur ban dua edin sağ sağlim alayım kucağıma oğlumu inş...:KK54:

Bende nöbetçiyim hemde her gece 3 ten önce uyumuyo sabah kalkıyo 2saat sallıyorum uyumuyo uyumuyo uyumuyo gecelerim fena yaa...

:)) Ağladığında alma eşnden bırak baksın ben öle yapmıştım sora düzeldi :)
ah canım allah yardımcın olsun benimki de gündüz hiç uyumadığından gece güzel uyuyor keşke azcık gündüzde uyusa da ben de işimi gücümü yapsam wc ye zor gidiyorum inan artık annemlere gidicem 1 hafta da orda kalayım eşim de yoruldu yazık işe gidiyo adam gece beşik sallıyo :)
öyle canım napalım geldiği kadar vermeye çalışıyorum anne sütü ama benim bünyen çok fazla üretmiyor işte
salıncağı dün özlem le konuştuk çok memnun zeynep te aynısını kullanıyormuş bende düşünüyorum link vercem
canım nasılsın yalan oldu artık sohbetler :)) bizimki çok ağlıyo ya dün eşimin amcasına gittik kaçarak döndük eve resmen bayılacaktı nerdeyse ağlamaktan. herkes bi şey mi oldu diye tedirgin oldu orda. oysa benim oğlanın normal hali oldu delicesine ağlamalar :KK43:(

bi şey soracam ne kadar şu sallanan salıncaklar varsa kullanan arkadaşlardan link alabilir miyim?? benim de ihtiyacım var çünkü

zeynep ve özlemin deneyimi canım çok kullanışlı olduğunu söylerler
Fisher Price Akvaryum Salıncak - e-bebek.com

kızlar selamm..sizleri hep takip ediyorum..takip ettiğim içinde artık oğlumun doğduğunu ve beni uyutmadığını hayal eder oldum geceleri...:KK1:...ama yinede sağ sağlim doğması kadar önemli bişey yok...kuzularınızı öpüyorum..nolur ban dua edin sağ sağlim alayım kucağıma oğlumu inş...:KK54:

sen en iyisi şimden boool bol uyu tadını çıkar bize de derlerdi ama keşke uykunun deposu olsa da depolsan :)
emin ol anne olmak dünyada ki her güzellikten daha üstün sana onca para verseler hatta dünyayı verseler onun tırnağına değişmezsin hele uyurken geç bir karşısına izle herşeyi unutursun
inşallah sağlıklı sıhhatli zamanında doğum yaparsın o zaman daha iyi anlarsın bu güzelliği

:)) Ağladığında alma eşnden bırak baksın ben öle yapmıştım sora düzeldi :)[/QUOTE]

bakalim bugun deniyecem buda ise yaramazssa kafasina odunu yicek :KK37:bole etcem onu:KK37: zati ondan doluyum mesela gel bana yardim et diyorum hamile degilsinki diyor :KK4::KK4:

GÜNAYDIN KIZLAR İYİ PAZARLAR

Maşallah kuzuna canım tayin içinmi hani ev almıştınız ne olcak denizlide iyi fikir aslında tamamen kurtulursun kayınpederden :))
Benim yok ama bildiğim kadarı ile çok sıcak oluyor yor

i..

sağol canım.
tayin değil canım geçici süreliğine türkmenistan gibi.evimiz burda kalıca eşyaları falan götürmüyoruz eşyalı ev tutuyor şirket.uzak olunca gerçekten öyle eşiminde benimde kafamız rahat oluyor.

Nejla denizli cok güzel bir yer babam kaplicalara gotururdu hep biz cocukken. Bir suru havlu buldan bezi falan var hem :) bi de hocanin yeri aglayan selale diye bir yer var gider alabalik yersiniz desarj olursunuz ne guzel.

Ann kizi uyutmanin yolunu buldu kundak yapip yuzunu kapatiyor be de emzigin tutma kismini burnuna degdiriyor safim memede saniyor kendini uyuyorbensiz:)
sağo canım tavsiyelerin için gidince gezeriz inş.

iyi akşamlar
benim nöbetim şimdilik bitti oğlumu babasına devrettim yatağıma gitmeden uğrayıp bir bakayım dedim
benim de oğlum bu gün toplamda yarım saat anca uyudu ama ben rahattım çünkü babannesini çağırdım o çekti nazını ben sadece emzirip işlerime baktım anlamıyorum kaksını da yapıyor gazını da çıkarıyor ama ıkınmaktan da bir türlü vazgeçemiyor dün babası colinoks isminde bir damla aldı katı kıvamlı bir yemek kaşığı anne sütüyle seyreltip veriyorum inşallah onun faydasını görürüz

bir de mutluluğumu paylaşmak istiyorum sizinle kayınpederim oğlumun doğum hediyesi olarak bize ev alıcak ev bakıyoruz inşallah hayırlı bir yer olurda kiradan kurtluruz :KK17:

bu arada duygucum dedene geçmiş olsun biraz geç kaldım ama bir türlü yazmaya fırsatım olmadı inşallah bir an önce şifa bulur herkese iyi geceler diliyorum uykusu olan anneler atın bebekleri babaların kucağına sizde dinlenin dinlenin ki sütünüz de daha çok gelsin hadi öptüm hepinizi
kübracım şimdiden hayırlı olsun eviniz bu bebişler şanslı geldi bizlere bizde ev aldık.

Sali günü 40imiz doluyor ve annem gidiyooor :KK52: Bittim ben bittim. Bu kiz sabah 3´de 6´da aciyor gözünü oynayin benimle diyor. Babasinin poposunda pireler ucusuyor tabi o esnada, benim de uyku gözümden akiyor annem oyaliyor ama o gidiyooorrr :KK52: Cok pis panik haldeyim. Ama kendimce cözümler üretecegim, kizin odasina tasiniyorum annem gidince, bir de gündüzleri o uyurken uyuyacagim basarabilirsem, yoksa gece uykusu cok kötü bastiriyor ya...

Hanimlar bir konuda fikrinize ihtiyacim var, kullanmadigim bileziklerimi degistirmek istiyorum ama asagidaki 2 model arasinda kaldim, gönlüm aslinda soldakinden yana ama sanki düz yerleri cabuk cizilirmis gibi geliyor. Bir de sagdakini alirsam geriye kalan burmalarimi yanina takabilirim hem de tugra var üzerinde. Soldakini alirsam yanina baska bilezik takamam muhtemelen cünkü arkasi dar öne dogru genisliyor ama modeli cok hos. Napsam siz olsaniz hangisini alirdiniz?
Eki Görüntüle 295829
canım bende soldakini beğendim.benim bilezikler gitti ev için aman sağlık olsun evim olsunda gitsin gözümde yok zaten korktuğum için takamıyordum özell günler haricinde.

herkeze merhaba bızde ucurduk gıtıı kırkımızı.. buda benım prensesım:)Eki Görüntüle 295879
maaşaallah prensese

2 konuda fikrinize ihtiyacım var
1- siraça kendiliğinden sallanan salıncak yada ana kucağı gibi bir şey almak istiyorum evinde kullanan önerisi olan var mı?
2- bebekleri bilgisayardan da uzak tutuyoruz değil mi telefon gibi bilgisayar da zararlı mı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim:KK42:
bende alma istiyorum kübra bende karar veremedim henüz.
selam kızlarrr...bugün eşimle evde dipli bucaklı bi temizlik yaptık ,yorgun düştük ,bilgisayarı açmaya fırsatım bile olmadı ,temizlik ,elvin yemek üçgeninde koşturup durdum ,6-8 arasıda ailecek uyuduk hafifledik ,şimdide çay içiyoruz :KK9:

ya kızlar benim kız 2 aylık oldu ama hala şaşı bakıyoo ,bazen normalde bakıyo ama çoğunlukla şaşı:26:acaba normalmi??? gerçi eşimde şaşı doğmuş ,sonradan gözlükle falan düelmiş ,ne zaman dr a götürsem acaba ,bide artık lazerle neyin halloluyo dimi ,henüz araştırmaya başlamadım ...ayy öylede tatlı bakıyokii ..:KK16::KK16:
nida benim oğluşta bazen şaşı bakıyor ablam göz kaslarının çok hareketli olduğunu zamanla düzeleceğini söyledi

X