Doğuma Hazırlık Kız isimleri Bankası

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Masal
Simay
Bade
Melisa
Sude
Esin
Aysun

Kızımız olursa adı Masal olsun dediğimde eşim benle dalga geçiyor o nasıl isim öyle diye ama Allah nasip kısmet ederde birgün kızım olursa isminin Masal olmasını istiyorum.

Rumeysa "Rumeysa 1.Gökyüzündeki en parlak üç cisimden biri yıldız,2. Bir sahabe adıdır; Henüz müslüman olmamis Ebu Talhanin evlenme teklifini ?eger müslüman olursan, iste o benim mehrim olsun, evlenelim, baska bir sey istemem? sözleriyle cevap veren ve Ebu Talhanın müslüman olmasına vesile olan sahabe.. "

&

Irem "1. Cennet bahçesi. 2. Ok veya kurşun atılan nişan tahtası. 3. Cenk denilen musiki aleti ve bunu icad edenin adı. 4. Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacıyla yapılan bahçe olup, Şam’da veya Yemen’de bulunduğu söylenir. Kur’an-ı Kerim’de Fecr Suresinde Geçmektedir"

ikiside cok begendigim isimler, kızıma ikisinden birisini koyucagım İns.

Son düzenleme:
Eslem / Liva / Mina / Erva / Yağmur / Deniz / Damla / Havle / Afra / Sitare / Ferin / Hüma / Rana / Tuba / Tara / Verda / Zeynep / Zişan

Bunlar da benim sevdiklerim :)))

Defne ve Ecrin (Bu iki ismi rüyamda görmüştüm kızlarım oluyodu birinin adını Defne diğerinin Ecrin koyuyodum)
Derin
İpek
Bade
Asya
Masal
Nisa
Kumru
Ela
Duru
Hilal
Berra
Berrak