Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

-mervemert=ev hanımı falan degılım unıversıte mezunuyum ve iş bakıyorum,evde oturacak olsaydım annemlerın yanına gecmezdım!ayrıca da hıııc aılecı degılım ve 2unıversıte okuyup yıllarca da aYRI yasadım aılemden ok ,ayrı catı altındayız ayrıca !

-aldattıgını dusunmuyorum ama yaptıysa da bunu kanıtlayıp bebegımı görmemesını saglamak sıterım..
-bvurcumurat cok uzuldum resmen cok benzer seyler yasamısız :KK43:((Benım en buyuk sıkıntım ona dogumumla tekrar asık olmus olmam,aılemın destekcı bır aıle olmaması,ıs bulmadan ayrılmak ıstememem:KK43:(
-ben hıc aglayıp yalvarmadım kızlar yanlıs anlamıssınız??
-sadece cok asık oldum doguma bırlıkte gırdık ve buyuleyıcı bır an'dı..Bir de esım herseyımı yapar gercekten dedıgı gıbı bırını kaybetmek zor gelıyor:KK43:
-parasal durumdan dolayı ayrılamadık apartmandan kızlar
-kavgalarımız hep öyleydı cunkı esım cok sınırlı..herşeyıyle mukemmel bırıdır ama asırı sınırlı kırar döker ufacık seyden ve bız bunu evlendıgımızden berı yasıyoruz ben de hep haklıysam cevap verırım kufrederım kavga uzar uzar en sonunda da kımse barısmaz ertesı gun mesajlasırız bırsey yokmuş gıbı..cunkı ıncır cekırdegını doldurmayan sebepten kavgalar:KK43:
-ev kıra ama komsu oldugu ıcın cok uygun 300 tl İstanbul'da baska yer zor yanı:KK43:( bırlıkte ılk tasındıgımızdan berı gıtmek ıstıyoruz ama paradan cıkamadık evden:KK43:
-ben onu cok zorladım aslında haklı da sevgımı gösteremeyen bır yapım var hep ters davranır emır verırdım cunku butun ılıskılerımde pohpohlanan kadındım ..o da cok ıyı bakardı bana anam babam gıbı ..En sonunda patladı ama bu patlama keske bebekten önce olsaydı:KK43:((

canım yaşadıkların sanki her kelimesiyle benim ,sanki ben yazıyorum bunları,hıçbırsey fazla degıl,eksık degıl.ancak ben suan 8 aylık hamıleyım,bebegım 8 aylık olunca 3,5yıllık evlı olucam.bunları yaşayalı 1hafta oldu.gözlerim kan dolu şuan.hiç aklıma gelmezdı bunları yaşayacagıma.benım için erıyıp bıten etrafımda dönen adam gitti benden nefret edıordu sankı hamılelıklemı alkalı bılmıorum.en yakınım dedıgı arkadasıyle benden gızlı konuşmuş.ben onla konuşmaya ıhtıyacım varken hemde.yalnız olan sıkılan bendım.ama o kendını bunalıma soktu.ALLAHA ŞÜKÜR DİYORUM eskiye döndük 2 gündür ama .yaşadıklarım benim ömrümden 10yılımı aldı.hayallerım karardı.bana dıorkı sımdı senı asla aldatmadım.sadece boşluğa düştüm.ne yapacagımı bılmıordum.kendımı tanıyamıordum.sana yaşattıklarım için senden oğlumdan özür dılerım dıledı.ağladı.şimdi ben ona dedımkı bebegıgımız doğsun 40 çıksın ben gıdıcem.ayrılalım dedım.oda hayır dedı çok mutlu edıcem sızı duzelecem dedı.ama benım içim çok kararsız.ona olan sevgımden degıl.yıne kötü günler yaşamaktan.beni üzmesinden çoooook korrkuyorum hemde çok.

of o kdr kotu oldumki yemin edrim gözlerim doldu tasıyo :KK50: ne yorum yapıcamı bile bilmiyorum .. bunu tüm kalbimle diliyorum Allahım sana öyle bi yol açsın oyle bir imkan saglasın ki okadar güclü kendıne guvenen maddi manevi her konuda zirvede olan bi kadın yapsın ki seni o sorumsuz herif kopekler gibi sürüne sürüne kapına gelsin yalvarsın yakarsın ayaklarına kapansın ama sen kafanı cevırıp bakma bile inşllah allahım sana bunu yaşatsın :KK14: offf !

Kızlar eşim maalesef kimseden çekınecek,geri adım atacak biri değildir..Ortaokuldan berı
yatılı okumus,hep evden uzakmıs..Aılesıyle pek bır bagı yok zaten nasıl bırı oldugunun
onlar da farkındalar..Yanı ben abla olarak kardesımın esı benı arasaydı davet beklemez,
coktaan gelırdım bıle..Ama kadın gelmedı ıste..Zorla gel dıyemem kı..Zaten sehırdısında
olduklarından cok da ılıskım yok onları 4yılda toplam 1 ay ancak görmusumdur..O yuzden
tam bılmyıorum ne yapmam gerektıgını,zorla guzellık olmaz..Ben cocugum ıcın cırpınıp
onun butun ayıplarını,hatalarını görmezden gelırken;onun sadece kötu anıları hatırlayıp
evlılıgımı kendı kendıne bıtırmesı ve ınatcı olusu benı cok zor duruma sokuyor..Yuzune
nasıl bakarım kı gelse,ya da o nasıl burda benımle olur kı:KK43:(( Bu kadar ara verıp sonra
nasıl duzelebılırız kı..Cok kötuyum ben,bgn kızım 5 adım attı ılk kez ve bunu onunla
paylasamadım bıle:KK43:( Sadece evlılıgımıze hakaret dolu lafları vardı mesajlarının hepsınde..
Sankı baska evlılık yasamıs ıkı ınsanmısız gıbı ..Kendı kendıne yavas yavas yanımdayken
bıtırdıgı ıcın oyun oynayıp rol yaptıgını dusunuyorum ve kararını cok önceden verdıgını..
Ama,babam geldıgı anda babasını cagırttıracagım!!! Öyle kolay kurulmuyor yuva kı
kolayca yıkılsın..dogurdugum gunden berı evde bosanma lafını eden ,benı hamıleyken
aldatan bırı karsımda ve gururum ayaklara dustu,hala cırpınan benım nedense:KK43:((
Enınde sonunda bıtmesı ıyı oldu dıye de bakıyorum,sonra bebegımı dusunup olmaz
babalık para vererek olamaz dıyorum ..:KK43:( Arkadasım da aynı duruma geldıklerını,ama
bırılerının konusmasıyla duzelebılecegını söyluyor..Benım umudum bıttı öldu tamamen :KK43:
Çocugumla bıle ılgılenemıyorum ,sıgara ıcıyorum resmen o gıttıgınden berı :KK43:( Emzırıyorum
bır de :KK43:( Vıcdanım yerlerde onun yuzunden:KK43:( Burcu İKİZLER tam bır dengesızlık abıdesı
karsımda duran ve ben tanıdgım sevdıgım adamı görmuyorum kı bırseyler ıcın cabalayayım..
Hıcbırsey bılmıyorum ve allak bullak kafam:KK43:( Keske daha önceden yazsaymısım belkı cok
gec kalmadan bırsey yapardım sayenızde ama artık cok gec..

Esı benım gıbı olan arkadas; benı en ıyı sen anlarsın..''Sorunları cözmeden uyumam'' dıyen
bır adamla evlenıp de her sorunda ''sus kapat kes''dıye arkasını dönup uyuyan,rahatca
yatan bır adam ne kadar cekılırse o kadar cektım ıste,hala da üste cıkan ve herşeyde
benı suclayan da o ..Ben onu ıstıyor muyum kı ..Hiç fıkrım yok..kötu seylerı dusunecek
olsam onun gıbı hemen vazgecerdım ondan ..Ama,ben anneyım ;bebegım ıcın yasamalı,
dık durmalıyım..Kocamı sevıyorsam nedense ben mucadele etmelıyım..ama ne olacak bellı
degıl mı?Yıne konusma baslamadan susturulacagım ve kavgayla sonlanacak ..Hayatımın
evlılıgımın bu kadar pamuk ıplıgıne baglı oldugunu hıc hıssettırmedı bana resmen oyun
oynadı bu adam..Onu Allah'a havale edıyorum ..:KK43:((
canım benım ya rabbim bizlere herşeyin hayırlısını versin.seni çoooook çok iyi anlıyorum.ben ona kızmıyorum biliyormusun.kızamıyorum.kızmak kolay çünkü.ama ona çok kırgınım çok bu daha kötü.kızgınlıklar geçıor.ama kalp kırgınlıkları geçmıor bacım.aynen dedgın gıbı en ufak saçma sapan kavgalarda bıle gelıp bana sarılan uyutmam senı dıyen erkektı.uyumazdı.ama ben aglamaktan mahfoldugum anda arkasını dönüp sus yeter artık ağlama uyucam dedı.hemde ben hamıleyım şuan ya.ve ben haklıyken.gıdıp başkasıyla konuuşan kendısı.bende ona bagırınca neden yaptın deyınce.bılmıorum boşluktayım,mutsuzum,sıkılıorum dıyen kendısı.ne yanı sıkılınca baska insanlaramı sığınacaksın?halbukı bana sürüyle mesaj atmış kaç aydır sensız yapamam sen benım nefesımsın hayattakı tek tutunagımsın dıye.ne oldu 2 ayda mı degıştın? kendısıne akıl hocası bulduya.(kız)evden uzaklaştı gıttı.
bende bebegımın ılk adımlarını,ilk sözcuklerını düşünüorum cnm,daha doğmadı canımın içi hayırlısıyla sağlıkla sağ salim doğmasını beklıorum onun.çok uzuluorum suan acaba benım bebegımdemı yalnız kalacak dıye.anne baba ayrı.çalışsam bıraz durumum olsa.ve onu az sevsem (çok sevıorum) gıderdımmm

cnm benim eşimde senin eşin gibiydi..
eşin çok önceden almış bu kararı ve özgüvenini birileri yada bişiyler arttırmış ki sen diyorsun 360 derece değişti diye
sen şuan bulamıyorsun anlamdıramıyorsun sana bazı şeylerden yola çıkarak yardımcı olalım bu adamın gerçekten derdi ne
sen bazı şeylere açıklık getir
seni ne ile suçluyor
ilerisi için çocukla ilgili ne düşünüyor mesela tekrar evlenirsen filan
senin hangi hareketlerinden rahatsız oluyormuş
sen kendini düzeltmeyi( yani onun rahatsız olduğu konuları) teklif ettinmi nededi
sevdiğini yada sevmediğini söylüyormu
sen mesela annenlerle aynı apartmanda oturuyorsunya bu onun için çok büyük rahatlık,gözü arkada kalmaz
senin başka biryere taşınma başka ile filan imkanın yokmu
görüyorumki şuan bir kısır döngüdesin
ona kızıyorsun o seninle iletişime geçtiğinde nasıl davranacağını şaşırıyorsun çokta haklısın
bunları bi at geriye ve bu adamı dürt biraz
onun senin için endişelenmesine gerek yokki
sürekli tartışma hali varmış,sen ailenle aynı apartmandasın,çocuğunu istediğinde görebiliyor
adam keyfini düşünüyor ona kaybedeciği şeyleri hatırlatman ve uygulaman lazım yoksa bu adam kafasına koyduğunu yapacak
onu şaşırt söyle babana sakın onun ailesine filanda söyleme
en son söyle sonuçta aileyi çokta takan biri değil ki başkasının korkusundan dönecekse hiç dönmesin daha iyi

ben nezamanki ona yalvarmayı bıraktım ve başka yere taşınma konusunda kararlı olduğumu gösterdim adım attım ozaman tutuştu ama geç oldu işte artık ben istemiyorum onu
ne ailesi ne başka biri herşey kendinde bitiyor o isterse rahatı kaçarsa döner
ve sakin ol hep sakın gaza gelme o seni kışkırtıp sinirlenidrerek kendini haklı çıkarma çabasında o rahat oldukça sen sinirleniyorsun
umursanmak istiyorsan umursamayacaksın

canım yaşadıkların sanki her kelimesiyle benim ,sanki ben yazıyorum bunları,hıçbırsey fazla degıl,eksık degıl.ancak ben suan 8 aylık hamıleyım,bebegım 8 aylık olunca 3,5yıllık evlı olucam.bunları yaşayalı 1hafta oldu.gözlerim kan dolu şuan.hiç aklıma gelmezdı bunları yaşayacagıma.benım için erıyıp bıten etrafımda dönen adam gitti benden nefret edıordu sankı hamılelıklemı alkalı bılmıorum.en yakınım dedıgı arkadasıyle benden gızlı konuşmuş.ben onla konuşmaya ıhtıyacım varken hemde.yalnız olan sıkılan bendım.ama o kendını bunalıma soktu.ALLAHA ŞÜKÜR DİYORUM eskiye döndük 2 gündür ama .yaşadıklarım benim ömrümden 10yılımı aldı.hayallerım karardı.bana dıorkı sımdı senı asla aldatmadım.sadece boşluğa düştüm.ne yapacagımı bılmıordum.kendımı tanıyamıordum.sana yaşattıklarım için senden oğlumdan özür dılerım dıledı.ağladı.şimdi ben ona dedımkı bebegıgımız doğsun 40 çıksın ben gıdıcem.ayrılalım dedım.oda hayır dedı çok mutlu edıcem sızı duzelecem dedı.ama benım içim çok kararsız.ona olan sevgımden degıl.yıne kötü günler yaşamaktan.beni üzmesinden çoooook korrkuyorum hemde çok.

ılk cocugun olacak dı mı cnm o kıme sıgınmıs onunkı de mı kadın??Gercekten ne bu ınsanları anlıyorum,
ne o pıslık kadınları anlıyorum..Hamıle karısı olan adamın derdını dınlesen ne oluuur,sevsen ne olur..Senı
de hamıleyken aldatmayacagı,senın de cocugunu bırakmayacagı ne malum dı mı:KK43:(( Ama yok ınsanlar
ınsanlıktan cıkmıslar:KK43:(1 hafta sonra gelmıs en azından..o dönem nerde kalmıs?

cnm benim eşimde senin eşin gibiydi..
eşin çok önceden almış bu kararı ve özgüvenini birileri yada bişiyler arttırmış ki sen diyorsun 360 derece değişti diye
sen şuan bulamıyorsun anlamdıramıyorsun sana bazı şeylerden yola çıkarak yardımcı olalım bu adamın gerçekten derdi ne
sen bazı şeylere açıklık getir
seni ne ile suçluyor
ilerisi için çocukla ilgili ne düşünüyor mesela tekrar evlenirsen filan
senin hangi hareketlerinden rahatsız oluyormuş
sen kendini düzeltmeyi( yani onun rahatsız olduğu konuları) teklif ettinmi nededi
sevdiğini yada sevmediğini söylüyormu
sen mesela annenlerle aynı apartmanda oturuyorsunya bu onun için çok büyük rahatlık,gözü arkada kalmaz
senin başka biryere taşınma başka ile filan imkanın yokmu
görüyorumki şuan bir kısır döngüdesin
ona kızıyorsun o seninle iletişime geçtiğinde nasıl davranacağını şaşırıyorsun çokta haklısın
bunları bi at geriye ve bu adamı dürt biraz
onun senin için endişelenmesine gerek yokki
sürekli tartışma hali varmış,sen ailenle aynı apartmandasın,çocuğunu istediğinde görebiliyor
adam keyfini düşünüyor ona kaybedeciği şeyleri hatırlatman ve uygulaman lazım yoksa bu adam kafasına koyduğunu yapacak
onu şaşırt söyle babana sakın onun ailesine filanda söyleme
en son söyle sonuçta aileyi çokta takan biri değil ki başkasının korkusundan dönecekse hiç dönmesin daha iyi

ben nezamanki ona yalvarmayı bıraktım ve başka yere taşınma konusunda kararlı olduğumu gösterdim adım attım ozaman tutuştu ama geç oldu işte artık ben istemiyorum onu
ne ailesi ne başka biri herşey kendinde bitiyor o isterse rahatı kaçarsa döner
ve sakin ol hep sakın gaza gelme o seni kışkırtıp sinirlenidrerek kendini haklı çıkarma çabasında o rahat oldukça sen sinirleniyorsun
umursanmak istiyorsan umursamayacaksın

-Benı hıcbır yaptıgından memnun ve mutlu olmamakla,dırdırla ,huzur vermememle sucluyor
(ama bunlar taa 2yıl öncekı yaptıklarımı anlatıyor su anda yapmadıgım ıcın bulamıyor bahane)
-Benım her hareketım ona batıyordu gıtmeden önce hep suratı asık ve kötu bakıyordu
-Ilerısı ıcın bırsey demıyor evlensem de umrunda degıl gıbı davranıyor,zaten evlenmem demıstım
-benı sevmedıgını nefret ettıgını söyledı son hafta gıttıkten sonrakı tartısmamızda mesajlarda
-tabı kı rahatsız olduklarımızı duzeltelım bırlıkte karar verelım dıye konusuyordum cocuk dogduktan
berı ama o tamam deyıp 2 gunde eskı kötu halıne gecıyordu
-baska yere tasınma sansım yok hatta buyuk ıhtımalle bekar erkek kardesım benle yasamazsa
bu evı de bosaltıp babamlara dönmemı ısteyecekler,anlamıyorlar benı su anda..
-babama gelınce anlatcam zaten .

nasıl kaybettıklerını görmesını uygulatacagım anlayamadım,tasınma sansım yok..para vermese bıle
babamlardan alacagımı zorda kalmayacagımı bılıyor,içi rahat..Aldatmayacagımı bılıyor cunkı
aılemın yanındayım..Her konuda cok rahat dedıgın gıbı ..Ve bızden sözetmemı ,eskıyı ve evlılıgı
konusmamı hıc ıstemıyor tahammul edemıyor kavga edıyor..Sadece cocuk ıcın konusalım dıyor..

Senınkı ne kadar sure ayrıldı senın cocuıgun ne kadarlıktı,sen tasınınca mı dönmek ıstedı..Bu sure
ne kadar surdu,sımdı ne yapıyor?sen calısıyor musun?

Kızlar ıyı nıyet ve dualarınız ıcın cok cok tesekkur ederım,hala şokta hıssedıyorum ve
hala ınanmamaya calısıyorum sankı..:KK43:( Aslında koca olarak da baba olarak da cok ıyı
bırı oldugu ıcın de gıtmesını ıstemıyorum..Cocuguma baktıkca aglayasım gelıyor:KK43:((
O kadar masum ve tatlı kı bebegım,babasızlıgı cekecek olması vs cok uzuluyorum..
Sorunlu sımarık bır cocuk yetıstırmekten korkuyorum ama oyle olacak bılıyorum:KK43:(
Ona baba sevgısının eksıgını hıssetmesın dıye bol sevgı ,bol ılgı verecegım..
Her dedıgını yapacagım uzulmesın dıye..Ya da ben yapmasam aılem sımartacak..
Ama asla ıstedıgım sekılde yetıstıremeyecegım:KK43:((

Başka bir konuya giriyordumki senin msj attığını görünce çıkıp buraya geldim hemen
Haberlerini sıksık okuyorum ve senin için dua ediyorum hakkında hayırlısı neye o olsun diye.
Hayatta bazen herşey istediğimiz gii gitmeyebiliyor sınanıyoruz iyiler kötüler tercihler...
Sende şuan sınanıyorsun tercihin olacak inşallah yüzün hep güler şuan mutsuz olsanda.
Enson ne zaman görüştünüz canım.Sana tavırları nasıldı güleryüzlü ?soğuk?alakasız?yüzüne baktımı gözlerine?

canım bende çok merak ediyorum.son gelişmeleri.çocuğunu istediğin gibi yetirirsin inşallah ona hem annelik hem babalık yapacaksın.sakın babası yanında değil diye

çok şımartma ileride pişman olursun.unutma onun babası ne kadar sorumsuz olursa olsun.yaşıyor ölmememiş.lütfen unutma sen çok iyibir annesin ve öylede devam edeceğine

inanıyorum.

''Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor''içimi acıttı ne söylesem bilmiyorum çok dikkatli yorum yapılması gereken konu ve ben çok sinirlendim eşine sanırım yorum yapmak uygun olmayacak çünkü eşine kızıp dursam sinirden şöyle yap böyle yap desem insan bi nevi etkileniyor ve herşey daha kötüye gidebiliyo..empati kurmayı başarabilirsem ozaman sağlıklı yorum yapıcam ..Herşey inşallah yoluna girer Rabbim yardımcın olsun hakkında hayırısı olsun..

sana katılmıyorum canım çocuğunu şımarık yetiştirmek konusunda belkide daha iyi yetiştiriceksin
bir kere biz bayanlar daha duygusalız ve her şeye daha duygusal yaklaşıyoruz ama unutma ki bu duygusallığımızla bizler acı çekiyoruz.
seni takip ediyorum sürekli daha öncede söylemiştim benzer şeyler yaşadık seninle diye ama galiba senle ben arasında biraz farklar var
ben sana kendimi şöyle anlatayım boşandım ailemin yanına döndüm kasımda 3 yaşını dolduracak bir oğlum var annem babam oğlum ben ve erkek kardeşim aynı evde yaşıyoruz. eşimle oturduğum evi boşalttım çokta iyi yaptım onun hatıralarının olduğu bir evde belki daha uzun sürede atlatırdım gündüz işteyim gecede kalabalıkla oğlumla oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum ve inan eski eşim aklıma bile gelmiyor. eski eşim ailesin yanına taşındı ama ailesi yazlıkta hala. ailesi burdayken cumartesi sabahtan akşama kadar oğlum onlarla kalıyordu akşam getiriyordu ailesi olmadığı zamanlarda da haftada bir gün 2-3 saat alıyor oğlunu, ben annesi olduğum kadar oda sonuçta babası oğlunu görme konusunda hiç bir zaman engel olmadım ona engel olmayıda aklımın ucundan geçirmedim ha sorarsan eski eşime hala öfkeliyim kolay geçmiyecek :) ben hiç görüşmüyorum onunla ayrılalı 7 ay oldu 1 kere görüştük o da çok kayda değer değildi zaten.
sana sadece şunu söylemek istiyorum bırak geçmişte yaşamayı bırak artık şöyle iyi yanları böyle kötü yanları vardı diye sorgulamayı bak evladın büyüyor gözünün önünda sen eşini düşünmekten onunla geçirebileceğin harika zamanları kaçırıyorsun. insanlar böyle böyle depresyona giriyor. sen iyi olmalısın ki evladında iyi olsun sen mutlu olmalısın ki oda mutlu olsun sana muhtaç gözünün içine bakan bir melek daha o.
eşine gelince doğum sonrasında bayanlar gibi erkeklerde depresyona giriyor internetten araştırırsan bulabilirsin ki genelde 6. aydan sonra başlıyor. erkeklerin bayanlara göre farklı bir yanı sorunu çözmek yerine kaçmayı tercih ediyorlar. senin eşinde de böyle bir şey olabilir
ani kararlar vermemeni sinirine ve acına yenilmemeni tavsiye edebilirim ancak sana çünkü erkeklere ne kadar yapma dersen bir şeyi tam tersine yaparlar sabır diliyorum sana.

sana katılmıyorum canım çocuğunu şımarık yetiştirmek konusunda belkide daha iyi yetiştiriceksin
bir kere biz bayanlar daha duygusalız ve her şeye daha duygusal yaklaşıyoruz ama unutma ki bu duygusallığımızla bizler acı çekiyoruz.
seni takip ediyorum sürekli daha öncede söylemiştim benzer şeyler yaşadık seninle diye ama galiba senle ben arasında biraz farklar var
ben sana kendimi şöyle anlatayım boşandım ailemin yanına döndüm kasımda 3 yaşını dolduracak bir oğlum var annem babam oğlum ben ve erkek kardeşim aynı evde yaşıyoruz. eşimle oturduğum evi boşalttım çokta iyi yaptım onun hatıralarının olduğu bir evde belki daha uzun sürede atlatırdım gündüz işteyim gecede kalabalıkla oğlumla oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum ve inan eski eşim aklıma bile gelmiyor. eski eşim ailesin yanına taşındı ama ailesi yazlıkta hala. ailesi burdayken cumartesi sabahtan akşama kadar oğlum onlarla kalıyordu akşam getiriyordu ailesi olmadığı zamanlarda da haftada bir gün 2-3 saat alıyor oğlunu, ben annesi olduğum kadar oda sonuçta babası oğlunu görme konusunda hiç bir zaman engel olmadım ona engel olmayıda aklımın ucundan geçirmedim ha sorarsan eski eşime hala öfkeliyim kolay geçmiyecek :) ben hiç görüşmüyorum onunla ayrılalı 7 ay oldu 1 kere görüştük o da çok kayda değer değildi zaten.
sana sadece şunu söylemek istiyorum bırak geçmişte yaşamayı bırak artık şöyle iyi yanları böyle kötü yanları vardı diye sorgulamayı bak evladın büyüyor gözünün önünda sen eşini düşünmekten onunla geçirebileceğin harika zamanları kaçırıyorsun. insanlar böyle böyle depresyona giriyor. sen iyi olmalısın ki evladında iyi olsun sen mutlu olmalısın ki oda mutlu olsun sana muhtaç gözünün içine bakan bir melek daha o.
eşine gelince doğum sonrasında bayanlar gibi erkeklerde depresyona giriyor internetten araştırırsan bulabilirsin ki genelde 6. aydan sonra başlıyor. erkeklerin bayanlara göre farklı bir yanı sorunu çözmek yerine kaçmayı tercih ediyorlar. senin eşinde de böyle bir şey olabilir
ani kararlar vermemeni sinirine ve acına yenilmemeni tavsiye edebilirim ancak sana çünkü erkeklere ne kadar yapma dersen bir şeyi tam tersine yaparlar sabır diliyorum sana.

Canım çok güzel düşünüp güzel bir paylaşımda bulunmuşsun bende bütün kalbimle sana katılıyorum. ne güzel kendine güvenin var ve kendi kendie yetebiliyorsun. ama bunda önemli bir etkende arkanda sağlam bir ailen var bundan sonraki hayatında bebişinle mutluluklar diliyorum...

Başka bir konuya giriyordumki senin msj attığını görünce çıkıp buraya geldim hemen
Haberlerini sıksık okuyorum ve senin için dua ediyorum hakkında hayırlısı neye o olsun diye.
Hayatta bazen herşey istediğimiz gii gitmeyebiliyor sınanıyoruz iyiler kötüler tercihler...
Sende şuan sınanıyorsun tercihin olacak inşallah yüzün hep güler şuan mutsuz olsanda.
Enson ne zaman görüştünüz canım.Sana tavırları nasıldı güleryüzlü ?soğuk?alakasız?yüzüne baktımı gözlerine?

En son gecen pazar esyasını almaya geldıgınde görustuk ..Genelde kızımla ılgılendı,
fotografını cektı ..Bana normaldı ama konuyu acınca hemen ofladı,bır daha acmayacagım
yrn görusecegız hıc muhatap olmamayı dusunuyorum ..medenı davrancam:KK43:

burcumurat senın en azından bır işin varmıs kolay atlatmıssın ben hem ıs arayacagım,
hem babam gelmeden nerde kalacagım bıle bellı degıl,su anda 1 gun sonramı bıle göremıyorum
kı cocuguma gelecek planlıyım:KK43:( Tabı kı guclu olacagım,ınan bu evde onun anısı falan
takmıyorum zaten bu eve tasındıgımızdan berı daha kötuyduk ..İyi bırsey hatırlamıyorum..
Haklısın,cocuguma adapteyım ve onun gulusu benım gözyasımı sılıyor hemen..Ama su
anda ona saglıklı davranamıyorum cok yoruluyorum bıtıyorum bazen anneme verıp gunlerce
yatmak uyumak ıstıyorum:KK43: esın eskı sevgılısıne dönmemıs mıydı?

KIZLAR YARIN KIZIIMIZ ICIN GÖRUSECEGIZ,NASIL DAVRANMAMI ÖNERIRSINIZ???

evet canım eski sevgilisine döndü oda onun seçimiydi
evet canım çalışıyorum ama bazı şeyler insanın kendinde bitiyor yıllık iznimi kullanabilirdim rapor alırdım evden çıkmaz paso ağlayabilirdim hayat devam ediyor yapmayın hırpalamayın kendiniz bu kadar
şu bir gerçek ne zaman kendini ve karşındakini sorgulamayı suçlamayı bırakıyorsun o gün acıların bitiyor.

ailemin yanına taşınmak benim seçimindi araba kredim var onu ödüyorum hem zaten oğluma annem bakıyor her sabah bırak akşam olunca al sadece eve yatmaya gitmek olucaktı sonuçta yemek yemeden hayatta bırakmaz hemde eski eşim eve çocuğu görme bahanesiyle gelmesin istedim en geç bir yıl sonra kendi evime geçmeyi planlıyorum hem oğlumda daha büyümüş olur sabah okula gider iş çıkışı annemde buluşur evimize geçeriz.

İyi yapmıssın cnm ben de aılemın altında oturuyorum bu yuzden de evı degıstırmeyı dusunmuyorum..
Onlarla yasadıgım zaman catısacagımız cok sey olacagını bılıyorum...Örnegın ben cıkolata yemen yasak
desem onlar tum gun onunla oldugundan yedırecekler..Aılem kararlarıma saygı duyan bır aıle degıl,
genelde kendı bıldıklerını okurlar..Bu da gergın bır ortam ve tartısma ortamına sebep olacak ,kocamla
yasadıgım hayattan bır farkı olmayacak :KK43:( Onlarla huzursuz buyuyecEGINE KENDI babasıyla buyumesını
tercıh ederım..Cunku genelde anneanne babaanneler torunlarına duskun olup sımartıyorlar..Neyse ben
sımdılık sorgu dönemınden daha sıyrılamadım umudumu da hala nedense kaybetmedım ..Dönecegıne
ınanmak ıstıyorum ..Kendımı kandırıyorum..Ama,cocugumu oyle buyutmek ıstemıyorum ..Bırsuru sey
kafamda ..Bılmyıorum..

Gerçekten çocuktan sonraki birçok kısmı bana da çok tanıdık geldi,eşim de çook değişmiş
durumda..:KK5: Ama,butun arkadaslarım bu dönemlerın geçici oladuğunu atlatılacağını söylüyor
o yüzden sen de gemileri tam yakmadan eski tanıdıgı kadın ol onu kendıne tekrar aşık
etmeye bak .Madem bebeğin ufak,eninde sonunda sensiz bulusamayacak .Bu fırsatları
değerlendirmeye,eskisi gibi neşeli biri olmaya bak.Aileye dönme kısmında çok haklısın çok
çok zor olacaktır hayat zaten zor we sana genc kızken oldugu gıbı de dawranılmaz baskı
olur,geç saatte gelmene laf olur ..Allah yardımcın olsun:KK43:

-Benı hıcbır yaptıgından memnun ve mutlu olmamakla,dırdırla ,huzur vermememle sucluyor
(ama bunlar taa 2yıl öncekı yaptıklarımı anlatıyor su anda yapmadıgım ıcın bulamıyor bahane)
-Benım her hareketım ona batıyordu gıtmeden önce hep suratı asık ve kötu bakıyordu
-Ilerısı ıcın bırsey demıyor evlensem de umrunda degıl gıbı davranıyor,zaten evlenmem demıstım
-benı sevmedıgını nefret ettıgını söyledı son hafta gıttıkten sonrakı tartısmamızda mesajlarda
-tabı kı rahatsız olduklarımızı duzeltelım bırlıkte karar verelım dıye konusuyordum cocuk dogduktan
berı ama o tamam deyıp 2 gunde eskı kötu halıne gecıyordu
-baska yere tasınma sansım yok hatta buyuk ıhtımalle bekar erkek kardesım benle yasamazsa
bu evı de bosaltıp babamlara dönmemı ısteyecekler,anlamıyorlar benı su anda..
-babama gelınce anlatcam zaten .

nasıl kaybettıklerını görmesını uygulatacagım anlayamadım,tasınma sansım yok..para vermese bıle
babamlardan alacagımı zorda kalmayacagımı bılıyor,içi rahat..Aldatmayacagımı bılıyor cunkı
aılemın yanındayım..Her konuda cok rahat dedıgın gıbı ..Ve bızden sözetmemı ,eskıyı ve evlılıgı
konusmamı hıc ıstemıyor tahammul edemıyor kavga edıyor..Sadece cocuk ıcın konusalım dıyor..

Senınkı ne kadar sure ayrıldı senın cocuıgun ne kadarlıktı,sen tasınınca mı dönmek ıstedı..Bu sure
ne kadar surdu,sımdı ne yapıyor?sen calısıyor musun?

yıne aynı seyler cnm,benımkıde aynı.2 sene oncekı konuları acıor,sn şöyleydın boyleydın hep bagırdın küfrettın dıor.ben dedımkı sen nasıldın bana 5yıldır söz verdın huylarını düzeltecem dıye koskoca 5yılımı 6yılımı verdım sana.soyle dedım ne yaptım sana şu halımle dedım.bız bu bebegı mutlu olmak ıcın yaptık evımız daha neşelı olsun dıye yaptık cnm,kı cocuklar gıbıydık .gören ne derdı bılıormusun bunlar ne aşıklar ya bırbırlerıne.ama eşim o arkadasıyla konuştugu zaman kendıne olan guvenımı geldı ne oldu bılmıorum.evet kadındı.süreklı grsrdk.ama benden gızlı yaklasık 1,5aydır telefonda grsmuşler.bundan haberım yoktu.ben vodafone kayıtlardan baktım ınternetten.suçlu olan benım gıbı ustume geldı.ağlamaktan gözlerım kan topladı şuan daha bugun gecmeye basladı.aynen dedıgın gıbı ne desem yapar ,şunu al desem alır,ne bıleyım cok ıyı bırısıydı.ama bunları bana nasıl yaşattı,o sözlerı hangı kafayla söyledi,ayrılalım dıye nasıl agzına alabıldı bılmıorum.şimdı ben dıorum gıdıcem dıye.gözlerı doluor.hayır aşkım deme oyle ben kendıme geldım kafam karışıktı o ay.ne yaptıgımı bılemedım dedı.ama bana bu haftamı zehir etti.bebegımı kaybedebılırdım uzuntudençunku nerdeyse 48 saat uyumadım ağlamaktan.intihar bıle edıordum.ama bebeğimin canına kıyamadım.bana dıorkı sen hep dersın öldürcem dıye merak etme öldürmezsın dıo.ınanmıo.ama bu sefer güç yoktukı bende nefes bıle alırken zorlanmıştım.rabbim ne zordu ya.daha 1 hafta olmadı yanı.benden unutmamı beklıor.açma dıorum şu konuyu dıor.nasıl ınsanlar anlamıorum.ölüme kadar gıdıorum psıkolojım mahfoluor.ve benden 3-5 saat ıcınde unutmamı beklıorlar.kendısı yıllar oncekı konuları açıor.ama.ALLAH BİLİR CANIM ALLAH.BU BİZİM İÇİN DEĞİL BEBEKLERİMİZ İÇİN ALLAH BİLİR ....

X