2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kuzum demek ki psikolojik tamamen rüyalarım bile arada bırakıyo beni hayırlara çıksın inş. bi kağıtta prenses yazılı olduğunu gördüm kafam iyice karıştı :KK52: bugün görümümü arıyım da kurcalıyım onu biraz fal olayınıda çıtlatıyım...Kuzucum benim kociş bi yan masamda çalışıor çok karşı foto koymaya filan ama çaktırmadan koyabilirsem o namaz dayken belki hallederim ya da msjla filan atarım yaparım bişiler hatta dün uyuya kalmasaydım foto koyucaktım profilime herkezi merak ediyorum ya bi tanışsak görsel olarakta diye bu akşam halledebilirim canm :KK34:

benım resımlerım var profılımde ordan bak en azından benı mrk etmezsın :)))
cnm kocan karsıysa yapacak bısey yokkk ;9 nazardan fln korkuyor sanırım
ben bebısın fototsunu dedıydım ama anladın dımı sen :44:

gorumcennnn evetttttttttttt onu tamamen unutmuşum bennn offffff denız ya soyle haydeee :KK52::KK52:
bak resımlerımıde göster ıstersen benı dusunup yatsınn :))

hanımlar selam denize girip de sorun yaşayan var mı biz bodruma gitmeyi düşünüyoruz ama bebeğime bişey olur diye korkuyorum doktoruma sordum olmaz dedi ama ne bilim :KK43:

canım yüzmek tavsiye ediliyor doktorlar tarafından sağlıklı birşey korkma birşey olmaz ben tatilden yeni döndüm. eğer girdiğin yerin temiz olduğundan emınsen sorun yok. havuz için de deniz içinde geçerli ama ben denizi tavsiye ederim. ıslak mayoyla durma hemen değiş. güneş kremini ihmal etme şapka gzölük tak. ben akşam 4ten sonra girdim genelde. sende ozamnları girersin direkt güneş ışığına maruz kalma. çünkü lekelenme yapıyor.İYİ TATİLLERR KEYFİNE BAK

kızlar merhabalar umarım hepiniz iyisinizdir. bende bi süredir drarimi yaptıktan sonra yaptığım yerde yanma oluşuyor. doktorum çok önemsemedi. çünkü bikaçgün oluyorsa bikaç gün iyiyiym. ama rahatsızlık veriyor. sizin de varmı böyle bir sıkıntınız? ilaç dışında alternatif ne yapabilirim? bi dahaki kontrolüm 2 hafta sonra o zaman artık kesin baktırcam.

benım resımlerım var profılımde ordan bak en azından benı mrk etmezsın :)))
cnm kocan karsıysa yapacak bısey yokkk ;9 nazardan fln korkuyor sanırım
ben bebısın fototsunu dedıydım ama anladın dımı sen :44:

gorumcennnn evetttttttttttt onu tamamen unutmuşum bennn offffff denız ya soyle haydeee :KK52::KK52:
bak resımlerımıde göster ıstersen benı dusunup yatsınn :))

ben seninle tanıştım yavrum :KK16::KK23: gördüm fotoları :21:

canm bebişin fotolarına kıllık yapıyo bazen bakıyorum ya fotolara denk geliyo yazıları seçemioda fotoları anlıyo ya yapmayın nazar deyicek ya sakın hiii diyo :44: kendi fotomuzu koyarım canm akşama bir aksilik çıkmassa fotolar evde ki laptopta halledicem inş. ama bebişimi de nasip olursa koyucam ikna edersem inş. Deli işte sanki n olucak hepsi birbirine benziyo şuan zaten :KK9:

kızlar merhabalar umarım hepiniz iyisinizdir. bende bi süredir drarimi yaptıktan sonra yaptığım yerde yanma oluşuyor. doktorum çok önemsemedi. çünkü bikaçgün oluyorsa bikaç gün iyiyiym. ama rahatsızlık veriyor. sizin de varmı böyle bir sıkıntınız? ilaç dışında alternatif ne yapabilirim? bi dahaki kontrolüm 2 hafta sonra o zaman artık kesin baktırcam.

CANIM GEÇMiş olsun ben su 4 ay boyunca 2 kez yakalandım idrar enfeksiyonuna bol bol su içmeye çalış idrarını hiç tutma temizliğe dikkat et sık sık iç çamaşırı değiş pamuklu olsun . günlük ped gibi şeyler koyma. hamilelikte daha sık yakalanılıyormuş enfeksiyona.ben antibiyotikle atlattım ama yapabileceğin en kolay şey bol bol su içmek. birde kızılcık suyu.. sanırım bu ay ve ağustosta cıkıyor erken cıktıysa bulabilirsn. idrar yollarına çok iyiymiş.

cnm bence baktırman lazımmmm..
baktırana dek de bol bol su iç...

ben seninle tanıştım yavrum :KK16::KK23: gördüm fotoları :21:

canm bebişin fotolarına kıllık yapıyo bazen bakıyorum ya fotolara denk geliyo yazıları seçemioda fotoları anlıyo ya yapmayın nazar deyicek ya sakın hiii diyo :44: kendi fotomuzu koyarım canm akşama bir aksilik çıkmassa fotolar evde ki laptopta halledicem inş. ama bebişimi de nasip olursa koyucam ikna edersem inş. Deli işte sanki n olucak hepsi birbirine benziyo şuan zaten :KK9:

he yaa hepsı bırbırıne benziyor hakkettennn.. :)))
bnmkı suan eciş bücüş bişi sanki :))
bana aral dıo kı offffffff hep kadınlar kulubu hep kadınlar kulubuuuu :))
kendı fotonuzu bekliyorum o zaman
aslında keskee buluşsak yaa ıst da .. ben gelırım bursadan ortak bı yerde buluşuruz ne güzel olurr yaa
hepımızın karnı şiş şiş :))))
görumceeeeeende gelsınnn:))) :KK52::KK52::KK52::KK52:
bak o konuda hbr et bana he bekklıommmm :26:

bu arada supurgeyı temızledım abowwwwwwwwww mahfoldum yaaa şimdi evi supurcem
kocam aradı aşkım yorulduğun an bırak akşam ben devam ederım dıo
kıyamamm gurbaneyy gurbaneyyyyyy :KK52:

Yok canım hepsi aynı değil. Benim bi arkadaşım var. Eşi sabah aç işe gidiyor uyandırmamak için. Öğlen de hanımefendi dışarıdan söylüyor. Akşama da dışarıda yerler bazen evde yemek piserse ne ala.. Abartmıyorum var böylesi.
Ama benimki de seninkinin modelinden :KK1:
Akşama kadar çamaşır ütü ev işi. Akşam o işten gelmeden yemek hazır pişmiş olur. Her kahvaltıda farklı şeyler hazırlarım. Ama eve geldiğinde uzaniyorsam akşama kadar yan gel yat ohh bugün annemlere gittinmi der. Gitmezsem kızar. Bende senin annenlere saygı göstermicem der.ama ışte idare ederim. Üstelik bir de oğlumla ugrasirim.
Yapacak bişe yok. Çünkü eşimi çok seviyorum. Onunda beni sevdiğini biliyorum. Biraz kilibik olmaktan korkuyor sanırım.:) ama yeri gelir Oda benim kahrimi çeker. :)
valla canım bi an beni anlatıyosun sandım:KK17:benim de eşim sabah hiç ses çıkarmadan çıkar gider ben uyanmayayım diye. zaten kahvaltı hiç hazırlamadım ona.yani istese hazırlarım ama... sonra ütüsünü yapmamışsam hiç bişey demez kendi ütüsünü yapar. işten çıkar eve gelir evi süpürür, banyoyu tuvaleti falan yıkar tertemiz. sofrayı kurmama yardım eder. bana hiç yemek yap demez kendini yorma dışardan alayım ya da makarna yapsan yeter diyo.
tabi şimdi hamilelikten doktor çok iş yapma dedi ama hamilelikten önce de böyleydi.
:nazar:Allah nazardan korusun:KK19: herkese daha iyisini nasip etsin. valla ne yapsam hakkını ödeyemem

DOĞUMDAN SONRA YAŞAM VAR MI?

--------------------------------------------------------------------------------

Doğumdan sonra yaşam var, ya sonrası?

Anne rahmine düşen ikiz kardeşler önceleri herşeyden habersizmiş. Haftalar birbirini izledikçe onlar da gelişmişler. Elleri, ayakları,iç organları oluşmaya başlamış. Bu arada, etraflarında olup biteni farketmeye başlamışlar. Bulundukları rahat, güvenli yeri tanıdıkça mutlulukları artmış. Birbirlerine hep aynı şeyi söylüyorlarmış:

"Anne rahmine düşmemiz, burada yaşamamız ne harika değil mi?
Hayat ne güzel şey be kardeşim!"

Büyüdükçe, içinde yaşadıkları dünyayı keşfe koyulmuşlar. Öyle ya, hayatın kaynağı neymiş? İşte bunu araştırırken, karşılarına anneleriyle onları birbirine bağlayan kordon çıkmış. Bu kordon sayesinde, hiçbir zahmet çekmeden, güven içinde beslenip büyütüldüklerini tesbit etmişler.

"Annemizin şefkati ne kadar büyük! Bize bu kordonla ihtiyacımız olan herşeyi gönderiyor."

Artık aylar birbiri ardınca geçiyor, ikizler hızla büyüyor, diğer bir deyişle "yolun sonu"na yaklaşıyormuş. Bu değişiklikleri hayretle gözlemlerken, bir gün gelip bu güzelim dünyayı terkedeceklerinin işaretlerini almaya başlamışlar.

Dokuzuncu aya yaklaştıklarında, bu işaretleri daha kuvvetli hissetmeye başlamışlar. Durumdan telaşlanan ikizlerden birisi diğerine sormuş: "Neler oluyor? Bütün bunların anlamı nedir?" Öteki daha sakin ve aklı başındaymış. Üstelik, bulundukları bu dünya çoğu zaman ona yetmiyor; duyguları daha geniş bir alemi arzuluyormuş. O cevap vermiş:

"Bütün bunlar, bu dünyada daha fazla kalamayacağız anlamına geliyor".
Ve eklemiş: "Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz."

"Ama ben gitmek istemiyorum" diye haykırmış kardeşi. "Hep burada kalmak istiyorum."

"Elimizden gelen birşey yok. Hem, belki doğumdan sonra hayat vardır."

"Bize hayat veren o kordon kesildikten sonra bu nasıl mümkün olabilir ki?" diye cevaplamış öteki.

"Bize hayat veren kordon kesilirse nasıl hayatta kalabiliriz, söyler misin bana? Hem, bak bizden once başkaları da buraya gelmiş ve sonra da gitmişler. Hiçbirisi geri gelmemis ki bize doğumdan sonra hayat olduğunu söylesin. Hayır, bu herşeyin sonu olacak."

Bütün bunları söyledikten sonra eklemiş: "Hem, belki de anne diye birşey de yok!"

"Olmak zorunda" diye itiraz etmiş kardeşi. "Buraya başka türlü nasıl gelmiş olabiliriz, nasıl hayatta kalabiliriz ki?"

"Sen hiç anneni gördün mü?" diye üstelemiş öteki. "O belki de sadece zihinlerimizde var. Bir annemiz olduğu düşüncesi bizi rahatlattığı için onu belki de biz uydurduk."

Böylece, anne rahmindeki son günleri derin sorgulamalar ve tartışmalarla geçmiş. Sonunda doğum anı gelmiş çatmış.

İkizler dünyalarını terkettiklerinde gözlerini başka bir dünyaya açmışlar ve sevinçten ağlamaya başlamışlar. Çünkü gördükleri manzara hayallerinin bile ötesindeymiş...

cnm bence baktırman lazımmmm..
baktırana dek de bol bol su iç...

he yaa hepsı bırbırıne benziyor hakkettennn.. :)))
bnmkı suan eciş bücüş bişi sanki :))
bana aral dıo kı offffffff hep kadınlar kulubu hep kadınlar kulubuuuu :))
kendı fotonuzu bekliyorum o zaman
aslında keskee buluşsak yaa ıst da .. ben gelırım bursadan ortak bı yerde buluşuruz ne güzel olurr yaa
hepımızın karnı şiş şiş :))))
görumceeeeeende gelsınnn:))) :KK52::KK52::KK52::KK52:
bak o konuda hbr et bana he bekklıommmm :26:

bu arada supurgeyı temızledım abowwwwwwwwww mahfoldum yaaa şimdi evi supurcem
kocam aradı aşkım yorulduğun an bırak akşam ben devam ederım dıo
kıyamamm gurbaneyy gurbaneyyyyyy :KK52:

ahahhhh ben bu aral ı yemek istiorum müsadenle :KK56: ayyy keşke öle bişi olsa sen zaten ist. yi biliyosun gizoş ta buralarda uzak olmayan herkez :KK16: ayyy ne heycanlı olur beee kocişinede benden bir alkış :KK9: Allah var benim kide her işe zıplarda ben kendim yapmak istiyorum sonrada oram buram tutuluyo :KK9: bu arada randevumuz salı günü canm ramazanın ilk günü :KK16:

denizcim görümcem gelemez malesef yürüyemiyor :KK14: keşke gelse çok muhabbetlidir ara ara çekilmez olsada hayat dolu bakımlı çok hoş bir hatundur ...Rabbim sonumuzu hayır etsin :KK16:

CANIM GEÇMiş olsun ben su 4 ay boyunca 2 kez yakalandım idrar enfeksiyonuna bol bol su içmeye çalış idrarını hiç tutma temizliğe dikkat et sık sık iç çamaşırı değiş pamuklu olsun . günlük ped gibi şeyler koyma. hamilelikte daha sık yakalanılıyormuş enfeksiyona.ben antibiyotikle atlattım ama yapabileceğin en kolay şey bol bol su içmek. birde kızılcık suyu.. sanırım bu ay ve ağustosta cıkıyor erken cıktıysa bulabilirsn. idrar yollarına çok iyiymiş.

kızlar günde 4 lt su içiyorum bunun yanında meyve vs yiyorum. bende vajinal enfeksiyon sorunu yıllardır var. doktorum hamilelikte ve çok sıcaklarda ara ara yanma oluyor diyor. bence vajinal enfeksiyon gerçi fitil de kullandım ama.. neyse çok teşekkür ederim sizlere güzel bir hamilelik diliyorum

oha çok büyüüük olmuş düzelmiyooo amaaa :KK43:

05895101111102001zoom.jpg

Son düzenleme:
ahahhhh ben bu aral ı yemek istiorum müsadenle :KK56: ayyy keşke öle bişi olsa sen zaten ist. yi biliyosun gizoş ta buralarda uzak olmayan herkez :KK16: ayyy ne heycanlı olur beee kocişinede benden bir alkış :KK9: Allah var benim kide her işe zıplarda ben kendim yapmak istiyorum sonrada oram buram tutuluyo :KK9: bu arada randevumuz salı günü canm ramazanın ilk günü :KK16:

denizcim görümcem gelemez malesef yürüyemiyor :KK14: keşke gelse çok muhabbetlidir ara ara çekilmez olsada hayat dolu bakımlı çok hoş bir hatundur ...Rabbim sonumuzu hayır etsin :KK16:

yuruyemuyor muuu :KK43:((
ay ozur dılerım ya bılmeden pot kırdım ben cok kötü oldum suan
neden peki kaza mı gecırdı

papatya da var o da gelır bız onla sureklı görüşüyoruz whatsup tan ...
herkes ıcın uygun olursa ben gelırım hemennn:KK52:

yuruyemuyor muuu :KK43:((
ay ozur dılerım ya bılmeden pot kırdım ben cok kötü oldum suan
neden peki kaza mı gecırdı

papatya da var o da gelır bız onla sureklı görüşüyoruz whatsup tan ...
herkes ıcın uygun olursa ben gelırım hemennn:KK52:

KUZUM pot filan kırmadın olur mu öyle şey 12 yaşından sonra hastalanmış 18 yaşından sonra eski hayatına dönememiş kas hastası malesef şuan 35 yaşında ama hiç göstermiyor mis gibi hatun kısmet kendiyle dalga geçiyo hep diyo ben sağlam olsam ortalığı birbirine kadardım kesin bi onla bi bunla ahahhhh :KK9: deli işte bakalım umut dünyası oda umudunu kaybetmiyor büyük ihtimal akraba evliliği ama Allah bilir Rabbim evlarımızı korusun inş. vala süper olur görüşsek kısmet olur mu olur yavrularımız ana karnında arkadaş oldular resmen :KK8:

ya nasıl ağzım sulanıyo bu veletlere bendaha almaya başlamadım sağlıkla giydir pamuk prensesine yavrummmmmmm :KK52:

canlar...
Biz şimdi mama yemeğe gidiyoruz :KK56: yine kulaktan dolma bişiler öğrendim bir çoğunuzun cinsiyetler kesinleşti ya hadi beyin fırtınası yapalım :KK52: şimdiiiii.....
duyduğuma göre sol kasıkta genelde batmalar olunca kız bebekmiş sağ kasık ise erkek ne dersiniz :KK52::KK52::KK52:

canlar...
Biz şimdi mama yemeğe gidiyoruz :KK56: yine kulaktan dolma bişiler öğrendim bir çoğunuzun cinsiyetler kesinleşti ya hadi beyin fırtınası yapalım :KK52: şimdiiiii.....
duyduğuma göre sol kasıkta genelde batmalar olunca kız bebekmiş sağ kasık ise erkek ne dersiniz :KK52::KK52::KK52:

ben de tam tersini duymuştum hatta burda da paylaşmıştım ama o geçen aylardaydı yani batmalar falan... ben de hiç bir his yok kızlar ağrı sancı batma çok iyiyim sizde varmı sancılar batmalar ben mı anormalım acaba ağrı falan yapmıyor benım kız olsa bir dert olmasa bir dert hareket etmesini geçtim zaten 22. haftaya kadar hissedilmemesi normalmış. anladım da batma seyirme gaz sancısı gibi şeyler de yok.

Son düzenleme:
X