2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
aynı odada yatıyoruz canım biz. park yatağımızı koyduk ayak ucumuza. hatta artık bizde park yatak tarafına koyuyoruz başımızı. açıkçası ben ayrı odada yatsın istemem. gece biz uyandığımızda uyandırmıyorum rahatsız etmiyorum onu ama tamamen bağımsız olmasın. çünkü babalar anne gibi hissetmiyor evladını, sorumlulukla emekle hissedecek diye düşünüyorum. sağolsun eşimde yardımcı oluyo ,bazen ben uyuyup kalıyorum o uyutuyo.

kızlar istediğimiz kadar alabiliyoruz diye biliyorum. ben dilekçemi görmedim eşim yazdı verdi. dilekçeye şu tarihte başlayacağım filan yazmamış. başlamak istediğin zaman yine ben şu tarihten itibaren başlamak istiyorum diye dilekçe yazıyoruz. hatırlıyorum ilk göreve başladığımda bi arkadaş vardı, ücretsiz izine ayrılmıştı sanırım 1-2 ay geçti. maddi olarak sıkıştılar tekrar ben dönme k istiyorum dedi ve döndü. biz maaşı çalışmadan aldığımız için ayın 15inden önce başvurmalısın. ama kurum maaşları ayın 7 si gibi yapıyomuş genelde. yani ayın 15ini beklemeyin. ne zaman ayrılmak istediğinizi belirtin dilekçenizde ve önceden verin. mesela ben haziranın başında, 15 hazirandan itibaren göreve başlamak iştiyorum diye vercem yazımı. bilmiyorum anlatabildim mi?

tşkler canım.haziranda 15 gün idare ederim heralde.seminerde başlarım umarım.

emzik kullananlar bebeğiniz uyuyunca alıyomusunuz ağzından emziği? benimki iki gündür emziği almaya başladı, hem alıştırmak istiyorum emziğe hem istemiyorum. uyurken ağzından alınca da ağlıyo. çünkü gazını çıkarmak için ıkınırken emzikten güç alıyo. alışırsa da yalnız bir anne için büyük kolaylık olacak. diş yapısını filan bozar mı acaba ilerde? bırakması zor olur mu? siz ne yapıyorsunuz? ne düşünüyorsunuz?

canım ya tam benim düşündüklerimi sormuşsun.emzik için çok uğraştım birkaç gndür çok güzel alıyor kuzum ama kolay kolay bırakmıyor ben de o kaDar uzun süre emmesini istemiyorum.alınca da uyanıyor.çok şey istiyoruz bu kuzulardan ya .ama gündz emzik +ana kucağı kurtarıcıymış bunu daha iyi anladım bugün.ilk kızıma ne yapsam emzik almamıştı .o da zor umarım zararı olmaz fazla

Benim de bi sorum var sizlere; bebeğinizin bağırsaklarından ses geliyor mu ? Ben hep duyuyorum acaba normal mi?

Azurem sen sormuştun sanırım bıngıldağı Dr kafa çapı büyüyorsa onu takma dedi, aylık kontrol ediyorum sen kontrol etme dedi..

Kalça çıkığı için de çocuğun bacağını germe dedi ben sık sok kontrol ediyordum :KK43: inş bişey olmaz
Emme konusunu ben de Dr a sordum arada uyuduğu oluyordu kızımın kilosu sınırda olmasına rağmen ( bu ay 400 gr almış sadece) uyandırma dedi.

canım o bağırsak sesleri bizde de oluyor.sürekli değil ama mesela bu hafta 3 gün boyunca vardı.ara ara oluyor.dr normal demişti bize.hızlı çalışıyor bağırsağı yavaş yavaş düzene binermiş.

Slm canlar 39 günlük kizim var bu aralar kaka yapamiyor galiba eskiden gunde 3 4 kere yapardı ama smdi 1 kere hatta bazen hic yapmiyor niye acaba ıkınmaktan helak oldu yavrum sütüm yetiyr cok şükür ama gece azaliyor gbi o yuzden sadce 1 kere 12 de mama veriyrm dun fitil verdm 5 dakka snra yapti kakasini... uykusunda bile hep ıkınıyor o yuzden uyandırıyor hep kendini uyutuyorm 5 dakka snra uyaniyo hala uyumadi mecbur ayagimda sallıyorum normal mi acaba kaka miktari yoksa ben mi takıyorum canlar

Slm canlar 39 günlük kizim var bu aralar kaka yapamiyor galiba eskiden gunde 3 4 kere yapardı ama smdi 1 kere hatta bazen hic yapmiyor niye acaba ıkınmaktan helak oldu yavrum sütüm yetiyr cok şükür ama gece azaliyor gbi o yuzden sadce 1 kere 12 de mama veriyrm dun fitil verdm 5 dakka snra yapti kakasini... uykusunda bile hep ıkınıyor o yuzden uyandırıyor hep kendini uyutuyorm 5 dakka snra uyaniyo hala uyumadi mecbur ayagimda sallıyorum normal mi acaba kaka miktari yoksa ben mi takıyorum canlar

Benim kizimda aynı cnm,çok kaka yapardi birkac güne kadar her bezi kakali o.urdu,ama/artik cok ikinyor dedigin gibi uykuda/emerken ama bezinde birkac damla kaka var.netten baktim,2 ayliktan sonra/zor kaka yaparmis,normal yani.gerci senin. Bebis daha iki ay olmamis..bilemiyorum cnm ya. Anlamak zor bebisleri..ins.düzelir..hele bugün cok gazliydi kızim gunduz hic uyumadi:KK43:(

Benim kizimda aynı cnm,çok kaka yapardi birkac güne kadar her bezi kakali o.urdu,ama/artik cok ikinyor dedigin gibi uykuda/emerken ama bezinde birkac damla kaka var.netten baktim,2 ayliktan sonra/zor kaka yaparmis,normal yani.gerci senin. Bebis daha iki ay olmamis..bilemiyorum cnm ya. Anlamak zor bebisleri..ins.düzelir..hele bugün cok gazliydi kızim gunduz hic uyumadi:KK43:(

Kiyamam ona yaaa :KK43:ah su gaz sancilarina bi çözüm olsa keske canım ama elden bsy gelmiyor ki :KK43: insallah duzelir canm ya allah yardimcimz... haklisn canm ya gerckten bebisleri anlamak zor 4 gün geceleri melek gbi uyudu ama 2 gündür nöbet tutturuyor yine bana ah bi dillenseler de anlasak dertlerini kaka icinde doktorunu araycam bakalm ne dicek belki de normaldir bilmiyorum canm gerckten baya pimpirikli oldm esim dalga geçiyor benle yakinda bu kizin kaşlari var acaba normal mi dersin artk diyo :)) annelik zor gerckten allah hepimizn yavrucaklarini korusun

Kızlar oğlumun ağzında pamukçuk olmaya başladı doktor karbonatlı suyla temizle sonra mikostatin danlar dedi yapıyorum ama dilinin arkasına doğru beyazlık tam temizleyemiyorum galiba :KK43: yavrum emerken yutkunamıyor doğru düzgün ememedi ne yapsam bilemedim :KK43: ne zaman geçer acaba

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

eşimin kimsesi yok öyle benim tarafım çok kalabalık babamın tarafı mevlüte gelcek ama eşim teyzelerimle dayılarımla görüşmüyor yani annemin tarafı gelemicek çatlıyorlar meraktan hala göremediler çünkü onların fikri bir mevlütte annemin evinde okutmam ama kocam beni boşar... :KK43:
off seni anliyorum benim esimde sevmiyo hicbirini.bende sevmiyorum akrabalarimi fesatlar cunku.annemde okutucam bende ama teyzemle kvalide papazlar nasil olcak bilmiorum :KK43:
Eki Görüntüle 1018351

buda benim hamza mert im teyzeleri ellerinizden öper :KK66:)

masallah canancim cok tatli oglusun.ustundeki tulumdan efedede var.cok yakisiyo

Kiyamam ona yaaa :KK43:ah su gaz sancilarina bi çözüm olsa keske canım ama elden bsy gelmiyor ki :KK43: insallah duzelir canm ya allah yardimcimz... haklisn canm ya gerckten bebisleri anlamak zor 4 gün geceleri melek gbi uyudu ama 2 gündür nöbet tutturuyor yine bana ah bi dillenseler de anlasak dertlerini kaka icinde doktorunu araycam bakalm ne dicek belki de normaldir bilmiyorum canm gerckten baya pimpirikli oldm esim dalga geçiyor benle yakinda bu kizin kaşlari var acaba normal mi dersin artk diyo :)) annelik zor gerckten allah hepimizn yavrucaklarini korusun

canım daha önce ben de endişelenip burda kakasını yapamıyor diye paylaşmıştım.dr bize 1 haftaya kadar normal dedi eğer sadece anne sütü alıyorsa tamamen sindirebiliyormuş.haftasonu kızım çok sık kaka yaptı iki gündür de hala yapmadı mesela.bağırsakları düzene girene kadar normalmiş böyle şeyler.yaptığında kakası katı değilse sorun yok canım.ama kaka yapmayınca da çok huzursuz oluyorlar.kolayb gelsin

Kızlar oğlumun ağzında pamukçuk olmaya başladı doktor karbonatlı suyla temizle sonra mikostatin danlar dedi yapıyorum ama dilinin arkasına doğru beyazlık tam temizleyemiyorum galiba :KK43: yavrum emerken yutkunamıyor doğru düzgün ememedi ne yapsam bilemedim :KK43: ne zaman geçer acaba

Karbonatlı suyla pamuğu ıslat emzirmeden önce göğsüne sür her emZirmede tekrarla ben bu şekilde bayAa hafiflettim

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

off seni anliyorum benim esimde sevmiyo hicbirini.bende sevmiyorum akrabalarimi fesatlar cunku.annemde okutucam bende ama teyzemle kvalide papazlar nasil olcak bilmiorum :KK43:

masallah canancim cok tatli oglusun.ustundeki tulumdan efedede var.cok yakisiyo

Allah yardımcın olsun canıım... Kusura bakma ama En çok kızdığım baba tipidir... Çocuk hastalanır anneye kızar, biraz büyür çocuk bu düşecek düşer, anneye kızar... Benim eşim de ilk kızımda bir iki böyle davrandı... Bir gün tepem attı, o bebek hastalanır iyileşir, ama benim kalbimi öylekırıyorsun ki bir daha iyileşmez ben onun annesiyim, kılına zarar gelse en çok canı yanacak benim, dedim, bir iki gün kırık durdum, ondan sonra pek yapmıyor....

Merhaba arkadaşlar, dün zehra hanım geceyle gündüzü karıştırdı, saat üçe kadar gu, gıııı diyerek sohbet ettikten sonra, kendimi tutarak, kahkahalarına ve konuşma çabalarına fazla yüz vermeyerek zorla uyuttum...

Çok tatlıydı....beşiğe koyuyorum, cuk emziği atıyor başlıyor dönenceyle sohbete, böyle olmayacak diye ayağıma yatırıyorum avizeyle sohbet ediyor... Çenesi düştü, inş kendince böyle bir düzen oluşturmaz....

Merhaba arkadaşlar, dün zehra hanım geceyle gündüzü karıştırdı, saat üçe kadar gu, gıııı diyerek sohbet ettikten sonra, kendimi tutarak, kahkahalarına ve konuşma çabalarına fazla yüz vermeyerek zorla uyuttum...

Çok tatlıydı....beşiğe koyuyorum, cuk emziği atıyor başlıyor dönenceyle sohbete, böyle olmayacak diye ayağıma yatırıyorum avizeyle sohbet ediyor... Çenesi düştü, inş kendince böyle bir düzen oluşturmaz....

çok tatlılar ya.benim SENAm da 3 buçkta uyudu gece.beşiğin yanında uyuklamışım biraz gözümü açtım ki bana bakıyor ağzında bir gülümsemeyle.öpüp koklayayım mı uyutayım mı bilemedim.kucağıma alıp mıncıkladım bi güzel

çok tatlılar ya.benim SENAm da 3 buçkta uyudu gece.beşiğin yanında uyuklamışım biraz gözümü açtım ki bana bakıyor ağzında bir gülümsemeyle.öpüp koklayayım mı uyutayım mı bilemedim.kucağıma alıp mıncıkladım bi güzel
Aynen, lokum tatşı şerbet diyorum...
Bazen kendimi sıkıyorum, şöyle bir iyice mıncık mıncık svesem, bira zdaha büyüsün de...

Arkadaşlar benim kızım gündüzleri doğru düzgün uyumuyor, geceleri de iyi geceler çayı verince biraz uyuyor işte. Bebeğimin bağırsaklarından ses geliyor , emerken birden ağlamaya başliyor ve memeyi bırakıyor. Yavaş kilo almasının sebebi uykusuzluk olabilir mi? Kızlar ben telefondan giriyorum ve mesajlara cevap yazamiyorum kusura bakmayın ama Allah razı olsun paylaşımlardan istifade ediyorum

Arkadaşlar benim kızım gündüzleri doğru düzgün uyumuyor, geceleri de iyi geceler çayı verince biraz uyuyor işte. Bebeğimin bağırsaklarından ses geliyor , emerken birden ağlamaya başliyor ve memeyi bırakıyor. Yavaş kilo almasının sebebi uykusuzluk olabilir mi? Kızlar ben telefondan giriyorum ve mesajlara cevap yazamiyorum kusura bakmayın ama Allah razı olsun paylaşımlardan çok istifade ediyorum

Arkadaşlar benim kızım gündüzleri doğru düzgün uyumuyor, geceleri de iyi geceler çayı verince biraz uyuyor işte. Bebeğimin bağırsaklarından ses geliyor , emerken birden ağlamaya başliyor ve memeyi bırakıyor. Yavaş kilo almasının sebebi uykusuzluk olabilir mi? Kızlar ben telefondan giriyorum ve mesajlara cevap yazamiyorum kusura bakmayın ama Allah razı olsun paylaşımlardan istifade ediyorum

Emerken ağlaması, karnından gelen ses sanki gaz sıkıntısı varmış gibi ama...

kızlar bugün konumuz uykusuzluk sanırım çünkü benim oğlum da uyumuyor son 2 gündür korkuyorm böyle düzen oluşturcak diye 45 günlük oldu bugün dün gündüz 2 de bir kalktı gece 3.30 a kadar uyumadı güç bela uyuttum ama az az uyup uyanıyor sabahtan beride aynı ben yatırıyorm o uyanıyor kafayı yiycem benim bile pilim bitti onda tık yok uykuya dair.

X